Що таке доменне ім’я? Дивіться наш посібник ABC до доменних імен для початківців

що таке доменне ім’яЩо таке доменне ім’я? Це, здається, така основна річ, але це’s Не завжди це легко, особливо якщо ви’ти новачок.


Коли ми кілька років тому вирішили створити наш перший веб-сайт, ми не мали уявлення про те, що таке доменне ім’я, і які проблеми нам потрібно враховувати, щоб ми могли налаштувати все належним чином.

Нас хвилювали конфіденційність, як підключити / відключити доменне ім’я від веб-сайту, якщо краще .com чи .net краще, витрати тощо.

Ви також розділяєте ці проблеми?

Звичайно, все це звучить дуже просто для людей, які мають досвід створення веб-сайтів. Але для початківця все це може відчувати себе трохи непросто.

Існує безліч ресурсів, які в технічному плані говорять про те, що таке доменне ім’я.

Але це’s проблема, це’s трохи більш технічний і може не завжди бути зрозумілою англійською мовою, яку звичайні люди можуть легко зрозуміти.

ви’напевно, не надто зацікавлені в технічних і допоміжних можливостях того, як насправді працює доменне ім’я.

ви’Вас, мабуть, більше цікавить, як практично керувати доменним іменем та які потенційні проблеми вам слід знати.

Цей короткий посібник написаний для ознайомлення з основами того, що вам потрібно знати про доменні імена – простою англійською мовою.

Дозволяє’s йти!

Топ-10 запитань про доменні імена

Клацніть на питання до відповіді:

1. Що таке доменне ім’я?

2. Чи доменні імена та веб-сайти – це окремі речі?

3. Безкоштовні vs платні доменні імена.

4. Де можна придбати доменне ім’я?

5. Скільки коштує реєстрація доменного імені?

6. Чи можу я придбати доменне ім’я безпосередньо у розробника веб-сайту?

7. Чи можу я перенести своє доменне ім’я, якщо зміню розробників веб-сайтів?

8. Чи варто купувати доменне ім’я через реєстратора чи розробника веб-сайтів?

9. Завжди бажані доменні імена з .com?

10. Чи потрібно захищати мою особисту інформацію при приватній реєстрації?

11. Інші корисні ресурси

1. Що таке доменне ім’я?

Простіше кажучи, ім’я домену – це адреса, яку ви вводите в адресному рядку веб-переглядача веб-сайту, щоб перейти на веб-сайт.

Наприклад, ім’я домену для Google – https://www.google.com

Доменне ім’я цього веб-сайту https://www.websitebuilderexpert.com

Ім’я домену є унікальним для вашого веб-сайту (як і відбиток пальців) і не може ділитися між різними веб-сайтами.

2. Чи доменні імена та веб-сайти є окремими речами?

Подумайте про доменне ім’я як свій номер телефону та веб-сайт на телефоні. Поки вони пов’язані, вони є окремими елементами.

Ви можете будь-коли змінити телефон (веб-сайт) і зберегти свій номер телефону (доменне ім’я) та просто підключити його до свого нового телефону (новий веб-сайт).

Або ви можете перенести свій номер телефону (доменне ім’я) до іншого постачальника послуг телефону (реєстратор доменних імен) і все одно підтримувати його на вашому існуючому телефоні (веб-сайті).

Плутати ще? Дозволяє’Зробимо просту ілюстрацію:

 • Я можу придбати нове доменне ім’я (нехай’s скажіть www.brandnewdomain.com) та підключіть його до цього веб-сайту, на якому ви зараз перебуваєте. Весь вміст на цьому веб-сайті взагалі не зміниться. Але веб-сайт матиме нове доменне ім’я www.brandnewdomainname.com, а не www.websitebuilderexpert.com
 • Я можу створити абсолютно новий веб-сайт в іншому місці та відключити www.websitebuilderexpert.com від цього веб-сайту та відновити його до нового веб-сайту.’я побудований в іншому місці. Тож коли ви введете веб-адресу, ви перейдете на новий веб-сайт.

Ключовим моментом є те, що ваше доменне ім’я не постійно закріплено за будь-яким конкретним веб-сайтом. Ви можете відключити його та знову підключити його до будь-якого іншого веб-сайту, який ви хочете. Але майте на увазі, що доменне ім’я можна підключити лише до одного веб-сайту одночасно.

3. Безкоштовні та платні доменні імена

Є безкоштовні доменні імена, які ви можете отримати від різних розробників веб-сайтів, якими ви користуєтесь, наприклад WordPress.com, Wix, Squarespace, Weebly тощо.

Щоб бути більш конкретними, ці розробники веб-сайтів дають вам: “піддомен”. Отже, якщо ми знову використаємо ім’я веб-сайту як приклад, субдомен буде виглядати приблизно так:

 • websitebuilderexpert.wordpress.com
 • websitebuilderexpert.wix.com
 • websitebuilderexpert.weebly.com

Безкоштовне ім’я субдомену не завжди добре, особливо якщо ви хочете створити довгостроковий бізнес із власним унікальним брендингом.

Ви хочете уникати використання безкоштовних піддоменів через ці дві важливі причини:

 1. Ви дон’t володіти субдоменом. Поки він безкоштовний у користуванні – ви не’t володіти ним. Забудовнику веб-сайтів належить ім’я субдомена. Якщо ви коли-небудь вирішите перейти на іншого постачальника послуг, домен не є портативним.
 2. Субдомен – це розширення для постачальника послуг’s власний домен. Наприкінці доменного імені воно матиме ім’я постачальника послуг. Наприклад, якщо ми використовували Weebly, нашою веб-адресою буде веб-сайт websitebuilderexpert.weebly.com, а не websitebuilderexpert.com.

Ось чому я завжди рекомендую витратити кілька доларів, щоб отримати належний домен, яким ви повністю володієте. Це також допоможе вашому брендінгу.

4. Де можна придбати доменне ім’я?

Існує дуже багато різних реєстраторів доменних імен. Кілька відомих – GoDaddy, Domain.com та NameCheap.

Зауважте, що купуючи / реєструючи доменне ім’я, ви фактично сплачуєте щорічну плату реєстратору доменних імен, щоб доменне ім’я залишалося зареєстрованим під вашим іменем.

Коли закінчується термін реєстрації та якщо ти’t поновлення, ви втратите доменне ім’я оскільки він буде доступний для реєстрації на відкритому ринку для інших людей.

На щастя, реєстратори доменних імен надішлють вам електронну пошту, щоб нагадати, що термін реєстрації закінчується, або вони нададуть вам можливість автоматичного відновлення, щоб ви не’не треба пам’ятати.

ПРО ПОРАДА: Це’s завжди корисно налаштувати нагадування календаря до дати закінчення терміну придатності, щоб нагадати собі, щоб двічі перевірити, чи хочете ви поновити доменне ім’я, чи правильно налаштовано параметр автоматичного відновлення..

Ви б не хотіли’не хочете, щоб хтось інший зареєстрував ваше доменне ім’я, особливо після того, як ваш веб-сайт працює і працює протягом багатьох років! Уявіть, якщо хтось із ваших конкурентів по бізнесу прийме ваше доменне ім’я! Тому налаштовуйте нагадування одразу під час оновлення свого доменного імені.

5. Скільки коштує реєстрація доменного імені?

Взагалі кажучи, доменне ім’я обійдеться вам приблизно в 10 – 15 доларів на рік.

Але якщо доменне ім’я дуже затребуване, воно може коштувати сотні, аж до тисяч доларів, щоб ви здійснили початкову покупку. Щорічна плата за оновлення повинна бути згодом (10 – 15 доларів на рік).

Причина, чому дорого робити початкову покупку, полягає в тому, що хтось уже може володіти доменним іменем і тримає його для перепродажу. Або реєстратор доменних імен знає, що ім’я домену дуже затребуване, тому вони збільшують його ціну.

Що’s популярне доменне ім’я? Подумайте про щось на кшталт www.fitness.com або www.insurance.com

Більшу частину часу, якщо ви використовуєте своє унікальне ім’я компанії в якості доменного імені, вам не доведеться надто турбуватися про оплату здоровенної ціни.

6. Чи можу я придбати доменне ім’я безпосередньо у розробника веб-сайту?

Так, ти можеш.

Деякі розробники веб-сайтів, такі як Wix, Squarespace або Weebly, дають вам безкоштовне користувацьке доменне ім’я на один рік – якщо ви підписуєтесь на їх щорічні плани.

(Примітка. Це не піддомени, як те, про що ми говорили вище. Вони – доменні імена на замовлення, такі як www.websitebuilderexpert.com)

Після першого року вам доведеться поновити доменне ім’я за вказаною ціною.

З Wix щорічна плата за оновлення становить близько 14,95 дол. США на рік (24,85 дол. США, якщо включити реєстрацію конфіденційності).

Завдяки Squarespace плата за оновлення становить 20 доларів (включає реєстрацію конфіденційності).

Тож у цих розробників веб-сайтів ціноутворення більше узгоджується з реєстраторами доменних імен (наприклад, GoDaddy або Namecheap).

З Weebly, щорічна плата за оновлення становить 19,95 дол. США (або 29,95 дол. США, включаючи реєстрацію конфіденційності) – трохи трохи дорожче, ніж пропонують реєстратори Wix, Squarespace або інші реєстратори доменних імен.

Переваги отримання користувацького доменного імені за допомогою перетягування & розробник веб-сайтів для падіння включає:

 • Ви отримуєте один рік безкоштовно (за умови, що ви підписалися на їх річні плани)
 • Вони полегшують вам підключення доменного імені до вашого веб-сайту, як вони’Упорядкував процес з’єднання в межах своєї платформи

7. Чи можу я перенести своє доменне ім’я, якщо зміню розробників веб-сайтів?

Так, ви можете – щоб ваше доменне ім’я не було заблоковано в одному конкретному місці.

Ви можете взяти його з собою як своє власне доменне ім’я (до тих пір, поки ви продовжуєте сплачувати річну плату).

Приймаючий реєстратор домену / розробник веб-сайту (місце, куди ви хочете перенести ім’я домену) надасть вам інструкції, як це зробити.

Наприклад, якщо ви хочете перенести своє доменне ім’я з NameCheap в GoDaddy, то GoDaddy матиме підручники, які показують, як це зробити.

Якщо ви хочете перенести доменне ім’я з GoDaddy в Wix, то в Wix будуть навчальні посібники про те, як це досягти.

Чому ви хочете перенести своє доменне ім’я?

Однією з популярних причин є те, що якщо ви вирішили переключити розробників веб-сайтів, тоді вам слід перенести своє доменне ім’я з веб-сайту, який ви залишаєте. Це передбачає, що ви придбали своє доменне ім’я у розробника веб-сайту, а не у реєстратора доменних імен.

Але якщо ваше доменне ім’я придбано через реєстратора доменних імен, ви можете просто розірвати з’єднання з попереднім розробником веб-сайтів та підключити своє доменне ім’я до нового конструктора веб-сайтів. Ви можете зберегти своє доменне ім’я в поточному реєстраторі.

8. Чи варто купувати доменне ім’я через реєстратора чи розробника веб-сайтів?

У кожного підходу є плюси і мінуси.

Придбайте доменне ім’я через розробник веб-сайтів:

 • Вигода – Якщо ви підписалися на річний план із створенням веб-сайтів (таких як Wix, Squarespace або Weebly), вони дадуть вам безкоштовне доменне ім’я на один рік. Так ви заощадите 1 рік’коштує комісія за доменне ім’я (близько $ 10 – $ 15)
 • Вигода – Це’s простіше вам підключити доменне ім’я до вашого веб-сайту (оскільки розробник веб-сайту упорядкував процес підключення лише в кілька кліків). З реєстраторами доменних імен вам доведеться виконати кілька змін конфігурації (це’s трохи більше роботи).
 • Недолік – Після першого безкоштовного року вам потрібно буде поновити своє доменне ім’я приблизно на рівні 15 – 20 доларів на рік для Wix та Squarespace та 19,95 долара за Weebly. Вони не включають реєстрацію конфіденційності для вашого доменного імені. Що стосується реєстраторів доменних імен, щорічна плата за оновлення зазвичай становить близько 10 – 15 доларів. Тож торгівля тут безкоштовна на один рік і трохи дорожча в наступні роки.
 • Недолік – Якщо ви переходили на розробників веб-сайтів, вам потрібно буде перенести своє доменне ім’я зі свого старого розробника веб-сайтів. Це потрібно зробити, оскільки ви більше не будете використовувати старий розробник веб-сайтів. Ще трохи адміністративніше, якби ви коли-небудь міняли будівельників.

Придбайте доменне ім’я через реєстратора доменних імен:

 • Вигода – Якщо ви переключите розробників веб-сайтів, ви можете зберегти доменне ім’я разом із реєстратором доменних імен та підключити його до нового конструктора веб-сайтів. Зазвичай це можна зробити протягом доби. Тож не потрібно проходити процес експорту / імпорту, який може бути технічним і зазвичай займає кілька днів.
 • Вигода – Щорічна плата зазвичай дешевша на кілька доларів на рік.
 • Недолік – Оскільки реєстратор доменних імен знаходиться поза веб-розробником, підключення доменного імені є дещо більш технічним та адміністративним.

Порада ПРО: Якщо у вас є кілька різних веб-сайтів, ви можете розглянути можливість реєстрації всіх імен домену за допомогою реєстратора доменних імен, таких як GoDaddy або NameCheap. Це’s просто простіше керувати ними під одним дахом, особливо якщо ви використовуєте різних будівельників веб-сайтів.

Крім того, у вас буде можливість швидко відключити і знову підключити доменне ім’я без клопоту з його перенесенням з одного конструктора веб-сайтів в інший. Це’s більше адміністративних клопотів, і обробка може зайняти кілька днів.

9. Чи завжди бажані доменні імена з .com?

Взагалі ми вважаємо, що люди, як правило, віддають перевагу більш популярним доменам верхнього рівня (“TLD”), наприклад, .com, .org, .net Або навіть TLD, які відповідають конкретній країні (наприклад, .ca для Канади або .com.au для Австралії), що добре для підприємств, націлених на місцевих клієнтів.

Ми’я чув, що деякі люди схильні недовіряти деяким TLD, таким .biz, як вони виглядають трохи шахрайські. Але наприкінці дня це’s веб-сайт, що’s нечесна, а не структура доменного імені. Тож, безумовно, існує якийсь суб’єктивний ухил, який надає перевагу типовим TLD (наприклад, .com).

Одним із випадків, який слід врахувати, є те, що Google створив нову материнську компанію та використав доменне ім’я ABC.xyz для материнської компанії. Це не так’не закінчуйте .com, припускаючи, що Google не робить’t насправді є будь-які упередження щодо доменних імен, що не є.

Тож дон’t надмірно продумати цей процес відбору. Спробуйте співставити доменне ім’я з назвою вашого підприємства, оскільки це допомагає в брендінгу.

Порада ПРО: Якщо ваш бізнес більш налагоджений, подумайте про реєстрацію свого доменного імені в усіх TLD (або стільки, скільки зможете знайти).

Наприклад, якщо назва вашої компанії ABCDE.com, спробуйте зареєструватися для інших TLD (наприклад, ABCDE.net, ABCDE.org тощо). Ідея полягає в тому, що ти дон’не хочете, щоб хтось інший зареєстрував ці доменні імена, щоб захистити ваш бренд в Інтернеті.

Що робити, якщо конкурент зареєстрував ABCDE.org? Це, швидше за все, призведе до певної плутанини бренда. Так що’s не погана ідея вживати запобіжних заходів достроково.

Так, це’s трохи фінансових зобов’язань щорічно, але це’s вартий інвестицій, особливо коли ваш бізнес стає трохи більш налагодженим.

10. Чи потрібно захищати мою особисту інформацію при приватній реєстрації?

Чи знаєте ви, що кожен може знайти право власності та контактну інформацію власника доменного імені за допомогою WHOIS?

Тож якщо ви відчуваєте, що сильно не хочете’не хочу, щоб Ваша контактна інформація була оприлюднена публічно, більшість реєстраторів доменних імен пропонують Вам можливість приватної реєстрації вашого доменного імені, тому Ваша контактна інформація буде захищена від публічних очей.

Плата за реєстрацію конфіденційності варіюється. Але взагалі кажучи, це’s близько $ 10 – $ 15 на рік.

Інші корисні ресурси

Якщо ви хочете ще кілька корисних ресурсів, щоб вам було трохи зручніше з доменними іменами та їх роботою, ось кілька рекомендованих сайтів:

 • Журнал пошукових систем
 • Моз

Деякі з інших наших корисних дискусій, що стосуються створення веб-сайтів:

Отримали запитання або коментарі?

Знайшов цей посібник корисним?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map