Projektowanie stron internetowych

jak zaprojektować stronę internetową


Jak zaprojektować stronę internetową w 8 prostych krokach

Projektowanie własnej strony internetowej. Wydaje się zniechęcające, nie robi’to? Nie bój się. Nasz przewodnik pokaże Ci, jak każdy może zbudować stronę internetową – z zaledwie kilkoma wskazówkami!

Wielu ludzi uważa, że ​​jeśli chcesz zaprojektować świetną stronę internetową, musisz być małym dzieciakiem z Doliny Krzemowej lub mieć najnowocześniejsze narzędzia. Dobre wieści? Że’s śmieci.

To powiedziawszy, musisz wiedzieć coś o projektowaniu stron internetowych. W końcu to’ważne – do tego stopnia, że ​​38% odwiedzających opuści stronę, jeśli uzna układ za nieatrakcyjny.

Możesz pomyśleć o projektowaniu stron internetowych, takim jak sprzedaż samochodu – może mieć najbardziej niesamowity silnik, ale jeśli podwozie jest ohydne, ludzie wygrywają’być zainteresowanym jego zakupem.

W firmie Builder Expert wiemy coś o projektowaniu stron internetowych. Aby ci pomóc, my’przygotowaliśmy ten prosty, łatwy do naśladowania, ośmiostopniowy przewodnik. Krótki przegląd tutaj’co my’Będę obejmował:

Projektowanie stron internetowych: Nasz przewodnik po 8 krokach

 1. Zdefiniuj swoją witrynę’Cel i strategia
 2. Zbadaj najnowsze trendy w projektowaniu stron internetowych
 3. Wybierz swoją platformę
 4. Wybierz szablon i rozpocznij dostosowywanie
 5. Zdecyduj się na swój branding
 6. Dodaj i zoptymalizuj treść
 7. Opublikuj swoją stronę internetową
 8. Analizuj i ulepszaj

Poniżej my’Przeanalizuję szczegółowo wszystkie osiem kroków i nauczę Cię dokładnie, co robić na każdym etapie. Jeśli ty’jesteś zainteresowany zaprojektowaniem nowej strony internetowej lub przebudową istniejącej witryny, to Ty’jesteś we właściwym miejscu.

Przygotuj swoją mysz i uruchom kreatywne soki’czas na nurkowanie.

Chcesz wiedzieć, jak zbudować stronę internetową?

Ten przewodnik koncentruje się na tym, jak zaprojektować stronę internetową. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zbudować stronę internetową, zapoznaj się z naszą instrukcją krok po kroku.

1

Zdefiniuj swoją witrynę’Cel i strategia

To brzmi jak taki prosty punkt do zrobienia, ale zanim zaczniesz projektować swoją stronę, musisz jasno określić jej cel.

Oprócz zwykłej znajomości branży i zdefiniowania strategii dotyczącej treści, musisz pomyśleć o tym, czym jest Twój USP (unikalny punkt sprzedaży) i jak chcesz się przekonać.

Ludzie nie są’głupi. Jeśli postawisz się tam, aby zarobić lub założyć własny profil, ludzie to przejdą. Twoja strona internetowa’Design jest bezpośrednio powiązany z Twoją marką i musi być autentyczny i wciągający.

“Organizacja’s ‘kultura celu’ odpowiada na krytyczne pytania o to, kto to jest i dlaczego istnieje. Mają kulturę celu poza zyskiem.”

Punit Renjen, Deloitte

Co próbujesz osiągnąć?

Gdy cel jest jasny, fokus przesuwa się w kierunku działań, które mają podjąć użytkownicy, gdy znajdą się na Twojej stronie. Czy Twoja witryna służy tylko do wyświetlania informacji? Sprzedawać produkty? Aby uzyskać rejestrację?

Odpowiedź na to pytanie ostatecznie określi, jak twoja strona wygląda i jak się czuje. Na przykładzie e-commerce jednym z kluczowych elementów projektu jest strona docelowa.

Według Crowdspring – wiodącej firmy zajmującej się brandingiem cyfrowym – strona docelowa powinna być skoncentrowana laserowo wokół jednego produktu lub oferty, z wyraźnym wezwaniem do działania (wezwaniem do działania).

strona docelowa MicrosoftMicrosoft używa swojej strony głównej, aby pokazać, jak skuteczne może być kierowanie na pojedyncze produkty

Idąc o krok dalej, spotkaliśmy się z Wolfgangiem Brunsem, ekspertem w zakresie współczynników konwersji w globalnej firmie technologicznej. Zapytaliśmy go o znaczenie oddzielnych stron docelowych dla różnych użytkowników, aby indywidualnie dostosować oferty i produkty – proces ten nazywany jest segmentacją klientów. Tutaj’co miał do powiedzenia:

Porady ekspertów

Wolfgang Burns“Zrozumienie użytkowników ma zasadnicze znaczenie dla sukcesu każdej firmy. Oznacza to, że możesz dostosowywać i ulepszać dostarczane usługi oraz lepiej zaspokajać ich potrzeby. Ma to bezpośredni wpływ na wynik finansowy.

“Segmentacja ruchu w celu zapewnienia bardziej trafnych wrażeń to pierwszy krok na drodze do spersonalizowanej obsługi użytkownika i związany z tym sukces biznesowy.”

Wolfgang Bruns, kierownik ds. CRO

Recenzja Hibu – Odkryj, czy Hibu’usługa projektowania stron internetowych może ci pomóc. Poszliśmy tajniak, aby to przetestować i tutaj’co znaleźliśmy…

5 niesamowitych projektów układu strony głównej – czerp inspirację i uzyskaj wgląd w naszych najlepszych wskazówkach!

2)

Zbadaj najnowsze trendy w projektowaniu stron internetowych

Projektowanie stron internetowych ewoluuje szybko, ale można się nauczyć kilku bardziej popularnych trendów. W tym momencie to’należy to zauważyć tylko dlatego, że trend internetowy jest aktualny, tak nie jest’to znaczy’jest koniecznie dla Ciebie.

48% ludzi uważa design za najważniejszy czynnik strony internetowej, więc tak jest’ważne jest, aby nie spieszyć się i spojrzeć na to, co robią konkurenci. Każdy sektor będzie miał inny styl, więc to’Ważne jest, aby wiedzieć, czy chcesz wpasować się w swoją branżę, czy ją zakłócić.

Alex Vasili – wiodący ekspert od marki – uważa, że ​​zawsze powinieneś badać według branży, a nie wieku czy płci. Mówiąc nam o projektowaniu stron internetowych, powiedział:

Porady ekspertów

Alex Vasili“Tam’to cała masa rzeczy pod względem teorii kolorów – które kolory sugerują pewne emocje i jak wprawiają cię w pewien rodzaj uczuć. Myślę, że to zależy od tego, czy ty’próbuję zakłócić lub dopasować.

“Jeśli ty’próbujesz zakłócić, a następnie chcesz coś zupełnie innego niż to, co oferuje ten sektor. Ale jeśli ty’próbuję się dopasować, istnieją wyraźne wzory.

“Jeśli ty’jesteś firmą technologiczną, ty’Prawdopodobnie będę tam miał trochę niebieskiego, a jeśli ty’jeśli jesteś startupem, możesz mieć naprawdę żywy, gorący kolor. To samo dotyczy twojej czcionki. ty’Chcę naprawdę czystego, prostego projektu i dużej ilości białych znaków.”

Alex Vasili, Brand Manager

To pokazuje, jak ważne jest, aby wiedzieć, czego chcesz przed zanurzeniem się w samym fizycznym projekcie. My’Wrócę do koloru w ‘Branding’ , ale aby Ci pomóc, oto niektóre aktualne trendy, które szturmują Internet.

Mikro-interakcje

Mikro-interakcje to małe animacje, które mają miejsce, gdy użytkownik wchodzi w interakcję ze stroną internetową. Na przykład jeśli ty ‘reagować’ do posta na Facebooku pojawi się odpowiednia animowana emoji.

reakcje na FacebookuFacebook robi swoje mikro-interakcje, oferując intymne wrażenia użytkownika

Mikro-interakcje mają na celu nadanie stronie internetowej pewnej osobowości. Mikro-interakcje tworzą ludzki punkt kontaktu, który aktywnie sprawia, że ​​odwiedzający czują się, jakby komunikowali się z Twoją witryną.

Mikro-interakcje mogą przybierać różne formy – klikanie, najechanie kursorem, przewijanie itp. – i są ważne w budowaniu relacji z użytkownikami. Mogą nie pasować do poważnych białych kołnierzyków, ale większość stron może skorzystać z niewielkiej interakcji.

Brutalizm

Gdybyś myślał, że nie’dowiemy się o architekturze w tym przewodniku, my’boję się ciebie’niestety się mylą. Brutalistyczne projektowanie stron internetowych czerpie inspirację z budownictwa z połowy XX wieku i chociaż wiele osób uważa to za brzydkie, po prostu działa.

Hiszpański dom mody Balenciaga był jedną z pierwszych dużych firm, która przyjęła brutalną stronę internetową jeszcze w 2016 roku. Podobnie jak w przypadku sezonowych trendów, brutalizm szybko się przyjął.

strona główna balenciagaBalenciaga’Bezproblemowa strona główna jest niesamowicie okrojona, ale bardzo skuteczna.

Brutalizm wywodzi się z francuskiego słowa ‘brut’, znaczenie ‘surowy’, i oferuje podstawowe, odważne i efektowne podejście do projektowania stron internetowych. To’nie dla wszystkich, ale ci, którzy chcą zakłócić swoją branżę, z pewnością będą chcieli wziąć pod uwagę.

Wsparcie Chatbot

Tutaj’to dla Ciebie statystyka: firmy wydają rocznie prawie 1,3 bln USD na zgłoszenia obsługi klienta. To’Szacuje się, że chatboty mogą to zmniejszyć o 30%.

Dawno minęły czasy, kiedy chatboty były tylko sztuczkami – teraz one’stają się coraz bardziej niezbędne dla usług skierowanych do klientów.

Główne zalety chatbotów to oszczędność czasu i opłacalność. Działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co pozwala zaoszczędzić czas na zajęcie się innymi sprawami. Oszczędzają również koszty związane z zatrudnieniem personelu do pracy jako przedstawiciele obsługi klienta.

Jasne, chatboty nie są’Idealne, ale ich inteligencja emocjonalna i zdolność do zapewniania dostosowanego wsparcia z dnia na dzień poprawiają się. Tam’nigdy nie był lepszy czas na jego instalację.

3)

Wybierz swoją platformę

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o wysokiej jakości projektowaniu stron internetowych, jest profesjonalna agencja, prawda? Podczas gdy najlepsze firmy w dużej mierze wykonują świetną robotę, mogą być oszałamiająco drogie.

Na szczęście istnieje inny sposób: twórcy stron internetowych i platformy e-commerce. Są to internetowe narzędzia dla majsterkowiczów, które pozwalają tworzyć i projektować własne strony internetowe – bez konieczności znajomości jednego wiersza kodu!

Oczywiście istnieje mnóstwo opcji – o różnej jakości – ale my’włożyliśmy pracę nóg i sprawdziliśmy najlepsze na rynku. Dzięki połączeniu badań eksperckich i dokładnych testów możemy teraz odkryć najlepsze opcje projektowania własnej witryny.

10 najlepszych twórców stron internetowych – Odkryj najlepsze na rynku.

Tabela porównawcza Kreatora stron internetowych – Spójrz obok siebie, aby porównać kluczowe obszary.

7 najlepszych platform e-commerce – Sprawdź nasze mini recenzje każdego z nich.

Tabela porównawcza platform e-commerce – Łatwo określ, która platforma działa dla Ciebie.

Poniżej my’Przeanalizuję trzy najlepsze opcje zarówno dla zwykłych stron internetowych, jak i sklepów internetowych. Najpierw jednak pozwól’s adres słonia w pokoju: WordPress.

Co z WordPress?

WordPress.org to samoobsługowy, open source CMS (system zarządzania treścią) – ale tak naprawdę musisz wiedzieć, że to’najpopularniejsza platforma do projektowania stron internetowych.

WordPress daje Ci całkowitą kontrolę nad wyglądem i stylem twojej witryny i jest technicznie darmowy. Mówimy to, ponieważ w celu uruchomienia witryny internetowej Ty’W rzeczywistości będę musiał zapłacić za hosting, bezpieczeństwo, nazwę domeny i wszelkie dodatkowe wtyczki lub motywy, których potrzebujesz.

Największym problemem z WordPress jest jednak to’nie jest odpowiedni dla przeciętnego Joe. Chyba że Ty’czujesz się dobrze z kodem – lub masz budżet na zatrudnienie profesjonalnego programisty – WordPress okaże się prawie niemożliwy do użycia.

Z tego powodu my’d zaleca osobom, które budują własną witrynę, trzymanie się kreatorów stron internetowych i platform e-commerce.

Recenzja WordPress.org – Dowiedz się więcej o świecie’najpopularniejsza platforma.

WordPress.com vs WordPress.org – Znajdź różnicę między nimi.

Projektowanie stron internetowych: Kreatorzy stron internetowych

Chyba że Ty’jeśli chcesz sprzedawać online, twórcy stron internetowych są najskuteczniejszym sposobem tworzenia własnych stron internetowych przez nietechniczne firmy. Jeśli sklep internetowy jest tym, co Ty’ponownie, przejdź do naszej sekcji platform e-commerce.

Z naszych badań eksperckich, my’udało nam się ustalić 10 najlepszych dostępnych obecnie kreatorów stron internetowych. Wszystkie zaspokajają różne potrzeby, ale dla ogólnego przeglądu, spójrz na naszą skalę jakości poniżej:

Skala jakości Kreatora stron internetowych

Wix

Wix Plusy Wix Cons
Wysoce intuicyjny i łatwy w użyciu edytor Mogą’t przełączaj szablony po uruchomieniu witryny
Świetny stosunek jakości do ceny Może trzeba wydać więcej na aplikacje innych firm, aby skalować witrynę
Silne funkcje pomocy i wsparcia Sam wybór i ilość konfigurowalnych opcji może być przytłaczająca
Konstruktor, który nasi użytkownicy najczęściej polecali

Wix jest ogólnie uważany za najlepszy program do tworzenia witryn internetowych na rynku. Łatwy w użyciu edytor „przeciągnij i upuść” daje całkowitą kontrolę nad kreatywnością, umożliwiając dodawanie całej zawartości i umieszczanie jej tam, gdzie uznasz za stosowne.

Tam’do wyboru jest także 510 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, kilka niesamowitych funkcji, które są wbudowane, oraz ogromny sklep z aplikacjami, w którym możesz zainstalować wszelkie potrzebne dodatki.

Po dogłębnym przetestowaniu platformy możemy potwierdzić, że Wix żyje aż do szumu. Sprawdź nasze końcowe wyniki badań i przekonaj się sam:

Umówiliśmy również zwykłych ludzi, takich jak ty, aby usiedli z Wix i spróbowali zaprojektować własną stronę internetową. Ci ochotnicy byli pod wrażeniem tego, jak szybki i łatwy w użyciu był Wix, a także szeroki wybór wyświetlanych funkcji. Tutaj’co mieli do powiedzenia:

“Byłem naprawdę zaskoczony, że tak szybko [zaprojektowałem stronę internetową]. ja nie’myślę, że wszystko to się skończy za godzinę.”

“Podoba mi się menu boczne, w którym można dodawać obrazy i aplikacje itp., Ponieważ było proste i łatwe w nawigacji.”

Recenzja Wix – Przeczytaj więcej o Wix w naszej szczegółowej recenzji.

Jak korzystać z Wix – Przewodnik krok po kroku dla początkujących.

Wix Editor vs Wix ADI – Dowiedz się o różnych sposobach tworzenia strony internetowej Wix.

Squarespace

Zalety Squarespace Wady Squarespace
Szablony najwyższej jakości pod względem wzornictwa i elastyczności Ograniczona liczba planów cenowych
Najwyższej jakości funkcje każdego konstruktora na rynku Nie do końca przyjazny dla początkujących
Pełna kontrola dostosowywania bez potrzeby kodowania

Squarespace to kreator stron internetowych, który emanuje klasą, i ma błyszczący wygląd premium.

Squarespace szczyci się swoimi szablonami. Ich najnowocześniejsze projekty sprawiają, że są idealne dla każdego w dziedzinie kreatywności, takiego jak fotografowie, artyści lub graficy.

Squarespace posiada również szereg funkcji jakości. Tutaj możesz zobaczyć, jak wypadła w naszych badaniach dla wszystkich głównych kategorii:

Squarespace również okazał się prawdziwym hitem wśród naszych użytkowników. Tutaj’to tylko kilka ich myśli:

“Moja strona wygląda naprawdę czysto i świeżo. Myślę, że wiele z tego zależy od tego, jak dobrze szablon, który wybrałem, jest zaprojektowany.”

“To’wielkim wyzwaniem jest stworzenie witryny samodzielnie, chyba że Ty’jestem projektantem, więc fakt, że szablony mają funkcje specyficzne dla branży, jest ogromną korzyścią. ja’tak powiedzieć’jest jednym z najważniejszych czynników [przy projektowaniu strony].”

Przegląd Squarespace – Dowiedz się, dlaczego Squarespace jest marzeniem dla twórców.

Jak korzystać z Squarespace – Nasz prosty podręcznik obsługi Squarespace.

Przegląd cen Squarespace – Które plany oferują realny stosunek jakości do ceny?

Weebly

Weebly Plusy Weebly Cons
Najlepsze dla małych firm ze wszystkimi podstawowymi narzędziami potrzebnymi do zbudowania doskonałej witryny biznesowej Dostosowywanie metodą przeciągania i upuszczania jest ograniczone – chyba że Ty’jesteś pewien kodu
Fajne szablony z możliwością dostosowania Brak osobistej opcji przywracania, więc jeśli Twoja witryna ulegnie awarii, Ty’całkowicie polegają na zespole wsparcia Weebly
Naprawdę pomocne przewodniki SEO w Weebly’centrum pomocy i wsparcia Brak opcji ADI (skrót od Artificial Design Intelligence, w tym przypadku twórca witryny wykorzystuje informacje podane przez Ciebie, aby automatycznie utworzyć witrynę dla Ciebie)

Weebly jest sprzedawany jako narzędzie do tworzenia stron internetowych dla wszystkich, ale tak naprawdę jest specjalizuje się w witrynach dla małych firm. Ma szeroką gamę szablonów do wyboru oraz edytor „przeciągnij i upuść”’dość łatwo się z tym pogodzić.

Weebly naprawdę się sprawdza, kiedy zaczynasz patrzeć na jego funkcje – tam’setki do wyboru, a większość z nich jest genialna! Aby bliżej przyjrzeć się, gdzie Weebly’mocne strony leżą, spójrz na nasze wyniki:

Nasi użytkownicy, którzy przetestowali Weebly, naprawdę polubili, w jaki sposób pomógł im ustrukturyzować swoją witrynę i jak pokazał, że każdy może naprawdę zbudować własną witrynę:

“Myślę, że Weebly’Szablony są dobrym sposobem na zapoznanie się ze strukturą i prezentacją strony internetowej.”

“Ogólnie rzecz biorąc, był naprawdę łatwy w użyciu i podważa mit, że to’jest naprawdę bardzo trudne [zbudować stronę internetową].”

Recenzja Weebly – Wszystko, co musisz wiedzieć o Weebly.

Jak korzystać z Weebly – 7 kroków do uruchomienia witryny Weebly online.

Wix vs Weebly vs Squarespace – Najlepsze porównanie.

Projektowanie stron internetowych: platformy e-commerce

Platformy e-commerce działają bardzo podobnie do twórców stron internetowych, ale działają’został specjalnie zaprojektowany, aby pomóc Ci założyć sklep internetowy. Niektóre są tworzone specjalnie dla e-commerce, podczas gdy inne (jak Wix) są twórcami stron internetowych, które mają funkcje e-commerce.

Skala jakości platform e-commerce

Shopify

Shopify Plusy Shopify Cons
Sprzedawaj na wielu kanałach, w tym Facebook, Instagram, Amazon i eBay Musisz utworzyć witrynę sklepową między edytorem a pulpitem, co oznacza, że ​​jesteś’Będę musiał przerzucać między nimi
Genialny system magazynowy, który pomaga zarządzać sklepem Tylko platforma do egzekwowania własnej opłaty transakcyjnej z Shopify Payments
Na pierwszym miejscu w naszych badaniach dotyczących funkcji sprzedaży i oceny klientów Treść nie’t automatycznie sformatuje się, jeśli przejdziesz na inny motyw

Shopify wyróżnia się na tle konkurencji jako najlepsza platforma e-commerce. Ma szereg motywów zaprojektowanych z myślą o twoich produktach, a także więcej funkcji sprzedaży, niż możesz sobie wyobrazić.

Tam, gdzie Shopify naprawdę się wyróżnia, jest z dala od Twojej witryny. Platforma pozwala poszerzyć swój sklep internetowy’s, sięgając po różne kanały i sprzedając w różnych portalach i sieciach społecznościowych.

Tutaj możesz zobaczyć, jak Shopify wypadł w naszych testach platformy e-commerce:

strona główna shopifyShopify zapewnia łagodne podejście do projektowania własnej witryny e-commerce.

Shopify różni się nieco od twórców stron internetowych tym, że pracujesz głównie z pulpitu nawigacyjnego, a nie z edytora.

Ponieważ w sklepach internetowych jest o wiele więcej rzeczy do rozważenia – takich jak marketing, zapasy i wysyłka – sensowne jest posiadanie centrum do zarządzania wszystkim, w tym witryną’projekt.

Recenzja Shopify – Poznaj moc Shopify i co może zrobić dla Twojej firmy.

Jak działa Shopify? – Nasz 9-krokowy przewodnik obejmuje wszystkie podstawy.

Recenzja cen Shopify – Czy Shopify jest wart inwestycji?

Wix eCommerce

Wix eCommerce Plusy Wix eCommerce Cons
Przyciągające wzrok projekty – dodaj filmy o produktach, aby zapewnić klientom lepsze wrażenia z zakupów Brak integracji z mediami społecznościowymi – nie’pozwalają sprzedawać na wielu kanałach, takich jak Facebook, Instagram i Pinterest
Zaawansowane narzędzia e-commerce, w tym odzyskiwanie porzuconych koszyków, aby złapać klientów, którzy zostawili produkty przy kasie Zbyt duża swoboda twórcza, która może przeszkadzać w najlepszych praktykach projektowania e-commerce
Witryny wielojęzyczne – rozwijaj swoją firmę na całym świecie, tworząc wiele witryn dla różnych krajów

“Ale przystań’już obejmowałeś Wix?” Tak, ale budowanie sklepu internetowego z Wix to zupełnie inna gra w piłkę!

Chociaż Wix może’rywal Shopify przy budowaniu ‘czysty’ sklep internetowy, to’jest idealny dla osób, które po prostu chcą mieć sekcję sklepu na swojej stronie internetowej.

Każdy, kto sprzedaje produkty z boku, może skorzystać z Wix. Jeśli ty’na przykład w zespole, głównym celem Twojej witryny prawdopodobnie będzie przekazywanie fanom informacji o trasach koncertowych i rezerwacja biletów na koncerty.

Możesz także chcieć sprzedawać towary, takie jak blaty koncertowe, albumy i markowe instrumenty. Wix ułatwia zbudowanie sklepu internetowego od samego początku lub dodanie sekcji sklepu w dalszej części linii.

Strona główna e-commerce wixWix zapewnia atrakcyjne projekty szablonów, aby naprawdę pokazać swoje produkty i złapać klienta’oko

Oto Wix’Wyniki specyficzne dla e-commerce z naszych badań:

Squarespace i Weebly oferują również plany cenowe w sklepach internetowych, więc jeśli chcesz tylko opcję sprzedaży online, to’warto się rozejrzeć.

Recenzja Wix eCommerce – Dowiedz się, dlaczego Wix jest najlepszym narzędziem do tworzenia witryn internetowych dla e-commerce.

Wix vs Shopify – Dowiedz się więcej o różnicy między dwiema platformami.

BigCommerce

BigCommerce Plusy BigCommerce Cons
Najbardziej skalowalna platforma e-commerce Trudno jest początkującym użytkownikom e-commerce opanować
Więcej wbudowanych funkcji niż jakikolwiek konkurent Brak aplikacji mobilnej do prowadzenia sklepu z dowolnego miejsca
Umożliwia sprzedaż na wielu kanałach, w tym na Facebooku, Instagramie i Pinterest
Fantastyczne narzędzia SEO

Między Shopify i Wix, BigCommerce jest znacznie bardziej podobny do poprzedniego. To’jest przeznaczony wyłącznie do sprzedaży online i jest powszechnie uważany za jedną z najlepszych platform do stworzenia sklepu internetowego.

Jedną z rzeczy, które BigCommerce ma nad Shopify, jest ilość wbudowanych funkcji, które ma. Z Shopify może się okazać, że wydasz znacznie więcej niż zwykłą miesięczną opłatę za instalację całej gamy aplikacji – z których wielu można bezpłatnie korzystać z BigCommerce.

Z drugiej strony, BigCommerce jest niewątpliwie trudniejszy w użyciu niż Shopify. Niektóre z używanych przez niego terminów są dość techniczne, a faktyczny wygląd Twojej witryny może być dość złożony – co oznacza, że’nie jest to platforma przyjazna dla początkujących.

strona główna bigcommerceBigCommerce to potężny konstruktor sklepów internetowych z mnóstwem wbudowanych narzędzi

Mimo to BigCommerce z nawiązką przeprowadził nasze badania:

My’d zobacz BigCommerce jako platformę dla tych, którzy są zarówno bardziej wykwalifikowani technicznie, jak i świadomi budżetu. To’jest naprawdę zaprojektowany dla małych i średnich firm, więc każdemu, kto chce sprzedawać kilka produktów miesięcznie, będzie lepiej dzięki narzędziu do tworzenia witryn z funkcjami e-commerce.

Heads up, BigCommerce oferuje obecnie do trzech miesięcy za darmo, jeśli zarejestrujesz się w nowym planie! Wejdź na stronę BigCommerce, aby zobaczyć tę ofertę na żywo.

Recenzja BigCommerce – 7 kluczowych rzeczy, o których warto wiedzieć przed użyciem BigCommerce.

BigCommerce vs Shopify – Przeczytaj nasze porównanie, gdy ci dwaj tytani się ścierają.

Przegląd cen BigCommerce – Czy BigCommerce jest najlepiej cenioną platformą e-commerce?

4

Wybierz szablon / motyw

Teraz ty’wyczyść na swojej stronie’W związku z celami, mając na uwadze najnowsze trendy w projektowaniu stron internetowych i mając na uwadze platformę, powinieneś mieć o wiele lepszy pomysł na to, czego potrzebujesz z szablonu.

Szablon, czasem określany jako motyw, to układ Twojej witryny. Pomyśl o szablonie podobnym do struktury domu – tworzy on swój podstawowy wygląd, zanim wypełnisz go wszystkimi swoimi rzeczami.

Większość platform oferuje szeroki wybór szablonów, które są wstępnie wypełnione przykładową treścią.

Szablony są zazwyczaj podzielone na kategorie branżowe, dzięki czemu bardzo łatwo jest je przeglądać i znajdować te, które są dla Ciebie odpowiednie. Każda kategoria będzie miała szablony z wbudowanymi funkcjami, które są odpowiednie dla tej branży, oszczędzając czas i wysiłek dodając je później.

szablony kawiarni wixWix ma 510 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, podzielonych na 15 głównych kategorii

Na przykład, jeśli chcesz mieć witrynę internetową swojej nowej kawiarni, możesz przejrzeć szablony wymienione poniżej ‘kawiarnia’. Większość z nich ma już wbudowany w szablon formularz kontaktowy, stronę menu i dane kontaktowe, ponieważ wszystkie są powiązane z tym, czego wymagałaby witryna kawiarni.

Wszystkie szablony mogą być przeglądane przed rozpoczęciem edycji, dzięki czemu możesz dokładnie wiedzieć, jak to wygląda – i, co ważniejsze, czy pasuje do twoich potrzeb.

szablon domu kawy wix

Tocząc się na przykładzie kawiarni, to’warto sprawdzić, co robią inne kawiarnie.

Badania sugerują, że użytkownicy witryny szybciej odnajdują informacje, przewijając, a nie przewijając różne strony. Tak więc, jeśli Twoja witryna potrzebuje tylko podstawowych informacji, warto rozważyć szablon jednostronicowy.

3 proste kryteria, które pomogą Ci wybrać projekt witryny

Przegląd szablonów Wix – Dowiedz się, co naprawdę myślimy o Wix’szablony.

Przegląd szablonów Squarespace – Jak dobry jest Squarespace’projekt?

5

Zdecyduj się na swój branding

Nadszedł czas, aby rozpocząć projektowanie witryny! Teraz pozwól’kładziemy to, co my’nauczyłem się w praktyce.

Projektując witrynę, powinieneś pomyśleć o tym, jak wszystko, co robisz, odnosi się do ogólnej marki. Wszystko, od schematu kolorów po styl czcionki i zdjęcia, odgrywa ważną rolę w mówieniu o Twojej marce’historia To’ważne są one’wszyscy wysyłają tę samą wiadomość.

Schemat kolorów

Kolor to jedna z marek’największe narzędzia komunikacji. W rzeczywistości, według Color Matters, charakterystyczny kolor może zwiększyć rozpoznawalność marki o 80%.

Tam’dużo psychologii za ludźmi’postrzeganie koloru, więc to’ważne jest, aby zrozumieć, jak to’są używane w odniesieniu do Twojej branży. Aby ci pomóc, tutaj’s infografika my’zostały zebrane razem, co pomaga wyjaśnić, co oznaczają różne kolory i jak one’ponownie wykorzystane.

Osobowość kolorowej infografiki autorstwa eksperta do tworzenia stron internetowych

Większość marek ma jeden dominujący kolor, a następnie dwa lub trzy kolory wtórne. Niebieski jest najpopularniejszym kolorem, a jedna trzecia ze 100 najlepszych marek używa go w swoim logo.

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna była zgodna z nowoczesnymi trendami, możesz wybrać żywe kolory. Eksperci od kolorów, Pantone, niedawno głosowali ‘Żywy koral’ jako kolor roku 2019:

kolor pantone rokuŹródło: Pantone Jak wybrać kolor dla swojej witryny

Jak zrobić logo – 4 najlepszych twórców logo online.

Styl czcionki

Czcionka, którą wybierasz, podobnie jak kolor, ma duży wpływ na to, co ludzie myślą o Twojej witrynie. Przeciętny użytkownik witryny przeczyta około 20% tekstu na dowolnej stronie, więc tak’ważne jest, aby zachęcić ich odpowiednią atmosferą.

Oczywiście firmy z białym kołnierzem będą chciały używać klasycznych stylów czcionek. Czcionki takie jak Arial i Helvetica są synonimem profesjonalizmu i dlatego mają sens przy omawianiu poważnych spraw.

Bardziej zabawna lub zabawna marka może jednak chcieć odkryć bardziej abstrakcyjne czcionki. To’ważne jest, aby znaleźć równowagę między interesującym a czytelnym – ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest zrazić czytelników.

wszechstronność czcionekTo’ważne jest, aby wybrać czcionkę, która będzie czytelna, uniwersalna i dostosowana do marki.

Zasadniczo należy unikać używania czcionki Comic Sans. To znaczy, chyba że ty’planuję przyjęcie urodzinowe dla dzieci!

Zainteresowany szczegółową lekturą na temat używania różnych stylów czcionek? Sprawdź nasz przewodnik na jak wybrać najlepszy styl czcionki dla swojej witryny.

Obrazowość

Obrazy pokazują, jak zmienić skromną stronę internetową w ucztę wizualną.

Treści wizualne są przydatne do zwiększania liczby kliknięć i zaangażowania, ale na bardziej podstawowym poziomie obrazy po prostu zapadają w pamięć. Według jednego z badań, jeśli usłyszymy jakąś informację, my’Zapamiętam tylko 10%, ale jeśli dodasz zdjęcie, ty’Zapamiętam niesamowite 65%.

Mimo to uważaj, aby nie przeciążać witryny obrazami. Wiele zdjęć wysokiej jakości może wyglądać świetnie, ale mogą spowolnić działanie witryny. Użytkownicy sieci są niecierpliwi i będą głosować za pomocą klawiatury, jeśli witryna nie’t ładować szybko.

Pomoc do obrazu:

Gdzie znaleźć profesjonalne zdjęcia do swojej witryny

Bezpłatne edytory zdjęć zalecamy

6

Dodaj i zoptymalizuj treść

Teraz, kiedy już wiesz, co chcesz dodać do swojej witryny, musisz przemyśleć dwie rzeczy: pozycjonowanie i optymalizację.

Pozycjonowanie odnosi się do tego, gdzie twoja treść znajduje się na każdej stronie i w jaki sposób’rozłożone. Tymczasem optymalizacja to proces dostrajania treści, aby pomóc jej uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach, takich jak Google lub Bing.

Poniżej my’Omówię szczegóły techniczne obu i wyjaśnię dlaczego’są ważne.

Pozycjonowanie

Uczą nas tego badania nad wzorcami czytania ludzie często konsumują treści w ‘fa’ format. Mówiąc prościej, oznacza to, że użytkownicy strony będą skanować stronę w kształcie przypominającym literę F..

To zdjęcie pochodzi z badania Neilsona, gdzie grupa śledziła ruchy oczu czytelników na stronie internetowej.

śledzenie zawartości NeilsonKlasyczny przykład tego, jak ludzie czytają informacje w ‘fa’ wzór.

Właśnie dlatego paski nawigacyjne w witrynach są prawie zawsze wyświetlane u góry strony. To’pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę osoby lądujące na stronie.

To’Dobrą praktyką jest tworzenie treści z myślą o tym, aby jak najwięcej osób widziało ważne rzeczy.

Optymalizacja

Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek (w skrócie SEO) polega na wprowadzaniu zmian w witrynie w celu poprawy jakości lub liczby osób lądujących na stronach. Pomyśl o SEO w ten sposób:

Jeśli posiadasz samochód wyścigowy, celem jest wygranie wyścigu. Możesz mieć najbardziej wyszukany samochód, ale to’co?’że pod maską’zrobi różnicę.

Kiedy poprawiasz silnik, wymieniasz opony lub rozjaśniasz podwozie’Robienie to optymalizacja samochodu. Może to wyglądać tak samo, ale teraz masz znacznie większą szansę na wygranie wyścigu!

SEO jest takie samo. Twoja strona może nie wyglądać inaczej, ale wprowadzanie drobnych poprawek do treści, obrazów i responsywności może mieć ogromny wpływ na to, jak wysoko plasuje się w wyszukiwarce’s wyniki.

Oto tylko kilka najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, projektując zoptymalizowaną stronę internetową:

Metadane

Poza faktyczną zawartością tytuły stron i opisy – znane jako metadane – są najłatwiejszym sposobem na poinformowanie Google o swojej witrynie’wszystko wokół. Metadane pojawiają się w wynikach wyszukiwania i pozwalają użytkownikom dowiedzieć się, co’na Twojej stronie, zanim ją klikną.

Przykład metadanychWiększość ludzi zna Google’wyniki wyszukiwania i sposób prezentacji stron internetowych.

Kompresja obrazu

Obrazy są zwykle dość dużymi plikami. Oznacza to, że posiadanie dużej ilości zdjęć może spowolnić działanie witryny, powodując zniecierpliwienie i pozostawienie jej przed nią’jest nawet w pełni załadowany. Jest to znane jako ‘Odbijanie’ ze strony.

Aby umieścić to w pewnym kontekście:

Strony internetowe, których czas ładowania wynosi dwie sekundy lub mniej, mają współczynnik odrzuceń wynoszący 9%, w porównaniu do stron, które trwają pięć sekund, a współczynnik odrzuceń wynosi 38%.

Źródło: Unbounce

Więc co możesz z tym zrobić? Po co oczywiście kompresja obrazu!

Istnieje mnóstwo bezpłatnych narzędzi do kompresji online, które zmniejszają liczbę pikseli na obrazach. I podczas gdy to’ważne jest, aby nie zakłócać jakości zdjęć, kompresja zdjęć może mieć duży wpływ na szybkość ładowania strony.

Tekst alternatywny obrazu

Oprócz kompresji obrazów kolejną ważną częścią SEO jest informowanie Google, co obraz przedstawia. W przeciwieństwie do tekstu, wyszukiwarki mogą’t ‘czytać’ obrazy, więc dodając tekst alternatywny do obrazu, skutecznie pomagasz im zrozumieć, co jest przedstawiane.

alt tekst obrazu squarespaceSquarespace ułatwia dodawanie tekstu alternatywnego do obrazów

Tekst alternatywny nie’pojawiają się bezpośrednio na Twojej stronie – to’są dodawane, kiedy ty’ponowna edycja – więc nie’zbytnio muszę się martwić, że będzie to najbardziej inspirująca praca (jeśli tylko będzie to możliwe)’s reprezentant obrazu.)

Przegląd SEO Squarespace – Jak wysoko oceniać w Squarespace.

Reakcja mobilna

Ten jest duży. W 2018 r. 58% całego przeglądania Internetu odbywało się na urządzeniach mobilnych. Że’dlatego Google preferuje witryny, które prawidłowo formatują się na urządzeniach mobilnych. Jeśli twoje nie’t, ty’mam poważny problem.

Obecnie większość szablonów reaguje na urządzenia mobilne i automatycznie sformatuje zawartość, aby dopasować ją do różnych rozmiarów ekranu. Warto jednak zastanowić się, czy chcesz, aby użytkownicy mobilni wyglądali inaczej.

Przybicie tego poprawi twoich użytkowników’ doświadczenie i zarobić kilka poważnych punktów SEO.

Linkowanie wewnętrzne

Wewnętrzne linkowanie polega na przekierowywaniu użytkowników do innej strony internetowej za pośrednictwem hiperłącza. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy wspominasz o czymś, na czym masz powiązane treści. To mówi Google i spółce. że jesteś autorytetem w tej dziedzinie, ponieważ masz na ten temat wiele artykułów.

‘JEŚĆ’ oznacza wiedzę specjalistyczną, autorytatywność i wiarygodność. Pisząc dogłębnie na dany temat i wewnętrznie prowadząc do większej liczby powiązanych z nim treści, pokazujesz wyszukiwarkom, że naprawdę znasz swoje rzeczy, co z kolei powinno pomóc Ci w uzyskaniu wysokiej pozycji.

Skorzystaj z naszych przewodników SEO, aby zostać ekspertem od optymalizacji!

Architektura strony internetowej

Tekst kotwicy

Linki zwrotne

7

Opublikuj swoją stronę internetową

W tym momencie pozwól’masz krótkie podsumowanie tego, co powinieneś zrobić:

 • Założono swoją stronę internetową’cel
 • Badał najnowsze trendy w projektowaniu stron internetowych i przeprowadził analizę konkurencji
 • Osadzony na platformie i motywie do budowania witryny
 • Zdecydowałeś o swojej marce (kolorystyka, styl czcionki itp.)
 • Utworzyłeś witrynę i zoptymalizowałeś jej zawartość

Teraz to’Czas sprawdzić, czy wszystko działa, zanim zaczniesz działać!

Poproś rodzinę, znajomych i współpracowników o przetestowanie witryny w trybie podglądu (wszyscy twórcy witryn i platformy e-commerce będą to mieć) i sprawdź, czy coś jest nie tak. Możesz nawet zachęcić członków społeczeństwa do przetestowania go i przedstawienia swoich przemyśleń.

Niektóre typowe rzeczy, które chcesz sprawdzić, to:

 • Wszystkie linki działają poprawnie i kierują użytkowników do właściwej strony
 • Wszystkie treści są czytelne i łatwe do znalezienia
 • Nigdy nie dzieli Cię więcej niż trzy kliknięcia od strony głównej
 • Twoja witryna wygląda świetnie na komputerze, telefonie komórkowym i tablecie
 • Szybkości ładowania nie przekraczają 5 sekund na dowolnej stronie (skorzystaj z bezpłatnego testera prędkości witryny, aby to sprawdzić)

Aby uzyskać więcej informacji, możesz znaleźć mnóstwo list kontrolnych UX (user experience) online. To’ważne jest, aby być jak najbardziej dokładnym, zanim zaczniesz żyć. Pomyśl o tym jak o restauracji’noc otwarcia:

Twoje wnętrze restauracji, menu, szefowie kuchni i rozrywka mogą być na miejscu, ale jeśli Ty’mając za mało personelu, wywrze złe wrażenie na wielu klientach – coś takiego’trudno jest się zregenerować.

Zawsze sprawdź swoją witrynę, zanim zacznie działać – liczą się pierwsze wyświetlenia. Potem ty’gotowy: opublikuj swoją witrynę i wyślij ją do świata online!

8

Analizuj i ulepszaj

Gratulacje! ty’jestem teraz dumnym właścicielem witryny na żywo. Możesz teraz odpocząć i zrelaksować się, prawda? Cóż, niezupełnie.

To’ważne jest, aby śledzić skuteczność witryny. Nie chcąc brzmieć jak natarczywy osobisty trener, musisz dalej pracować i doskonalić się!

Większość platform ma własne wbudowane funkcje analityczne lub przynajmniej aplikację, którą możesz zainstalować. Możesz też połączyć swoją witrynę z Google Analytics, aby śledzić takie rzeczy jak:

 • Ile wyświetleń strony’dostaję
 • Ilość czasu spędzanego przez użytkowników na każdej stronie
 • Jaki jest Twój współczynnik odrzuceń
 • Współczynnik konwersji (dla e-commerce)

Te statystyki, zwane wskaźnikami behawioralnymi, pomagają zorientować się, które strony internetowe wymagają uwagi. Pomagają również w znalezieniu miejsca, w którym musisz poprawić swoje SEO.

shopify analyticsShopify’Pulpit analityczny jest domem dla wszystkich danych.

Prawda jest taka, że ​​projektant stron internetowych’praca nigdy nie jest naprawdę wykonana. Jeśli tylko usiądziesz i będziesz podziwiać swoją pracę, inni cię wyprzedzą.

My’nie sugeruję, że musisz wprowadzać zmiany z dnia na dzień, ale utrzymujesz kontrolę nad swoją witryną’wydajność i zmiany trendów w projektowaniu stron internetowych będą miały długą drogę.

Podsumowanie: Jak zaprojektować stronę internetową

I… masz to. ty’jest teraz uzbrojony w niezbędne elementy do zaprojektowania strony internetowej. Pozwolić’jeszcze raz spójrz na te kroki.

Projektowanie stron internetowych: 8 kroków

 • Zdefiniuj swoją witrynę’Cel i strategia
 • Zbadaj najnowsze trendy w projektowaniu stron internetowych
 • Wybierz swoją platformę
 • Wybierz szablon i rozpocznij dostosowywanie
 • Zdecyduj się na swój branding
 • Dodaj i zoptymalizuj treść
 • Opublikuj swoją stronę internetową
 • Analizuj i ulepszaj

Dodaj ten przewodnik do zakładek jako instrukcję projektowania witryny. W ten sposób zawsze możesz go odwiedzić ponownie’nie jesteś pewien najlepszej praktyki lub podstawowego projektu ‘zrobić’s’ i ‘don’ts’.

Pamiętaj: miej oko na swoich konkurentów i don’bój się uczyć od najlepszych. Postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku, a Ty’Zamieniam nudne wzornictwo w wspaniałe przeglądanie w mgnieniu oka.

Aha, a jeśli kiedykolwiek utkniesz, zostaw komentarz poniżej – my’Postaram się pomóc ci najlepiej jak potrafimy!

Prawda jest taka, że ​​projektant stron internetowych’praca nigdy nie jest naprawdę wykonana. Jeśli tylko usiądziesz i będziesz podziwiać swoją pracę, inni cię wyprzedzą.

My’nie sugeruję, że musisz wprowadzać zmiany z dnia na dzień, ale utrzymujesz kontrolę nad swoją witryną’wydajność i zmiany trendów w projektowaniu stron internetowych będą miały długą drogę.

FAQ

Ile kosztuje zaprojektowanie strony internetowej?

Wielu twórców stron internetowych oferuje bezpłatne plany. To powiedziawszy, nadal będzie cię to trochę kosztować, jeśli ty’poważnie podchodzisz do swojej witryny. Na przykład nazwa domeny kosztuje około 10-15 USD rocznie. Jeśli ty’mamy napięty budżet, my’d. Polecam skorzystanie z taniego planu tworzenia stron internetowych, który kosztuje około 5-15 USD / miesiąc.

Czy powinienem zatrudnić projektanta stron internetowych, czy zrobić to sam??

To naprawdę sprowadza się do trzech rzeczy: twojego poziomu umiejętności, twojego budżetu i twoich wymagań. Większość ludzi może zaprojektować stronę internetową na platformie DIY prawie bez żadnego problemu, ale jeśli twoja strona jest złożona, to jest’najlepiej szukać profesjonalisty’pomoc. Jeśli to’ty, dlaczego nie sprawdzić Hibu?

Na jakiej platformie najlepiej zaprojektować stronę internetową?

Z naszych niezależnych badań wynika, że ​​Wix okazał się najlepszym narzędziem do tworzenia witryn dla majsterkowiczów. To’jest idealny dla witryn osobistych, małych firm i osób, które chcą sprzedać kilka produktów online. Tymczasem Shopify jest najlepszą platformą dla pełnoprawnych witryn e-commerce, z oszałamiającą gamą motywów i funkcji.

Czy powinienem używać WordPressa lub kreatora stron internetowych??

Znowu to’jest kwestią twoich umiejętności technicznych. WordPress jest bardziej zaawansowany i twórczo uwalnia niż twórca stron internetowych, ale Ty’Potrzebuję solidnej wiedzy na temat kodowania, aby zaprojektować stronę internetową. ty’Będę także musiał pomyśleć o hostingu i bezpieczeństwie. Twórcy stron internetowych są prostszą opcją dla początkujących.

Jak zarabiać na stronie internetowej?

Od prostych rzeczy, takich jak sprzedaż produktów, po bardziej zaawansowane koncepcje, takie jak pozyskiwanie potencjalnych klientów, każdy może zarabiać pieniądze w Internecie. Aby przeczytać o różnych sposobach zarabiania, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat 8 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie internetowej.

Kreator stron internetowych ma na celu zapewnienie uczciwych danych. Że’dlatego prowadzimy własne badania i uzyskujemy bezpośredni, osobisty wgląd. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map