انواع مشاغل تجارت الکترونیکی

ما انواع مشاغل تجارت الکترونیکی را بر اساس مدل درآمد ، مدل کسب و کار و نوع وب سایت بررسی می کنیم

فناوری مدرن راه اندازی فروشگاه آنلاین را آسانتر از همیشه کرده است. آیا شما’در آنجا یک هیستلر جانبی یا یک فروشنده جدی هستید’سکویی برای کمک به شما در دستیابی به هدف خود.


اما هدف شما دقیقاً باید چه باشد؟ شما چه نوع تجارت الکترونیکی را می خواهید داشته باشید?

در وب سایت سازنده خبره ، آن را’مأموریت ما این است که نه تنها به مردم کمک کنیم تا آنلاین شوند ، بلکه به آنها کمک کنیم که یکبار موفق شوند’دوباره وجود دارد و هر تجارت الکترونیکی موفق با یک برنامه موفق شروع می شود و بخش بزرگی از آن دانستن گزینه های شما چیست.

وقتی نوبت به بررسی انواع مشاغل تجارت الکترونیکی می رسد ، ابتدا باید تصمیم بگیریم که چگونه آنها را طبقه بندی کنیم. ما هرگز سایتی نتوانیم کارها را به نصف انجام دهیم’این سه روش مختلف را انجام داده ام:

 • توسط مدل کسب و کار
 • براساس مدل درآمد و
 • با توجه به نوع وب سایت تجارت الکترونیکی

اجازه دهید’نگاهی بیندازید:

مدل های تجارت الکترونیکی

وقتی به مشاغل تجارت الکترونیک نگاه می کنیم ، بسته به اینکه چه کسی خرید را انجام می دهد و چه کسی فروش را انجام می دهد ، آنها به طور معمول به شکل یک تا دو از این چهار مدل تجاری متفاوت را انتخاب می کنند. آنها مانند همه چیزهای خوب در تجارت ، به سه کلمه اختصاری شخصیت متلاشی می شوند:

1. تجارت به تجارت (B2B)

تجارت الکترونیکی B2B کاری است که به تجارت دیگری می فروشد. این می تواند یک کالای فیزیکی باشد ، مانند مواد اولیه ساختمان یا خدمات مانند یک وکیل شرکت. همچنین می تواند به شکل یک محصول یا خدمات دیجیتال باشد.

2. کسب و کار به مصرف کننده (B2C)

همانطور که ما مصرف کننده هستیم ، این مدلی است که توسط بسیاری از مارک های مورد علاقه ما استفاده می شود. از مد گرفته تا مبلمان ، عضویت در سالن ورزشی تا اشتراک های شراب (بیشتر در مورد موارد بعدی) ، بیشتر مواردی که برای هر دو خریداری می کنیم ‘نیاز دارد’ و ‘می خواهد’ از مارک B2C تهیه شده است.

3. مصرف کننده به مصرف کننده (C2C)

با فروش مصرف کننده به مصرف کننده ، در آنجا’هیچ مشکلی درگیر نیست ، و آن’معمولاً یک مجموعه کاملاً گاه به گاه است. به فروش یک گاراژ یا یک بستر مانند eBay فکر کنید.

4. مصرف کننده به تجارت (C2B)

این جایی است که یک مصرف کننده خدمات خود را به یک تجارت می فروشد. فریلنسرها نمونه کامل این امر هستند.

مدل های درآمد کسب و کار تجارت الکترونیکی

بنابراین اکنون ما’به مدلهای مختلف تجارت الکترونیکی نگاه کرده اید’وقت لازم است تا به روشهای مختلفی که در واقع می توانند درآمد کسب کنند ، نگاه کنیم. در اینجا مدل های کلیدی درآمد تجارت الکترونیک آورده شده است:

1. قطره قطره

با dropshipping ، تجارت یا فرد ‘می فروشد’ محصولات موجود در وب سایت خود را که آنها اهدا نمی کنند’T در واقع یا خودشان را می سازند. آنها توسط شرکت شخص ثالث بسته بندی و توزیع می شوند و صاحب (های) سایت dropshipping هرگز با یک محصول واحد تماس نمی گیرند – آنها فقط یک برش کوچک از شخص یا شغلی که در واقع اقدام به تهیه و توزیع آن می کند ، می گیرند..

Dropshipping می تواند پرسود و بسیار موفق باشد. مثلاً وایفایر را انتخاب کنید. Wayfair یک فروشگاه مبلمان مبلمان تجارت الکترونیک و یک سایت dropshipping است.

انواع مشاغل تجارت الکترونیکی - dropshipping

به گفته این ، dropshipping اکنون یک فضای بسیار رقابتی است ، بنابراین’وارد آن شوید و فکر کنید’راهی سریع و آسان برای ثروت خود خواهید بود.

اطلاعات بیشتر:

نحوه راه اندازی شرکت Dropshipping – راهنمای کامل ما برای موفقیت در dropshipping و جلوگیری از همه اشتباهات رایج. شامل مشاوره در مورد جوانب مثبت.

2. اشتراک

اشتراک ها تقریباً برای مجله ها و روزنامه ها اختصاص داشتند ، اما دقیقاً وقتی فکر می کردید که در راه هستند ، آنها با یک صدای بلند به شکل صندوق های اشتراک برگشتند. در واقع آنقدر بزرگ که بازار جعبه اشتراک هر سال از سال 2013 تا 2018 بیش از 100٪ رشد داشته است.

صندوق های اشتراک همه با کمی متفاوت کار می کنند ، اما در اصل شامل ثبت نام برای دریافت نوع دیگری از کالایی است که شما هر ماه دوست دارید.

FirstLeaf یک سرویس اشتراک برای دوستداران شراب است. هر ماه ، FirstLeaf’کارشناسان شراب جهان کره زمین را غرق می کنند تا بطری های شراب غیر معمول و برنده جوایز را به مشترکان خود از مناطقی منتقل کنند که حتی هرگز از آنها نشنیده اند.

انواع مشاغل تجارت الکترونیکی - اشتراک

اشتراک های باشگاه کتاب ، اشتراک های قهوه ، اشتراک های زیبایی وجود دارد… شما آن را نامگذاری می کنید ، می توانید در آن مشترک شوید. اشتراک ها یک روش عالی برای حفظ مشتریان است و قادر به پیش بینی میزان سهام شما هستید’در هر زمان معینی نیاز دارید.

اطلاعات بیشتر:

چگونگی راه اندازی یک شرکت جعبه اشتراک – راهنمای گام به گام و پر مشاوره از کارآفرینانی که یک شرکت مشترک در جعبه اشتراک موفق را از زیر ایجاد کرده اند.

3. برچسب زدن و تولید خصوصی

هر مشاغل یا شخصی که برچسب زدن و تولید خصوصی را انجام می دهد ، کاری است که اساساً فقط تمام مراحل پیش فروش داخلی را انجام می دهد. این’برای گفتن آنها’دوباره ساخت ، بسته بندی و سپس فروش کالاها به طور مستقیم به مشتری نهایی.

به نظر می رسد یک اصطلاح نسبتاً بزرگ و فنی است ، اما بسیاری از مشاغل کوچک – یا فشارهای جانبی کوچک – در این قالب جا می گیرند. یک نمونه می تواند یک نانوایی باشد که به سفارش کیک خانگی می پردازد.

4- برچسب زدن سفید

شرکتهایی که مشغول استفاده از یک الگوی کسب و کار دارای برچسب سفید هستند ، می توانند دوباره از آن استفاده کنند ‘برچسب’) محصولات خریداری شده از یک تولید کننده و فروش آنها به عنوان محصولات خودشان.

به نظر می رسد نوع طرح دار است ، درست است؟ خوب در واقع’بسیار رایج تر و واضح تر از آنچه به نظر می رسد. در واقع ،’چیزی است که بسیاری از نامهای بزرگ از آن استفاده می کنند.

به عنوان مثال ، باشگاه Dollave Shave Dollar مانند کودک پوستر مشاغل دارای برچسب سفید است. با گرفتن یک تیغ مناسب و مقرون به صرفه و صرفاً یک حاشیه کوچک برای بسته بندی مجدد و توزیع آن ، کلوپ Dollar Shave به یک موفقیت بزرگ در بین زنان خسته از پرداخت بیش از حد برای تیغ های پلاستیکی صورتی تبدیل شده است..

انواع مشاغل تجارت الکترونیکی - برچسب زدن سفید

آی تی’همچنین یک سرویس جعبه اشتراکی ، مرتباً دو مدل درآمد عالی – کار خوب ، دلار باشگاه ریش تراشی دلار!

اطلاعات بیشتر:

نحوه فروش آرایش آنلاین – برچسب زدن سفید الگوی محبوب در صنعت آرایشی است. اگر شما’دوباره در مورد فروش آرایش آنلاین فکر می کنید ، راهنمای ما را بخوانید تا ببینید آیا این روش صحیحی است یا خیر.

5. عمده فروشی

عمده فروشان مانند یک مرد میانسال بین تولید کننده و خرده فروش عمل می کند. آنها سود کمی برای فروش کالا به خرده فروش مبدل می کنند. همه خرده فروشی ها بر این اساس کار نمی کنند ، اما این کار را انجام می دهند’احتمالاً بیشتر از شما’فکر می کنم فروشندگان عمده راهی را برای فروشندگان فراهم می كنند كه بسته به آنچه نیاز دارند ، در مورد میزان سهام مورد نیاز یا خواسته خود واقعاً واكنش نشان دهند’پرواز کردن قفسه ها ، و کارخانه را رها می کند تا تدارکات را کنترل کند (به خصوص اگر سازنده در خارج از کشور مستقر باشد).

این به نوبه خود به این معنی است که عمده فروش باید شخصی باشد که پیش از این ریسک سفارش بسیاری از سهام را بر عهده بگیرد ، براساس آنچه پیش بینی می کند خرده فروشان خود می خواهند بخرند. اگر خوب پیش برود ، می تواند صاف و پرسود باشد ، اما بسیار خوب است’مطمئناً یک عمل متعادل سخت است!

6. اجاره وام

با مشاغل موجود در مدل اجاره و وام ، مشتری فقط هزینه استفاده از محصول یا خدمات خود را می پردازد ، نه اینکه آن را به طور کامل خریداری کند. نمونه بارز B2C در هر مکان اجاره اتومبیل است ، اما همچنین گزینه های C2C خلاقانه تری نیز وجود دارد.

Airbnb نیازی به معرفی ندارد ، اما در آنجا وجود دارد’همچنین Fat Llama ، سکویی برای مصرف کنندگان برای اجاره وسایل خود مانند لنزهای دوربین ، هواپیماهای بدون سرنشین و واشر قدرت به دیگر مصرف کنندگان. با اجاره گران برتر ماهانه چندین هزار دلار درآمد دارد’به وضوح یک بازار عظیم برای آن است.

انواع مشاغل تجارت الکترونیکی - اجاره وام

7. فریمیوم

مدل پرداخت فریمیوم روشی است که شما معمولاً فقط در محصولات دیجیتال مورد استفاده قرار می دهید. با استفاده از یک مدل کسب و کار freemium می توانید نسخه رایگان محصول را ثبت کنید که باعث کاهش کارایی می شود.

در حالی که امید این است که شما’برای دسترسی به ویژگی های اضافی ، در یک مرحله برای یک برنامه حق بیمه ثبت نام کنید ، می توانید تا زمانی که می خواهید مشروعیت خود را در نسخه رایگان بمانید. آنجا’هیچ هزینه متغیر واقعی با این محصولات دیجیتال مرتبط نیست (یا حداقل ، فقط یک کالای بسیار کوچک) و مشتریان پرداخت کننده اطمینان می دهند که شرکت هنوز سود خود را بدست آورده است..

Spotify یک نمونه کلاسیک از یک کسب و کار است که بر روی یک مدل درآمد freemium فعالیت می کند. کاربران در طرح Shopify رایگان موسیقی خود را گاهی اوقات با تبلیغات قطع می کنند. برای کاربر معمولی مشکلی نیست ، اما هر عاشق موسیقی جدی برای راحتی گوش دادن بدون وقفه به سرعت ارتقا خواهد یافت.

انواع مشاغل تجارت الکترونیک - فریمیوم

انواع وب سایت های تجارت الکترونیکی

باشه ، حالا’انواع مختلفی از مدلهای کسب و کار تجارت الکترونیکی و مدلهای درآمد و اکنون آن را بررسی کرده ایم’زمان برای دیدن آخرین عامل در بازی؛ نوع وب سایت آنها’از طریق فروش مجدد.

1. وب سایت نام تجاری شخصی (یک فروشنده)

وب سایت اختصاصی برای فروشندگان ، وب سایت اختصاصی است که فقط کالاها یا خدمات یک فرد یا یک تجارت را به فروش می رساند. بیشتر وب سایت های تجارت الکترونیک در این دسته قرار می گیرند.

آدیداس ، یک برند ورزشی ورزشی ، وب سایت اختصاصی دارد که فقط محصولات آدیداس را می فروشد:

انواع تجارت الکترونیک - فروشنده مجرد

ممکن است ساختن یک فروشگاه اینترنتی چیزی شبیه به مارک های بزرگ مانند آدیداس باشد ، اما سازندگان وب سایت تجارت الکترونیک این فناوری را در دسترس همه قرار داده اند – حتی فروشندگان کوچک با بودجه تنگ و بدون هیچ گونه تجربه فنی. بنابراین در حالی که شما ممکن است ابتدا در بازارهای آنلاین (که ما هستیم) دست و پنجه نرم کنید’در یک ثانیه به نتیجه خواهیم رسید) ، ما قطعاً توصیه می کنیم که فروشندگان جدید با یکی از این ابزارها فروشگاه آنلاین خود را بسازند.

اطلاعات بیشتر:

نمودار مقایسه وب سایت ساز تجارت الکترونیک – نگاهی گذرا به بهترین سازندگان وب سایت تجارت الکترونیک برای سرمایه گذاری شما.

نحوه ساختن فروشگاه اینترنتی – ما’دوباره به اینجا بروید تا در فرایند راه اندازی فروشگاه آنلاین ، از انتخاب ، پیاده روی کنید

2. خرده فروشان آنلاین (تعداد مشخصی از فروشندگان)

فروشندگان آنلاین محصولات از فروشندگان جداگانه را در زیر یک سقف آنلاین جمع می کنند. خرده فروش آنلاین این کنترل را دارد که فروشندگان آن را از این طریق جمع کند. غالباً ، خرده فروش آنلاین نیز از مالکیت عکس ها و توضیحات محصول استفاده می کند تا همه چیز زیبا به نظر برسد و کنار هم جمع شود.

میسی’نمونه ای کامل از این است. اینجا’مجموعه ای از محصولات آدیداس که آنها بصورت آنلاین حمل می کنند:

انواع مشاغل تجارت الکترونیک - خرده فروشان آنلاین

میسی’s کنترل کامل در مورد کالاهایی را که از فروشندگان سهام می گیرد و نحوه نمایش آنها را کنترل می کند ، دارد. همچنین این سهام را در اختیار دارد و هنگام خرید ، آن را به مشتری ارسال می کند.

آمازون احتمالاً مشهورترین خرده فروش آنلاین است ، هرچند که’عادلانه است که بگوییم کاملاً متفاوت از میسی است’s آمازون به جای انتخاب دقیق از فروشندگان ، کمیت و راحتی را انتخاب می کند – و سلام ، آن را’به وضوح برای آنها کار می کند!

با این حال ، آمازون با Amazon Marketplace که کمی متفاوت عمل می کند اشتباه گرفته نمی شود و ما را به سادگی به وب سایت تجارت الکترونیکی نوع سوم ما وارد می کند: Marketplaces.!

3. بازارها (فروشندگان متعدد)

سرانجام ، بازارهایی مانند Etsy و eBay وجود دارد. این بازارها محدودیت هایی را در مورد آنچه می توان فروخته شده اعمال می کنند و در صورت وجود قدم برمی دارند’اختلاف بین فروشنده و مشتری است ، اما در غیر این صورت فروشندگان تقریباً سلطنت رایگان می گیرند.

انواع مشاغل تجارت الکترونیکی: جمع بندی

همانطور که از این پست می بینید ، روش های مختلف زیادی برای طبقه بندی مشاغل تجارت الکترونیک وجود دارد. چی’علاوه بر این ، اغلب مشاغل تجارت الکترونیک به دو یا چند مدل مختلف منتقل می شوند.

اینجا’خلاصه ای سریع از انواع مشاغل تجارت الکترونیکی در خارج از کشور با توجه به هر دسته مختلف:

در اینجا مدل های مختلف تجارت الکترونیکی وجود دارد:

 1. تجارت به تجارت (B2B)
 2. مصرف کننده کالا (B2C)
 3. مصرف کننده به مصرف کننده (C2C)
 4. مصرف کننده به تجارت (C2B)

در اینجا مدل های مختلف درآمد تجارت الکترونیکی ذکر شده است:

 1. Dropshipping ­
 2. اشتراک، ابونمان
 3. برچسب زدن و تولید خصوصی
 4. برچسب زدن سفید
 5. عمده فروشی
 6. اجاره وام
 7. فریمیوم

در اینجا انواع مختلف وب سایت تجارت الکترونیکی وجود دارد:

 1. وب سایت برند شخصی (یک فروشنده)
 2. خرده فروشان آنلاین (تعداد فروشندگان را انتخاب کنید)
 3. مکان های بازار (چند فروشنده)

دنیای تجارت الکترونیک یک هیجان انگیز و سریع در حال تحول است. ما’مطمئن باشید که این صفحه را با هر روند جدیدی که مورد توجه قرار می دهیم به روز می کنیم ، اما در ضمن ، اگر فکر می کنید آنجا باشید ، به ما اطلاع دهید’ما هر چیزی هستیم’از دست رفته – فقط یک نظر زیر پاپ کنید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me