میزبانی VPS در مقابل میزبانی اختصاصی

7 تفاوت اساسی که باید بدانید

آیا می خواهید درباره VPS یا میزبانی اختصاصی بیشتر بدانید؟ در حالی که ما به تفاوت های اساسی بین این دو می پردازیم ، بخوانید و به شما کمک می کنیم تصمیم بگیرید کدام یک برای نیازهای شما مناسب ترین است.


انواع مختلفی از میزبانی وب در خارج وجود دارد ، اما سه محبوب ترین آنها مشترک هستند ، VPS و هاست اختصاصی. این نوع میزبانی از نظر سطح عملکرد و همچنین هزینه متفاوت است – اما تفاوت آنها دقیقاً چگونه است?

میزبانی مشترک ابتدایی ترین نوع میزبانی است. آی تی’فقط برای سایت های کوچک استاتیک یا وبلاگ های شخصی مناسب است. این’چرا ما’تمرکز مجدد روی بازیکنان اصلی این بازی: میزبانی VPS در مقابل میزبانی اختصاصی.

میزبانی VPS

میزبان سرور اختصاصی مجازی (VPS) جایی است که وب سایت های مختلف از همان سرور استفاده می کنند ، اما محدودیت های منابع خاص خود را در مورد مواردی مانند RAM و پهنای باند دارند. همچنین از آنچه استفاده می کند’شناخته شده به عنوان یک hypervisor (نرم افزار ویژه) است که در صورت داشتن منابع از سایر سایت های روی سرور وام می گیرد’دوباره زیاد شده اند و دیگران نمی توانند’با استفاده از تخصیص کامل آنها.

به طور کلی ، میزبانی VPS برای وب سایتهای تجاری کوچک یا سایتهای شخصی بزرگی که نیاز به محدودیت منابع مناسب دارند مناسب است. هیچ کس نمی خواهد درد ناشی از سرعت بارگذاری کند در سایت خود یا بدتر از همه ، سایت خود را مرتبا خراب کند. این’چرا میزبان VPS خوب کار می کند – آن’انعطاف پذیر در زمینه کنترل ترافیک نیست ، و نیست’خیلی گران است.

اختصاصی میزبانی وب

میزبانی اختصاصی پنیر بزرگ فضای میزبان وب است. شما نمی’به سادگی یک تکه استیلتون یا یک تکه چدار را بدست آورید – تمام چرخ ونزلی دیل را بدست می آورید. در اصل ، شما یک سرور کامل برای خود دارید.

شما’در کنترل کامل از حالت دریافت مجدد ، و می توانید محدودیت منابع خود را انتخاب کنید. میزبانی اختصاصی تمایل دارد که برای سایتهای تجاری متوسط ​​و بزرگ باشد ، اما در صورت وجود’بلندپرواز باشید ، می توانید در طولانی مدت با ثبت نام در یک برنامه اختصاصی ، در وقت و زحمت زیاد صرفه جویی کنید (ایمنی که در سایت شما به آن سطح رشد خواهد کرد).

برقراری این تماس نیست’آسان ، هر چند بسیاری ممکن است خود را در دو ذهن گرفتار کنند که کدام نوع میزبانی را باید دنبال کنیم – در این حالت ، به ما اجازه کمک می دهیم! ما’ما سهم عادلانه ای از وقت خود را به صورت آنلاین گذرانده ایم و درباره میزبانی وب سایت اطلاعاتی کسب نکرده اید.

از طریق یک سری قیاس ، ما’به شما کمک می کنیم اختلافات بین VPS و هاستینگ اختصاصی را تجزیه کنید. در پایان این راهنما ، باید کمی در ذهن خود تردید داشته باشید که برنامه میزبانی را برای چه برنامه ای انتخاب کنید.

1

میزبانی VPS در مقابل اختصاصی میزبان: جوانب مثبت و منفی

VPS میزبان جوانب مثبت و منفی

جوانب مثبت VPSمنفی میزبان VPS
 • سطح کارایی کافی برای اکثر وب سایت ها
 • ارزان تر از میزبانی اختصاصی
 • می توان’میزبانی اختصاصی برای منابع یا عملکرد
 • شما’باز هم منابع را به اشتراک می گذارید ، بنابراین ممکن است ویژگی ها محدود باشند

اختصاصی میزبان جوانب مثبت و منفی

مزایای میزبانی جواناختصاصی میزبان منفی
 • محدودیت منابع عظیم و عملکرد عالی
 • در صورت ارتقاء وب سایت شما ، در ارتقا به برنامه بالاتر صرفه جویی می شود
 • برنامه های قیمت گذاری نسبتاً گران قیمت ماهانه
 • نیاز به دانش فنی دارد

2

تخصیص منابع

ساده ترین راه برای فکر کردن در مورد تخصیص منابع مانند سفارش پیتزا است. با میزبانی VPS ، شما’همه منابع را به اشتراک می گذارید – هر قطعه ، همه طرف ، همه نوشیدنی ها ، و حتی غوطه وری. اگر به اضافی احتیاج دارید ، آنجا’همیشه فرصتی است که ممکن است شخصی شما را ترک کند ، اما این ممکن است’تضمینی نیست.

با میزبانی اختصاصی ، پیتزا مخصوص خود را تهیه می کنید. بسته به میزان نیاز شما ، می تواند یک معامله کوچک ، متوسط ​​یا بزرگ باشد ، اما به هر صورت ،’همه شما. به طور طبیعی ، شما’مبلغ بیشتری پرداخت خواهید کرد ، اما در عوض ، شما 100٪ دوباره (سس) دارید.

میزبانی VPS محدودتر است. زیرا بخش بیشتری از سرور را در اختیار دارید’سخت افزار ، منابع بیشتری دارید. شما’همچنین دسترسی ریشه ای به محیط سرور خواهید داشت ، که اساساً بدان معنی است که می توانید نرم افزار اضافی را نصب کرده و هر پرونده ای را روی سرور ویرایش کنید.

3

امنیت

به فکر امنیت مانند زندگی در یک آپارتمان ، برخلاف خانه خود باشید. اگر کسی درب ساختمان شما را باز کند (یعنی سایت دیگری که در سرور شما نقض امنیت دارد) ، ممکن است در معرض خطر باشید. مطمئناً ، آنها هنوز هم باید وارد تخت مخصوص شما شوند ، اما در آنجا هستند’با این وجود یک خطر امنیتی است.

میزبانی اختصاصی مانند مالکیت مال شماست. این هنوز هم می تواند به شکسته شود ، اما شما می توانید’دیگران توسط آنها در معرض خطر قرار بگیرند’ سهل انگاری – بی دقتی.

4

کارایی

در دنیای میزبانی وب ، عملکرد خوب همه چیز در مورد سرعت وب سایت شما برای کاربران بارگیری و اجرا می شود و چقدر خوب.

در زمینه سفر ، عملکرد مانند یک مسیر اتوبوس است. اگر فقط چند نفر سوار اتوبوس شوند ، راننده فقط باید گاه به گاه متوقف شود ، یعنی شما’خیلی سریعتر خواهید رسید (سرعت بارگذاری سریعتر). اگر افراد زیادی وارد سایت شوند (از سایت شما بازدید می کنند) راننده باید در هر مقصد متوقف شود ، که به ناچار سفر شما (وب سایت) را کند می کند..

میزبانی VPS به شما می دهد اتوبوس خود را. و اگر اتوبوس شما پر شود ، آنجا’این شانس است که می توانید یک اتوبوس دوم (پهنای باند از سایت دیگر) را نیز در خدمت خود داشته باشید. در همین حال ، هاستینگ اختصاصی به شما یک اتوبوس دوتایی با توربو مجهز می دهد که قادر است با سرعت پراکنده تعداد بازدید کنندگان را به سایت شما تحویل دهد.

5

پیکربندی و سفارشی سازی

هم VPS و هم میزبانی اختصاصی برنامه های مدیریت شده و بدون مدیریت. اینها را می توان تصور کرد که مبلمان را کنار هم بگذارید. شما با برنامه های مدیریت نشده’ابزارهایی را دوباره به آنها داده اید ، اما باید خودتان آنرا بسازید. از طرف دیگر برنامه های مدیریت شده برای شما ساخته و حفظ خواهد شد.

آی تی’بنابراین ، جای تعجب نیست که بیشتر مردم برای برنامه های مدیریت شده تصمیم می گیرند (حتی اگر آنها گران قیمت تر باشند). از نظر شخصی سازی ، هر دو VPS و هاستینگ اختصاصی به شما امکان می دهند محدودیت منابع خود را ماه به ماه تغییر دهید ، بنابراین در آنجا وجود دارد’بین این دو زیاد نیست.

6

مقیاس پذیری

مقیاس پذیری میزان پیشرفت برنامه میزبانی شما با وب سایت شماست. این را می توان مانند رشد یک درخت تصور کرد.

میزبانی VPS کمی شبیه درخت زیتون جوانه است – در آنجا’فضای برای رشد است ، اما شما’هرگز به همان ارتفاعات بلوط بزرگ نخواهم رسید.

از سوی دیگر میزبانی اختصاصی فقط همین است – بلوط عالی. شما تمام منابع ، امنیت و عملکرد موردعلاقه خود را در اختیار دارید ، بنابراین در آنجا وجود دارد’واقعاً هیچ اتاقی برای مقیاس نیست. شما می توانید محدودیت های خود را ماه به ماه تنظیم کنید ، اما شما’به طور موقت به یک سقف شیشه ای برخورد کرده اید.

7

قیمت

برای قیاس هیچ قیاسی لازم نیست – بالاخره پول باعث می شود دنیا به دور خود بچرخد.

مثل تو’تصور کنید ، میزبانی اختصاصی از میزبانی VPS گرانتر است. شما’مجدداً بهترین سطح میزبانی را در آنجا کسب می کنید ، بنابراین’جای تعجب نیست که این برنامه هایی است که شما بیشتر از آن هزینه می کنید.

میزبانی VPS دامنه خوبی را ارائه می دهد. طرح های مختلفی وجود دارد که به شما امکان دسترسی به سطوح مختلف از محدودیت منابع را می دهد.

در زیر ، ما’جداول برخی از بهترین ارائه دهندگان را برای هر دو VPS و میزبانی اختصاصی در کنار هم قرار داده ایم. هزینه ها از پایین ترین نقطه به بالاترین ، و همه ماهانه شارژ می شوند:

ارائه دهندهبرنامه های میزبانی VPSبرنامه های میزبانی اختصاصیمیزباندر حرکتBluehostمیزبانی A2
89،95 دلار – 159.95 دلار189 دلار – 289 دلار
39.99 دلار – 144.99 دلار189.99 دلار – 589.99 دلار
29.99 دلار – 119.99 دلار119.99 دلار – 209.99 دلار
49.99 دلار – 99.99 دلار169.99 دلار – 349.99 دلار

Bluehost ارزانترین VPS و برنامه میزبانی اختصاصی را از هر یک از ارائه دهندگان برتر ارائه می دهد. با وجود کیفیت ، InMotion بهترین میزبانی VPS را ارائه می دهد ، در حالی که HostGator بر تخت سلطنتی به عنوان بهترین ارائه دهنده میزبانی اختصاصی قرار دارد.

میزبانی VPS در مقابل میزبانی اختصاصی: ارائه دهندگان برتر

در اینجا ، در متخصص ساخت وب سایت ، ما’ما فقط با توضیح تفاوت های بین انواع میزبانی راضی نیستیم – می خواهیم بین ارائه دهندگان ارائه دهنده خدمات ارائه شده به شما بینش واقعی بدیم.

این’چرا ما تحقیقات تخصصی خودمان را انجام می دهیم. ما’ساعت ها وقت خود را صرف جستجو در صدها برنامه میزبانی کردید و لیستی از ارائه دهندگان برتر رتبه بندی را بر اساس فاکتورهای ما جمع آوری کردیم’بحث کرده ام.

3 ارائه دهنده برتر میزبانی VPS

در حرکت

از تحقیقات ما ، InMotion ارائه دهنده محور میزبانی VPS است – و با ویژگی های برتر و ارزش بسیار خوبی برای پول ، آن را ارائه می دهد’آسان می دانید که چرا InMotion زمان قابل توجهی را برای 99.97٪ ، حداکثر 260 گیگابایت فضای ذخیره سازی ، پهنای باند 6TB و 8 گیگابایت رم ارائه می دهد. همچنین می توانید به وفور ویژگی های کمک ، دامنه رایگان و 30 روز ضمانت برگشت پول دسترسی پیدا کنید.

میزبانی A2

A2 هاستینگ همه چیز را در اولویت قرار دادن مشتریان خود قرار داده است. شما می توانید 24/7 از طریق تلفن ، چت زنده ، سیستم بلیط فروشی یا هرچند مرکز دانش عالی آن از شما کمک و پشتیبانی دریافت کنید. زمان بروز آن (99.95٪) و ویژگی های آن ممکن است کاملاً مطابق با InMotion نباشد’ارتفاعات بلند ، اما آنجا’در هر زمان ضمانت برگشت پول است ، و می توانید میزبان سرور ویندوز و لینوکس باشید.

Bluehost

از میان سه ارائه دهنده میزبان VPS برتر ، Bluehost ارزانترین برنامه را دارد. همچنین بهترین زمان بروزرسانی را با 99.98٪ فراهم می کند. ویژگی هایی از قبیل فضای ذخیره سازی و پهنای باند کمی کوچکتر ، اما هنوز هم بسیار فراوان هستند. وردپرس ، میزبان وردپرس است’d قطعاً توصیه می کنید که در صورت این کار را بررسی کنید’چیزی که شما نیاز دارید.

3 ارائه دهنده برتر میزبان اختصاصی

میزبان

HostGator پادشاه میزبان است. به عنوان ارائه دهنده پیشرو میزبانی اختصاصی ، HostGator بهترین زمان بروز 99.99٪ ، کمک و پشتیبانی 24/7 و ویژگی های مختلف با محدودیت های گسترده را به شما می دهد. این موارد شامل حداکثر 1 ترابایت حافظه SSD ، پهنای باند بدون اندازه ، 30 گیگابایت رم و 8 هسته پردازنده است. اگر به بهترین موارد بهترین نیاز دارید ، بیشتر جستجو نکنید.

Bluehost

Bluehost بار دیگر ارزانترین برنامه ها را در هنگام میزبانی اختصاصی از سه ارائه دهنده برتر ارائه می دهد. زمان بروزرسانی 99.98٪ یکی از بهترین ها در اطراف است و همچنین ویژگی های آن بسیار عالی است. اگرچه محدودیت ها از حد HostGator کمتر است ، اما شما یک نسخه پشتیبان رایگان دریافت می کنید ، و همان سطح کمک و پشتیبانی را دارید.

در حرکت

در حرکت’تمرکز اصلی ممکن است مشترک و میزبان VPS باشد ، اما واقعیت این است’سه ارائه دهنده برتر برای میزبانی اختصاصی ، اثبات این است که خدمات واقعاً چقدر خوب هستند. در حرکت’قیمت گذاری های سطح بالا می تواند کمی خنثی به نظر برسد ، اما وب سایت های معدودی به این سطح برنامه احتیاج دارند. با وجود 16 هسته CPU ، 64 گیگابایت رم و پهنای باند 15TB در دسترس ، مطمئنا InMotion یک بازیکن بزرگ در فضای میزبانی اختصاصی است.

میزبانی VPS در مقابل میزبانی اختصاصی: نتیجه گیری

امیدوارم این مقاله تفاوت بین میزبانی VPS و میزبانی اختصاصی را روشن کرده باشد. به طور خلاصه ، میزبانی VPS بر روی یک سرور مشترک مجازی کار می کند ، جایی که وب سایت خود را در کنار دیگران میزبان می کنید. در عین حال میزبانی اختصاصی ، سرور خود را برای کار کردن فراهم می کند.

مثل تو’d انتظار داشته باشید ، میزبانی VPS و میزبانی اختصاصی از جهات مختلفی متفاوت باشد. برای یادآوری ، اینجا’جدولی که اختلافات آنها را در مناطق کلیدی تجزیه می کند و نشان می دهد که کدام یک بهتر است:

تفاوتمیزبانی VPSاختصاصی میزبانی وب

تخصیص منابع

برنده: میزبانی اختصاصی

امنیت

برنده: میزبانی اختصاصی

کارایی

برنده: میزبانی اختصاصی

پیکربندی و سفارشی سازی

برنده: کراوات

مقیاس پذیری

برنده: میزبانی VPS

قیمت

برنده: میزبانی VPS

منابع انعطاف پذیر با امکان استفاده از وب سایت های دیگر محدود است’ منبع روی سرور شما.محدودیت های منابع انبوه بسته به نیاز شما ماه به ماه انعطاف پذیر است.
شما می توانید نرم افزار امنیتی خود را نصب کنید ، اما اگر سایر سایت های روی سرور نقض امنیت داشته باشند ، هنوز هم بسیار آسیب پذیر هستند.شما’مسئولیت امنیت خود را بر عهده داشته باشید ، و می توانید نرم افزاری را برای محافظت از سایت خود بدون تکیه بر دیگران نصب کنید.
سرعت بارگذاری سریع در بیشتر قسمت ها ، مگر اینکه چندین سایت روی سرور همزمان افزایش داشته باشد.سرعت بارگذاری فوق العاده سریع بر اساس منابع موجود در وب سایت شما.
تنظیم فنی می تواند برای شما با یک برنامه مدیریت شده انجام شود و منابع بر اساس سایت شما انعطاف پذیر هستند’عملکرد و عملکرد آن در سرور شما.مجدداً راه اندازی و پشتیبانی فنی وجود ندارد’بیش از حد با برنامه های مدیریت شده مشکل دارید و می توانید سایت خود را با نرم افزار دیگری تنظیم کنید.
با توجه به انعطاف پذیری آن و منبع سخاوتمندانه موجود ، یک نوع میزبانی مناسب برای رشد با سایت شما است.شما’دوباره در قله هستم شما می توانید برنامه خود را ارتقا دهید ، اما نباید’واقعا باید خیلی بیشتر مقیاس کنید.
ارزان تر از میزبانی اختصاصی با دامنه قیمتی مناسب ، معمولاً حدود 20 دلار – 120 دلار در ماه.قدرتمندترین و گرانترین نوع میزبانی ، معمولاً از 100 دلار – 400 دلار در ماه.

میزبانی VPS برای وب سایتهای تجاری کوچک یا سایتهای شخصی بزرگ مناسب است. آی تی’پله منطقی از میزبانی مشترک است و تمام انعطاف پذیری و منابعی را که برای مقیاس گذاری لازم دارید ، دارد.

اگر این مثل شما به نظر برسد ، پس ما’d توصیه می کنید به InMotion ، A2 هاستینگ یا Bluehost نگاهی بیندازید. InMotion از یافته های تحقیق ما ، با بیشترین محدودیت منابع ، پشتیبانی عالی ، و زمان حداکثر 99.97٪ به دست آمد.

میزبانی اختصاصی برای وب سایتهای تجاری متوسط ​​یا بزرگ یا تأثیرگذار بهترین گزینه است که حجم زیادی از ترافیک را تجربه می کنند. آی تی’بهترین شکل میزبانی که می توانید بدست آورید ، با داشتن منابع تقریبا نامتناهی و عملکرد بی نظیر.

HostGator در بالای سر و شانه ها به عنوان بهترین ارائه دهنده میزبانی اختصاصی ایستاده است. Bluehost و InMotion به ترتیب در مقام دوم و سوم قرار دارند. HostGator به خاطر بروزرسانی 99.99٪ ستاره ای و فراوانی ویژگی های درخشان شناخته شده است.

میزبانی VPS در مقابل میزبانی اختصاصی: سؤالات متداول

مزایای میزبانی VPS چیست؟?

میزبانی VPS مزایای بسیاری دارد. این مکان به عنوان یک میانه دوست داشتنی بین میزبانی مشترک و اختصاصی ، با محدودیت منابع انعطاف پذیر بسیار عالی و کنترل بالای سرور شما قرار دارد’نرم افزار و سخت افزار. میزبانی VPS نیز مقرون به صرفه است و قابلیت رشد با وب سایت شما را دارد.

مزایای میزبانی اختصاصی چیست؟?

میزبانی اختصاصی به همان اندازه خوب است. محدودیت منابع گسترده ای دارید که حتی در بزرگترین وب سایت ها قادر به ایجاد قدرت هستید. آی تی’چه سایتهای شغلی در سطح شرکت فعالیت می کنند و می توانند مقادیر انبوه ترافیک را بدون به خطر انداختن عملکرد سایت شما اداره کنند.

میزبانی ابری چیست?

Cloud hosting یک فرایندی است که سرورهای مختلفی را به هم متصل می کند و بسته به وب سایت شما منبع را از هر یک به خود جذب می کند’نیازهای آنجا’هیچ هزینه تعیین شده با میزبانی ابر – بستگی به محدودیت استفاده شما دارد – بنابراین می توان آن را بیشتر مشاهده کرد ‘پرداخت به عنوان شما’.

چگونه می دانم که من هستم’متر آماده ارتقا از هاست VPS به هاست اختصاصی است?

یکی از مواردی که وب سایتهایی را تحت تأثیر قرار داده است ‘خیلی بزرگ’ برای میزبانی VPS سرعت بارگذاری است. اگر بازدید کنندگان از این موضوع شکایت دارند ، ممکن است ارزش ارزیابی این موضوع را داشته باشد’به اندازه کافی از پهنای باند استفاده کرده اید. به طور مشابه ، اگر سایت شما داده های حساس زیادی دارد ، ممکن است بخواهید برای جلوگیری از خطرات امنیتی ، آن را ارتقا دهید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map