Age of Ecommerce Empires: Mapping the World & rsquo ;’s Top Online Marketplace

Najnavštevovanejšie online trhoviská podľa krajínNajnavštevovanejšie online trhoviská podľa krajín. Mapovanie materských spoločností, ako sme my, poskytuje omnoho jasnejšiu predstavu o tom, kde v skutočnosti spočíva táto moc


Niekedy to vyzerá, že Amazon preberá svet. Sú, ale sú’to nie sú jediní, čo sa snažia. Rozdelenie najnavštevovanejších online trhov podľa krajín objasňuje svetový boj o moc elektronického obchodu. Očakáva sa, že v roku 2020 celosvetové výdavky online presiahnu 4 bilióny dolárov’je veľa koláča na plátky.

Kto teda vyhráva túto vrcholnú bitku o nadvládu vo svete elektronického obchodu? Rozhodli sme sa to zistiť s prekvapujúcimi výsledkami. Amazon má dobrý starý podiel na globálnom prevzatí, ale oni’ďaleko od jediného hráča v hre. Globálny online maloobchod sa formuje ako svet súkromných ríš, a oni’dochádzajú z územia a expandujú do.

Náš projekt

Údaje z Alexa Internet sme použili na zhromaždenie 50 najnavštevovanejších webových stránok v 174 krajinách – 8700 adries URL – a roztriedili sme ich do typov. Vyhľadávacie nástroje, portály, sociálne médiá atď. Čísla v top vyhľadávačoch alebo v top lokalitách po celom svete nie sú ničím novým, zaujímalo nás však niečo iné. Mali sme záujem o elektronický obchod.

Kombináciou údajov, identifikáciou najnavštevovanejšieho online trhu v každej krajine a vypracovaním toho, kto ich vlastnil, sme dokázali zmapovať svet’s súčasné impériá elektronického obchodu.

Elektronická obchodná ríšaMestáOnline obyvateľovArea (km²)Amazonka

Alibaba

MercadoLibre

Naspers

eBay

Rocket Internet

Schibsted

Buďte vpred

58121630611334956262
15107207695013680139
934104420817516992
1626122341423803457
131321179519803937
81036911453043144
8406929961445306
6124654413370740

Slnko nikdy nezapadá do amazonskej ríše

Amazon je pohodlne najrozsiahlejšou platformou elektronického obchodu na Zemi. Zo 174 krajín zahrnutých do štúdie bol Amazon najnavštevovanejším online trhom v 58 krajinách – takmer presne tretina. Online populácia Amazonu’Ríša je viac ako 1,2 miliardy.

Ako sa očakávalo, Amazon dominuje v Severnej Amerike a Európe, ale jeho úponky siahajú ešte ďalej. Akvizíciou spoločnosti Souq v roku 2017 sa Amazon stal dominantnou silou elektronického obchodu na Blízkom východe, zatiaľ čo v Indii’sa podarilo prekonať konkurenciu, aj keď tam trh ostáva veľmi sporný. Viac o tom neskôr.

Medzi potravinami, farmaceutikami, návnadou Oscar a elektronickým obchodom Amazon prešiel dlhou cestou od svojho skromného pôvodu v roku 1994 ako online kníhkupectvo. Kombinovaná oblasť Amazonky’s 58 krajín má v súčasnosti 34 966 262 km², čo ho stavia na vrchol britskej ríše na svojom vrchole (35 500 000 km2 v roku 1920).

Peniaze: Cesta na západ

Amazon nie je nesporným majstrom globálneho elektronického obchodu. Existuje niekoľko ďalších veľkých hráčov, z ktorých šéf je Alibaba. Amazon (USA) a Alibaba (Čína) sú zďaleka dvoma najväčšími elektronickými obchodnými impériami na planéte.

Amazonka sa objavuje na všetkých kontinentoch, zatiaľ čo vo východnej Ázii dominujú Taobao a Lazada, ktoré sú vo vlastníctve spoločnosti Alibaba. Alibaba je tiež popredným investorom v tokopédii v Indonézii’je online trh podľa výberu. Online populácia Alibabanu je niečo vyše 1 miliardy a jej celková rozloha je 13 680 1399 km², čo je menej ako dynastia Qing v roku 1790.

Alibaba’prítomnosť je menej rovnomerná ako jeho západný súper. Amazon je Amazon, ale Alibaba má mnoho podôb. Taobao predstavuje pre Čínu, zatiaľ čo Lazada, do ktorej Alibaba investovala miliardy, je dominantnou platformou elektronického obchodu v juhovýchodnej Ázii, ktorá je na vrchole rebríčka v Malajzii, Thajsku, Vietname a na Filipínach..

že’s nehovoriac o tom, že Alibaba je spokojná s Áziou. AliExpress, ďalšie zo svojich dcérskych spoločností, má najvyššie národné hodnotenie v elektronickom obchode až na západ od Čiernej Hory. Nehovoriac o vlastnom záujme susedných krajín Indie, ktoré sa v nadchádzajúcich rokoch formujú ako jedno z bojísk elektronického obchodu..

Amazon vs Amazon

Je iróniou, že na jednom mieste nie je Amazon’Dobre sa darí Amazonu. Južná Amerika má svoju vlastnú platformu elektronického obchodu – MercadoLibre (doslova “voľný obchod” v španielčine). MercadoLibre má škrtidlo v Južnej Amerike, čím sa umiestnil na horných pozíciách v ôsmich krajinách a Mexiko na severe. Jeho online populácia je 341 044 208, zatiaľ čo jej oblasť 17 516 992 km² pohodlne prevyšuje Španielsku ríšu na svojom vrchole v roku 1810.

Zdá sa, že to prispieva k zdravému čítaniu, ale uvádza sa v ňom, že MercadoLibre je zďaleka najzamostatnenejšou regionálnou silou v globálnom elektronickom obchode. Keď Amazon prepadol juhoamerickému trhu, otázkou pre MercadoLibre nie je expanzia, ale odpor. Aspoň jeden z Amazoniek v Južnej Amerike má šancu rásť.

Ostatní hlavní hráči

Mimo veľkých troch sú aj ďalší predstierači koruny. Niektorí z vás možno počuli, iní uprednostňujú určitý stupeň oddelenia od svojich značiek.

Juhoafrickej mediálnej skupine Naspers sa podarilo zvíťaziť nad väčšinou starého Sovietskeho zväzu. Avito je pre Rusko online trh s voľbou OLX vo väčšine ostatných postsovietskych štátov. Jeho spoločná plocha 17 516 992 km² je dosť zábavná takmer v Ruskej ríši. To boli Naspers, ktorí predali Souq Amazonu.

Nórska mediálna skupina Schibsted si vytvára trh pre seba v severovýchodnej Európe, pričom jej dcérske spoločnosti patria medzi inými aj v rebríčku elektronického obchodu vo Švédsku, Nórsku, Fínsku a Bielorusku. Dôvtipné nákupy mu umožnili odolať Amazonu na západe a Naspers na východe.

Veríte, že Ebay bude stále silná. to’nie je to, čo kedysi bolo, ale zostáva najnavštevovanejším online trhom v ôsmich krajinách vrátane Austrálie a vlastní ďalších päť platforiem, ktoré dopĺňajú ich domáci trh..

V šiestich afrických krajinách bola najvyššou online maloobchodnou stránkou Be Forward – japonský predaj ojazdených vozidiel, ktorý ponúka medzinárodný vývoz – čo naznačuje, že v týchto krajinách je hlavným využitím elektronického obchodu, je nákup automobilov.

Ecolonies

Národné hranice sú na internete oveľa plynulejšie. Len preto, že najnavštevovanejšou platformou nie je’nemyslím to’je to jediný, ktorý’je široko používaný. Pri pohľade z diaľky však poukazuje na regionálne preferencie (a rivalitu).

Zatiaľ čo väčšina regiónov má sklon sa prikláňať k jednej platforme elektronického obchodu, Afrika je mozaika. Žiadna platforma nemá jasnú výhodu. Jumia je najbližšou vecou, ​​ktorú má kontinent k svojmu vlastnému Amazonu, ale zatiaľ je vo vlastníctve nemeckej internetovej spoločnosti Rocket Internet (zatiaľ). Zdá sa, že elektronický obchod so sebou prináša istý druh ekolonizácie.

Náš výskum vrhá svetlo na niekoľko online trhovísk, ktoré boli zozbierané väčšími spoločnosťami, a nie každý je strašne potešený vyhliadkami na elektronický obchod. Oznámenie, že Walmart kúpi Flipkart, jeden z Indie’s najväčšou platformou elektronického obchodu, vyvolala masové protesty miestnych obchodníkov, ktorí sa obávali signálov dohody “koniec súťaže.”

Nový svet – predobjednávka

India a Afrika vyzerajú ako hlavné bojisko nasledujúcich rokov. Elektronický obchod v Indii rastie rýchlejšie ako v ktorejkoľvek inej krajine, zatiaľ čo v Afrike’Potenciálna zákaznícka základňa 1 miliardy nakupujúcich má kľúčové subjekty v sektore, ktoré si olizujú pery.

Elektronický obchod samozrejme existuje nezávisle na týchto impériách – projekty menšieho rozsahu poháňané likes Shopify – ale s tým’nie je potrebné obísť ich dominantné postavenie. Keď sú vyplnené rohy mapy, tam sú’Bude to trenie. Príďte, čo môže, dúfajme, že z toho budú mať úžitok spotrebitelia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me