E-komercijas uzņēmumu veidi

Mēs apskatām e-komercijas uzņēmumu veidus pēc ieņēmumu modeļa, uzņēmējdarbības modeļa un vietnes veida

Mūsdienu tehnoloģijas ir atvieglojušas veikala iestatīšanu tiešsaistē nekā jebkad. Vai jums’Re-side-hustler vai nopietns pārdevējs, tur’s platforma, kas palīdzēs sasniegt jūsu mērķi.


Bet kādam tieši vajadzētu būt jūsu mērķim? Kādu e-komercijas biznesu vēlaties izveidot?

Vietņu veidotāju ekspertā tas’Mūsu misija ir ne tikai palīdzēt cilvēkiem kļūt tiešsaistē, bet arī palīdzēt viņiem gūt panākumus, tiklīdz viņi ir’re tur. Jebkurš veiksmīgs e-komercijas bizness sākas ar veiksmīgu plānu, un liela daļa no tā ir zināšana, kādas ir jūsu iespējas.

Runājot par e-komercijas uzņēmumu veidiem, mums vispirms jāizlemj, kā tos klasificēt. Nekad vietne, kur lietas darīt uz pusi, mēs’Es to izdarīju trīs dažādos veidos:

 • Pēc biznesa modeļa
 • Pēc ieņēmumu modeļa un
 • Pēc e-komercijas vietnes veida

Ļaujiet’s apskatīsim:

E-komercijas biznesa modeļi

Ja skatāmies uz e-komercijas uzņēmumiem, tie parasti ir viens līdz divi no šiem četriem atšķirīgajiem uzņēmējdarbības modeļiem, atkarībā no tā, kurš pērk un kurš pārdod. Tāpat kā visas labas lietas biznesā, tās labi sadalās trīs rakstzīmju akronīmos:

1. Uzņēmējdarbības sadarbība (B2B)

B2B e-komercija ir bizness, kas pārdod citam biznesam. Tas varētu būt fizisks produkts, piemēram, neapstrādāti būvmateriāli, vai pakalpojums, piemēram, korporatīvais jurists. Tas varētu būt arī digitāls produkts vai pakalpojums.

2. Bizness patērētājam (B2C)

Tā kā mēs esam patērētāji, šo modeli izmanto vairums mūsu iecienīto zīmolu. No modes līdz mēbelēm, sporta zāles apmeklējumiem līdz vīna abonementiem (vairāk par tiem vēlāk), lielāko daļu lietu, ko mēs pērkam abiem ‘vajadzībām’ un ‘grib’ nāk no B2C zīmola.

3. Patērētājs patērētājam (C2C)

Pārdodot produktus patērētājiem’s bizness nav iesaistīts vispār, un tas’s parasti diezgan gadījuma iestatīšana. Padomājiet par garāžu izpārdošanu vai tādu platformu kā eBay.

4. Patērētāju savstarpējie darījumi (C2B)

Šeit patērētājs pārdod savus pakalpojumus uzņēmumam. Ārštata darbinieki ir lielisks piemērs tam.

E-komercijas biznesa ieņēmumu modeļi

Tātad tagad mēs’mēs apskatījām dažādus e-komercijas biznesa modeļus, tas’Ir pienācis laiks apskatīt dažādus veidus, kā viņi faktiski var nopelnīt naudu. Šie ir galvenie e-komercijas ieņēmumu modeļi:

1. Dropshipping

Ar kravas piegādi uzņēmumam vai indivīdam ‘pārdod’ produktus savā vietnē, kurus viņi nelieto’t faktiski neveido, ne nepieder. Tos iesaiņo un izplata trešās puses uzņēmums, un kravas piegādes vietas īpašnieki (-i) nekad nesaskaras ar vienu produktu – viņi vienkārši ņem nelielu griezumu no personas vai uzņēmuma, kas to faktiski izgatavo un izplata.

Kravu pārvadājumi var būt ienesīgi un ļoti veiksmīgi. Piemēram, Wayfair. Wayfair ir populārs e-komercijas mēbeļu veikals un preču piegādes vietne.

E-komercijas uzņēmumu veidi - kravas piegāde

Tas nozīmē, ka dropshipping ir ļoti konkurētspējīga telpa tagad, tāpēc nederiet’t ienākt tajā domājot’Tas būs ātrs un ērts veids, kā nopelnīt savu laimi.

Uzzināt vairāk:

Kā dibināt kravas piegādes kompāniju – mūsu pilnīgais ceļvedis, kā gūt panākumus kravas piegādes un izvairīties no visām bieži pieļautajām kļūdām. Satur padomus no dropshipping profesionāļiem.

2. Abonēšana

Abonēšana agrāk bija diezgan rezervēta žurnāliem un avīzēm, bet, kad jūs domājāt, ka tie ir iziet, viņi atgriezās ar īstu sprādzienu abonēšanas lodziņu veidā. Faktiski tik liels, ka abonentkaršu tirgus katru gadu no 2013. līdz 2018.gadam pieauga par vairāk nekā 100%.

Abonēšanas kastes darbojas nedaudz savādāk, taču būtībā ir jāreģistrējas, lai katru mēnesi saņemtu cita veida produktu, kas jums patīk.

FirstLeaf ir abonēšanas pakalpojums vīna cienītājiem. Katru mēnesi FirstLeaf’Vīna eksperti apkampj pasauli, lai saviem abonentiem piegādātu neparastas un godalgotas vīna pudeles no reģioniem, par kuriem viņi varbūt pat nav dzirdējuši.

E-komercijas uzņēmumu veidi - abonēšana

Ir grāmatu kluba abonementi, kafijas abonementi, skaistumkopšanas abonementi… jūs to nosaucat, varat to abonēt. Abonēšana ir lielisks veids, kā noturēt klientus un paredzēt, cik daudz krājumu jums būs’Jums būs nepieciešams jebkurā laikā.

Uzzināt vairāk:

Kā dibināt abonēšanas kastes uzņēmumu – soli pa solim sniegti padomi no uzņēmējiem, kuri jau no paša sākuma ir izveidojuši veiksmīgu abonēšanas kastes uzņēmumu.

3. Privāta marķēšana un ražošana

Jebkurš uzņēmums vai indivīds, kas veic privātu marķēšanu un ražošanu, ir tas, kas principā tikai veic visus pirmspārdošanas posmus uz vietas. Tas’s teikt viņi’preču izgatavošana, iesaiņošana un pēc tam pārdošana tieši tiešajam klientam.

Tas izklausās pēc diezgan grandioza un tehniska apzīmējuma, taču daudz mazu uzņēmumu – vai nelielu sānu grūstīšanās – der šai veidnei. Kā piemēru var minēt maiznīcu, kas pēc pasūtījuma pārdod mājās gatavotas kūkas.

4. Balts marķējums

Uzņēmumi, kas darbojas pēc baltā marķējuma biznesa ieņēmumu modeļa markas (vai ‘etiķete’) produktus, kas iegādāti no ražotāja, un pārdod tos kā savus produktus.

Izklausās šķietami, vai ne? Nu patiesībā tā’s ir daudz izplatītāks un likumīgāks, nekā izklausās. Faktiski tā’Tas ir kaut kas daudzu lielu vārdu lietojums.

Piemēram, skūšanās klubs Dollar ir kā balto etiķetēšanas uzņēmumu plakātu bērns. Paņemot pienācīgu, pieejamu skuvekli un ņemot tikai nelielu rezervi, lai to pārsaiņotu un izplatītu, Dollar Shave Club ir kļuvis par milzīgu panākumu sieviešu vidū, kuras ir nogurušas pārmaksāt par rozā plastmasas skuvekļiem..

e-komercijas uzņēmumu veidi - baltā etiķete

Tā’Tas ir arī abonēšanas kastes pakalpojums, glīti šķērsojot divus lieliskus ieņēmumu modeļus – jauku darbu, Dollar Shave Club!

Uzzināt vairāk:

Kā pārdot aplauzumu tiešsaistē – baltais marķējums ir populārs modelis kosmētikas nozarē. Ja jūs’Pārdomājot grima pārdošanu tiešsaistē, izlasiet mūsu ceļvedi, lai uzzinātu, vai tas ir pareizais ceļš.

5. Vairumtirdzniecība

Vairumtirgotājs rīkojas kā starpnieks starp ražotāju un mazumtirgotāju. Viņi gūst nelielu peļņu no preču pārdošanas mazumtirgotājam. Ne visi mazumtirdzniecības uzņēmumi darbojas uz šī pamata, bet gan tā’s droši vien vairāk nekā tu’d domāju. Vairumtirgotāji nodrošina iespēju mazumtirgotājam būt patiesam reaģējošam attiecībā uz to, cik daudz krājumu viņiem nepieciešams vai vēlaties atkarībā no tā’s lidot no plauktiem, atstājot ražotājam pašam veikt loģistiku (īpaši, ja ražotājs atrodas ārzemēs).

Tas, savukārt, nozīmē, ka vairumtirgotājam ir jāuzņemas risks iepriekš pasūtīt daudz krājumu, pamatojoties uz to, ko tas prognozē mazumtirgotājiem. Ja tas iet labi, tas var būt gluds un ienesīgs, bet tas tā’s, protams, grūts līdzsvarojošs akts!

6. Īre un aizdevums

Uzņēmumam, kas darbojas pēc īres un aizdevuma ieņēmumu modeļa, klients maksā tikai par sava produkta vai pakalpojuma izmantošanu, nevis pērk to tieši. Acīmredzams B2C piemērs ir jebkura automašīnu nomas vieta, taču ir arī dažas radošākas C2C iespējas.

Airbnb nav nepieciešama ieviešana, bet tur’s ir arī Fat Llama, platforma patērētājiem, lai citiem patērētājiem iznomātu savus sīkrīkus, piemēram, kameru objektīvus, dronus un strāvas mazgātājus. Augšējie īrnieki mēnesī nopelna vairākus tūkstošus dolāru’Skaidrs, ka tam ir milzīgs tirgus.

E-komercijas uzņēmumu veidi - īre un aizdevums

7. Freemium

Freemium maksājuma modelis ir tāds, kuru parasti redzat tikai digitālajos produktos. Izmantojot freemium biznesa modeli, jūs varat parakstīties uz produkta bezmaksas versiju, kurai ir samazināta funkcionalitāte.

Kaut arī cerība ir, ka jūs’Ja jūs kādā brīdī pierakstīsities uz premium plānu, lai piekļūtu papildu funkcijām, jūs likumīgi varētu palikt bezmaksas versijā tik ilgi, cik vēlaties. Tur’Nav reālu mainīgo izmaksu, kas saistīta ar šiem digitālajiem produktiem (vai vismaz, tikai ļoti nelielu), un maksājošie klienti nodrošina, ka uzņēmums joprojām gūst peļņu.

Spotify ir klasisks piemērs biznesam, kas darbojas pēc freemium ieņēmumu modeļa. Lietotājiem, kas izmanto bezmaksas Shopify plānu, sludinājumi dažkārt pārtrauks viņu mūziku. Tā nav problēma gadījuma lietotājam, bet ikviens nopietns mūzikas cienītājs ātri atjaunināsies, lai nodrošinātu nepārtrauktu klausīšanos.

E-komercijas uzņēmumu veidi - freemium

E-komercijas vietņu veidi

Labi, ka tagad mēs’mēs apskatījām dažādus e-komercijas biznesa un ieņēmumu modeļus, un tagad tas ir’s laiks aplūkot pēdējo spēlējamo faktoru; vietnes tips’atkārtoti pārdot caur.

1. Individuālā zīmola vietne (viens pārdevējs)

Īpaša pārdevēja vietne ir īpaša vietne, kurā pārdod tikai vienas personas vai viena uzņēmuma preces vai pakalpojumus. Lielākā daļa e-komercijas vietņu ietilpst šajā kategorijā.

Sporta apģērbu zīmolam Adidas ir īpaša tīmekļa vietne, kurā pārdod tikai Adidas produktus:

E-komercijas biznesa veidi - viens pārdevējs

Tiešsaistes veikala izveidošana varētu šķist kaut kas rezervēts tikai tādiem lieliem zīmoliem kā Adidas, taču e-komercijas vietņu veidotāji šo tehnoloģiju ir padarījuši pieejamu visiem – pat maziem pārdevējiem ar ierobežotu budžetu un bez jebkādas tehniskās pieredzes. Tātad, lai gan jūs varētu vēlēties vispirms ķerties pie tiešsaistes tirdzniecības vietām (ko mēs’Mēs to nokļūsim vienā sekundē), noteikti iesakām jauniem pārdevējiem izveidot savu tiešsaistes veikalu, izmantojot arī kādu no šiem rīkiem.

Uzzināt vairāk:

E-komercijas vietņu veidotāju salīdzināšanas diagramma – īss apskats par labākajiem jūsu uzņēmuma e-komercijas vietņu veidotājiem.

Kā izveidot tiešsaistes veikalu – mēs’Šeit es jūs iepazīstināšu ar veikala izveidošanas procesu tiešsaistē, sākot no izvēles

2. Tiešsaistes mazumtirgotāji (atlasiet pārdevēju skaitu)

Tiešsaistes mazumtirgotāji zem viena tiešsaistes jumta apvieno atsevišķu pārdevēju produktus. Tiešsaistes mazumtirgotājs var kontrolēt, kurus pārdevējus tas apvieno šādā veidā. Bieži vien tiešsaistes mazumtirgotājs arī uzņemsies īpašumtiesības uz produktu fotoattēliem un aprakstiem, lai viss izskatās jauki un savilkts.

Macy’s ir lielisks piemērs tam. Šeit’s tiešsaistē pieejamo Adidas produktu klāsts:

E-komercijas uzņēmumu veidi - tiešsaistes mazumtirgotāji

Macy’Uzņēmumam s ir pilnīga kontrole pār to, kādus produktus tā piegādā no kādiem pārdevējiem un kā tas tos parāda. Tas arī glabā krājumus un nosūta tos klientam, kad tiek veikts pirkums.

Amazon, iespējams, ir slavenākais tiešsaistes mazumtirgotājs, lai gan tas’Var teikt, ka tai ir pavisam citāda nozīme nekā Macy’s. Tā vietā, lai izstrādātu pārdevēju izvēli, Amazon izvēlas daudzumu un ērtības – un hey, it’Es skaidri strādāju viņu labā!

Tomēr Amazon nedrīkst jaukt ar Amazon Marketplace, kas darbojas nedaudz savādāk un labi iepazīstina mūs ar mūsu trešā veida e-komercijas vietni: Marketplaces!

3. Tirgus laukumi (vairāki pārdevēji)

Visbeidzot, ir tirgus laukumi, piemēram, Etsy un eBay. Šajās tirdzniecības vietās tiek noteikti daži ierobežojumi attiecībā uz to, ko var pārdot, un tie tiks ieviesti, ja tādi būs’Tas ir strīds starp pārdevēju un klientu, bet pretējā gadījumā pārdevēji gandrīz bez maksas saņem valdību.

E-komercijas uzņēmumu veidi: Roundup

Kā redzat no šī ziņojuma, ir daudz dažādu veidu, kā klasificēt e-komercijas uzņēmumus. Kas’s, diezgan bieži e-komercijas uzņēmumi sadala divus vai vairākus dažādus modeļus.

Šeit’Īss to e-komercijas uzņēmumu veidu kopsavilkums, kas pastāv katrā kategorijā:

Šeit ir dažādi e-komercijas biznesa modeļi:

 1. Uzņēmumiem-uzņēmumiem (B2B)
 2. Bizness patērētājam (B2C)
 3. Patērētājs patērētājam (C2C)
 4. Patērētāji-uzņēmēji (C2B)

Šie ir dažādi e-komercijas ieņēmumu modeļi:

 1. Kravu pārvadājumi ­
 2. Abonēšana
 3. Privāta marķēšana un ražošana
 4. Balta etiķete
 5. Vairumtirdzniecība
 6. Īre un aizdevums
 7. Freemium

Šeit ir dažādi e-komercijas vietņu veidi:

 1. Individuāla zīmola vietne (viens pārdevējs)
 2. Tiešsaistes mazumtirgotāji (atlasiet pārdevēju skaitu)
 3. Tirgus laukumi (vairāki pārdevēji)

E-komercijas pasaule ir aizraujoša un ātri attīstās. Mēs’Es noteikti atjaunināšu šo lapu ar visām jaunajām tendencēm, kuras mēs pamanīsim, taču pa to laiku informējiet mūs, ja jūs tur domājat’s jebkas, ko mēs’neatbildētos – vienkārši pievienojiet komentāru zemāk!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me