Справа для Клункі, утилітарного веб-дизайну

Випадок для стильного веб-дизайну - F MoortheyЗображення: Франческо Моурті


Нещодавно мені було приємно переглядати веб-сайт Neil Young Archives (NYA), новий інтернет-ресурс для всього, Ніл Янг. “Гігантська шафа машини машини,” як каже Янг. Альбоми та треки, біти та фрагменти, рукописи та мистецтво, фільми та відео та веб-дизайн, який летить перед загальноприйнятою мудрістю.

Існують перевірені та справжні стандарти веб-дизайну, і їх статус добре зароблений. Чисті, мінімалістичні, інтуїтивно зрозумілі веб-сайти мають точку свого i’с і перетнути їх т’s, але вони’знову не єдиний спосіб. Тут є місце для незграбних, для лабіринтів, для приголомшливих і химерних. Це’Простіше помилитися, але іноді найкраще, що може зробити сайт, – це попросити пограти з ним.

Зернистий – це нова сексуальна

Архів Ніла Янга – це багато, щоб обернутися головою. Земля на домашній сторінці і ви’зустрілися з ручками, циферблатами, наліпками, замковими щілинами; всілякі речі ви’Ви навряд чи знайдете в популярних шаблонах веб-сайтів. Це’s дивно, і це isn’t очевидно, куди йти чи що робити. Замість вас’Вас запросили пограти з сайтом, щоб дізнатися його правила.

Це’s утилітарна модель. Мета NYA – забезпечити централізований ресурс для всього Ніла Янг, від демонстрації до фотографій. Сайт побудований саме з цією метою. Він має естетичний характер, але зовнішність явно є другорядним питанням.

Архів Ніла ЯнгаАрхів Ніла Янга виглядає як портал до 90-х, і вони із задоволенням переглядають

Сайти з чіткою цінністю іноді можуть дозволити попросити терпіння у своїх користувачів. Як стверджує Майкл Ханн із The Guardian, NYA є, “як одна з перших хвиль коробних наборів розширилася до логічної крайності, але все-таки – незважаючи на величезну широту – керована таким чином, що 18 компакт-дисків Ділана’s Ріжучий край просто був’т.”

Корисність ніколи не виходить з моди

Краса є настільки ж продуктом функцій, як і за зовнішнім виглядом, можливо, тим більше в веб-дизайні. Модний – це добре, але це також тимчасово. Сайт-вау-фактор сьогодні втрачається в натовпі завтра. Корисний сьогодні сайт збереже користувачів так довго, як і надалі він буде корисним, навіть якщо він є’s десь поблизу Квазімодо за шкалою привабливості.

76 відсотків браузерів вважають найважливішим фактором для них веб-сайт’s дизайн це все “полегшує мені пошук того, що я хочу.” Знаєте, скільки сказаних зовнішностей було найважливішим? 5 відсотків. Знайте, що ваші користувачі хочуть знайти, і зробіть це максимально просто для них. Для когось все, що потрібно, зрозуміло ‘Про’ і ‘Магазин’ параметри на панелі навігації. Для інших це означає дещо грізніше.

Профункціональний бруталізм

‘Що люди хочуть знайти’ – великий намет. Люди хочуть знайти всілякі речі; інформація, натхнення, продукти, інструменти, послуги, навички. Список продовжується і продовжується. Часто це вимагає, щоб веб-сайт був чистим і сексуальним, але, звичайно, не завжди.

Відвідувачі архіву Ніла Янга хочуть знайти місце, де можна загубитися, відкрити для себе музику та історії, які стоять за цією музикою. Це’s можливо, щоб гігантський кабінет машини часу був стриманим і мінімалістичним, але я можу’t уявляю, це було б доречно.

Windows 93Windows93.net уявляє, як виглядала б операційна система Microsoft. Насправді це не з Half-Life 3. Вибачте за це

Форуми – ще один хороший приклад цінності утилітарного дизайну. Reddit, один з найбільших сайтів у світі, не став’t змінювати дизайн на десятиліття. Стало просто чудово. Амазонка не хоче’t витрачати час на смаки. Вони продають речі. Земля на їх ділянці, там’s речі скрізь. Знайдіть річ, натисніть на річ, купіть річ. Чудовий.

Девід Лі, головний креативний директор компанії Squarespace, каже, що спостерігається його збільшення “антидизайнерський бруталізм” в останні роки веб-сайти, які навмисно переслідують і важко переглядаються. Це’s не те, що я’я тут говорю, але це, безперечно, частина тієї ж тональної зміни. Природним двоюрідним братом антидизайнерського бруталізму є профункціональний бруталізм. Зростання сайтів, що повертаються, як Neocities, показує стільки ж.

Пізнай себе

Утилітарний дизайн може стати катастрофою. Це ні’t завжди доречно. Існує не єдине рішення для веб-дизайну, але, як минулого року Кендес Джексон писала для The New York Times, світ є поза межами “витончена рівномірність” сучасної павутини. Це’s безладний світ, але там’багато чого навчитися там.

Краса веб-сайту полягає в тому, що ви можете робити все, що завгодно, а зростання веб-розробників веб-сайтів, таких як Wix, означає’s немає реальних перешкод для входу зліва. Вони’повторні інструменти. Конструктори веб-перетягувань перетягування – це чудова можливість пограти з функціональністю сайту та презентацією, навіть якщо у вас немає технічних навичок.

Знайте свого користувача і пізнайте себе. Те, що ви хочете від сайту, і що хочуть відвідувачі, – це не завжди одне і те ж. Звертайтеся до вас, гості. Вони найкраще знають. Рішення просте чи складне повинно бути відповіддю на їхні потреби. Іноді це робитимуть лише незграбні.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me