Web Designer vs Web Developer: Czy znasz różnicę?

Jakie są różnice między projektantem stron internetowych a twórcami stron internetowych? I którego powinieneś użyć?


To’łatwo pomylić projektantów i programistów stron internetowych. Oboje pomagają w tworzeniu stron internetowych, ale oni’ponownie zaangażowany w bardzo różnych obszarach.

Projektant stron internetowych a twórca stron internetowych: szybki przegląd

Programiści tworzą stronę internetową’podstawowa struktura wykorzystująca języki kodowania, podczas gdy projektanci są bardziej kreatywni wizualnie i zorientowani na użytkownika. Programiści wykorzystują swoją wiedzę programistyczną, aby tchnąć życie w projektanta’kreatywna wizja. Pomyśl o programistach jako pracownikach budowlanych, a projektantach stron internetowych o architektach – zarówno niezbędnych, jak i różnych zestawach umiejętności.

My’Później zagłębię się w szczegóły gdzie my’Wyjaśnię różnorodność projektantów i programistów stron internetowych, które możesz mieć, więc ty’Będę miał wszystkie informacje potrzebne do wybrania odpowiedniej opcji dla swojej witryny.

Co to jest projektant stron internetowych?

Projektant stron internetowych poprawia wygląd Twojej witryny. Koncentrują się na stylu i ogólnym wyglądzie strony, wykorzystując oprogramowanie takie jak Photoshop do dostosowywania witryny’elementy wizualne. Używają również kodu takiego jak HTML i CSS (Cascading Style Sheets) do tworzenia swoich projektów.

Ale czekaj – tam’s więcej. Projektanci stron internetowych zwykle mają specjalizację, którą my’Wskoczę teraz.

Projektant User Experience (UX)

Projektant stron internetowych UX’Zadaniem jest utrzymywanie odwiedzających w ruchu. Wiedzą dokładnie, jak stworzyć witrynę internetową, która spodoba się konkretnym odbiorcom, ponieważ oni’przeprowadziłem dokładne badania użytkowników’ dane demograficzne i potrzeby stron internetowych, nie wspominając o tonach testów prototypów i restrukturyzacji witryny.

Pomyśl, jeśli ludzie lubią korzystać z Twojej witryny, to oni’chętniej ponownie odwiedzę lub polecę. Możesz już zobaczyć, w jaki sposób może pomóc w rozwoju społeczności online. Aby uzyskać inspirację, sprawdź te doskonałe przykłady UX.

Projektant interfejsu użytkownika (UI)

Projektant sieci web interfejsu użytkownika pomaga poprawić interakcję użytkowników z elementami lub interfejsem w witrynie. Odbywa się to poprzez przetłumaczenie złożonych pomysłów i wartości marki na stronę internetową, która’jest przyjemny i łatwy w nawigacji.

Czym różni się od UX? To’naprawdę subtelny. UX obejmuje badania nad budowaniem solidnych fundamentów dla pozytywnego doświadczenia użytkownika, podczas gdy Interfejs użytkownika koncentruje się na estetyce (wygląd i styl) rzeczywistej strony internetowej.

Projektant wizualny

Projektant wizualny to połączenie zarówno interfejsu użytkownika, jak i interfejsu użytkownika. To’ich zadaniem jest nie tylko usprawnienie podróży użytkownika za pomocą umiejętności twórczych i kodowania, ale także rozwiązywanie problemów projektowych. Pomagają również w konceptualizacji marki’unikalny styl lub ton głosu.

W istocie, one’jesteś mistrzem wszystkich branż projektowania stron internetowych a ich konkretne role mogą się znacznie różnić w zależności od tego, czego chcesz.

Co to jest programista stron internetowych??

Część programisty’Rolą jest zbudowanie projektanta stron internetowych’koncepcja s. Jak powiedzieliśmy wcześniej, twórcy stron internetowych są podobni do tych, którzy budują, a projektanci stron internetowych lubią wizjonerów. Deweloper zwykle specjalizuje się w projektowaniu aplikacji internetowych – projektant stron internetowych koncentruje się bardziej na tym, co użytkownik będzie robił.

Jak działają relacje między programistami i projektantami? Deweloper stron internetowych tworzy strony internetowe’framework wykorzystujący oprogramowanie takie jak Javascript i JQuery, mający na celu stworzenie sprawnie działającej strony internetowej, na którą następnie projektanci stron internetowych nalewają swoje kreatywne soki. Podobnie jak projektanci, twórcy stron internetowych mają określone role, które my’Podkreślę poniżej.

Programista końcowy

Back-end jest tam, gdzie jest strona internetowa’zaprojektowano strukturę rdzenia. Ci programiści są ekspertami w programowaniu i używaniu złożonych języków oprogramowania, takich jak Java, SQL i C #. Praca, którą wykonują, nie jest widoczna dla użytkowników, ponieważ obejmuje kodowanie na serwerach internetowych i bazach danych, a nie w przeglądarce (w przeciwieństwie do programistów front-end, które’wkrótce się dowiem).

Krótko mówiąc, ich zadaniem jest tworzenie logicznych, funkcjonalnych stron internetowych przy użyciu różnych programów. Spędzają również dużo czasu na testowaniu i naprawianiu błędów.

Front-end developer

Jest to również znane jako programowanie po stronie klienta. To’jest bardziej związany z projektowaniem stron internetowych niż programowaniem wewnętrznym, ponieważ wymaga użycia HTML, CSS i JavaScript do tworzenia rzeczy, które użytkownik może zobaczyć, takich jak formularze potencjalnych klientów.

Podsumowując, podobnie jak programista back-end, osoby rozwijające front-end mają umiejętności kodowania, ale budują ramy, z którymi użytkownik może faktycznie wchodzić w interakcje.

Deweloper z pełnym stosem

Deweloper z pełnym stosem działa na różnych warstwach – lub stosach – w tym zarówno z przodu, jak iz tyłu. Jest to zasadniczo pełny pakiet, jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, ponieważ są ekspertami we wszystkich dziedzinach.

Potrzebujesz projektanta stron internetowych lub programisty stron internetowych??

Teraz znasz różnice między projektantem a programistą. To ważna informacja, ponieważ wiedza o tym, kiedy zatrudnić każdego, znacznie ułatwi życie związane z witryną. Aby uzyskać szybki przegląd tego, kiedy wybrać każdą z nich, zapoznaj się z naszą tabelą poniżej.

Projekt Kogo potrzebujesz?Zaprojektuj nowy układ strony głównejUtwórz nowy formularz kontaktowyUtwórz aplikację mobilnąKonceptualizacja nowej marki strony internetowejNapraw problemy z serwerem / hostingiemEdytuj zdjęcia i filmy
Projektant stron internetowych
Twórca stron internetowych
Twórca stron internetowych
Projektant stron internetowych
Twórca stron internetowych
Projektant stron internetowych

Ile kosztuje projektant stron internetowych a twórca stron internetowych?

Niezależny projektant stron internetowych zwykle kosztuje od 10 do 50 USD za godzinę, podczas gdy zatrudnienie niezależnego programisty zwykle kosztuje od 30 do 65 USD za godzinę. Średniej wielkości agencja zajmująca się projektowaniem stron internetowych (która zapewnia obie strony budowy witryny) będzie kosztować od 65 do 100 USD za godzinę za podstawową stronę internetową.

W zryczałtowanej wysokości, ty’prawdopodobnie rozglądam się wokół 6000 USD ogółem za zaprojektowanie witryny jeśli korzystasz zarówno z programistów, jak i projektantów.

Kiedy potrzebujesz projektanta i programisty stron internetowych??

Jak my’wspominałem, że nie’zawsze musi być jednym lub drugim. Na przykład, tworzenie witryny od podstaw wymaga zarówno programisty, jak i projektanta. W końcu praca zespołowa sprawia, że ​​strona marzy.

Korzystanie z agencji zajmującej się projektowaniem stron internetowych może być naprawdę pomocne, jeśli – jak większość ludzi – nie’mieć czas na tworzenie stron internetowych podczas żonglowania fakturami i e-mailami klientów. Lub, jeśli potrzebujesz strony internetowej z zaawansowaną funkcjonalnością, agencja pełna ekspertów to świetne rozwiązanie.

Projektant stron internetowych a twórca stron internetowych: Podsumowanie

Powinieneś teraz mieć bardziej rozwiniętą wiedzę na temat projektowania stron internetowych, ale pozwól’po prostu szybko podsumuj to, co my’nauczyłem się.

Różnica między twórcą stron internetowych a projektantami stron internetowych jest większa niż myślisz. Projektant stron internetowych wprowadza markę’pomysł na rzeczywistość ekranową i dokładnie wie, co spodoba się konkretnym odbiorcom. Programista tworzy witrynę’podstawowa struktura, wykorzystująca języki kodowania do budowy logicznych, programistycznych stron internetowych.

Jednak czasami tak jak musztarda i keczup na hot dogu potrzebujesz obu, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia. Budując witrynę z niczego, potrzebujesz programisty, który zbuduje fundament, oraz projektantów stron, aby wyglądali i czuli się tak, jak Ty i – co ważniejsze – Twoi użytkownicy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map