Jak wynająć projektanta witryny, projektanta grafiki lub programistę, aby zbudował witrynę

jak zatrudnić projektanta stron internetowych, programistę i programistęBudowa strony internetowej nie jest łatwa – szczególnie jeśli nie jesteś wykwalifikowanym grafikiem, projektantem strony internetowej lub programistą (programistą).


Dobra wiadomość jest taka’też nie jest nauką o rakietach.

W dzisiejszych czasach jest dużo wolnego od kodu przeciągania & upuść dostępne narzędzia do tworzenia witryn internetowych, które pomogą Ci pominąć “Ja nie’umieć kodować” przeszkoda.

Jednak w pewnym momencie może być potrzebna profesjonalna pomoc w projektowaniu witryny i grafiki.

Podczas gdy my w narzędziu Site Builder Expert staramy się umożliwić codziennym ludziom samodzielne budowanie strony internetowej, ale zdajemy sobie również sprawę z tego, że warto zatrudnić wykwalifikowanego projektanta, który może zaoszczędzić wiele czasu, gdy Twoja strona jest gotowa na tę fazę – kiedy twoja strona internetowa zyskuje na popularności wśród odwiedzających, dzięki czemu Twoja firma korzysta z Twojej obecności w Internecie.

(Sidenote: Jeśli dopiero zaczynasz z zupełnie nową firmą i ty’nie jesteśmy pewni, czy pomysł zadziała, w rzeczywistości zniechęcamy do zatrudniania projektanta. Omówiliśmy tutaj nasze powody).

Nasze doświadczenia są pod tym względem wyjątkowe’byłem po obu stronach ogrodzenia, ponieważ:

 1. Właściciele stron internetowych, którzy zatrudniali projektantów; i jako
 2. Projektanci stron internetowych, którzy zostali zatrudnieni przez innych właścicieli stron internetowych.

Mamy więc unikalne spojrzenie zarówno na świadczenie usług projektowych dla klientów, jak i na zatrudnianie projektantów stron internetowych, grafików oraz programistów / programistów stron internetowych.

Jeśli to jest coś takiego’jest dla ciebie nowy, rozumiemy twoją frustrację i wyzwania, odkąd my’walczyliśmy już wcześniej z tą grą.

W tym przewodniku podzielimy się naszymi doświadczeniami dotyczącymi skutecznego znajdowania, wynajmowania i zarządzania projektantami witryn internetowych, grafikami i programistami.

To’jest przewodnikiem, który chcielibyśmy znaleźć, kiedy zaczynaliśmy. Mamy nadzieję, że pomoże to poprowadzić Cię właściwą ścieżką i pozwoli zaoszczędzić wiele frustracji po drodze!

Contents

Często Zadawane Pytania
Przy zatrudnianiu projektanta lub programisty / kodera
 1. Jak wybrać projektanta graficznego, projektanta stron internetowych lub programistę?
 2. Ile kosztują projektanci stron internetowych, graficy lub programiści?
 3. Jak wygląda proces pracy z freelancerem – od początku do końca projektu?
 4. Gdzie można znaleźć godnych zaufania i niedrogich projektantów lub programistów?

W tym przewodniku będziemy:

 • Odpowiedz na wszystkie często zadawane pytania, zatrudniając projektanta lub programistę (wymienione powyżej); i
 • Pokaż szczegółowy plan efektywnej pracy z projektantem lub programistą.

Gdy dowiesz się, co jest ważne dla procesu, możesz skontaktować się z jednym z naszych starannie dobranych projektantów i programistów stron internetowych. Wybraliśmy je przez lata wraz z naszymi przyjaciółmi w Expert Market.

Jeśli ty’ponownie próbujesz zbudować witrynę samodzielnie lub po prostu nie’mieć czas, warto pomyśleć o zatrudnieniu profesjonalisty.

Jak wybrać projektanta lub programistę’s Odpowiedni dla mnie?

Jeśli ty’zatrudniliśmy ludzi wcześniej, wtedy wiesz, że CV nie’Zawsze odzwierciedlaj, jak dobrze osoba będzie pasować w Twojej firmie.

Oczywiście, CV może wyeliminować osoby niewykwalifikowane, ale co, jeśli wszyscy wnioskodawcy mają podobne umiejętności i doświadczenia? Jak wybrać odpowiedni??

Jest to szczególnie trudne, jeśli zatrudniasz na stanowisko, które otrzymujesz’mieć wcześniejsze doświadczenia – takie jak projektowanie i tworzenie stron internetowych.

Zatrudnienie niewłaściwej osoby to prawdziwy problem i to’to problem, z którym wszyscy się spotykają.

Więc wiedz, że nie każdy zatrudniony projektant będzie działał jak gwiazda rocka. To’to tylko część procesu.

To powiedziawszy, są pewne kroki, które możesz podjąć, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie solidnego projektanta, z którym możesz dobrze pracować.

Najlepsza praktyka zatrudniania odpowiedniego freelancera obejmuje 2 proste kroki:

 1. Zrozum, czego potrzebujesz & jaki typ freelancer może wykonać zadanie; i
 2. Dowiedz się, jak ocenić, czy projektant lub programista jest dobry, czy nie.

1. Jakiego rodzaju Freelancer (projektant i / lub programista) potrzebujesz??

Aby poprawnie wykonać zadanie, potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Więc lepiej zrozum, co pociąga za sobą praca.

Aby zatrudnić odpowiedniego projektanta lub programistę dla swojej witryny, musisz najpierw zrozumieć, co próbujesz osiągnąć dzięki swojej witrynie.

Jak inaczej możesz znaleźć odpowiednią osobę, jeśli nie’Wiesz nawet, co chcesz zrobić?

Podczas tworzenia witryny istnieją dwa kluczowe elementy:

 1. Projektowanie stron internetowych; i
 2. Kodowanie strony internetowej.

Są to dwie różne umiejętności. Możesz albo:

 • Znajdź różnych specjalistów, którzy wykonają każdą pracę (np. Zatrudnij kogoś, kto zaprojektuje Twoją stronę internetową i zatrudnij kogoś, kto ją koduje) lub
 • Możesz zatrudnić generalistę, który może wykonać obie te prace (tj. Kogoś, kto potrafi dobrze zaprojektować i napisać kod).

Jeśli chodzi o projektowanie i tworzenie stron internetowych, w proces mogą zaangażować się 3 rodzaje ekspertów:

 1. Graficy
 2. Projektanci stron internetowych
 3. Programiści / koderzy

Możesz łatwo dowiedzieć się, jakiego rodzaju niezależnego projektanta potrzebujesz, zadając sobie następujące dwa pytania:

P # 1: Jaka jest różnica między projektantem graficznym, projektantem strony internetowej i programistą? Jak mogą mi pomóc?

# 1 Graficy:

Opis pracy:

 • Graficy koncentrują się na tworzeniu obrazów.
 • Nie projektują stron internetowych, ale niektórzy mogą mieć do tego talent.
 • Nie kodują dla ciebie strony internetowej.

Graficy tworzą obrazy dla stron internetowych, reklam, ikon, logo, wydruków itp.

Zasadniczo do każdej pracy związanej z obrazami i grafiką – potrzebujesz projektanta graficznego.

Obejmuje to (między innymi) tworzenie projektów logo, obrazów nagłówków, obrazów banerów, projektów przycisków i projektów ikon.

Podczas gdy graficy specjalizują się głównie w tworzeniu obrazów i grafiki, niektórzy mają także talent do projektowania stron internetowych.

Jednak większość grafików nie ma specjalistycznej wiedzy, aby zmienić projekt w działającą stronę internetową, ponieważ nie umie kodować strony za pomocą HTML i CSS.

Powiedziawszy to, widziałem, jak bardzo utalentowani graficy przechodzą do projektowania niesamowitych stron internetowych (więc dostajesz grafikę 2-w-1 i projektanta stron internetowych).

Jedynym wyzwaniem jest znalezienie programisty, który zakoduje projekt w działającej witrynie.

# 2 Projektanci stron internetowych:

Opis pracy:

 • Projektanci stron internetowych tłumaczą to, co masz na myśli (lub swoją wizję) na rzeczywistą, namacalną stronę internetową.
 • Projektują dla Ciebie cały układ strony i stworzą wszystkie obrazy i grafiki, które stanowią część projektu strony.
 • Mają dobrą znajomość kodowania, aby kodować stronę internetową. Jednak ich narzędzia do kodowania nie są tak niezawodne, jak deweloperzy (programista).
 • Coraz więcej z nich korzysta bez użycia kodu twórcy stron internetowych.

Projektant stron internetowych to ktoś, kto specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu stron internetowych.

Projektant zaprojektuje wygląd strony, stworzy wszystkie obrazy i treści użyte na stronie, a ostatecznie przełoży projekt wizualny na działającą stronę.

Więc projektant strony może “Zrób to wszystko”, że tak powiem.

Jedną z kluczowych rzeczy, którą chcę poruszyć, jest to, że nie robi tego dobry projektant stron internetowych’zawsze oznacza, że ​​będzie dobrym koderem i odwrotnie. Wśród projektantów stron internetowych zawsze znajduje się szerokie spektrum umiejętności kodowania. Więc nie’Oczekuję, że projektant strony internetowej będzie nadrzędnym programistą, ponieważ koncentruje się głównie na projektowaniu strony internetowej.

Właśnie dlatego wielu projektantów stron internetowych specjalizuje się w używaniu przeciągania bez kodu & upuść konstruktorów stron internetowych (takich jak Wix, Squarespace & Weebly) lub hostowanych twórców sklepów internetowych (takich jak Shopify lub BigCommerce).

Ci twórcy stron internetowych eliminują potrzebę kodowania gwiazd przez projektantów stron internetowych i umożliwiają bardzo utalentowanym projektantom stron internetowych skupienie się na tworzeniu niesamowitych projektów.

# 3 Programiści / kodery:

Opis pracy:

 • Dobrzy programiści potrafią zbudować prawie każdy rodzaj strony internetowej, o której możesz pomyśleć.
 • Większość programistów nie jest dobrymi projektantami. Więc nie’t polegać na projektantach witryny.
 • Sprawny programista i dobry grafik mogą stworzyć świetny zespół. Ale to podejście ma swoje zalety i wady.

Programiści lub koderzy to inżynierowie, którzy potrafią stworzyć prawie każdą stronę internetową, jaką można sobie wyobrazić, ponieważ kodują ją z witryny “podstawa”.

Mają więcej opcji kodowania niż projektant stron internetowych, dzięki czemu mogą tworzyć bardziej skomplikowane funkcje w witrynie, które mogą wykraczać poza możliwości typowego projektanta stron internetowych.

Na przykład programista może debugować konflikt kodowania spowodowany przez wtyczkę lub aplikację innej firmy.

Ogólnie rzecz biorąc, utalentowany programista często nie jest bardzo utalentowanym projektantem i vice versa. Programiści są więc ekspertami, których używasz do rozwiązywania problemów technicznych, których projektant nie jest w stanie rozwiązać.

Możesz stworzyć swój własny “drużyna marzeń” łącząc utalentowanego projektanta graficznego z doświadczonym programistą, aby zrównoważyć ich mocne i słabe strony.

Jak wszystko w życiu, istnieją zalety i wady tej opcji:

Plusy: Możesz znaleźć specjalistę dla każdej konkretnej umiejętności (projektowanie i kodowanie). Możesz preferować ekspertów, a nie ogólnych, a takie podejście daje ci taką możliwość.

Cons: Może podwoić twoją pracę i koszty. Zamiast zatrudniać jednego projektanta stron internetowych (generalistę), teraz musisz znaleźć, zatrudnić i zarządzać dwiema osobami.

Teraz, gdy lepiej rozumiesz różnych specjalistów, którzy mogą być zaangażowani w pomoc w tworzeniu Twojej witryny (grafik kontra projektant witryny vs programista), to, których ostatecznie zatrudniasz, zależy przede wszystkim od tego, co próbujesz osiągnąć.

Teraz pozwól’s poświęć kilka minut i przejdź przez to poniżej.

Pytanie nr 2: Jaką pracę musisz wykonać? Co dokładnie chcesz zrobić projektant lub programista?

 • Czy chcesz stworzyć nowe logo lub banery reklamowe??
  • Zatrudnij projektanta graficznego.
 • Czy chcesz zmienić wygląd swojej witryny i zoptymalizować strony’ układ treści?
  • Zatrudnij projektanta witryny lub “drużyna marzeń” grafików lub projektantów stron internetowych we współpracy z programistami.
 • Czy chcesz dodać niestandardowy suwak obrazu lub pole tekstowe z unikalnymi efektami najechania kursorem?
  • Zatrudnij programistę.

Bardzo ważne jest, aby mieć pełną jasność tego, czego chcesz i umieć to szczegółowo opisać projektantowi lub deweloperowi (zarys pracy). To jest absolutnie krytyczne!

To’możesz zapytać, czy twój projektant lub programista ma ich opinie lub sugestie, ale musisz mieć konkretne pomysły, aby zacząć.

W końcu, jeśli chcesz zbudować dom, możesz’po prostu podejdź do budowniczego domu i powiedz, “zbuduj mi dom.” Musisz przekazać to, co masz na myśli, na przykład kilka domów, które lubisz, lub styl domów i materiałów, które wolisz.

Nawet eksperci potrzebują punktu wyjścia do pracy i to’Twoim zadaniem jest poprowadzenie ich w kierunku tego, co chcesz osiągnąć.

My’Pokażę ci, jak stworzyć dobry opis pracy / zarys poniżej.

Podsumowanie sekcji

Konkretny, dobrze przemyślany plan pracy może pomóc uniknąć zatrudniania niewłaściwej osoby.

 • Jeśli freelancer wie, czego chcesz, nie jest czymś, co mógłby dostarczyć, to wygrał’ubiegać się o pracę.
 • Jeśli freelancer wie dokładnie, czego chcesz i ma określone umiejętności do pracy, może to być dobre dopasowanie.

Jeśli opis stanowiska nie jest dobrze przemyślany i nie zawiera ważnych informacji, projektant lub programista może źle zrozumieć, czego potrzebujesz, i może spowodować niedopasowanie oczekiwań.

 • Gdy nie ma szkicu lub produktu końcowego’Jeśli chodzi o to, co miałeś na myśli, może to być bardzo kosztowne pod względem czasu i pieniędzy.
 • Będziesz musiał poświęcić dodatkowy czas na pracę z freelancerem, aby zsynchronizować swoje oczekiwania, opóźniając ogólny projekt.
 • W zależności od sposobu negocjacji może być konieczne dodatkowe wynagrodzenie, ponieważ freelancer musi wykonać więcej pracy

My’popełniliśmy ten błąd kilka razy, kiedy zaczynaliśmy!

Jak więc stworzyć dobry opis / zarys pracy, aby mieć pewność, że masz dobry początek projektu?

My’Poniżej omówię kilka najlepszych praktyk. Czytaj dalej…

Praktyczna zasada: Bądź jak najbardziej konkretny. Jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie zatrudniają niewłaściwych projektantów / programistów, jest to, że nie przemyśleli swoich wymagań dotyczących pracy i nie byli wystarczająco konkretni. Powoduje to często wiele niepewności, które prowadzą do niedopasowania oczekiwań po obu stronach.

2. Jak stworzyć dobry opis pracy, aby uniknąć kosztownych nieporozumień & Opóźnienia

Jak wspomniano powyżej, absolutnie niezbędne jest stworzenie szczegółowego ogłoszenia o pracę, aby uniknąć potencjalnych opóźnień i frustracji.

Tak – zajmie to trochę czasu i wysiłku z twojej strony, ale to’jest tysiąc razy lepsza niż płacenie za coś, co dasz’chcę. Paskudna gra polegająca na wskazywaniu palcami i obwinianiu nigdy nie jest przyjemna.

Poświęć tyle czasu, ile potrzebujesz, przygotowując przemyślany plan pracy. W zależności od potrzeb projektowych przygotowanie może potrwać od kilku minut do kilku godzin.

Oto niektóre elementy, które zawsze uwzględniamy w ofertach pracy:

 1. Dołącz makietę projektu: Jeśli masz na myśli idealny projekt, może to przyspieszyć proces planowania, pokazując projektantowi, co chcesz osiągnąć. Możesz użyć płatnego narzędzia, takiego jak Balsamiq, lub możesz tworzyć własne szkice za pomocą edytora obrazów. Możesz nawet naszkicować swój projekt na papierze i zrobić mu zdjęcie! To działa!
 2. Dołącz próbki projektów, które lubisz: Mogą to być obrazy tła lub ktoś inny’strona internetowa, którą lubisz. Kluczem tutaj jest pokazanie projektantowi lub deweloperowi, co wolisz. Wykwalifikowany freelancer może to zrobić, zrozumieć swój projekt “smak”, i przedstawię kilka sugestii.
 3. Dołącz listę “musi mieć” w projekcie: Na przykład, jeśli przeprojektowuję stronę produktu e-commerce, wymienię elementy, które chcę zawrzeć nad foldem.
 4. Określ, jaki styl projektu lubisz, czy nie’T jak: Przykład: minimalistyczny, wyrafinowany lub zabawny. Jeśli możesz znaleźć przykłady tego, co lubisz, pamiętaj o ich uwzględnieniu. Możesz także dołączyć przykłady tego, co dajesz’lubię. To z pewnością może dostarczyć dalszych wskazówek projektantowi lub deweloperowi.
 5. Podaj, jakie schematy kolorów lubisz, czy nie’T jak: Jeśli potrzebujesz wskazówek na ten temat, tutaj znajdziesz przewodnik na temat wybierania i koordynowania kolorów.
 6. Ustaw realistyczny przedział czasu, w którym chcesz zakończyć projekt: Jeśli masz napięty termin i pracujesz z mniej doświadczonym projektantem lub programistą, podwoj swoje ramy czasowe. Na przykład, jeśli masz 2 tygodnie na ukończenie projektu, w ogłoszeniu o pracy podaj 1 tydzień.
 • W większości projektów należy spodziewać się opóźnień, ponieważ zmiana projektu może zmienić zdanie lub może być więcej błędów programistycznych do naprawy niż oczekiwano. Zawsze buforuj w dodatkowym czasie, aby złagodzić stres związany z kryzysem czasowym. To’jest skutecznym planem awaryjnym, ponieważ daje ci wystarczająco dużo czasu na ukończenie projektu we właściwy sposób – więc nie’Trzeba uciekać się do pokonywania zakrętów tylko dlatego, że zabrakło czasu.
 • Jeśli pracujesz z doświadczonymi projektantami i programistami, masz większą szansę na ukończenie projektu na czas. Doświadczeni projektanci i programiści kosztują więcej, ale wiedzą, jak przewidywać problemy, zanim jeszcze się pojawią. Są znacznie lepsi w ocenie trudności projektu i dają bardziej realistyczną oś czasu.

Podsumowanie sekcji

Don’nie pozostawiać nic przypadkowi. Jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa wyglądała dokładnie tak, jak Ty’wyobrażałem sobie, na czas i budżet, że musisz wykonać niezbędne prace przygotowawcze i jasno pokazać projektantowi lub deweloperowi, czego chcesz.

Kiedyś ty’znalazłeś dobrego projektanta lub programistę, zbudowałeś dobre relacje robocze z tą osobą i zdecydowałeś się z nią współpracować przy kolejnych projektach, wygrałeś’musisz opisać swoje zadania tak szczegółowo, jak pierwsze ogłoszenie o pracę.

Wynika to z tego, że projektant lub programista powinien dobrze rozumieć, czego chcesz i jak pracujesz.

Mamy projektantów i programistów, którzy pracują z nami od lat. Dla nas rozpoczęcie nowego projektu jest dość proste. Po prostu wysyłamy szczegółowy e-mail z opisem nowego projektu i prosimy o wycenę oraz szacunkową datę zakończenia – to’to takie proste raz’podjęliśmy początkowy wysiłek i utrzymywaliśmy dobre relacje robocze ze swoimi freelancerami.

3. Jak ocenić, czy projektant lub programista jest dobry

Łatwiej jest ocenić umiejętności techniczne projektanta lub programisty, ale znacznie trudniej jest ocenić umiejętności miękkie, takie jak talent projektowy i umiejętności zarządzania projektami.

Ponownie, nawet jeśli freelancer sprawdzi każde pole, nadal możliwe jest, że nie będzie on odpowiednią osobą do pracy.

Możesz jednak postępować zgodnie z tymi ogólnymi wytycznymi, aby ograniczyć ryzyko.

# 1) Jakich umiejętności technicznych powinienem szukać?

Jest to łatwiejsza część, ponieważ jest to tylko lista kontrolna, którą chcesz mieć projektanta lub programisty.

Istnieją podstawowe umiejętności techniczne, które muszą posiadać projektanci lub programiści. Jeśli nie posiadają tych umiejętności lub nie są w nich zbyt dobrze obeznani, przekaż kandydatom te informacje.

Umiejętności grafików:

 • Adobe Photoshop (lub dowolne edytory obrazów)
 • Adobe Illustrator

Umiejętności projektanta strony:

 • Adobe Photoshop (lub dowolne edytory obrazów) i / lub Adobe Illustrator
 • CSS / CSS3
 • HTML / HTML5
 • jQuery (jest to bonus, jeśli używasz drag & upuść kreatora stron internetowych. Jeśli nie używasz przeciągania & upuść kreatora stron internetowych, wtedy jQuery jest koniecznością)
 • PHP (jeśli używasz WordPress)

Umiejętności programisty / kodera:

 • CSS / CSS3
 • HTML / HTML5
 • jQuery
 • PHP (jeśli używasz WordPress)
 • JavaScript (bonus, ale nie jest koniecznością, jeśli używasz drag & upuść kreatora stron internetowych)

# 2) Jak ocenić projektantów’ lub programiści’ Umiejętności miękkie?

To’zawsze trudniej jest osądzać osobę’miękkie umiejętności, więc my’stworzyliśmy własną listę kontrolną, aby rozwiązać to zadanie.

Oto kilka kryteriów, które my’stosowane przy zatrudnianiu projektantów i programistów.

 1. Jak szybko reagują:
  • Kiedy pracujesz z freelancerem online, szybkość reakcji i szybkie informacje zwrotne są koniecznością. Jeśli masz problem, chcesz dotrzeć do freelancera w rozsądnym czasie.
  • Kiedy widzimy projektanta lub programistę, którego lubimy, my’Wyślę je e-mailem. Możemy mieć 2 do 3 korespondencji, więc lepiej rozumiemy, jak szybko reagują.
  • Każdy może mieć zły dzień, więc dajemy drugą szansę. Ale nie’obawiaj się porzucić kandydatów, jeśli uważasz, że reagują oni marginalnie.
  • Tak, mogą być zajęci innymi projektami, ale jeśli ty’jeśli zamierzasz komuś zapłacić, również zasługujesz na rozsądną uwagę!
 2. Czy freelancer dobrze rozumie twoje stanowisko pracy:
  • Zdziwisz się, ilu projektantów lub programistów “ślepo” ubiegać się o pracę, nie zastanawiając się dokładnie, o co proszą. Wiele ich aplikacji to szablony i don’Zajmij się tym, czego potrzebujesz.
  • Aby wyeliminować tego typu kandydatów, należy zakopać unikalne pytanie w opisie stanowiska. Nie robi’to musi być trudne pytanie. To może być “jaka jest twoja ulubiona strona internetowa?” i zobacz, czy odpowiedzą na to konkretne pytanie.
  • Chodzi o to, aby sprawdzić, czy kandydaci faktycznie przeczytali całe twoje stanowisko i czy go rozumieli. Jeśli wnioskodawcy nie odpowiedzą na WSZYSTKIE nasze pytania, wówczas wiemy, że albo nie są zbytnio zorientowani na szczegóły, albo nie’wystarczająco dbam o projekt (wybieranie, co odpowiedzieć, a czego nie).
 3. Zapytaj o przykłady poprzednich projektów:
  • Chcesz zobaczyć, co każdy wnioskodawca zrobił w przeszłości. Wszyscy kandydaci mają swoje unikalne mocne i słabe strony, dlatego starają się trzymać w swoich strefach komfortu, kiedy licytują projekty.
  • Sprawdź, czy rodzaj pracy wykonanej przez projektanta lub programistę odpowiada Twoim wymaganiom. Pozwoli ci to również zrozumieć, do czego zdolny jest każdy wnioskodawca.
 4. Poproś projektantów o omówienie własnych stylów projektowania:
  • Projektanci mogą być zmuszeni do podjęcia pracy, która może im się nie podobać lub są biegunowymi przeciwieństwami ich osobistego stylu projektowania. Trudno więc osądzić projektanta’osobisty styl, po prostu przeglądając jego wcześniejsze projekty (punkt 3 powyżej).
  • Aby lepiej zrozumieć projektanta’Jeśli masz ochotę na projekt, możesz poprosić o strony internetowe lub obrazy reprezentujące projektanta’osobisty styl. Możesz również zapytać, jakie strony odwiedzają, aby uzyskać inspiracje.
  • Zapytaj, jaki jest jego ulubiony projekt z przeszłości i dlaczego.
  • Te pytania pomogą ci ocenić, czy projektant’własne zainteresowania są zgodne z tym, czego szukasz. To’zawsze lepiej jest zatrudnić kogoś, kogo styl pasuje do twojego. Zwiększa to projektanta’zadowolenie z pracy, które może ostatecznie przynieść korzyści.
 5. Szukaj wysokich ocen klientów:
  • Niezależne portale z ofertami pracy, takie jak UpWork, są świetne, ponieważ pozwalają dawnym klientom ocenić każdego freelancera. To znacznie lepszy miernik każdego projektanta’s lub programista’umiejętności w porównaniu z pytaniem o referencje. Wszyscy wiemy, że referencje są tendencyjne, ponieważ wnioskodawca nigdy nie dostarczy referencji negatywnej!
  • Oceny klientów częściej dają obiektywną opinię niezależnego freelancera (podobnie jak opinie Amazon).
  • Jeśli szukasz projektanta lub programisty na tablicach ofert pracy, takich jak Craigslist, ocena jakości kandydatów będzie bardzo trudna. W takim przypadku powinieneś polegać na wskazówkach, które zasugerowaliśmy powyżej (tj. Czasy odpowiedzi na e-mail, przykłady wcześniejszych prac, dokładność odpowiedzi itp.)
 6. Poszukaj doświadczonego projektanta lub programisty:
  • To’Zawsze zdrowa debata na temat tego, czy drogi freelancer czy niedrogi (tańszy) freelancer jest lepszy. Zdecydowanie są dobrzy i źli freelancerzy w dowolnym przedziale cenowym.
  • Ogólna zasada jest taka, że ​​doświadczony projektant lub programista zawsze będzie kosztował więcej, ponieważ jest bardziej wydajny i popełnia mniej błędów. Projekt, którego ukończenie może zająć 1 dzień, może zająć tylko kilka godzin mistrzowskiemu projektantowi wykonanie tej samej pracy – przy mniejszej liczbie błędów. Wydajność i szybki czas realizacji są tym, za co płacisz.
  • Osobiście my’zatrudniliśmy projektantów i programistów na wszystkich poziomach umiejętności. Zgodnie z oczekiwaniami na każdym poziomie są dobre i złe. Ale w sumie okazało się, że doświadczeni projektanci i programiści byli łatwiejsi w zarządzaniu, mieli krótszy czas realizacji i popełniali mniej błędów. Wiedzieli, jakie pytania wyjaśnić, i mogli wcześniej przewidzieć blokady.
  • Chętnie zapłacimy trochę więcej za mniej bólów głowy. Chcemy tylko, aby ktoś poprawił pracę za pierwszym razem i wprowadził jak najmniej zmian.

Podsumowanie sekcji

Te 6 powyższych kryteriów daje dobry punkt wyjścia.

Najważniejsze jest, aby zachować zdrowy rozsądek. Jeśli coś pachnie zgniłym, prawdopodobnie tak jest.

Don’bój się przypadkowo odrzucić dobrych projektantów lub programistów, jeśli początkowo tego nie zrobią’przekazać “testy”. Lepiej pozwolić kilku dobrym freelancerom wpaść przez szczeliny niż skończyć na złym.

Ile kosztują projektanci stron internetowych, graficy lub programiści?

Określenie, ile kosztuje zatrudnienie projektantów stron internetowych, grafików lub programistów, jest zawsze trudne i często mylące.

Szczerze mówiąc, nie ma dokładnych liczb, ponieważ ceny różnią się od:

 • Poziomy umiejętności
 • Doświadczenie
 • Rozmiar i złożoność twojego projektu
 • Z jakiego portalu poszukiwania pracy korzystasz (gdzie pozyskujesz tych freelancerów)
 • Gdzie znajdują się freelancerzy (rynki rozwinięte a rynki rozwijające się)

Na przykład każdy projektant z rozwiniętego kraju rynkowego (takiego jak USA, Kanada, Wielka Brytania itp.) Będzie droższy niż inny kandydat z krajów rozwijających się (takich jak Indie, Filipiny, kraje Europy Wschodniej itp.), nawet jeśli ich umiejętności są takie same.

Pamiętaj o tym, publikując pracę projektową, ponieważ oferty otrzymywane od kandydatów mogą mieć bardzo szeroki zakres.

Zanim zaczniemy przyglądać się kosztom, powinieneś dobrze zrozumieć, w jaki sposób budżetować projekt.

Jak ustawić budżet dla swojego projektu?

Jeśli chodzi o płatności, możesz negocjować płatność co godzinę lub stałą cenę za projekt.

Po prostu wiedz, że są plusy i minusy, jeśli chodzi o płacenie co godzinę w porównaniu do ustalonej ceny. My’Poniżej omówię, co to takiego.

# 1: Jak budżetować na mniejsze projekty?

Mniejsze projekty zazwyczaj trwają krócej niż tydzień i mogą trwać od kilku godzin do kilku dni.

Ponieważ projekt ma krótsze ramy czasowe i byłby stosunkowo tani, zalecamy następujące podejścia:

 • Doświadczony projektant – płać za godzinę
 • Mniej doświadczony projektant – zapłać według stałej ceny

Jak wspomniano wcześniej, doświadczenie równa się wydajności. Tak więc płacenie za godzinę jest tutaj ogólnie właściwym podejściem.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrzy, doświadczeni projektanci lub koderzy po prostu wolą otrzymywać wynagrodzenie za godzinę. Działają szybko, wydajnie i wolą nie przesuwać się tam iz powrotem, szacując koszty dla poszczególnych projektów w przypadku mniejszych projektów.

Mniej doświadczeni projektanci i programiści będą potrzebowali więcej czasu i mogą potencjalnie potrzebować więcej zmian w projekcie. W związku z tym stała cena projektu zapewnia nieco większą kontrolę i ochronę, na wypadek gdyby freelancer wymagał nadmiernych zmian.

Jeśli ty’Po przedstawieniu szczegółowych opisów stanowisk, jak podkreślono powyżej, naprawdę nie powinieneś’płaci za freelancera’błędy. Stała cena tutaj cię przed tym uchroni.

# 2: Jak budżetować na większe projekty?

Większy projekt to wszystko, co zajmuje kilka tygodni lub miesięcy. Może to być całkowite przeprojektowanie witryny lub ulepszenie projektu użyteczności na kluczowych często odwiedzanych stronach internetowych, takich jak strona główna (zobacz nasz przewodnik na temat tworzenia niesamowitej strony głównej tutaj).

Większe projekty mają więcej miejsca na błędy po prostu z powodu ogromnej ilości pracy, którą należy wykonać.

W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie stała cena projektu.

Stała cena projektu chroni Cię przed przekroczeniem terminów przez freelancerów, niedocenianiem trudności związanych z projektem, a także przed nadmiernymi, nieoczekiwanymi poprawkami i zmianami projektowymi, które są powszechne w większych projektach.

Projektanci lub programiści zazwyczaj pozwalają na ustaloną liczbę zmian w projekcie. Na przykład możesz zmienić swój początkowy projekt do 3 razy. Są one uwzględnione w ich propozycji cenowej.

Jeśli w efekcie wprowadzisz więcej zmian projektowych, niż jest to dozwolone, być może będziesz musiał zapłacić dodatkowo oprócz wcześniej uzgodnionej ceny. Jeśli uważasz, że możesz potrzebować więcej zmian projektowych niż pozwala na to projektant, poinformuj o tym z góry. Pamiętaj, że im więcej wersji chcesz wprowadzić, koszt projektu będzie wyższy.

Dobrym sposobem na uniknięcie niepotrzebnych kosztów jest wcześniejsze zaplanowanie projektu z drobiazgowymi szczegółami i omówienie projektu ze swoim projektantem lub deweloperem, aby sprawdzić, czy zauważy on jakiekolwiek potencjalne problemy lub wyzwania.

Im więcej czasu zainwestujesz w planowanie i przygotowanie projektu, tym mniejsze prawdopodobieństwo przekroczenia budżetu i niedotrzymania terminu projektu.

Poświęć trochę czasu i zdecyduj, czy koszt godzinowy czy stały będzie lepszy dla twojego projektu.

Inną częścią ustalania budżetu jest rozważenie, czy chcesz ustalić cenę, czy też pozwolić projektantowi lub deweloperowi przesłać wycenę.

Podsumowanie sekcji

W przypadku mniejszych projektów (harmonogram projektu: mniej niż 1 tydzień):

 • Doświadczony freelancer – Płać według godziny
 • Mniej doświadczony freelancer – Płać według stałej ceny

Doświadczeni freelancerzy wydajnie pracują dla mniejszych projektów i wolą nie spędzać dużo czasu na negocjowaniu umów o stałej cenie. Na ogół nie’popełniam wiele błędów w przypadku mniejszych projektów, więc wynagrodzenie godzinowe jest rozsądne.

Ale jeśli zatrudniasz mniej doświadczonego freelancera, chroń się za pomocą umowy o stałej cenie.

W przypadku większych projektów (harmonogram projektu: tygodnie do miesięcy):

 • Zarówno doświadczony, jak i mniej doświadczony freelancer – Płać według stałej ceny

Podejście ze stałą ceną chroni cię przed freelancerem niedoszacującym czasu potrzebnego na ukończenie projektu, przed wprowadzeniem więcej niż oczekiwanych ilości poprawek lub poprawek błędów itp. Jeśli projekt się przeciąga, ty’są odpowiednio chronione ze względu na uzgodnioną cenę.

Dlatego zalecamy stosowanie podejścia opartego na stałej cenie w przypadku większych projektów, niezależnie od tego, czy zatrudniasz doświadczonego, czy mniej doświadczonego freelancera. Większe projekty trwają dłużej, są bardziej złożone, a zatem mają więcej niepewności.

Jeśli ustalisz cenę projektu lub pozwolisz freelancerom przesłać oferty?

Kiedy publikujesz ofertę pracy, zazwyczaj możesz wcześniej ustalić cenę projektu lub pozwolić aplikantom przesłać oferty na podstawie opisu pracy.

Ponownie, dlatego bardzo ważne jest, abyś był bardzo szczegółowy w tym, co chcesz osiągnąć.

Jeśli ty’jeśli nie jesteś wystarczająco szczegółowy, dobrzy projektanci lub programiści nie zawracają sobie głowy odpowiedzią, ponieważ wiedzą, że spędzą więcej czasu niż to konieczne, idąc z tobą tam iz powrotem, aby ustalić zakres projektu – po prostu zastanawiając się, co naprawdę chcesz uzyskać gotowy.

Wiele razy, dobrzy freelancerzy będą cię myśleć’jesteś nowicjuszem i zacznij szukać lepszych, bardziej doświadczonych pracodawców!

Są plusy i minusy związane z ustalaniem ceny projektu z wyprzedzeniem lub proszeniem freelancerów o przesłanie ofert:

 • Jeśli jesteś świadomy budżetu:
  • Ustaw swoją cenę, jeśli nie’mają dużą elastyczność finansową.
  • Pomaga to ustalić oczekiwania i przyciągać tylko projektantów lub programistów, którzy mogą pracować z Twoim budżetem.
 • Jeśli masz elastyczny budżet i po prostu chcesz znaleźć najlepszego projektanta lub programistę:
  • Możesz zezwolić freelancerom na przesłanie ich ofert.
  • Jeśli przypadkowo ustawisz zbyt niską cenę, może to zrazić utalentowanych projektantów i programistów, którzy są zbyt doświadczeni w stosunku do twojej ceny.
  • Jeśli masz pewną elastyczność w zakresie budżetu i chcesz znaleźć wykwalifikowanego freelancera, z którym możesz współpracować przez lata, możesz chcieć, aby ubiegali się o niego ludzie o różnym poziomie cen..

Podsumowanie sekcji

Ustaw cenę projektu – jeśli masz napięty budżet.

Jeśli masz napięty budżet, ustalenie ceny z góry określi oczekiwania dla wnioskodawców. Projektanci i programiści szukający większych wypłat nie będą składać wniosków, co w rezultacie pozwoli zaoszczędzić czas.

Złożą wniosek tylko ci, którzy mogą pracować w ramach Twojego budżetu.

Zapytaj o wycenę – jeśli masz elastyczny budżet.

Jeśli masz pewną elastyczność finansową, zapytanie ofertowe może przyciągnąć naprawdę utalentowanych projektantów i programistów. ty’Dostaniesz o wiele więcej ofert na twój projekt, więc ty’Zobaczę wielu niekwalifikowanych kandydatów oraz wielu naprawdę dobrych kandydatów.

Jeśli Twoim celem jest znalezienie najlepszej osoby do wykonania tej pracy, chęć wyciągnięcia trochę więcej pieniędzy może mieć duże znaczenie.

Teraz pozwól’Przejdźmy do omówienia faktycznych kosztów wynajmu projektanta lub programisty.

Koszt wynajmu projektanta lub programisty

Poniższy szacunkowy cennik da ci pojęcie, jakiego przedziału cen możesz się spodziewać. Należy pamiętać, że ten cennik ma służyć jako punkt odniesienia.

Oferty cenowe, które otrzymasz, mogą się różnić w zależności od wielu różnych czynników, w tym zakresu projektu, poziomu złożoności, stopnia wyartykułowania opisu stanowiska lub dostępności projektów (tj. Freelancerzy mogą zaakceptować niższe opłaty, jeśli projektów nie ma zbyt wiele dostępny).

W następujących tabelach cen:

 • Kraje rozwinięte – dojrzałe rynki, takie jak USA, Kanada, Wielka Brytania itp.
 • Kraje rozwijające się – rynki wschodzące, takie jak Filipiny, Indie, kraje Europy Wschodniej itp.

# 1 Koszt wynajmu projektanta graficznego

Doświadczeni graficyKraje rozwinięte: 60 USD – 120 USD za godzinę

Kraje rozwijające się: 20–40 USD za godzinę

Nowość dla niższych grafikówKraje rozwinięte: 25 USD – 35 USD za godzinę

Kraje rozwijające się: 5 USD – 15 USD za godzinę

Teraz są dobrzy i źli projektanci z dowolnych krajów. Nie zawsze jest zatem słuszne osądzanie, czy projektant jest dobry wyłącznie na podstawie tego, ile on / ona pobiera. Przeanalizuj kandydatów, jak wspomniano w kroku 2 powyżej, aby pomóc Ci wybrać najlepszego kandydata zamiast wybierać kogoś na podstawie tego, ile on / ona pobiera.

Oprócz opłat godzinowych projektanci mogą pobierać opłaty za projekt (stała cena). Chociaż możemy’Omówimy wszystkie rodzaje projektów z powodów praktycznych, my’wymieniliśmy niektóre typowe:

Projekt logoKraje rozwinięte: od 99 do 2000 USD+

Kraje rozwijające się: od 30 do 200 USD

Jeśli nie’Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości, całkowicie spersonalizowanego logo, możesz użyć generatorów logo, aby utworzyć logo. Narzędzia te wahają się od bezpłatnych do poniżej 30 USD.

Ikona designuKraje rozwinięte: od 80 do 400 USD

Kraje rozwijające się: od 20 do 100 USD

Projekt banera reklamowegoKraje rozwinięte: 100 USD – 450 USD

Kraje rozwijające się: od 25 do 200 USD

Projektowanie markiKraje rozwinięte: od 2000 do 60 000 USD+

Kraje rozwijające się: od 500 do 10 000 USD+

Oto naprawdę dobry post przez worstofalldesign.com, jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowy podział różnych przedziałów cenowych dla specjalisty ds. Brandingu.

Projekt strony według stronyKraje rozwinięte: od 200 do 350 USD

Kraje rozwijające się: od 80 do 180 USD

* Przedział cenowy wydaje się wyższy w przeliczeniu na stronę w porównaniu do całych projektów stron internetowych (poniżej). Jest tak, ponieważ większość projektantów ma minimalne opłaty. Całe projekty stron internetowych otrzymują “Wielka ilość” zniżka.

Należy pamiętać, że te przedziały cenowe dotyczą wyłącznie wyglądu strony internetowej. Nie obejmuje tłumaczenia projektu na funkcjonalną stronę internetową ani zapełniania strony treścią.

Cały projekt strony internetowejKraje rozwinięte:
 • Opór & upuść twórców witryn: od 500 USD do 1500 USD
 • WordPress: od 900 do 2000 USD+
 • eCommerce: od 3000 do 6000 USD+

Kraje rozwijające się:

 • Opór & upuść twórców stron: od 250 do 700 USD
 • WordPress: od 400 do 900 USD+
 • Handel elektroniczny: od 1000 do 2000 USD+

Należy pamiętać, że te przedziały cenowe dotyczą wyłącznie wyglądu strony internetowej. Nie obejmuje tłumaczenia projektu na funkcjonalną stronę internetową ani zapełniania strony treścią.

# 2 Koszt wynajmu projektanta strony

Doświadczeni projektanci stron internetowychKraje rozwinięte: 80 USD – 150 USD za godzinę

Kraje rozwijające się: 25–50 USD / godz

Nowość dla niższych projektantów stron internetowychKraje rozwinięte: 25 USD – 45 USD za godzinę

Kraje rozwijające się: 8–18 USD za godzinę

Istnieje wiele nakładających się zestawów umiejętności między projektantami stron internetowych i grafikami.

Jak wspomniano powyżej, kluczową różnicą jest to, że grafik jest specjalistą w tworzeniu grafiki (obrazów, banerów, logo, ikon itp.), Podczas gdy projektant strony internetowej jest generalistą, jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych.

Chociaż projektanci stron internetowych mogą tworzyć dla Ciebie logo, ikony i reklamy, robią to’często licytują projekty graficzne, które mogą, ale nie muszą zawierać link do projektu strony internetowej.

Z tego powodu my’uwzględniliśmy jedynie szacunkowe ceny dla projektów stron internetowych:

Projekt strony według stronyKraje rozwinięte: od 350 do 500 USD

Kraje rozwijające się: od 100 do 210 USD

* Przedział cenowy wydaje się wyższy w przeliczeniu na stronę w porównaniu do całych projektów stron internetowych (poniżej). Jest tak, ponieważ większość projektantów ma minimalne opłaty. Całe projekty stron internetowych otrzymują “Wielka ilość” zniżka.

Cały projekt strony internetowejKraje rozwinięte:
 • Opór & upuść twórców stron: od 1500 USD do 2500 USD
 • WordPress: od 3000 do 15 000 USD+
 • Handel elektroniczny: od 5500 do 25 000 $+

Kraje rozwijające się:

 • Opór & upuść twórców witryn: od 600 USD do 1000 USD
 • WordPress: od 1500 do 6000 USD+
 • Handel elektroniczny: od 3000 do 12 000 USD+

# 3 Koszt wynajmu programisty lub kodera

Doświadczony programistaKraje rozwinięte: 90 USD – 200 USD / godzinę

Kraje rozwijające się: 30 USD – 65 USD za godzinę

Nowy programista niższej klasyKraje rozwinięte: 35 USD – 75 USD za godzinę

Kraje rozwijające się: 15–20 USD za godzinę

Programiści stron internetowych zazwyczaj kosztują więcej niż projektanci stron internetowych i graficy. Jednak jeśli chodzi o naprawdę dobrych programistów i projektantów (tych z dużym doświadczeniem), stawka godzinowa może być dość podobna.

Ponadto ceny będą wyższe w przypadku bardziej złożonych języków kodowania. Na przykład projekt jQuery będzie znacznie tańszy niż projekt JavaScript, a projekt CSS / HTML będzie tańszy niż projekt PHP.

Tutaj’to lista niektórych wspólnych projektów, które my’zleciliśmy programistom:

Mniejsze PHP, JavaScript & Rozwiązania konfliktu kodu jQueryKraje rozwinięte: od 150 do 600 USD

Kraje rozwijające się: od 40 do 150 USD

Naprawianie istniejących problemów z wtyczkami lub kodami aplikacjiKraje rozwinięte: od 200 do 500 USD

Kraje rozwijające się: od 30 do 120 USD

Twórz własne suwaki, akordeony lub małe widżetyKraje rozwinięte: od 400 do 1000 USD

Kraje rozwijające się: od 100 do 350 USD

Jak wygląda proces pracy z freelancerem – od początku do końca projektu?

Jeśli zatrudniasz projektanta lub programistę po raz pierwszy, oto ogólna lista kroków, których możesz się spodziewać.

To, czego sam doświadczysz, prawdopodobnie będzie różnić się od naszych poniższych kroków, ale przynajmniej da Ci ogólny obraz tego, jak ten proces może działać.

Po znalezieniu właściwej osoby proces ten jest w rzeczywistości prostszy, niż mogłoby się wydawać.

My’wypisujemy wszystkie etapy projektu – od przygotowania, przeglądu projektanta / programisty, zatwierdzenia makiet, procesu projektowania, aż po otrzymanie ukończonej pracy.

# 1

Określ rodzaj pracy, którą chcesz wykonać, i zdecyduj, czy musisz zatrudnić projektanta graficznego, projektanta strony internetowej lub programistę / programistę. (więcej szczegółów znajduje się w kroku 1 powyżej)

# 2

Przygotuj szczegółowy opis stanowiska pracy, wraz z makietami, przykładami, oczekiwaniami, harmonogramem projektu oraz polubieniami i antypatiami. (patrz “Wskazówki, jak stworzyć dobry opis stanowiska Publikowanie w celu uniknięcia kosztownych pomyłek & Opóźnienia” sekcja powyżej, aby uzyskać więcej informacji)

# 3

Ustaw realistyczny budżet dla swojego projektu. Czy chcesz płacić za godzinę, czy płacić stałą cenę? Czy chcesz, aby projektanci lub programiści przesyłali własne wyceny? (patrz “Ile kosztują projektanci stron internetowych, graficy lub programiści?” sekcja powyżej, aby uzyskać więcej informacji)

# 4

Wybierz portal z ogłoszeniami o pracy, w którym możesz znaleźć freelancera, który ma umiejętności, których potrzebujesz. Na następnej stronie podzielimy się z Tobą niektórymi portalami z ogłoszeniami o pracę, które mogą pomóc Ci znaleźć odpowiedniego projektanta lub programistę dla twojego projektu.

# 5

Zamieść ofertę pracy, poczekaj na aplikacje, przejrzyj listę kandydatów, którzy spełniają umiejętności techniczne i umiejętności miękkie, których potrzebujesz w swoim projekcie. (więcej informacji można znaleźć w kroku 2 Jak ocenić, czy projektant lub programista jest dobry)

# 6

Zawęź do dwóch do trzech kandydatów i zapytaj ich, czy są gotowi zaakceptować szybki / krótki, płatny projekt testowy. Pomyśl o tym jak o stażu. Gdy będziesz miał okazję bezpośrednio współpracować z kandydatami, będziesz miał o wiele lepsze przeczucie, kto jest dla Ciebie najlepszy. Jest to szczególnie przydatne, jeśli szukasz długoterminowego projektanta lub programisty, z którym chcesz kontynuować pracę przy przyszłych projektach. Odłóż mały budżet i zapłać, aby coś stworzyć “mały” więc możesz dostać “prawdziwe życie” ocena ich nawyków pracy.

# 7

Po wybraniu projektanta lub programisty ustaw czas na czat przez telefon, Skype, Google Hangout lub osobiście. Chcesz przejrzeć swój projekt od góry do dołu, aby upewnić się, że on / ona całkowicie rozumie projekt. Jest to szansa dla ciebie i twojego freelancera, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania lub potencjalne problemy z twoim projektem. Daje to również możliwość budowania dobrych relacji roboczych. Na tym etapie możesz współpracować ze swoim projektantem lub programistą, aby utworzyć kamienie milowe projektu, jeśli jest to większy projekt. Kamienie milowe są ważne dla większego projektu, ponieważ chcesz wykryć wszelkie błędy tak szybko, jak to możliwe. Jeśli po raz pierwszy przejrzysz projekt w dniu ukończenia i zauważysz kilka poważnych problemów, naprawa zajmie dużo czasu i być może dodatkowych kosztów. Lepiej być ostrożnym i ustawić kamienie milowe, w których ty i twój freelancer możecie przejrzeć projekt, potwierdzić swoje cele i omówić wszelkie inne sprawy przed przejściem do następnego kamienia milowego. Oprócz konfigurowania kamieni milowych chcesz również omówić harmonogram płatności z projektantem lub programistą. Różni ludzie lubią różne ustalenia dotyczące płatności. Wybierz opcję płatności, która działa dla Ciebie i Twojego projektanta lub programisty. (odnosić się do “Ile kosztują projektanci stron internetowych, graficy lub programiści?” po więcej szczegółów)

# 8

Zapłać depozyt lub kamień milowy zgodnie z ustaleniami. Ale nie’Dokonaj ostatniej płatności, zanim będziesz w pełni zadowolony z produktu końcowego.

# 9

Przejrzyj ukończoną pracę i prześlij opinię lub zmiany, które chcesz wprowadzić. Jeśli jest to większy projekt, chcesz przejrzeć każdy kamień milowy projektu, abyś dokładnie wiedział, jak postępuje projekt i czy są jakieś zmiany lub błędy wymagające naprawy. Jedną z kluczowych rzeczy do zrozumienia jest to, że Twoim obowiązkiem jest audyt projektu, aby upewnić się, że nie ma błędów i że wszystkie niezbędne zmiany zostały wprowadzone. Musieliśmy jeszcze popracować nad większym projektem lub kodowaniem, w którym nie zauważyliśmy problemów wymagających naprawy. Nawet najlepszy projektant lub programista może popełniać błędy, więc sprawdź wszystko dokładnie! Głównym celem jest wyłapanie ważnych poprawek. Jeśli przeoczyłeś kilka drobnych problemów, dobry projektant lub programista nadal pomoże Ci to naprawić, nawet po zapłaceniu ostatniej płatności. Jeśli chcesz zachować szczególną ostrożność, możesz również zapytać projektanta lub programistę, czy mają oni okres gwarancyjny, na wypadek, gdybyś znalazł jakieś problemy miesiąc lub dwa po dokonaniu ostatniej płatności.

# 10

Zwolnij ostatnią płatność, gdy będziesz zadowolony z wyników projektu.

Gdzie można znaleźć godnych zaufania i niedrogich projektantów lub programistów?

Kontynuuj na stronie 2…

Page 1 Strona 2 →

Pomocny jest ten przewodnik?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map