Ako oceniť produkt: Profitujte z týchto 6 tipov pre odborníkov

Takže ty’všetko pripravené a pripravené na predaj, ale vy’nie ste si istí, ako ceny svojich výrobkov. vy’nie som sám – to’s kameňom úrazu pre mnohých prvovýrobcov a malé podniky. Nemajte však obavy, pretože my’som tu, aby si ťa prešiel cez to.


Správna cena produktov je dôležitá. Spýtajte sa príliš veľa a vaši zákazníci pôjdu priamo k vašim konkurentom. Spýtajte sa príliš málo a nikto vás nebude brať vážne. Potom tam’s otázkou ziskov, prirážok a marží – ako vypočítate predajnú cenu produktu na pokrytie všetkých režijných nákladov?

Podnikatelia často zápasia s týmito otázkami, najmä teraz, keď sú trhy konkurencieschopnejšie ako kedykoľvek predtým. Deväť z 10 spotrebiteľov výrobky na kontrolu ceny na Amazone, tak to’je ľahké pochopiť, prečo tam’s toľkým tlakom na správne nastavenie cien.

my’tu znova, aby ste pomohli. Tento článok vás prevedie hlavnými vecami, ktoré musíte zvážiť, vám dá niekoľko užitočných vzorcov, ktoré treba dodržiavať, a odhaľte niekoľko tipov na zábavnú psychológiu, ktoré vám dajú zasvätených’s náskok pred konkurenciou.

nechať’Začneme, mali by sme?

Ďalšie informácie

 • Potrebujete internetový obchod na predaj svojich výrobkov? Nájdite najlepšieho staviteľa pre vás s naším Porovnávacia tabuľka Buildera online
 • Raz ty’Mám vaše ceny produktov a vybrali si ideálneho staviteľa elektronického obchodu, musíte si vytvoriť svoj obchod! Náš sprievodca Ako vytvoriť internetový obchod vám pomôžu začať v 9 jednoduchých krokoch.

1

Zakryte si chrbát

my’znovu s tým, pretože to’s najdôležitejším tipom na oceňovanie vašich produktov. Vždy sa ubezpečte’znovu stanovte ceny, ktoré pokrývajú vaše náklady, inak vy’Podnikám so stratou, čo nie je zábava.

Toto je zlaté pravidlo, ktoré treba mať na pamäti pri postupe vpred a pri začatí stanovovania cien vašich produktov.

vy’pravdepodobne myslíme my’čo je zrejmé, ale je to tak’je ľahké sa dostať do konkurenčných cenových vojen. tam’Nemá zmysel predávať vaše výrobky lacnejšie ako ktokoľvek iný na trhu, ak je to možné’Nemôžeme si dovoliť udržiavať chod vašej firmy.

my’Ukážem vám, ako čo najskôr vypočítať svoje náklady, ale najskôr to’je čas na nejaký konkurenčný výskum.

2

Porozumieť trhu

Či ty’opätovný predaj fyzických produktov, ako sú nalíčiť, alebo digitálnych produktov, ako sú K stiahnutiu, vy’Musím porozumieť svojim zákazníkom’ očakávania za účelom stanovenia cien. Posledná vec, ktorú chcete, sú výkriky “Koľko?!” z vašich produktových stránok. Najlepším spôsobom, ako získať cit pre trh, je obliecť si detektívny klobúk a dostať sa na snooping.

Prezrite si svojich konkurentov’ ceny a poznačte si cenové rozpätie, ktoré nájdete. Aké sú najdrahšie ceny a najlacnejšie ponuky v okolí? to’je nepravdepodobné, že vás’Budem chcieť nastaviť svoje ceny vyššie, ako je najvyššia cenovka, pokiaľ váš produkt nie je natoľko jedinečný, aby to zjavne stálo peniaze.

Môžete tiež získať priateľov, rodinu a kolegov, aby sa zúčastnili prieskumov. Koľko by boli ochotní zaplatiť za svoje vlastné alebo podobné výrobky? Ktorého konkurenta by si najpravdepodobnejšie vybrali na základe ceny? To by vám malo poskytnúť realistickú predstavu o tom, čo by ľudia očakávali zaplatiť.

Najlepší tip! Všetci vieme, že ľudia milujú obchod, ale vedeli ste, že by ste nemali’t cena vašich výrobkov príliš nízka? Ľudia ich radi poznajú’Získanie hodnoty za svoje peniaze – super nízke ceny môžu spôsobiť, že zákazníci budú podozrievaní, čo ich vedie k presvedčeniu, že váš produkt je priemerný.ako oceniť produkt dolár strom nízke cenyHoci dolárový strom má nízke ceny, nie je známy predajom vysoko kvalitných produktov. Zákazníci sú často ochotní zaplatiť viac za lepšiu hodnotu!

Aj keď je to náš prvý krok’nie je to jednorazová vec. Mali by ste dávať pozor na trh a svoju konkurenciu, takmer neustále. Ak konkurent vedie masívny predaj, musíte o tom vedieť. Ak sa objaví nová značka, mali by ste sa pozrieť na ich ceny a rozhodnúť sa, či potrebujete zmeniť svoju vlastnú stratégiu.

Premýšľajte o sebe ako o nadpriemere – kľúčom je neustála ostražitosť!

3

Vypočítajte svoje náklady

Teraz sa dostávame k zábavnej časti.

Najjednoduchší spôsob, ako určiť cenu produktu, je cenové zvýhodnenie, nazýva sa tiež oceňovanie prirážok. To znamená, že musíte zistiť, koľko to celkové náklady na výrobu vášho produktu znamená, a potom pridať percentuálne vyjadrenie.

Percentuálny podiel na vyjadrení je v podstate to, aký zisk chcete pre produkt dosiahnuť – medzi 20% a 50% je priemyselný štandard.

Vzorec vyzerá takto:

Celkové náklady na produkt + Markup% = Cena konečného produktu

Teraz by ste mohli mať nejaké otázky, ale nie’strach – my’túto rovnicu rozložím.

Dobre vedieť… Tvorba cenových ponúk je populárna cenová stratégia, pretože je to’je to také jednoduché. to’Používajú ho najrôznejšie podniky vrátane maloobchodníkov, veľkoobchodníkov a výrobcov.

Celkové náklady

Váš produkt’Celkové náklady sa skladajú z niekoľkých rôznych faktorov. Ak kupujete výrobky na ďalší predaj, uveďte, koľko zaplatíte za každú položku. V opačnom prípade musíte pridať nasledovné:

 • Náklady na materiál – koľko stojí materiál na výrobu vašich výrobkov
 • Náklady práce – platíte ostatným ľuďom za výrobu svojich produktov? Postavíte ich sami? Nezabudnite zohľadniť mzdové náklady!
 • režijné – pozostávajú z dvoch vecí: prvá je fixné výdavky, ktoré nie’• zmena, napríklad nájomné, platy, poistenie, náklady na právne zastúpenie atď. Druhá je variabilné náklady, ktoré sa menia každý mesiac, napríklad telefónne účty, balenie, marketing atď.

Najlepší tip! Výpočet variabilných nákladov môže byť zložitý, pretože sa každý mesiac menia. Pokúste sa odhadnúť ročný súčet a použiť priemernú hodnotu na základe tejto sumy.

Percentuálna hodnota značky

Markup je rozdiel medzi cenou produktu a predajnou cenou produktu. Stručne povedané, značkovanie je to, čo vytvára zisk.

Značenie sa zvyčajne vyjadruje v percentách. 50% býva štandardnou sumou, ale v jednotlivých podnikoch sa líši v závislosti od odvetvia, v ktorom ste’znovu.

nechať’Použite príklad. Ak zistíte, že celkové náklady na váš produkt sú $ 15 a chcete pridať značku 50%, musíte urobiť nasledujúcu sumu: $ 15 x 0,5 = $ 7,50. To znamená, že’k cene vášho produktu znova pridajte 7,50 USD.

Ak teda vezmeme rovnicu, ktorú sme vám ukázali vyššie, vaše celkové predajné náklady budú vyzerať takto:

Celkové náklady na produkt + Markup% = Cena konečného produktu
$ 15 + 7,50 $ = 22,50 $

Cenové zvýhodnenie má veľa výhod – to’Je to jednoduché, uľahčuje zreteľné zdôvodnenie celkového výsledku a je celkom konzistentné. Avšak to tak nie je’• nezohľadnite konkurenčné alebo trhové trendy, čo znamená, že môžete skončiť s príliš vysokými cenami.

že’kde váš výskum prichádza. Možno budete musieť prispôsobiť svoje ceny tak, aby zohľadňovali konkurenčné značky, a udržiavať svoje ceny atraktívne pre zákazníkov..

Ďalšie informácie

 • Ak máte vlastný internetový obchod, nezabudnite zohľadniť náklady na svoje webové stránky na výdavky. Náš definitívny sprievodca cenami Koľko by vás webová stránka stála? vám dáva jasnú predstavu o tom, koľko môžete očakávať, že zaplatíte.

4

Veľkoobchod vs maloobchod

Ak ty’opätovný predaj iným distribútorom, môžete na určenie veľkoobchodnej ceny použiť cenu so zvýšením ceny. Toto je predajná cena, ktorú by ste použili, keby ste’znovu predávať butikom, galériám alebo obchodom – ktokoľvek, kto potom bude predávať vaše výrobky svojim zákazníkom.

Avšak, ak ste’potom znova predávať priamo zákazníkom, ako je väčšina malých podnikov a maloobjemových predajcov musíte zistiť svoju maloobchodnú cenu.

Vaša maloobchodná cena je cena, ktorú zákazníci zaplatia za váš produkt v obchodoch a online – je to’s konečná cena, a bude vyššia ako veľkoobchodná cena.

Ak nie’t fantazijné náklady a ceny, tu’je to ďalší jednoduchý spôsob, ako zistiť svoju veľkoobchodnú a maloobchodnú cenu:

(Náklady na prácu + náklady na materiál) x 2 = Veľkoobchodná cena

Potom jednoducho zdvojnásobte svoju veľkoobchodnú cenu na výpočet maloobchodnej ceny:

Veľkoobchodná cena x 2 = maloobchodná cena

Toto je veľmi zjednodušený spôsob, ako zistiť svoju veľkoobchodnú a maloobchodnú cenu. tam’Je to ohromujúci rad ďalších rovníc, z ktorých si môžete vybrať, niektoré oveľa komplikovanejšie ako iné. Ako vždy’oplatí sa vyskúšať niekoľko metód a nájsť tú, ktorá funguje pre vaše podnikanie – a nie’Nezabudnite na svoje výsledky nechať faktoring trhových cien a konkurenciu.

5

Pripojte svojich zákazníkov

Nájdenie správnej ceny vašich výrobkov je dôležité. Musíte pokryť svoje náklady, dosiahnuť zisk a držať krok so svojimi konkurentmi. Ale tam’s posledným dôležitým faktorom: vašich zákazníkov!

Prvým pravidlom nie je zamieňať, rozptyľovať alebo ohromovať svojich zákazníkov. Ceny vždy udržiavajte jasné, prehľadné a ľahko spracovateľné. Zmätení zákazníci nie sú’nebudem míňať veľa peňazí.

ceny výrobkov superdry predajDomovská stránka spoločnosti Superdry upúta vašu pozornosť pomocou bannera predaja a objasňuje, koľko môžete ušetriť.

Našťastie existuje niekoľko trikov z obchodu a niektoré šikovné psychologické pohyby, ktoré môžete využiť. Prezrite si tipy uvedené nižšie – Možno zistíte, že nabudúce otvoríte oči svojim vlastným návykom!

Charm Pricing

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo je väčšina cien nastavená na 0,99 centov namiesto toho, aby ste ju iba zaokrúhľovali nahor? No, tam’s dôvod – ľudia zvyčajne venujú väčšiu pozornosť ľavému číslu namiesto čísel za desatinnou čiarkou. Takže 9,99 dolárov vyzerá nekonečne lepšie ako 10 dolárov!

Toto sa volá kúzlo ceny, a je osvedčenou metódou používanou väčšinou predajcov. Don’Nezmeškajte – prejdite a zmeňte všetky ceny zaokrúhlené tak, že ich cena bude o jeden cent nižšia.

príklad šarmovej ceny

Pravidlo 100

Ak máte zmes produktov s cenou vyššou ako 100 USD a menej, potom by tento užitočný tip mohol byť užitočný.

“Pravidlo 100” naznačuje, že ak’znovu spustíte predaj položiek s nákladmi pod 100 dolárov, mali by ste to ukázať ako percentuálna zľava. Vzhľadom k tomu, ak’znovu spustíte predaj položiek s nákladmi nad 100 dolárov, Mal by si ukazujú úspory v dolároch.

Tu’s príkladom:

 • ‘Zľava 25%’ za položku, ktorá stojí 80 dolárov.
 • ‘98,75 dolárov preč’ za položku, ktorá stojí 395 dolárov.

ako cena produktu 100 pravidlo

vy’v skutočnosti nevyberajú z produktu žiadne ďalšie peniaze – zákazník šetrí presne to isté množstvo peňazí, či už’zobrazené ako číslo alebo percento. Ale zákazník sa cíti ako oni’čím viac šetríte a zvyšujú pravdepodobnosť ich nákupu. Zaludny, správne?

Oddeliť prepravu

Môže byť lákavé zvýšiť cenu produktu tak, aby zahŕňala náklady na dopravu – takto môžete ponúknuť “zadarmo” doprava s cieľom pritiahnuť zákazníkov do.

Môže to byť úspešná taktika, ale ak ju nájdete’nefunguje to, môže to byť s ohľadom na to “unbundling” vaše náklady. Namiesto kombinovania dopravy, oddeľte náklady, aby sa cena produktu javila nižšia.

Napríklad: 12 $ + 2,99 $ poštovné, namiesto 14,99 $ + poštovné zdarma.

To môže byť obzvlášť užitočné taktika, ak ste’opätovný predaj online ponúk na platformách, ako je eBay.

ako sa cena produktu oddelí doprava

Predveďte svoje najnákladnejšie položky

Ale vyhral’to odradí mojich zákazníkov?

Nie nevyhnutne! V skutočnosti bol navrhnutý ako jedna z najúčinnejších psychologických taktík, ktoré môžete použiť. Existuje niekoľko spôsobov, ako to uviesť do praxe.

Jednou z možností je umiestniť dva podobné výrobky vedľa seba za veľmi odlišné ceny.

Možno vás prekvapí zistenie, že ľudia sú priťahovaní drahšou možnosťou, pretože je to tak vyššia cena sľubuje vyššiu úroveň kvality.

Ak nie’Nemyslite si, že by tam vaši zákazníci išli za touto taktikou’je to ďalší spôsob, ako prinútiť vaše drahé výrobky pracovať pre vás. Jednoducho ich umiestnite vysoko na svoj web alebo zobrazte svoje výrobky od najdrahších po najlacnejšie.

Takto majú vaši zákazníci na pamäti túto vysokú cenovú značku a porovnávajú všetky následné ceny, ktoré vidia, s týmto porovnávacím štandardom. Výsledok? Zvyšok vašich produktov sa bude javiť ako veľká hodnota!

Využite ponuky, zľavy a špeciálne ponuky

‘Kúp jeden, druhý dostaneš zdarma’ je krstným obchodom, ale je to’je trochu unavený. Získajte vynaliezavosť so svojimi obchodmi – ponúkať položky s polovičnou cenou, úspory pre zákazníka pri ďalšom nákupe alebo dokonca možnosť odomknúť exkluzívne produkty alebo predaj.

Prejdite na veľké predajné udalosti ako Čierny piatok a Cyber ​​Monday, a ponúkať cielený predaj približne v čase, ako je matka’s Deň, otec’s Deň, Vianoce… získate predstavu. S touto myšlienkou sa môžete dokonca vynaliezať – ak predávate doplnky pre domáce zvieratá, prečo nevykonať predaj na Národný deň zlatého retrievera? (To’s 3. januára, mimochodom, len aby ste vedeli.)

Ak môžeš’Nemôžem si dovoliť spustiť predaj v obchode, prečo nie ponúkať zľavy cieľovým skupinám v konkrétnom čase? Napríklad utorok môže byť študentským diskontným dňom, štvrtkom môžu byť zľavy pre dôchodcov a víkendy môžu ponúkať rodinné ponuky..

Nájdite miesto, ktoré funguje pre vaše podnikanie, a poskytnite svojim zákazníkom niečo lákavé.

Vždy majte na pamäti úspory

Toto je len osvedčený postup, ale ak áno’mali by ste znova spustiť predaj vždy uvádzajte pôvodnú cenu vedľa novej predajnej ceny. Ak ty’zľavnili sme produkt viackrát, ukázali každú prečiarknutú starú cenu a jasne sa zobrazila aktuálna cena.

príklad diskontovania predajných cien mango outletV tomto príklade od spoločnosti Mango Outlet vidíte, že predajná cena bola diskontovaná viackrát. Zobrazenie každej fázy pomáha zákazníkovi cítiť sa tým, že viac šetria!

To zaisťuje, že vaša cena je transparentná a zákazníkom sa ukazuje, koľko z toho majú’dostávam.

Môže byť tiež efektívne zväčšiť pôvodnú cenu ako zníženú cenu. Vizuálne to vedie zákazníka k tomu, aby mu uveril’viac šetríte a zvyšuje pravdepodobnosť, že kliknú na tlačidlo Kúpiť.

6

Don’t Stop; Pokračujte v testovaní!

Raz ty’Vypočítali sme vaše náklady a vyskúšali sme niektoré psychologické taktiky, ktoré sme’som naznačil vyššie, don’t zastávka. Môžete zmeniť svoje ceny – oni’nie sú vsadené do kameňa. Stále ich skúšajte a nerobte to’Nezabudnite získať spätnú väzbu od zákazníkov!

Okrem všeobecných vylepšení a testov uvádzame niekoľko príkladov, kedy by ste mohli zvážiť zmenu cien:

Pri zavádzaní nových produktov

Keď predstavíte nové produkty, don’nebojte sa, aby boli o niečo drahšie ako vaše staršie položky. Ak si to môžete dovoliť, môžete dokonca znížiť ceny svojich existujúcich produktov – mohlo by to urobiť pre zákazníkov príťažlivejším a pridávať väčšiu hodnotu vašim novým doplnkom.!

Po zvýšení nákladov na výrobok

Ak z nejakého dôvodu vaše výrobné náklady stúpajú, uistite sa, že robíte matematiku, aby ste zabezpečili, že vaša predajná cena stále pokrýva vaše výdavky.

Možno ste už povolili nejakú miestnosť na krútenie, ale ak sú vaše marže alebo ziskové marže trochu tesné, je to tak’je to mimoriadne dôležité zostaňte na vrchole peňazí prichádzajúcich a odchádzajúcich. Pamätajte si, že kľúčové pre vaše podnikanie je dosiahnutie zisku!

Ak sú vaše výrobky už dosť drahé, pozrite sa, ako by ste mohli orezať a ušetriť svoje náklady.

Z dôvodu vonkajších vplyvov na trhu

Ak ceny stúpajú alebo klesajú alebo ak sa vkrádajú noví konkurenti, vy’d múdre upravte svoje ceny, aby ste sa uistili, že zostanú relevantné a konkurencieschopné.

Môže byť ťažké nájsť rovnováhu medzi cenami, ktoré sú atraktívne a zároveň naznačovať hodnotu pre zákazníkov, ale je to tak’Ak to neurobíte, bude to nemožné’dávať pozor na trhu.

Ako oceniť produkt: Záverečné myšlienky

Cenové produkty môžu byť skľučujúce, najmä keď ste vy’práve začínam. Ale nie’nemusím byť. Začnite s prieskumom konkurencie, robte svoje výpočty, potom urobte svoje ceny atraktívnymi pre zákazníkov a tam’to nie je dôvod, prečo by predaj nemal’prídu povodne.

Tu’je zhrnutím našich šiestich krokov:

 1. Zakryte si chrbát
 2. Porozumieť trhu
 3. Vypočítajte svoje náklady
 4. Veľkoobchod vs maloobchod
 5. Pripojte svojich zákazníkov
 6. Don’t Stop; Pokračujte v testovaní!

S rastom vašej firmy a rastúcou dôverou v cenové produkty’Pravdepodobne začnete hľadať svoje vlastné tipy, triky a dôverné informácie, ktoré chcete pridať do tohto zoznamu. Náš sprievodca je zatiaľ tu, aby vám pomohol začať.

Skôr ako pôjdete, tu je niekoľko záverečných slov múdrosti, ktoré sa oplatia odstrániť z tohto článku:

 • Vždy sa musíte uistiť, že vaše ceny pokrývajú vaše vlastné náklady. Zrátané a podčiarknuté, že’o čom je cena vašich výrobkov.
 • Vaše ceny budú ovplyvnené trhom vybraného odvetvia, a ďalšie podniky, ktoré vy’znovu zdieľať tento priestor s. Udržujte svoje ceny aktuálne a konkurencieschopné!
 • Ceny sú pre každého iné. Vieme, že to znie ako vyčerpanie, ale je to’je to pravda. Čo funguje pre vás, vyhral’Nepracujte pre niekoho iného, ​​preto sa ubezpečte, že vaša cenová stratégia je pre vaše podnikanie vhodná.

Tam to máte – my’Zobrali sme vás cez kľúčové body stanovenia správnej ceny pre vaše výrobky. to’nie je náhodné hádanie, a to’nie je to kúzlo – a dúfame, že s naším sprievodcom to bude’Nie je to také ťažké, ako ste si pôvodne mysleli.

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol zistiť túto fázu procesu predaja. Ak potrebujete pomoc s niečím iným, prečítajte si ďalšie užitočné príručky:

 • Ako spustiť internetový obchod s odevmi – postupujte podľa našich 10 jednoduchých krokov a vytvorte si svoj vlastný online obchod s oblečením.
 • Ako predávať šperky online – čo’je najlepší spôsob, ako predávať šperky online? Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi!
 • Ako zarobiť peniaze na Instagrame – či už máte internetový obchod alebo nie, Instagram je skvelý spôsob, ako predávať svoje produkty… a náš sprievodca vám ukáže, ako na to.
 • Najlepší tvorca webových stránok pre elektronický obchod z roku 2019 – použite naše porovnávacie prieskumy a uistite sa, že ste pre svoju firmu vybrali staviteľa najvyššej kvality
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map