SmugMug Review 2020 – 10 otázok, ktoré musíte položiť


Najlepšie pre

Portfóliové webové stránky


Celkové hodnotenie

4 z 5 hviezdičiek

Aké sú výhody a nevýhody SmugMug?

Pros

 • Krásne navrhnuté portfóliové šablóny reagujúce na mobilné zariadenia
 • Rýchle a ľahké začať – oživte svoje stránky do hodiny
 • Široký výber možností elektronického obchodu pri predaji vašich fotografií

Zápory

 • Menej šablón ako konkurenčných tvorcov webových stránok
 • Nástroje na prispôsobenie nie sú k dispozícii’t intuitívne
 • Žiadny bezplatný plán SmugMug

Prehľad SmugMug

“Spýtajte sa ktoréhokoľvek fotografa na tajomstvo ich úspechu a oni’Poviem ‘dobré oko’. Iste, fotografia je umenie. Ale vy ste vyhrali’v tejto hre sa nedostanete príliš ďaleko – a to vrátane online portfólia.”

Webdizajnéri don’Avšak nie je to lacné. že’Jedným z dôvodov je to, že tak veľa únoscov (pravdepodobne po zlomení všetkých svojich peňazí na fotoaparáte) sa spoliehalo na zobrazovanie svojho tovaru na sociálnych sieťach, ako sú Flickr, Tumblr a dokonca aj Instagram. to’je to ľahké riešenie, ale je to’nie je to presne profík.

že’s, kde prichádza SmugMug. Tento tvorca webových stránok bez kódu vám umožňuje vytvárať webové portfólio tak profesionálne ako web na mieru, za zlomok ceny. A s SmugMug, vy’opäť pod kontrolou.

Ale je SmugMug tým správnym nástrojom pre vás a pre vašu fotografiu – či už sú vaše obrázky zábavné alebo ziskové, alebo trochu oboje?

Pre koho je SmugMug najlepšie?

“SmugMug môže mať hlúpe meno, ale je to tak’Je to vážne, aby vaše fotografie vyzerali fantasticky.”

Na rozdiel od popredných tvorcov webových stránok Wix a Weebly ponúka spoločnosť SmugMug iba šablóny portfólia. Ich rozloženie sa líši, ale všetky používajú optimálne nastavenia, aby zabezpečili rýchle načítanie obrázkov a krásne zobrazenie.

Vďaka tomu je SmugMug skvelým výberom tvorcu webových stránok pre každého, kto chce ukázať a dokonca predať svoju vizuálnu prácu online – vrátane umelcov a dizajnérov, ako aj fotografov..

Ty nie’Ak chcete používať SmugMug, musíte byť predajcom. Mnohí moji priatelia z radov profesionálnych fotografov používajú portfóliá online skôr ako výklady a nie ako obchody. Svoje webové stránky používajú na to, aby obchodovali a zdieľali galérie klientov. SmugMug by im vyhovoval veľmi dobre.

V skutočnosti nemáte’ani nemusím myslieť na seba ako na fotografa. to’Ak chcete začať rýchlo a ľahko, môžete publikovať galériu fotografií zo smartfónu SmugMug, ak chcete.

Avšak tam’Po bezplatnej dvojtýždňovej skúšobnej verzii neexistuje žiadny bezplatný plán SmugMug, takže existuje’s použitím tohto nástroja na tvorbu webových stránok nemá zmysel, iba ak’prinajmenšom dosť vážne na vašu fotografiu.

Kliknutím sem zobrazíte úplný zoznam plánov a cien spoločnosti SmugMug a prejdete na našu diskusiu o nich.

Aký populárny je SmugMug?

SmugMug je súkromná spoločnosť (na rozdiel od svojho konkurenčného tvorcu webových stránok, Wix), takže to tak nie je’t nezverejňovať svoje užívateľské čísla. “Nemáme’s tým sa nebudem veľmi explicitne vyjadrovať,” Generálny riaditeľ spoločnosti SmugMug Don MacAskill povedal. “Ale my’opäť v predstihu, že máme ‘Milióny vášnivých zákazníkov, miliardy šťastných fotografií’.”

my’d Stavte celú našu kolekciu fotografií, ktorú dokáže SmugMug’t dotknite sa Wix’s číslami používateľov, ale to’je to preto’s odborná služba. V porovnaní s ostatnými výrobcami portfólia sa spoločnosť SmugMug darí dobre.

Tu’ako SmugMug’s denné štatistiky sa porovnávajú s ostatnými webovými stránkami na hosťovanie fotografií podľa lokality HypeStat zhromažďujúcej údaje:

 1. Flickr: 997 500 denných jedinečných návštevníkov, 4 milióny zobrazení stránky denne
 2. 500 pixlov: 183 tis. Návštevníkov, 896,7 tis. Zobrazení
 3. SmugMug: 99,5 tis. Návštevníkov, 591 tis. Zobrazení
 4. Zenfolio: 55,5 tis. Návštevníkov, 275,5 tis. Zobrazení
 5. Vytvoril IM: 30,1 tis. Návštevníkov, 88,1 tis. Zobrazení

my’Ako referenčný bod sme uviedli Flickr, ale SmugMug vs Flickr nie’Naozaj spravodlivé porovnanie. SmugMug je tvorca portfólia, zatiaľ čo Flickr je komunitný zdroj fotografií. Don’t vybrať si medzi nimi – použiť oboje. my’Ukážem vám, ako za okamih.

pašerák hypestatSmugMug existuje už roky, ale jeho popularita je stále na vzostupe

Ako ľahké sa SmugMug používa?

“Vytvorenie účtu SmugMug je hračka a vytvorenie vašej prvej galérie je takmer také rýchle a ľahké – ale ‘blokovanie obsahu’ sa čoskoro zmení na zátarasy.”

Rýchlosť a ľahkosť SmugMug’Proces nastavenia ma naplnil sebadôverou hneď od netopiera.

Ty nie’pri vytváraní účtu SmugMug nemusíte vyberať šablónu, odovzdávať fotografie ani odovzdávať podrobnosti o platbe. to’je to rýchlejšie ako čakanie na kávu na ulici.

to’je tiež rýchlejšia ako začať s Wix alebo Squarespace. Rozdiel je minimálny, ale zistil som, že SmugMug počas inštalácie položil menej otázok.

vy’vyzvaný, aby si vybral adresu SmugMug URL (text, ktorý ide skôr) ‘.smugmug.com’ na svojej webovej adrese) a povedzte, či plánujete fotografie predať. Ak chcete, môžete obe rozhodnutia zatiaľ preskočiť.

prepašovací účetto’rýchlejšie vytvoriť účet SmugMug ako získať šálku kávy

Raz ty’Vytvorili ste si účet’s tak skoro ako rýchlo vytvoríte svoju prvú galériu. Ak ty’Mám veľa fotografií, ktoré potrebujete, aby ste sa online dostali práve teraz – či už je to tak’s profesionálnym svadobným fotografovaním alebo zaskočením telefónu z poslednej noci’s párty – potom SmugMug umožňuje robiť to v a… prasknutie.

Najprv musíte tieto fotografie dostať do svojho nového účtu SmugMug. my’opäť ohromený rozsahom a účinnosťou SmugMug’s možnosti importu, že my’Venoval som im celú časť (zostaňte naladení, to’prichádza ďalej).

Po odovzdaní fotografií stačí zverejniť. Ty nie’Ak si vyberiete šablónu, nemusíte sa obávať’v zhone.

Na rozdiel od popredného výrobcu webových stránok Wix má SmugMug predvolenú šablónu, ktorú môžete použiť na vytvorenie galérie takmer okamžite..

Predvolená šablóna teraz nie je’t perfektné. Jeho kombinovaná profilová / titulná fotografia vyzerá rovnako ako Facebook a nemusíte oceniť, že ak chcete vytvoriť profesionálne vyzerajúcu galériu. Niektorým z vašich návštevníkov sa však môže páčiť jeho znalosť.

galéria šablón pre pašerákovZverejnite galériu v priebehu niekoľkých minút pomocou predvolenej šablóny SmugMug

Môj hlavný problém s predvolenou šablónou je, že musíte vyplniť profilový a krycí rámček s fotografiami, ktoré majú správny tvar a ktoré môžu trvať niekoľko pokusov a omylov..

SmugMug, vidíte, používa systém ‘blokovanie obsahu’ ktoré môžete’t veľkosť presúvaním ich okrajov. Môžeš’premiestniť fotografie vnútri blokov – a preto som nemohol’presunúť moju mačku’s nosom preč od môjho mena na obrázku vyššie.

Ak ty’zvyknutí na slobodu drag-and-zoom softvéru na úpravu fotografií, môžete nájsť SmugMug’s pevné bloky rozzúrený.

ja’Viac informácií o blokoch nájdete v časti Prispôsobenie, kde som’Ukážem, ako ich ohnúť podľa svojej vôle (druh). oni’nie sú úplne nepružné, ale oni’ani nie intuitívne.

Ak budete mať šťastie pri výbere fotografií, aby sa zmestili na predvolenú šablónu a všetko vyzerá skvele prvýkrát, môžete si nechať zverejniť svoju prvú galériu v priebehu niekoľkých minút.

Môžete importovať z Flickr a Dropbox do svojich fotografií SmugMug?

“vy’Pravdepodobne už mám online fotografie. Možno ste strávili roky uverejňovaním svojich najlepších záberov na serveri Flickr a zdieľaním ich v Dropbox – tak to aj je’Je skvelé, že SmugMug vám umožňuje kopírovať vaše obrázky priamo z týchto účtov.”

Ak už svoje fotografie ukladáte a zobrazujete na webe (a my’rád sa vsadím, že áno), potom SmugMug’Možnosť importu online vám môže ušetriť veľa času a problémov.

Toto je prvý z niekoľkých spôsobov, ako môžete pridať fotografie do svojho účtu SmugMug. Umožní vám importovať priamo z online služieb hostenia fotografií a vynechá tak potrebu najprv triediť fotografie v počítači – alebo dokonca ukladať fotografie do počítača vôbec..

Medzi podporované služby hostenia fotografií v súčasnosti patria Flickr, Dropbox a Amazon Drive.

Nástroj funguje krásne. Jediným kliknutím prepojíte svoj účet SmugMug s existujúcim účtom na hosťovanie fotografií. Potom kliknutím vyberte fotografie, ktoré chcete importovať, a počkajte minútu alebo dve, kým budú naimportované’znovu skopírovať do SmugMug. to’je bezpečné, efektívne a ľahké.

pašovať flickr nahrať fotografieImportujte fotografie rýchlo a bezpečne zo svojho účtu Flickr na server SmugMug

Po pridaní fotografií do účtu môžete použiť program SmugMug’vstavaný správca súborov na ich usporiadanie do galérií a priečinkov a dokonca aj na aplikovanie základných plodín a úprav.

Import Flickru je môj obľúbený spôsob pridávania fotografií na server SmugMug, pravdepodobne preto, že som’Na webe už mám toľko fotoalbumov. Ak máš’t, možno budete radšej jeden z SmugMug’s ďalšie metódy pridávania obrázkov.

Napríklad môžete importovať fotografie z telefónu alebo tabletu pomocou oficiálnych aplikácií SmugMug pre Android a iPhone a iPad.

Tiež vám umožní nahrávať fotografie, keď ste vy’znovu a znovu, SmugMug’Vďaka mobilným aplikáciám môžete vytvárať a zdieľať galérie aj na cestách – a oni’úplne zadarmo.

Prípadne môžete svoje fotografie nahrať na počítač SmugMug z počítača. ja hovorím “proste” akoby to bolo’Je to dodatočná myšlienka, ale táto metóda je jednoduchá a rýchla. Fotografia nahraná rýchlosťou približne 1 MB / s na mojom priemernom pripojení Wi-Fi.

import pašovaných fotografiíPotiahnutím dávky obrazových súborov z počítača vytvorte prvú galériu SmugMug

Ak však chcete nahrať fotografie z počítača, musia byť fotografie na vašom počítači, aby ste mohli začať.

V týchto dňoch vy’Pravdepodobnejšie bude mať obrázky v telefóne alebo online ako na pracovnej ploche. Tým, že ponúka toľko inovatívnych možností importu, SmugMug to ukazuje’držať krok s tým, ako ukladať svoje snímky.

Pridajte fotky ako profesionál pomocou doplnku SmugMug Lightroom Plug-in

Milujete fotografiu dosť na to, aby ste mohli používať Adobe’s prémiovým softvérom, Lightroom? Potom si pozrite doplnok SmugMug Lightroom Plug-in.

Bezplatný doplnok je malý softvér, ktorý máte “zapojte do” nainštalovaný softvér na pridanie funkcií – podobne ako rozšírenie prehliadača. Po pridaní do Lightroom vám umožňuje vytvárať a spravovať vaše galérie SmugMug v samotnom Lightroom, dokonca aj keď’znovu offline.

Môže to byť síce malé, ale doplnok je dostatočne výkonný, aby vám umožnil zostaviť a zverejniť svadobnú webovú stránku skôr, ako vaši klienti opustia miesto konania. Pre profesionálov’je nevyhnutnosťou – a vďaka tomu je aj SmugMug nevyhnutným.

prepašovací modul na kontrolu prepašovaniaVylepšite svoje galérie offline pomocou doplnku SmugMug Lightroom Plug-in

Aká dobrá je šablóna SmugMug?

“SmugMug’Galéria šablón je malá, ale dokonale tvarovaná. Jednoducho nepotrebuje pokryť veľa kategórií šablón a typov priemyslu.”

SmugMug v súčasnosti ponúka 26 šablón portfólia (‘vzory’) – mizerne číslo v porovnaní so šablónami s veľkosťou 510 plus, ktoré ponúka špičkový tvorca webových stránok Wix. (Tu’s kontrolou našich šablón Wix.)

A ak upgradujete na SmugMug’s najlacnejším plánom 5,99 dolárov mesačne po dvojtýždňovej bezplatnej skúšobnej verzii sa rozloženie zníži na šesť. Za celých 26 mesiacov musíte platiť 8,99 dolárov mesačne alebo viac.

Hrozný, hm? V skutočnosti si myslíme, že SmugMug je múdre obmedziť svoje čísla šablón.

Namiesto toho, aby sa šablóna vymieňala za šablónou, zameriava sa na výber šablón, ktoré sú vynikajúce v ich práci – čo znamená, aby vaše fotografie vyzerali čo najlepšie..

Čo’s viac, menej šablón je ľahšie prehľadávať ako rozsiahla knižnica. Ak chcete nájsť svoje obľúbené, nemusíte prechádzať stránkou za stránkou s ukážkami.

šablóny kontroly pašovaniaKaždá šablóna SmugMug je navrhnutá tak, aby vaše fotografie vyzerali báječne

Ako ty’d dúfam, že každá šablóna SmugMug je navrhnutá tak, aby predviedla vaše fotografie v najlepšej možnej miere. Všetci sa cítia moderne, inteligentne a minimalisticky.

Rôzne šablóny sa však hodia pre rôzne typy fotografov.

Niektoré šablóny, napríklad Sierra, zobrazujú každú fotografiu na celej obrazovke. že’Je ideálne, ak máte malé portfólio úžasných záberov vo vysokom rozlíšení, ktoré chcete predávať ako výtlačky. Iné šablóny, ako napríklad Vida, ponúkajú neformálnejší spôsob prezentácie vašej práce.

Väčšina šablón SmugMug však medzi týmito dvoma extrémami zasiahne šťastné médium.

Octavia (dole) je obzvlášť efektívny dizajn galérie. Zobrazuje niekoľko vašich fotografií naraz a umožňuje vašim návštevníkom rýchlo prechádzať mnohými ďalšími. to’Je ideálny pre svadobných a eventových klientov.

pašované recenzie šablóny octaviaPredveďte svoje najlepšie fotografie pomocou krásnej, užívateľsky príjemnej šablóny Octavia

Ako prispôsobiteľné sú SmugMug’s šablón?

“Predstavte si vás’znovu stavia dom. Vaša webová stránka je dom a SmugMug’Bloky obsahu sú tehly. Cihly môžete umiestniť tam, kam chcete, z rozumného dôvodu – ale môžete’pretvoriť ich.”

Ako my’Už som to videl, SmugMug’s šablóny vyzerajú skvele, ale oni’opäť dosť nepružný. Bloky môžete posúvať, ale môžete’• potiahnite ich okraje alebo premiestnite svoje fotografie do nich.

vy’d) malo by sa vám odpustiť, že ste predpokladali jediný spôsob, ako vylepšiť vaše stránky’s rozloženie je vybrať inú šablónu. to’Je to určite najrýchlejší spôsob. Ale ak naozaj chcete vytvoriť svoj vlastný jedinečný web SmugMug, môžete.

Ak to chcete urobiť, jednoducho odstráňte bloky, ktoré nemáte’Nechcem, potom ich nahraďte blokmi, ktoré zobrazujú vaše fotografie v plnom rozsahu.

Keď si uvedomíte, že to dokážete, šablóna sa zrazu bude cítiť oveľa menej rigidná.

tam’Je to dokonca aj editor HTML a CSS, ak máte radi kód, ale vy’Aby ste ju mohli používať, musíte byť v pláne 8,99 dolárov alebo vyššom. my’Viac na SmugMug’s cenové plány tu.

Ako sa SmugMug meria v bitke o fotografické šablóny? Pozrite si našu úplne novú recenziu šablón The Best Portfolio Website Templates.

Bude vaša stránka SmugMug vyzerať skvele na mobilných obrazovkách?

“SmugMug automaticky optimalizuje vaše stránky pre akékoľvek obrazovky’je zobrazené, takže to nerobíte’Nemusím vytvárať špeciálnu verziu pre mobilné zariadenia.”

SmugMug automaticky zaistí, aby vaše stránky vyzerali dobre a dobre fungovali na obrazovkách telefónov a tabletov, ako aj na obrazovkách počítačov. Táto prívetivosť pre mobilné zariadenia ho stavia do súladu s ostatnými tvorcami webových stránok, ako je napríklad štvorcový priestor zameraný na dizajn, super ľahký Weebly a všestranný Wix..

Všetci títo tvorcovia webových stránok však majú režim mobilnej ukážky a SmugMug nemá’t. Wix dokonca umožňuje upravovať samostatnú mobilnú verziu.

Všetko, čo SmugMug povie, je “Robíme všetko, čo je v našich silách” (priamo v dolnej časti stránky), aby vaše stránky vyzerali skvele, bez ohľadu na veľkosť a typ obrazovky’s.

Je to problém? Podľa môjho názoru vôbec nie.

Ak chcete zistiť, ako vaše stránky vyzerajú a ako sa správajú na mobilných zariadeniach, jednoducho siahnite po telefóne a potom klepnite na jedinečnú adresu URL, ktorú vám SmugMug dal počas nastavovania.

pašovanie recenzie fotografie mobilnéSmugMug zaisťuje, že vaše stránky vyzerajú skvele na mobile – nech už držíte akýkoľvek telefón

V predvolenom nastavení ste vyhrali’t byť prihlásený, takže vy’Uvidím presne to, čo uvidia vaši návštevníci.

Potom s ním môžete komunikovať pomocou dotykovej obrazovky, skúmať pomocou posúvania a posúvania prstom a sledovať, ako to vyzerá v režime na šírku a na výšku. To si myslím’je oveľa spoľahlivejšia ako a ‘mobilný náhľad’ na obrazovke počítača.

S mojou stránkou SmugMug ma potešilo’s mobilnou verziou – a ja som to neurobil’Na jeho vytvorenie nemusím robiť žiadnu prácu navyše.

Aký cenový plán SmugMug by ste si mali zvoliť?

“SmugMug poskytuje obrovskú hodnotu za peniaze pomocou plánu napájania 8,99 dolárov, ktorý vám umožní prispôsobiť si svoje portfólio, ako sa vám páči – a predávať výtlačky svojich fotografií..”

Naša najväčšia skúsenosť so spoločnosťou SmugMug’s ceny sú tam’bez plánu zadarmo. Spoločnosti Wix a Weebly vám umožňujú vytvárať a publikovať toľko portálových portálov, koľko chcete zadarmo, tak dlho, ako budete chcieť – ale so spoločnosťou SmugMug vy’Mám iba dvojtýždňovú skúšobnú verziu skôr, ako budete musieť upgradovať.

Ale keď urobíte upgrade, dostanete veľa tresku za svoje peniaze.

pašovanie cienKliknutím na obrázok prejdete na stránku cenových plánov spoločnosti SmugMug

Tu’s tým, čo získate v každom pláne SmugMug, 5,99 dolárov mesačne a vyššie:

 • Nahrajte neobmedzený počet fotografií a videí – a nechajte ich zálohovať pomocou webových služieb Amazon
 • Predávame fotografické výtlačky, fotografické knihy a fotografické darčeky, ktoré napĺňa spoločnosť SmugMug’s tlačovými partnermi
 • Sledujte svojich návštevníkov a predaj pomocou vstavaných analytických nástrojov
 • Získajte neobmedzenú šírku pásma – takže môžete prilákať čo najviac návštevníkov
 • Nástroje SEO (optimalizácia vyhľadávacích nástrojov), ktoré pomôžu posunúť vaše stránky na Google’s rebríčku
 • E-mailová podpora 24/7

Základný plán 5,99 dolárov je teda celkom milý obchod – ale iba ak nie’nevadí, že máte webovú adresu značky SmugMug. Na rozdiel od Wix, SmugMug nie’t dokonca vám umožní prepojiť svoje vlastné doménové meno s najlacnejším plánom.

Ak chcete svojmu portfóliu poskytnúť skutočne profesionálny vzhľad s vlastnou adresou URL, ignorujte najlacnejší plán a choďte na ďalší.

Plán napájania SmugMug 8,99 dolárov vám umožňuje predávať výtlačky a fotografické darčeky, vytvárať galérie súkromných klientov, získať úplný výber šablón, prispôsobiť ich pomocou HTML a CSS – a použiť svoj vlastný názov domény. Všetko za cenu hamburgera za mesiac.

Pre väčšinu z nás ponúka plán napájania najlepšiu hodnotu za peniaze. Ale ak vy’Mám veľké portfólio a obchodné ambície, možno budete chcieť posunúť upgrade upgradu.

Ak chcete predať digitálne sťahovanie a výtlačky zarámované, vy’Potrebujem plán portfólia SmugMug (23,99 dolárov). Najlepší plán, SmugMug Pro (41,99 dolárov mesačne), vám tiež umožní ponúknuť zabalenie darčekov.

Ceny my’Uvedené ceny sú mesačné poplatky – niektoré peniaze môžete ušetriť podpísaním dlhšej zmluvy. Napríklad základný plán stojí 5,99 dolárov mesačne, ale stojí 48 dolárov ročne, čo znamená, že pri výbere ročného plánu ušetríte 33%.

plán pašovania energieVynikajúca hodnota za peniaze z plamene SmugMug Power

Aká dobrá je pomoc a podpora spoločnosti SmugMug?

“SmugMug’tím technickej podpory odpovie na vaše e-maily 24/7 a články sú skvelé. Ale aby bola svetová úroveň, podpora SmugMug musí byť interaktívnejšia – nástroj na živý chat by bol vítaným doplnkom.”

Moje prvé dojmy z SmugMug’s Podporné stredisko bolo vynikajúce.

tam’s prehľadávateľnou databázou článkov v kategóriách ako Správa obsahu, Predajná tlač a ‘Ochrana osobných údajov a bezpečnosť’. Články sú jasné, priateľské a informatívne.

tam’je tiež vynikajúca zbierka videonávodov (to najlepšie z vás’Nájdem tiež na SmugMug’s kanálom YouTube) a SmugMug Business School nabitý tipmi pre elektronický obchod a profesionálnou inšpiráciou.

pašovanie recenzie youtubeSledujte a učte sa: prispôsobte si šablónu pomocou SmugMug’s kanálom YouTube

SmugMug vám môže dokonca pomôcť vylepšiť fotografiu. Ak potrebujete radu, pozrite sa na stránku SmugMug’s Fórum digitálneho úsilia a partnerské stránky, Fotografická akadémia.

A ak potrebujete pomoc od jedného používateľa, môžete nám poslať e-mailom “skutočný človek” 24 hodín denne, sedem dní v týždni, 364 dní v roku. (Dokonca aj škriatkovia SmugMug potrebujú vianočné sviatky.)

Zasiahla som však niekoľko blokov.

Najprv som chcel nájsť jednoduchý a zrozumiteľný sprievodca možnosťami elektronického obchodu na každej úrovni predplatného. Chcel som vedieť, kto manipuluje s vašou tlačou a koľko provízií zaplatíte. Informácie sú tam, ale sú’je mätúce a niekedy nekonzistentné.

Potom som si spomenul, keď som staval klientske galérie. “Kedy”, ako v: v akom čase. to’d Vždy musí byť uprostred noci, po náročnom dni snímania a úprav fotografií. Vedel som, že moji klienti ma budú obťažovať s URL na raňajky.

Čo keby som mal technické problémy o 5:00? Čo ak sa moje fotografie odmietnu správne zobraziť? ja’chcem vyzdvihnúť telefón tímu podpory SmugMug alebo spustiť nástroj na okamžité správy, ako je live chat v službe Squarespace.

Ja by som’nechcem napísať e-mail, potom počkať na odpoveď, potom napísať ďalší e-mail objasňujúci, čo som mal na mysli, a potom čakať na odpoveď na túto otázku.

Možno, že’je nespravodlivé odo mňa spochybňovať účinnosť SmugMug’s emailová podpora. ja’Počul som o tom dobré veci od ostatných používateľov a ja som to nemal’Zatiaľ to sám nevyskúšal (budem – pozerať sa na tento priestor). V dnešnej dobe je však e-mail príliš neohrabaný na to, aby sa cítil ako užitočný rozhovor.

SmugMug’Informačná databáza je nádherne prezentovaná a vo všeobecnosti veľmi užitočná. Ale ja’d) rád vidím interaktívnejší podporný nástroj typu one-to-one, v súlade so živým chatom služby Squarespace. Niekedy môžete’t čakať na e-mailovú odpoveď – chcete sa porozprávať s odborníkom na SmugMug práve teraz.

Zhrnutie prehľadu SmugMug: Ak ho použijete na vytvorenie svojho online obchodu?

“SmugMug je vynikajúcou voľbou pre tvorcov webových stránok portfólia, či už ide o vás’začínajú digitálnou fotografiou alebo sú pripravení na spustenie škálovateľného online obchodu.”

Plechovka SmugMug’t zápas Wix pre všestrannosť alebo široké odvolanie, ale nie’neskúšam. to’Zaujíma sa iba jedna vec (dobre, dve veci): aby vaše fotografie vyzerali neuveriteľne a aby vám pomohli predať ich.

Jeho ponuka portfóliových šablón je malá, ale dokonale tvarovaná a možnosti elektronického obchodu sú vynikajúce. Svoje fotografie môžete predávať ako výtlačky alebo digitálne súbory na stiahnutie a dokonca si môžete nechať zabaliť darček – v závislosti od vybraného cenového plánu.

Potom sú tu šikovné nápady, ako sú vlastné správy s pravým tlačidlom myši, digitálne vodoznaky a doplnok Adobe Lightroom. Zdá sa, že všetci naznačujú, že SmugMug je služba vytvorená fotografmi a pre nich.

Ale nie všetky jeho vlastnosti sú tak ústretové. Hodnotíme Wix ako najlepšieho tvorcu webových stránok na vytváranie portfólia fotografií, pretože jeho editor šablón je omnoho viac univerzálny a intuitívnejší ako SmugMug.’s.

Čo’s viac, Wix vám umožňuje vytvárať a publikovať toľko portfólií, koľko chcete, zatiaľ čo SmugMug nemá’Nemám vôbec zadarmo plán.

my’d tiež radi vidia live chat alebo telefonickú podporu. SmugMug’s emailová podpora a vedomostná základňa sú skvelé, ale niekedy potrebujete okamžitú individuálnu pomoc, najmä ak ste vy’Mám klientov čakajúcich v galérii.

Keď je SmugMug dobrý, je to tak’je to veľmi dobré. vy’Potrebujem trpezlivosť a (trochu) peniaze, aby sme z toho dostali to najlepšie, ale vy’Budem odmenený webom, vďaka ktorému budú vaše fotografie žiariť. Toto je jeden z webu’Najlepšie nástroje na premenu svojho koníčka na živobytie.

Choďte na SmugMug’s domovskú stránku a prejdite nadol do sekcie Príbehy, kde nájdete najnovší výber skutočných webových stránok spokojných zákazníkov spoločnosti SmugMug.

my’Ponechám vám naše obľúbené položky, všetky vytvorené pomocou šablón SmugMug…

 • Gilmore Gang – Cool, moderné rodinné portréty Austina, TX fotografa Brenta Gilmora (nižšie)
 • ShooTokyo – Japonské mestské ulice, videné objektívom fotografa Dave Powella
 • VonWong – Fotografovanie špeciálnych efektov od benjamína Von Wonga so sídlom v Toronte, ktorý hovorí: “SmugMug sa v mojom pracovnom postupe stal nevyhnutným nástrojom, napríklad Lightroom alebo Photoshop”

pašovanie recenzie fotografie webových stránokNechajte sa inšpirovať webmi spoločnosti SmugMug, ako je Gilmore Gang

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map