בינה מלאכותית ועתיד עיצוב אתרים

בינה מלאכותית ועתיד עיצוב אתריםתמונה מאת דניאל דריסן


בתחילת הדרך מפתחי אתרים יצרו אתרים באמצעות HTML. ואז האינטרנט היה חסר צורה וריק, החושך היה מעל פני השטח העמוק, ורוח הקוד ריחפה מעל המים.

אנחנו’עברנו דרך ארוכה מאז. האינטרנט הוא עדיין מקום אפל ונורא, אבל זה’זה הרבה יותר מסוגנן. יש לנו עיצוב אתרים להודות על כך, שצמח באופן אקספוננציאלי בקנה מידה ותחכום במהלך 25 ​​השנים האחרונות.

למעשה, זה’נעשה כל כך מתוחכם שאנחנו’התחלנו לבנות בינה מלאכותית כדי לעשות זאת עבורנו. הטכנולוגיה עדיין בחיתוליה, אך לימוד מכונות מאפשר לאינטליגנציה של עיצוב מלאכותי (ADI) להבין כללים יצירתיים וליישם אותם באופן עצמאי. טכנולוגית עיצוב מלאכותית תתקדם בקרוב בכדי להפוך אוטומציה רבה לעבודות בעיצוב אתרים. יהיו מנהיגי מחשבה, ויהיו תלמידיהם הדיגיטליים.

אנשים מתעוררים לאט אך בטוח לפוטנציאל הטכנולוגי. שיחה על אוטומציה נוטה להתכוון להרבה כפות ידיים מיוזעות, אבל זרועות פתוחות זו המדיניות הטובה ביותר. יתכן שאנו נמצאים על סף העוזר של עוזר העיצוב האידיאלי.

מהי בינה של עיצוב מלאכותי?

לפני שנקדים את עצמנו, עלינו כנראה לבדוק מה זה ADI ואיפה זה’ישב. במילים פשוטות, זה’אינטליגנציה מלאכותית המשתמשת בלימוד מכונות כדי לזהות וליישם מגמות לעיצוב אתרים. במילים פשוטות יותר, זה’הטכנולוגיה שיכולה להפוך אתרים לבד. המשתמשים מציינים מה הם רוצים וה- ADI מייצר עיצוב בהתאמה אישית.

זה’זה הרעיון. התפתחותה תפסה רק בשנים האחרונות. פלטפורמות ייעודיות כמו Bookmark ו- The Grid צברו טכנולוגיית עוזר עיצוב מובנית, כאשר האחרונה גייסה 4.6 מיליון דולר בשנת 2014. בינתיים, שחקנים מבוססים בבניית אתרים עשו צעדים דומים. Wix פרסמה את ממשק ה- ADI שלה באמצע 2016 והיא פיתחה אותו בשקט מאז, בעוד GoDaddy החל להשתכשך בדור אתרים..

כדי לתת לך תחושה של הטכנולוגיה’הצמיחה שלה, הנה רק קומץ מהפלטפורמות הבוחנות את הבינה העיצובית המלאכותית (בדרגות שונות):

 • וויקס
 • קדימה אבא
 • סימניה
 • אדובי סנסאי
 • אש
 • הרשת

מה כל אחד מנסה להשיג? נכון לעכשיו, אם אתה רוצה אתר אתה עושה זאת בעצמך – מהיסוד או אצל בוני אתרים – או שתביא איש מקצוע שיעשה את זה בשבילך. הראשון דורש זמן, סבלנות ומידת יכולות עיצוביות. השני נוטה לדרוש לא מעט מוסח.

בינה עיצובית מלאכותית, כלשונו של צ’יטראפרנה סינהא הוא ניסיון לא “דרך שלישית”, אמצעי לבניית אתר מבלי להעסיק איש מקצוע או לעשות זאת בעצמך. ניצן אחסף, ראש וויקס’פרויקט ADI, מסכם בצורה מסודרת: “זה’מנסה לקחת את המוח של מעצב ולהפוך אותו למכונה.” כמה מרגש, וקצת מבשר רעות.

הדבר נעשה על ידי הפיכת התוכניות להבנת עקרונות עיצוב ואז ‘מתבונן’ מה עמודי האינטרנט הקיימים עושים. איסוף השניים מייצר ממוצע אוניברסלי של עיצוב אתרים. תיאורטית, זה חותך את הצורך אפילו בתבניות. ADI יכול לייצר אתרים פונקציונליים ואטרקטיביים לחלוטין ללא תלות במומחיות האנושית.

Eves and Frankensteins

אם זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, זה’כי זה כן. הטכנולוגיה טרם תופס את הרעיון, והרעיון עצמו אינו מעבר לביקורת. ‘יצירתיות אוטומטית’ אחרי הכל, הוא אוקסימורון מעט מרושע, והחלום היפה יכול להתרחק מעצמו.

הרשת hasn’לא בדיוק כיסה את עצמו בתהילה מאז שגרף את ההשקעות הללו בשנת 2014. המאמצים המוקדמים שלה לעגו בשמחה (ולא בצורה לא הוגנת) על ידי מעצבי אתרים לגמרי-לא עצבניים כשגלשו לגלוש בשנת 2016 – לא התקופה הטובה ביותר לצוות Grid להיות על “צוות קטיון” בהוואי. היום הרשת’הנוכחות המקוונת העמידה, שעוצבה בצורה מעוצבת על ידי חשבונות המדיה החברתית הרדומה שלה, היא בעלת התחושה המהדהדת של חברה שנמנעה ומחכה להישכח.

הרחבה או החלפות?

להפיק את המרב מ- ADI פירושו לשחק למגבלות שלו כמו גם לחוזקות שלו. אוטומציה בעיצוב איננה דבר חדש, ואם מחובקים היא יכולה לפנות זמן למשימה הראויה למגע האנושי שלנו. כדברי יורי וטרוב, מנהל העיצוב ב- Mail.Ru, הטכנולוגיה מציעה הזדמנות למשלחת. “מעצבים יהפכו לבמאי אמנות בחניכיהם החדשים, מחשבים.”

הרבה עיצוב הוא לא יצירתי. הרבה עיצוב זה חוקים ושיטות עבודה מומלצות, דברים שניתן ללמד… לתכנות. זה כנראה גורם למעצבים אנושיים רעים לדאוג, אך עמיתיהם המוסמכים יהיו בסופו של דבר אלה המכתיבים כיצד ADI מתנהגת ומתפתחת. סילקה מיסניקס, ראש עיצוב מתפתח באדובי, מסכמת יפה:

ברוב המקרים AI משפיע רק על אחוז משרה שאדם מבצע, אך לעיתים רחוקות על כל העבודה. ואם אתה משחרר עובדים לעשות יותר מהעבודה היצירתית והאחרת שהם טובים בהם, תוך השארת משימות אחרות עבור AI, אתה יכול להרחיב את הארגון שלך.

זרימת אינטרנט וסימניה הם דוגמאות נהדרות לפלטפורמות המחויבות לפיתוח ‘עוזר’ קצת עזרה בעיצוב. הם’ממוקדים בשתי רמות מיומנות שונות מאוד, אך הפונקציה הבסיסית נשארת זהה. Vlag Magdalin, מנכ”ל Webflow, מכה את הציפורן בראש. תוכנת עיצוב טובה יותר אינה’לא על אוטומציה של עיצוב, זה’בערך “אוטומציה של פיסות התכנות החוזרות על עצמן ככל האפשר.”

ומה עם הלא מעצבים? יכולת זו של הבסליין היא הרבה שהרבה אנשים צריכים. בני אדם מסוגלים לעצב רע מאוד, בעוד שתהליכי הלמידה של ADI מבטיחים, לפחות בתיאוריה, תוצאה מלוטשת וחצי מקצועית בכל פעם. זה אולי לא ייחודי, אבל זה’זה לא תמיד הכרחי. הרבה אתרים פשוט צריכים לעבוד.

זה המקום בו פועלות פלטפורמות כמו Bookmark. עוזר העיצוב הווירטואלי שלהם, AiDA, יושב בתוך בונה האתר עצמו. כאשר משתמשים זקוקים לעזרה או ייעוץ – בין אם מדובר בסטיילינג או אופטימיזציה למנועי חיפוש – AiDA מנחה אותם בתהליך ומציעה הצעות.

הקפיצה היצירתית

זה המבוי הסתום בו ADI נקלעה. האם הוא מיועד תמיד להיות כוח תגובתי, דמוי איגור, או שמא יש לו אפשרות להביא צורה משלו ליצירתיות לשולחן? כאשר פונים לתגובה, מנכ”ל Bookmark דיוויד קוסמאייר חביב הסכים להציע את התובנות שלו על הענף והיכן הוא נמצא’כותרת.

זה המקום בו הטכנולוגיה יכולה לשחק עד עוצמתה. AI יכול לעקוב אחר מעורבות המשתמשים באתרים, וכך ADI יכול להבחין ולבצע הזדמנויות עיצוב שבני אדם יכולים לבצע’לא רואה. הסימניה עובדת על תכנית דו-פאזית לשם כך, הראשונה שבה סובבת “מעקב והתאמת קטעי אתר בהתבסס על מעורבות המשתמש הגבוהה ביותר.” שלב שני יציע “היכולת של בעלי אתרים לעקוב אחר מבקרים נכנסים לתפירת תוכן טוב יותר באתר שלהם.”

במקום לעצב את עצמם סביב מעורבות רחבה, אתרים היו מציגים עצמם בצורה שונה בפני משתמשים פרטניים שונים. לדוגמה, מציין קוסמייר, “גברים בגילאי 24-24 ימצאו תמונות וסרטונים שונים מושכים יותר מנקבה 25-35. כמו כן, אדם שגר בצפון אמריקה עשוי להתעניין בפריטים שונים מאשר מבקר באתר האינטרנט שלך מאירופה.” לסימניה, “החוויה האולטימטיבית תהיה, לאחר שנבקש רשות מבעל האתר, לבצע את שינויי העיצוב תוך כדי תנועה לדמוגרפיה ספציפית..”

קיצוני זה אולי צעד רחוק מדי עבור המודאגים מהשתלטות רובוטים גלובלית, אך הכיוון הגיוני. הפשרה המשמחת עבור קוסמייר היא, “לקבל הצעות מדי יום, שבועי, ללקוחות שיגידו להם הזדמנויות שהם חסרים על סמך ממצאינו על ידי בחינת האתר שלהם בהשוואה לאחרים.” ככל שיש יותר אתרים במערכת, הצעות אלה מתוחכמות יותר.

היכולת הזו לבצע קפיצות יצירתיות – לערוך ולבחון רגעי אירופה – נראית כמו הגבול הנוכחי של ADI. האם אינטליגנציה עיצובית צריכה לטעות כדי לעבוד כראוי? כנראה שלא. הוא יכול להשתמש ביכולת מעקב אחרי מעורבות כדי לסטות בניסיון ולספק עיצוב למשתמשים שונים.

מנכ”ל אדובי שנטאנו נאריין טוען, “[N] o מכונה תוכל לחקות את היכולת היצירתית של המוח האנושי.” אולי, אבל הם יכולים לחקות את הכללים, והאם זה יהיה כל כך הרבה קפיצת דרך להתחיל לערער את האמנה ולבחון את התוצאות? מהו חדשנות אם לא מפר את החוקים ורואים מה עובד?

למידת מכונות

נראה ש- ADI עשוי להיות על סף משהו מיוחד. ליצור משהו שמיישם כללים מתוכנתים זה דבר אחד, ליצור משהו שיכול ללמוד וליישם חדשים בזמן אמת זה משחק כדור אחר לגמרי..

מדען המחשבים הבריטי אלן טיורינג, הנחשב לרבים כאבי תיאוריית הבינה המלאכותית, פרש את העיקרון הזה כל הדרך עוד בשנת 1950:

במקום לנסות להפיק תוכנית (SIC) כדי לדמות את הנפש הבוגרת, מדוע לא לנסות לייצר אחת המדמה את הילד’s? אם זה היה נתון לקורס מתאים לחינוך, אפשר היה להשיג את המוח הבוגר.

כפי שמציין גורו וורדפרס כריס למא, למידה בזמן אמת היא חיונית. כל אתר חדש הוא הזדמנות עבור ADI ללמוד מה אנשים אוהבים, מה הם רוצים ומה הם חושבים שהם רוצים. מה’זה כדי למנוע מזה להכיר כללים שונים ולתת למשתמשים אפשרות לעבור? היה לך אתר שתוכנן על ידי ADI ברוטליסטי, או ADI מינימליסטי, או AI כדורגל מוזר. ההיקף עצום.

אתר שיכול להתאים עצמו לדמוגרפיה ואזורים שונים באמצעות נתוני מעורבות הוא סיכוי מרתק. אם ADIs מתחילים להתנהג כמו הרובוט הגדול ב- The Incredibles, אז אנחנו’אני באמת אעשה משהו. אף עיר לא תהיה בטוחה.

זה’קל להתקדם עם טכנולוגיה פוטנציאלית. יהיו מכשולים. זה דורש תחכום ויכולת הסתגלות חסרת תקדים. בעיצוב כל הדברים, הרושם הראשוני הוא המפתח. מוצר שמדבר על משחק טוב אבל שצוחק מכל הפורומים שחשובים אינו מיועד להצלחה.

שלא לדבר על האפשרות של שימוש לרעה במערכות למידת המכונה. האינטרנט אינו מגלה רחמים לאלגוריתמים A-ניטרליים בתוכן. זה’היא נשמה תמימה המצפה להגיע לשלמות ADI מבלי שתצטרך לעמוד בכמה מסעות טרולינג מרהיבים.

הרושם של האמן של שימוש לרעה ב- ADI

כמו כן, כפי שמציין דייויד קוסמאייר, זה’זה לא אצל כולם’האינטרסים של ADI להיות מתוחכמים מדי. “תבניות עדיין שולטות ביום עבור רוב הענף,” ודור אתרים מעולה הופך את בניית אתרים למיותרת עבור אנשים רבים.

בסיס לקוחות הוכשר לשימוש בתבניות ויש לשמור על דרך מסוימת לבניית אתרים, רווחים וצמיחה. לנסות לקדם את אופן בניית האתרים אין עדיפות עבור החברות הגדולות.

יש להניח שזו הסיבה ששחקנים גדולים כמו Wix עובדים על ADI במקביל למוצר הליבה שלהם, או נוקטים בגישת GoDaddy של בקושי בערב להכיר בכך’זה במוצר שלהם. העיקרון הוא שם, וזה’זה מפותח על ידי סטארט-אפים וקונגלומרטים כאחד. יהיה מעניין לראות מה מביא את נקודת ההפצה.

מעצבי אתרים לא מתיישנים, אבל הרבה מהעבודה שהם ככל הנראה יעשו. ככל ש- ADI מתוחכמת יותר היא תוכל לספק רמה של מיומנות של באס, שאפשר להשתמש בהם על ידי אנשי מקצוע ואנשים מקובלים כאחד. ככל שזה יהיה חכם יותר, ובכן, אז הדברים יתעניינו באמת.

השאלה האמיתית היא, מי’זה הולך לפצח את זה קודם?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map