Jak používat Squarespace: 9 snadných kroků

jak používat představovaný čtvercový obrazSquarespace je milovník designu’sen – a pokud ano’znovu se snažím rychle vybudovat web v kreativním průmyslu’je zásadní. Proč? Protože nabízí největší paletu kreativních nástrojů v okolí. A nejlepší ze všech, může ji použít kdokoli.


Don’nevěřte nám? Jeden uživatel během našeho testování zmínil:

“Cítím se jako správný designér, i když ne’Nemám skutečné dovednosti, abych si mohl říkat profesionál.”

Možná už začínáte vidět, jaký druh služby poskytuje Squarespace. A to’Nejen my, kdo to milujeme. Více než milion lidí pokračovalo s prémiovým plánem po bezplatné zkušební verzi, takže’je jasně populární.

Stejně jako všichni tvůrci webových stránek, i program Squarespace usnadnil připojení online. Ušetří vám to čas, nemluvě o hromádkách peněz na webových designérech. Ještě lepší je, že web Squarespace je vám nejblíže’Dostanu se do profesionální kvality.

Poskytuje takové dobré výsledky na webu, protože jeho návrhové nástroje jsou pokročilejší než většina ostatních. Prvky mohou být na první pohled složité, ale ne’strach – my’Mám několik užitečných tipů, jak udělat Squarespace super jednoduchým.

Jak používat Squarespace v 9 jednoduchých krocích

 1. Přihlásit se
 2. Vyberte si cenový plán
 3. Vyberte motiv
 4. Přidejte doménu
 5. Přidávejte a upravujte stránky
 6. Navrhněte svůj web Squarespace
 7. Integrujte marketingové nástroje
 8. Přidejte funkce elektronického obchodu
 9. Zveřejněte svůj web Squarespace

My’Ukážu vám, jak používat Squarespace v devíti jednoduchých krocích, pokrývající vše od registrace až po publikování. Největší část této příručky se zaměřuje na design (tam žádná překvapení), protože tam’s tolik hraní.

Po přečtení tohoto článku, vy’Budu si moci vybrat cenový plán, přidat doménu a uvíznout ve všech funkcích designu. Může to znít jako hodně, ale vytváření webových stránek pomocí programu Squarespace je nejen příjemné, ale zabere jen několik hodin.

Budování s Squarespace je opravdu kreativní cesta a my’znovu vás provedeme. Tak ať’je to začít…

Další informace

Než začneme, pročtete si přečíst náš Squarespace Review?

Podívejte se na naši cenovou recenzi Squarespace, kde najdete podrobnosti o plánech, cenách, zkušebních verzích a další.

Pokud se rozhodnete stavět pomocí služby Squarespace, využijte náš exkluzivní kód nabídky Squarespace a získejte 10% slevu.

Jak si Squarespace vede vedle svých konkurentů? Zjistěte to v našem srovnávacím nástroji pro tvorbu webových stránek.

Nebo si můžete prohlédnout našeho interaktivního průvodce s hlavními staviteli webových stránek na dnešním trhu.

1

Přihlásit se

Nejdříve přejděte na stránku Squarespace.com. Vy’přivítali jsme čistou, stylovou domovskou stránku s tlačítky pro jasné akce. To vám dá představu o elegantních stránkách, které vám Squarespace pomůže vybudovat.

Než začnete stavět, jako většina lidí, vy’pravděpodobně přemýšlím o nákladech. Ale ne’t starosti: Squarespace nabízí 14denní zkušební verzi zdarma, takže si můžete vyzkoušet před nákupem.

Chcete-li začít, klikněte na ‘Zahajte bezplatnou zkušební verzi’ ve středu, nebo ‘Vytvořte web’ vpravo nahoře.

domovská stránka náměstíDomovská stránka Squarespace je jasně označena ‘Zkušební verze zdarma’ tlačítka 2

Vyberte si cenový plán

Jakmile vaše bezplatná zkušební verze skončí (nebo pokud chcete upgradovat), můžete’Musím se přihlásit k placenému plánu. Squarespace má čtyři cenové plány:

 • Osobní (16 $ měsíčně)
 • Podnikání (26 $ měsíčně)
 • Základní elektronický obchod (30 $ měsíčně)
 • Pokročilý elektronický obchod (46 $ měsíčně)

Všechny plány se samozřejmě liší ve vlastnostech, které poskytují. Ale pokud ano’máte obavy z nákladů, můžete ušetříte mezi 13% a 25%, pokud se zaregistrujete na roční plán. To znamená, že vyjdou na 12, 18, 26 a 40 $ měsíčně.

Co ale poskytují? No, jak byste očekávali, dostanete víc, pokud budete platit více. Například osobní plán je ideální pro portfolia a blogy, ale není’t právo pro uživatele s obchodními ambicemi, protože to nemůže prodat zboží pro vás. To také ne’• Poskytovat integrace třetích stran, jako jsou Mailchimp nebo OpenTable, nebo propagační vyskakovací okna.

Dva plány elektronického obchodování nabízejí nulové transakční poplatky, zatímco obchodní poplatky 3%. Takže přemýšlejte o svém rozpočtu a co vy’d, aby váš web byl schopen.

Máme exkluzivní kód nabídky pro naše čtenáře, který bude ušetřit 10% za cenu jakéhokoli plánu Squarespace! Vše, co musíte udělat, je zadat kód WBE na pokladně.

3

Vyberte motiv

Výběr tématu Náměstí je zábavná. Má některé z nejlépe navržených šablon a rozložení je interaktivní. Můžete dokonce zúžit vyhledávání zadáním svého webu’s účelem; ‘Propagovat mou restauraci’, například, nebo ‘Fotografie portfolio’.

šablony čtvercůSquarespace nabízí přes 40 ohromujících návrhů šablon

Případně můžete rychle prohledat ‘Hlavní kategorie’ po levé ruce. Patří sem vše od ‘Internetové obchody’ a ‘Restaurace’ na ‘Svatby’ a ‘Blogy & Podcasty’.

Tam’s prostor pro každý web, takže jednoduše klikněte a vyhledejte perfektní šablonu. Každá miniatura je opatřena popisnou větou, která vám pomůže při rozhodování. Don’Přesto se cítíte pod tlakem – můžete si prohlédnout každý z nich, nebo si uložit seznam svých oblíbených pomocí malého srdce vedle každého jména.

Našli jste svého oblíbeného? Klikněte na ‘Začněte s X’. My’Na obrázku nahoře jsem odešel s Haydenem, jedním z nejpopulárnějších témat náměstí. Než však začnete upravovat, stačí přidat několik rychlých osobních údajů (viz níže).

nabídka informací o účtu čtverceK zahájení bezplatné zkušební verze programu Squarespace Love potřebujete více informací, abyste se dozvěděli více o Squarespace’s návrhy šablon? Podívejte se na naši recenzi šablony Squarespace. 4

Přidejte doménu

Než bude váš web vypadat dobře, potřebuje pěkné jméno.

Na váš web bude automaticky přiřazena adresa URL Squarespace. Název našeho demo webu je například:

cardioid-hexaflexagon-jtyr.squarespace.com

Hledáte nějaké centy? První část adresy URL můžete změnit zdarma (v našem případě to’s ‘cardioid-hexaflexagon-jtyr’), ale vy’Budu stále uvízl ‘.squarespace.com’.

Pro profesionální stránku doporučujeme získat vlastní doménu. Podívejte se na www.slowtravelmagazine.com, ohromující web Squarespace s adresou URL.

To lze snadno provést kliknutím ‘Nastavení’ na domovském panelu ‘Domény’. Odtud můžete aktualizovat vestavěnou doménu, koupit novou doménu nebo přidat svou vlastní existující doménu.

nabídka domény čtverceDomény Squarespace můžete upravovat nebo přidávat několika kliknutími 5

Přidávejte a upravujte stránky

Podívejte se na domovskou stránku úprav níže. Na levé straně máte domovský panel (kam přidáváte věci) a na pravé straně náhled stránky.

Domovský panel Squarespace je nabídka pro správu obsahu. Obsahuje všechny nástroje, které potřebujete k vytvoření vašeho webu, a ty’přeřazeno do:

 • Stránky
 • Design
 • komerce
 • Marketing
 • Analytics
 • Nastavení
 • Pomoc

Jak tedy funguje Squarespace? Na rozdíl od svého konkurenta Wixe to tak není’t použít drag-and-drop design. Vytváření věcí vyžaduje několik dalších kliknutí. S funkcí Squarespace je kurzor váš minolovka – umístěte kurzor nad prvek a odhaluje, co můžete udělat.

Chcete vědět více o Wix a Squarespace? Přečtěte si naše srovnání Wix vs Squarespace.domovská stránka editoru čtvercůDomovská stránka editoru Squarespace je intuitivní a nabízí jednoduché domácí navigační menu

Přidávání stránek

Chcete-li přidat novou stránku Squarespace, jednoduše klikněte na ‘+’ na ‘Stránky’ na levém bočním panelu. Zde můžete přidat prázdnou stránku nebo konkrétnější stránky, jako jsou blogy, galerie a stránky produktů. To znamená, že ne’Nemusíte trávit čas hledáním stovek aplikací.

squarespace vytvoří novou nabídku stránkyMůžete snadno přidat prázdné stránky nebo hotové blogové stránky

Po vás’Přidali jste novou stránku, vy’Budu mít prázdné plátno. Stačí zadat název stránky, vybrat a ‘Rozvržení startéru’, potom klikněte na ‘Zahajte úpravy’.

Chcete-li přidat bloky obsahu a prvky, stačí kliknout na ikonu ‘+’ v pravém horním rohu nebo najeďte mezi bloky a klikněte na řádek, který se objeví. Vy’Poté se zobrazí nabídka bloků obsahu (viz níže), kde můžete přidat nejrůznější média, například obrázky, videa a tlačítka..

nabídka bloku čtvercového obsahuFunkce Squarespace umožňuje přidat širokou škálu mediálních prvků

Inspirováno přizpůsobit vše sami? Stačí odstranit každou demonstrační stránku a opakovat stejný postup. Klikněte na ikonu ozubeného kola vedle názvu stránky a poté ‘Odstranit’. Pak se vytvořte!

Upravit stránky

Don’Nemáte čas vytvořit nové prázdné stránky? Žádný problém – držte se demo stránek a upravte jména. Klikněte na ikonu ozubeného kola a pak na vás’Zobrazí se vyskakovací okno, které vám umožní aktualizovat název a text navigace. Můžeš’t zde měnit písma, pouze názvy stránek (my’K tomu se dostanu později).

Chcete-li změnit pořadí stránek, jednoduše klikněte a přetáhněte název každé stránky nahoru nebo dolů. Opravdu si můžete vytvořit vlastní webovou šablonu. Nebo klikněte na ‘Správa sekcí’ v pravém horním rohu stránky náhledu webu.

editor titulků stránky čtvercůRozbalovací nabídka editoru stránek umožňuje rychle aktualizovat název navigace a text těla 6

Navrhněte svůj web Squarespace

Squarespace je výkonný designér, ale jeho krása je v jemných detailech. To znamená’Stojí za to strávit nějaký čas hraním s nástroji. Jedna osoba, se kterou jsme během našeho testování hovořili, ve skutečnosti řekla:

Nabízejí širokou škálu typů designu, které byly opravdu pěkné. Všichni vyniknou.

Ale samozřejmě, my’znovu zde, aby vám pomohl. Takže my’Projdeme vše, co potřebujete k přizpůsobení webu Squarespace na nejvyšší úroveň.

Úpravy textu

Přejděte do oblasti stránky, kterou jste’d chcete upravit na pravé straně náhledu a poté přesuňte kurzor nad levý horní roh. Poté zvýrazní vás část’Budu upravovat. Klikněte na ‘Upravit’, a můžete aktualizovat text.

editor čtvercového textového poleMůžete aktualizovat ukázková textová pole a přizpůsobit tak svůj web

Chcete-li změnit velikost a barvu písma, klikněte na ‘Editor stylů’ v ‘Design’ část levého bočního domovského panelu. Pak stačí posouvat a kliknout na každé textové pole, které chcete změnit. Vy’Uvidím všechny odhalené možnosti textového editoru. Viz níže ‘Editor stylů’ možnosti.

editor čtverců řezůNáměstí ‘Editor stylů’ umožňuje kreativitu pomocí barvy, velikosti a písma písma

Přidávání obrázků

Snímky a čtvercový prostor jdou ruku v ruce. To’kde opravdu vidíte jemnější detaily a kreativní flexibilitu webu. Chcete-li upravit šablonu’s obrázky, umístěte kurzor do levého horního rohu, poté nad obrázek a klikněte na ‘Upravit’. Snadný.

editor obrázků čtvercůAktualizace obrázků je jednoduchá pomocí funkce přechodu

Odtud můžete obrázek nahradit kliknutím na popelnici. Můžete buď nahrát obrázek, nebo vyhledat fotografii. Vyberte si mezi volnými možnostmi, které pořizují amatéři, nebo prémiovými obrázky Getty. Prémiové možnosti stojí 10 $, ale jsou přichyceny profesionály, díky nimž je váš web ještě elegantnější.

Můžete dokonce změnit rozložení obrázku na šabloně kliknutím ‘Design’ Nahoře. Například můžete obrázky překrývat nebo vytvořit koláž. Nejenže jsou šablony vizuálně působivé, ale také’také flexibilní.

nabídka rozložení obrázku čtverceFunkce Squarespace umožňuje změnit rozložení obrázků pro lepší zážitek z designu

Chcete-li upravit samotnou fotografii, klikněte na ‘Editor obrázků’ po výběru fotografie. Toto je fotograf’s hřištěm, kde se můžete opravdu nechat ztratit s možnostmi designu. Níže jsou uvedeny nástroje pro úpravy obrázků.

nástroje pro úpravu obrázků ve čtvercovém prostoruS velkým výběrem nástrojů pro úpravy si můžete obrázky sami vytvořit

Potřebujete přidat obrázek, spíše než jednoduše nahradit ukázkový obrázek? Není třeba se obávat – to’je stejný postup jako přidání nové stránky. Umístěte kurzor vpravo nahoře a klikněte ‘Upravit’, pak zasáhne ‘+’ pro nabídku blokování obsahu. Nyní můžete hodit obrázky, videa, tlačítka a další skvělé věci.

Prozkoumejte možnosti designu

Teď my’Pokryli jsme základní věci, jako je přidání stránek, textu a obrázků’Je třeba zdůraznit podrobnější možnosti designu. Design je čtvercový prostor’s nejsilnějším atributem, takže se ujistěte, že se budete kopat, abyste ze svého webu získali maximum.

Na obrázku níže získáte představu o tom, s čím si můžete zahrát.

menu čtvercového designuNabídka Design je místo, kde jste vy’Najdu Squarespace’s snadno použitelné, kreativní funkce

Odtud můžete přidat své firemní logo, měnit šablony, přidávat doporučené zprávy, navrhovat své ‘Překontrolovat’ stránka (pokud jste’znovu o plánu elektronického obchodu!) a další. Dokonce si můžete přizpůsobit svůj CSS (kaskádové styly), pokud víte, jak kódovat. Buďte opatrní, i když to může narušit váš design.

Don’nemyslím si’Výběr nástrojů bude ohromen. Každá možnost je vysvětlena dobře, takže se nikdy necítí příliš obtížně. Tam je jen tolik flexibility designu, tak ne’vyhýbej se!

Potřebuji pomoc? Podívejte se na naše nejlepší tipy pro návrh webových stránek zde. 7

Integrujte marketingové nástroje

Za prvé, přidat marketingové nástroje, vy’Musím být na ‘Podnikání’ plán alespoň. Jak upgradujete? Vyhrál jsi’Není divu, když jsem slyšel, že na to Squarespace myslel – tam’je strategicky umístěn ‘Vylepšit nyní’ během vaší bezplatné zkušební verze na konci každé stránky.

Tyto nástroje samozřejmě neexistují’To není nutné pro každý web. Pokud tedy’Pokud neplánujete prodávat online, můžete přeskočit kroky 7 a 8.

tlačítko upgrade čtverceBěhem bezplatného zkušebního období můžete svůj plán Squarespace snadno upgradovat

Kliknutím ‘Marketing’ v hlavní nabídce, vy’Uvidíte vše, co potřebujete pro propagaci svého webu Squarespace. Možnosti marketingu naleznete na obrázku níže.

čtvercové marketingové menuSquarespace nabízí širokou škálu skvělých marketingových nástrojů

Odtud můžete přidejte vyskakovací okna, zobrazujte tlačítka sociálních médií, integrujte svou stránku Facebook, propojte svůj zdroj Instagramu, a další, vše jen pár kliknutími. S e-mailovými kampaněmi Squarespace můžete dokonce vytvořit novou e-mailovou kampaň. Pro takového tvůrce webových stránek nevadí Squarespace’t skimp na obchodní straně.

Můžete dokonce vidět, jak si vaše stránky vedou ‘Analytics’ možnost na domovském panelu. To vám umožní sledovat provoz, hledat klíčová slova a v podstatě sledovat, jak se vaše webové stránky Squarespace daří.

8

Přidejte funkce elektronického obchodu

Podobně jako při přidávání marketingových nástrojů’Musím být alespoň na ‘Podnikání’ cenový plán do prodávat věci. To znamená, že bychom stále doporučujeme ‘komerce’ plány na ambicióznější internetové obchody.

Takže, jednou’upgradoval jsem (jen zasáhl modrou ‘Vylepšit nyní’ tlačítko), klikněte ‘komerce’ na domovském panelu a můžete začít prodávat.

Nyní můžete integrovat tyto prodejní funkce:

 • Online objednávky
 • Řízení zásob
 • Podívejte se na své zákazníky
 • Přidejte slevy

Všimněte si vás’Musím přidat ‘produkty’ stránku před správou akcií. Ale ne’t strach, jen znovu ‘Přidávání stránek’ a opakujte postup. To’je to opravdu snadné.

Squarespace má integraci s Square, gigantem pro zpracování plateb. To vám umožní provádět platby kartou offline i online – vše, co potřebujete, je aplikace Square Commerce, jedna ze Square’s malými čtečkami karet (49 USD) a vy’je dobré jít. Podívejte se na toto video a podívejte se, jak by to mohlo fungovat pro váš obchod:

Hrát si

Pokud jde o poplatky, budou offline platby podléhat Square’vlastní poplatky za transakce a zpracování. To se liší v závislosti na několika faktorech (včetně umístění), ale v USA můžete očekávat, že budete platit:

 • 2,6% transakční poplatek + 0,10 $ poplatek za zpracování pro transakce swiped / dipped / tapped
 • 3,5% transakční poplatek + 0,15 $ zpracovatelský poplatek pro klíčové transakce

Ačkoli to’Vždy stojí za to zkontrolovat to přímo na náměstí’web. Vyhrál jsi’Za prodej offline offline vám nebudou účtovány žádné další poplatky.

Uvažujete o vybudování internetového obchodu, ale nejste si jisti, zda je pro vás Squarespace? Porovnejte ji s ostatními staviteli online obchodů v našem průvodci na nejlepších platformách elektronického obchodování. 9

Zveřejněte svůj web Squarespace

Na rozdíl od většiny tvůrců webových stránek, Squarespace ne’Vlastně nemám ‘Publikovat’ knoflík. Během vaší bezplatné zkušební verze’žije po celou dobu.

Ale ne’netrápte se s lidmi, kteří uvidí vaše napodobené dílo. Zkušební weby don’• neobjeví se ve vyhledávačích, takže nikdo jej neuvidí, pokud přímo nesdílíte adresu URL. A pokud se dostanou na váš web, musí zadat CAPTCHA (když musíte napsat spoustu rozmazaných písmen, aby vám to dokázali’znovu člověk).

Chcete-li CAPTCHA odebrat, musíte upgradovat na placený plán. Tím se váš web také automaticky uvede do provozu ve vyhledávačích. Chcete-li oživit svůj internetový obchod, musíte připojit zpracovatel plateb – jinak uvidí vaši zákazníci ‘Pokladna uzavřena’.

Stručně řečeno, proces publikování je relativně snadný, protože – no – není’t jeden.

Jak používat Squarespace: Rekapitulace

Vytvoření webové stránky pomocí programu Squarespace je uspokojivější než většina ostatních stavitelů. Proč? Protože zatímco to vyžaduje více péče a pozornosti, je to’je stále snadno použitelný.

Může to vypadat jako spousta informací absorbovat, ale proces je opravdu docela jednoduchý. Chcete-li zablokovat paměť, nechte ji’s rekapituluje devět jednoduchých kroků pro vytvoření krásného webu Squarespace:

 1. Přihlásit se
 2. Vyberte si cenový plán
 3. Vyberte motiv
 4. Přidejte doménu
 5. Upravit názvy stránek a rozvržení
 6. Navrhněte své stránky
 7. Integrujte marketingové nástroje
 8. Přidejte funkce elektronického obchodu
 9. Publikovat (odebrat CAPTCHA)

S programem Squarespace máte tolik kreativní flexibility – mnohem více než většina tvůrců webových stránek. Jasně, to’Je ideální pro uživatele se spoustou designového vkusu, ale je to’Je také dost snadné, aby si kdokoli mohl vytvořit profesionální webovou stránku.

Začněte tedy s Squarespace ještě dnes a uvidíte, kam vás kreativní cesta dovede.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map