Rakstīšana tīmeklī: 19 populārākie padomi

Galīgais ceļvedis tīmeklim

Featured attēlu rakstīšana tīmeklimRakstot saturu tiešsaistes auditorijai, ir savi izaicinājumi, noteikumi un slēptās nepilnības. Cilvēki visur, rakstot savu tīmekļa saturu, pieļauj lielas kļūdas.


Mēs don’nevēlaties, lai jūs pievienotos viņiem.

Mēs’Atkal šeit, lai pārliecinātos, ka esat pacēlies par izplatītākajiem ceļojuma draudiem, un dodieties uz ceļa, lai izveidotu satriecošu tiešsaistes saturu. Pārspējiet konkurenci, apžilbiniet savus lasītājus un ieelpojiet jaunu dzīvi jūsu vietnē ar mūsu padziļināto ceļvedi.

Mēs’Aplūkosit svarīgākos tīmekļa rakstīšanas noteikumus un sniegsim ekskluzīvu ieskatu no reāliem ekspertiem, kuri paļaujas uz zvaigžņu satura nodrošināšanu iztikai.

Pat tīmekļa rakstīšanas plusi var paklupt un pazaudēt savus lasītājus’ interese. Vai jums’atsākot emuāru, rakstot kopiju sava uzņēmuma vietnei vai pārvaldot sociālo mediju kontus, šajā rokasgrāmatā sniegti praktiski ieteikumi, kā uzlabot iesaisti un palielināt reklāmguvumus..

Mūsu pirmais, neoficiālais padoms ir, lai ievads būtu īss – tātad mēs’d labāk pāriet pie labajām lietām!

vietņu veidotāja ekspertu darbs tīmekļa infografikā

Mūsu ērtajā infografikā ir parādīti visi 19 soļi, kas nepieciešami rakstīšanai tīmeklī. Nekautrējieties to saglabāt, koplietot un atgriezties pie tā, kad vien jums ir nepieciešami noderīgi rakstīšanas padomi!

Ja jūs dodat priekšroku labu vecmodīgu sarakstu, šeit’s katru no šīm darbībām vēlreiz:

19 populārākie noteikumi rakstīšanai tīmeklī

1 Izpētiet savu lasītāju
2. Ziniet savu ienaidnieku
3 Izmantojiet virsrakstus
4 Piesaistiet lasītāju
5 Turiet valodu vienkāršu
6 Pastāstiet lasītājiem, kur viņi atrodas
7 Informācija par priekšējo kravu
8 Esiet tiešs
9 Izmantojiet sarunvalodas signālu
10 Esiet aktīvs, nevis pasīvs 11 Turiet īsu brīdi
12 Esiet dāsns ar vizuālo attēliem
13 Rakstiet ekrāna lasītājiem
14. Slāņojiet rakstus skimmeriem un skeneriem
15 Atstājiet žargonu
16 Pareizi pārbaudīta
17 Dons’nolaidiet savu mikrokopiju
18 Esiet piesardzīgs par saviem metadatiem
19 Sveicieties sociālajos medijos

Tagad Tu’Pilnībā apbruņojies ar mūsu 19 vienkāršajām darbībām, izlasiet visu to sadalījumu, kā arī dažus ekskluzīvus ekspertu padomus par bonusu!

Tagad Tu’Pilnībā apbruņojies ar mūsu 19 vienkāršajām darbībām, izlasiet visu to sadalījumu, kā arī dažus ekskluzīvus ekspertu padomus par bonusu!

Papildu informācija

 • Apskatiet mūsu Vietņu veidotāju salīdzināšanas diagramma ja tīmekļa vietnes izveidošana ir jūsu nākamais solis – tajā tiek salīdzināti labākie celtnieki apkārt!
 • Vai izmantojat mūsu tīmekļa ekspertu padomus, lai izveidotu emuāru? Jūs varētu atrast mūsu pārskatu par labākās emuāru veidošanas platformas noderīgi.
 • Vai meklējat kaut ko nedaudz specifiskāku? Mūsu Kā uzrakstīt aicinājumu uz darbību ceļvedī ir daži ekspertu padomi, kā izveidot pārliecinošu kopiju.

Pirms sākat

Šajā sadaļā mēs’būs vāks:

1. padoms: izpētiet savu lasītāju

2. padoms: pazīstiet savu ienaidnieku

# 1. Izpētiet savu lasītāju

Pirms pildspalvas ievietošanas papīrā vai, drīzāk, ar pirkstiem pie klaviatūras, jums jāiedziļinās lasītāju prātā. Tā’Ir svarīgi zināt savu auditoriju lai jūs varētu satvert viņu interesi un izpildīt viņu vajadzības. Pajautājiet sev: kāpēc cilvēki ierodas manā vietnē? Ko viņi meklē?

Kad jums būs atbildes uz šiem jautājumiem, tur’ir jāveic tikai viena lieta: dodiet lasītājiem to, ko viņi vēlas.

Lasītāji ir nemierīgi, nepacietīgi un nemanāmi radījumi – lieto nepareizu valodu vai sniedz viņiem nepareizu informāciju, un viņi’Es pametīšu savu vietni, pirms varēsit pateikt “lūdzu don’t iet.” Šeit ir daži padomi, kā klientus apmierināt:

 • Izveidojiet personas – mēģiniet izveidot trīs līdz piecas personas, kas attēlo dažādas auditorijas grupas. To var izdarīt, intervējot reālās dzīves lasītājus, izmantojot vietnes analīzes demogrāfiskos datus un ielūkojoties lasītājos.’ sociālie profili.
 • Pielāgojiet rakstīšanu mērķauditorijai – izmantojiet to pašu valodu, ko lasītāji. Ja jūs’atkārtoti rakstot vecāka gada gājuma demogrāfijai, don’nelietojiet pusaudžu slenga vārdus, ja jūs’rakstot angļu vai amerikāņu auditorijai, pārliecinieties, ka jūs to darāt’izmantojat pareizo valodu un atsauces.
 • Dons’nepārstājiet uzdot jautājumus – pat vienreiz’atkārtoti izlaižot regulāru saturu, don’t pieņem, ka zināt, ko jūsu lasītāji vēlas. Pārbaudiet un izpētiet, lai pārliecinātos, ka lasītāji ir priecīgi.

Ekspertu ieteikumi

john pannell
Džons Pannellis
, Vecākais mārketinga vadītājs Access Self Storage

“Viens no vissvarīgākajiem tīmekļa rakstīšanas elementiem ir jūsu auditorijas zināšana. Pirms četriem gadiem mēnesī mūsu emuārā tika piesaistīti nedaudz vairāk kā 100 organiski apmeklējumi. Mainoties taktikai, mēs sākām rakstīt regulāru, kvalitatīvu, optimizētu saturu, kas vērsts uz mūsu vietnes apmeklētāju interesēm, un tagad mēs mēnesī ģenerējam 2500 vairāk organisko apmeklējumu.”

# 2. Pazīsti savu ienaidnieku

Tiklīdz jūs zināt savus lasītājus kā viņus’re veci draugi, tas’Ir laiks izpētīt konkurentus. Jums jāzina divas svarīgas lietas: kas ir jūsu konkurenti un kādi viņi’atkal daru.

Konkurentu pētījumi ir nepieciešami, lai saprastu, kas jums jādara, lai lasītāji varētu izvēlēties jūsu vietni pār jebkuru citu’s.

Pirmkārt, jums jāidentificē galvenie konkurenti. Mēģiniet uzskaitīt savus desmit labākos konkurentus – ja jums nav ideju, varat uzzināt, meklējot Google galveno pakalpojumu, produktu vai tēmu, un redzēt, kuras citas vietnes uznirst visvairāk.

Galvenais padoms! Varat izmantot tādus rīkus kā SEMrush, lai uzzinātu, kuras vietnes klasificē pēc noteiktiem atslēgvārdiem, un kā jūsu vietne tiek salīdzināta.

Tagad jūs zināt, kas jūs esat’Es saņēmu pārspēt, samierināties ar virtuālu stabu. Apskatiet, kāda veida saturu viņi piedāvā’reproducēšana – vai tie ir videoklipi, emuāra ziņas, jaunumi vai lejupielādes? Kas’s kvalitātes līmenis? Cik bieži viņi publicē svaigu saturu?

Vienreiz tu’Ja esat ieguvis labu konkurentu profilu, varat uzdot vissvarīgāko jautājumu: ko es varu darīt labāk?

Ekspertu ieteikumi

luke budka


Lūks Budka
, TopLine Comms direktors

“Izprotiet, ko meklē jūsu izredzes un kāpēc viņi to meklē’to atkārtoti meklējot; apskatiet saturu, kas parādās, kad meklējat to, ko meklē jūsu potenciālie klienti; tad uzrakstiet labāku saturu – tādā secībā!”

Nebiedējiet savu lasītāju prom

Šajā sadaļā mēs’būs vāks:

3. padoms. Izmantojiet virsrakstus

4. padoms. Piesaistiet lasītāju

5. padoms: uzturiet valodu vienkāršā

6. padoms: pastāstiet lasītājiem, kur viņi atrodas

Varbūt esat dzirdējuši par tīmekļa lietotāju salīdzinājumu ar savvaļas dzīvniekiem, un tas’s tieši tas, ko mēs’atkal šeit runājam. Šodien’Tiešsaistes lasītāji meklē informāciju, bet viņi don’Nevajadzētu tērēt tonnas enerģijas, samazinot tīmekļa ekvivalentu no milzu bifeļiem. Tāpat kā lauva, kas izvēlējusies savu laupījumu, viņi pastāvīgi meklē tādu saturu, ko varētu viegli sagremot.

Ja lasītāja nav’Ja esat apmierināts ar redzēto, varat derēt’Būs pazudis dažu sekunžu laikā. Skarbi, vai ne? Par laimi, ir veidi, kā jūs varat nosūtīt visas pareizās ziņas, lai jūs to nedarītu’t nenobiedē savu lasītāju.

# 3. Izmantojiet virsrakstus

Labākais veids, kā lasītāju uzreiz sajust, ir izmantot virsrakstus. Tas skaidri norāda jūsu lapu’saturu, bez tā, ka lasītājam faktiski ir jālasa kāds no tiem.

Kad’Vai pēdējo reizi lasāt Web lapu no sākuma līdz beigām, nepārlecot uz priekšu vai neskenējot sadaļas? Mēs derējam, ka tas nebija’t jebkurā laikā nesen.

Virsraksti ļauj lasītājiem ātri iegūt jūsu satura būtību un doties uz sadaļu, kuru viņi visvairāk vēlas lasīt. Padomājiet par tādiem virsrakstiem kā zīmju stabi, kas aizrauj jūs ar lasītāju’uzmanību un pamodinot viņus pareizajā virzienā.

Virsraksti arī padara jūsu lapu izskatīgāku. Tur’Nav nekas sliktāks par to, ka, saskaroties ar milzīgu teksta bloku’pārlūkojot internetu!

Galvenais padoms! Virsraksti ir lieliski jūsu lasītājiem, taču tie’re arī ir svarīgi SEO. Laba meklētājprogrammu optimizācija palīdz jūsu vietnei labi ierindoties meklētājprogrammu rezultātos, un labs, strukturēts virsraksts ir viens svarīgs vietnes optimizācijas veids..

# 4. Pievienojiet savu lasītāju

Kā jūs satverat savu lasītāju’Pievērsiet viņiem uzmanību un aiciniet viņus izlasīt jūsu rakstu, tā vietā, lai sasniegtu pogu Atpakaļ ? Jums jāizveido āķis.

Mums visiem patīk mazliet drāmas. Strīdi, noslēpumi, pārsteidzoši fakti – tie visi mūs vieno ar vienu galveno efektu: mēs vēlamies uzzināt vairāk. Ja jūs varat sākt savu saturu ar faktu, jautājumu, pretrunīgi vērtētu komentāru vai pat anekdoti, jums ir labas izredzes iegūt lasītājus’ uzmanību.

rakstot tīmekļa padomu, piesaistiet savu lasītāju

# 5. Turiet valodu vienkāršu

Kamēr skolā tu’Re mudina paplašināt savas domas un meklēt tezauru pie katras iespējamās iespējas, rakstīšana tīmeklī ir nedaudz atšķirīga. Faktiski tā’s ir gluži pretēji.

Jums vajadzētu saglabājiet savu rakstīšanu vienkāršu – ap jūsu līmeni’d sagaida, ka 12 gadus veci bērni to viegli sapratīs. Tas’s taisnība, jums ir jāiedomājas jūs’atkārtoti rakstot septītajiem greideriem!

Izmantojot vienkāršu valodu, tas nenotiek’t nozīmē “nomelnot” jūsu lieliskais saturs. Faktiski tas prasa vairāk talanta, lai vienkārša rakstīšana izklausītos laba. (Vismaz tas’s, kas mums patīk domāt!)

Vienkārša valoda ir skenētāka, padara jūsu saturu pieejamāku plašākai auditorijai un palīdz cilvēkiem daudz ātrāk saprast jūsu ziņojumu.

Piemērs

&# 10060; 1: Rakstot nesarežģītā, saprotamā valodā, obligāti veidojot saturu tiešsaistes auditorijai, tiešsaistes lasītāju visbiežāk attēloto lasīšanas paradumu un paradumu dēļ, kas ievērojami atšķiras no taktikas, ko izmanto, lasot cita veida publicētus materiālus..

&# 10004;&# 65039; 2: Rakstot tīmeklī, galvenais ir rakstīt vienkāršā, lietotājam draudzīgā valodā. Tas ir tāpēc, ka cilvēki don’t nelasa tiešsaistes saturu tāpat kā viņi lasītu grāmatu.

Kurā piemērā jūs, visticamāk, iesaistāties? It īpaši, kad jūs’atkārtoti pa tālruni, pārbaudot šo rakstu rezerves piecās minūtēs starp sanāksmēm darbā? Vai jums tas patīk vai nē, “vienkārši” ir universālā tīmekļa valoda.

# 6. Pastāstiet lasītājiem, kur viņi atrodas

Kaut kas daudz tīmekļa rakstnieku aizmirst, iespējams, ka jūsu lasītājiem nav ne mazākās nojausmas, kāda ir jūsu vietne. Atšķirībā no grāmatām, tur’nav sākuma, vidus un beigu, un jūsu saturam tas ir jāatspoguļo.

Nekad neuzņemieties, ka lasītājs ir apmeklējis jūsu mājas lapu vai nav izpētījis jūsu lapu – tā’s, iespējams, viņi’Es tikai paklupa jūsu vietnē un uzreiz gaidu atbildes.

Ja jūs’atkārtoti rakstot savienotu emuāru ziņu sēriju vai saistītās rokasgrāmatas, pārliecinieties, vai izveidojat saiti uz iepriekšējo, lai lasītājs varētu atgriezties un iegūt kādu kontekstu. Ja jūs’atkārtoti pārskatot kaut ko, pārliecinieties, lai ātri atkārtotu to, kas tas ir pirmais.

Jums rodas ideja. Mēs vienmēr sākam savus pārskatus un salīdzinājumus, pirms nokļūstam raksta gaļā, īsi izskaidrojot, kas ir vietnes veidotājs, kā darbojas vilkšana un nomākšana, kā arī hostings un kāpēc tas jums nepieciešams..

Cilvēki, kuri jau zina šīs lietas, var to izlaist, bet iekļaujot šo informāciju, pārliecinieties, ka nezināt’t atsavina nevienu lasītāju kuri meklēja šīs atbildes.

rakstot tīmekļa padomam, pastāstiet lasītājiem, kur viņi atrodas

Paturiet savu lasītāju

Šajā sadaļā mēs’būs vāks:

7. padoms. Informācija par priekšējo kravu

8. padoms: esiet tiešs

9. padoms. Izmantojiet sarunvalodas signālu

10. padoms: esiet aktīvs, nevis pasīvs

11. padoms: saglabājiet to īsu

12. padoms. Esiet dāsns, izmantojot vizuālos materiālus

Vienreiz tu’jums izdevās satvert jūsu lasītāju’Jums jāpievērš uzmanība jūsu lapai. To ir vieglāk pateikt nekā izdarīt. Vidēji cilvēki tīmekļa lapā lasa tikai aptuveni 20% vārdu. (Tātad, ja jūs’vēlreiz lasu šo rakstu – apsveicu!)

Šeit ir daži vienkārši padomi un ieteikumi, kā maksimāli izmantot jūsu lasītājus’ ierobežota uzmanība.

# 7. Informācija par priekšējo kravu

Vai jūs dzirdējāt, ka vidējā cilvēka uzmanība tagad ir īsāka nekā zelta zivtiņa? Mēs’atkal apjucis nekā jebkad agrāk, zaudēt koncentrāciju pēc nedaudz vairāk kā astoņām sekundēm.

digitālās informācijas izpētes infografikaKredīts: Digitālās informācijas pasaule

Tas ir iemesls, kāpēc tā’Ir ļoti svarīgi, lai jūsu informācija tiktu ielādēta iepriekš, ievietojot galvenos izņemšanas darbus sava darba sākumā, nevis gaidot līdz noslēgumam.

Tas nav’Agatas Kristievas romāns, kurā jūs veidojat pagaidu rakstu un sniedzat cilvēkiem atbildes pašā galā. Tā vietā jums pēc iespējas ātrāk ir jāsniedz vissvarīgākā informācija.

Jūs, iespējams, pamanījāt, ka šī raksta sākumā mēs ieskicējām, par ko mēs runāsim, un pēc tam uzreiz uzskaitījām galvenos līdzņemšanas gadījumus. Tas pārliecina lasītāju, ka viņi saņem faktiskas atbildes, novērš sajūtu, ka tiek vilkti, un pat darbojas kā ķircinātājs.

Piemēram, ja jūs’pārrakstot salīdzināšanas darbu, don’gaidiet līdz beigām, lai atklātu uzvarētāju. Padomājiet par to, ko jūs’Ja vēlaties, ja esat lasītājs, nekavējoties sniedziet atbildes, pēc tam mudiniet viņus turpināt lasīt, lai uzzinātu “kāpēc” aiz jūsu argumenta.

Iesniedzot sava satura apkopotu versiju, jūs varat atvērt savu lasītāju’s zinātkāre – tu’esat pierādījis, ka zināt, ko jūs’atkal runājam, un tagad viņi vēlas uzzināt vairāk!

# 8. Esiet tiešs

Kad kāds raksta tiešsaistes auditorijai, to var būt grūti izveidot. Ir tik daudz balsu, kā viņi iegūst vārdus, lai izceltos no pūļa?

Jūs, iespējams, justos mazliet apmulsis, jo mēs vienkārši pārstājām izmantot tiešo adresi. Tiešā adrese ir tā, kur jūs patiesībā uzrunājat lasītāju “tu.” Dons’t nevar sajaukties ar divdomīgo “viņi” vai novecojis “viens” – saglabājiet šo Downton Abbey varoņiem.

Izmantojiet “tu” lai uzrunātu lasītāju, izmantojiet “mēs” runāt no uzņēmuma viedokļa un lietot “Es” individuālai balsij.

Tas ir tiešāks un nekavējoties izveido attiecības starp jums un jūsu lasītāju.

Ir izņēmumi, piemēram, ziņu ziņojumi, taču kopumā tas ir svarīgs noteikums, pie kura pieturēties. Pat banku un likumīgās vietnes izmanto tiešu valodu, lai pievilinātu viņu un jūsu auditoriju’Es redzēšu to visā tīmeklī – tos “Par mums” visas lapas izmanto tiešo adresi!

rakstīšana tīmekļa padomam ir tieša

# 9. Izmantojiet sarunvalodas signālu

Jautājumu laiks: vai jūs dodat priekšroku tērzēšanai ar draugiem vai arī tā, ka jūs lasāt lekcijas, izmantojot oficiālu lekciju valodu? Mēs’atkal uzminēt, mēs zinām atbildi, un tas’kāpēc mēs rakstām diezgan sarunvalodas balss tonī.

Tas tā nav’Nedarbojas visās vietnēs, bet, ja jūs varat izmantot pļāpīgu valodu, mēs to iesakām. Pazīstamu vārdu lietošana, jautājumu uzdošana, atpazīstamu teicienu ievadīšana un personības ievietošana var ievērojami aizraut lasītāju..

Padomājiet par iecienītākajiem zīmoliem, vietnēm un emuāriem – kādu signālu viņi izmanto? Vai viņi izmanto ikdienas valodu un padara teikumus rotaļīgus? Ja tā, tad tas’s tāpēc, ka viņi’mērķējot tieši uz savu mērķauditoriju un veidojot personīgu lasīšanas pieredzi.

Un tas’s tieši tas, kas jums jādara. Dažreiz tas nozīmē dažu vidusskolā apgūto noteikumu saliekšanu. Sākumā tas var justies dīvaini, bet, kad jūs nobaudāt šo brīvību, jūs’Es centīšos atgriezties!

Šeit ir daži piemēri, kā samazināt rakstīšanu ‘koledžas darbs’ un vēl ‘uzklausīšanas tērzēšana’:

 • Sadaliet teikumus: Jūs varat mazliet sagriezt teikumus. Jūs zināt, uzsvars. Tāpat kā mēs’es daru tagad!
 • Sāciet teikumus “nepareizi” veids: Gramatikas cienītāji visur skatās prom, jo, rakstot tīmeklī, jūs varat sākt teikumus ar “un,” “bet,”, “tātad,” un “jo.” Turpiniet, mēs zinām, ka vēlaties.
 • Ievietojiet īpašus teikumus savā rindiņā: Ja jūs’atkārtojot punktu, uzsverot noteiktu frāzi vai vēlaties, lai lasītājs kaut ko atcerētos, ievietotu to savā rindā. Tas var būt arī efektīvs, lai kontrolētu tempu un humoru.
 • Esiet mazliet pagadās: Varat izmantot trokšņus, piemēram, phew, pārsvītrojumus (piemēram, šo), un pat dalīties ar savām anekdotēm, lai izveidotu savienojumu ar saviem lasītājiem. Esiet piesardzīgs, dodoties pāri bortam, tomēr uzmanīgi tos samērojiet!
 • Ļaujiet jūsu balsij spīdēt cauri: Jūsu rakstiem jāatspoguļo jūsu uzņēmums vai zīmols, bet tas tā nav’t nenozīmē jūsu pašu unikālo stilu’t pievienoto vērtību. Uzticieties mums, jūsu lasītāji novērtēs personisko pieskārienu!

Šīs metodes būs palīdziet rakstīšanai izklausīties cilvēcīgāk, kas savukārt palīdzēs cilvēkiem sazināties ar jums’atkārtoju. Dons’t esiet bez sejas – ļaujiet lasītājiem justies kā viņi jūs pazīst.

Eksperta padoms

Andy Golpys

Andijs Golpijs, MadeByShape līdzdibinātājs un radošais direktors

“Mans pirmais un vissvarīgākais padoms ir būt pašam un pārstāvēt sava zīmola personību. Ja jūs’Neformāla aģentūra, kas ir tieša un kodolīga – meklējiet to. No otras puses, ja jūs’Tā ir ļoti nopietna, oficiāla kompānija, kas valkā kostīmus ikdienā, tad vietnei valodai tas ir jāpārstāv.”

# 10. Esiet aktīvs, nevis pasīvs

Šis ir lielisks rakstīšanas triks, kas var šķist tehnisks, bet patiesībā ir viegli izdarāms, kad zināt, ko meklēt.

Tā’Ar laiku mēs jūs iepazīstinājām aktīva vai pasīva rakstīšana. Tehniski runājot, rakstot aktīvajā balsī, teikuma subjekts veic darbību, turpretī, kad rakstāt pasīvā balsī, subjekts saņem darbību.

Tas izklausās daudz sarežģītāk nekā patiesībā, tāpēc ļaujiet’s tā vietā izmantojiet piemēru. Ļaujiet’s ņem slaveno frāzi, “kaķis sēdēja uz paklāja.” Tas ir rakstīts aktīvajā balsī. Ja mēs to pārrakstīsim tā, lai tas’s pasīvs, tas iet: “paklāju sēdēja kaķis.” Ne gluži tik āķīgi, vai tā ir?

Jums vienmēr jācenšas rakstīt aktīvā balsī. Tas ir tāpēc, ka tā’Lasītājiem ir daudz vieglāk apstrādāt – tas prasa mazāk pūļu, lai mūsu smadzenes saprastu, kas nozīmē’re, visticamāk, lasīs vairāk par to.

Galvenais padoms! Pasīvā balss joprojām var būt spēcīgs rīks. Izmantojiet pasīvo balsi, ja vēlaties izklausīties formālāk vai autoritatīvāk. Tas var būt arī īpaši noderīgi, ja jūs’nodarbojas ar delikātām situācijām.

Pasīvā balss ir daudz mazāk tieša un personiska nekā aktīvā balss, padarot to taktiskāku – tas padara to noderīgu, nosūtot e-pastu kolēģim vai sastādot sūdzību.

Piemēram, sakot “tu to nedarīji’pabeigt projektu laicīgi” varētu izraisīt dažas neērtas biroja drāmas, tā kā “projekts netika pabeigts laikā” ir daudz mazāk apsūdzošs.

Rakstīšana aktīvajā balsī arī palīdz saglabāt skaidrību, kodolīgumu un ietekmi. Pasīvā rakstīšana var būt neskaidra un izteikta, un tā var sajaukt lasītāju, nevis skaidri nodot jūsu ziņojumu.

rakstīšana Web padomā ir aktīva, nevis pasīva

# 11. Turiet to īsu

Tā’s ir viens no galvenajiem rakstīšanas noteikumiem tiešsaistes auditorijai: jums jāpārliecinās par to pēc iespējas mazāk vārdu. Garie teikumi, iespējams, darbojās Ernesta Hemingveja un Džeimsa Džoisa rokās, bet diemžēl viņi’rakstot tīmeklim, tas ir liels nē.

Un tā’s nav tikai teikumi. Vienkārši vārdi, īsi teikumi un īsas rindkopas ir veiksmīgas tīmekļa rakstīšanas trio.

Īsi teikumi un rindkopas palīdz jums saglabāt kodolīgumu un apturēt lasītāja dreifēšanu pusceļā no jūsu viedokļa. Tā’Viss par lasītāja uzturēšanu’uzmanību un pēc iespējas labāk izmantojiet katru vārdu.

Galvenais padoms! Centieties, lai teikumi nepārsniegtu 25 vārdus, ja iespējams, un rindkopas – ne vairāk kā trīs rindiņas.

Lielisks veids, kā pārbaudīt, vai tīmekļa rakstīšana ir pārāk vārda, ir izmantot lasāmības rīku. Viņi skenē jūsu darbu un izvēlas pārāk garus vārdus un teikumus.

rīks lasāmsLasāms ir rīks, kas stāsta jums visu, kas jums jāzina par rakstītā lasāmību.

Mēs’d iesaku Lasāms, kuru varat izmantot bez maksas. Tā’Jums pateikšu, kuri vārdi un teikumi ir pārāk gari, kur jūs atrodaties’esat izmantojis pasīvo balsi un pat to, vai jūsu tonis ir formālāks vai sarunvalodas izteiktāks. Jūs saņemat arī vispārējo atzīmi – mērķis ir B vai augstāks.

# 12. Esiet dāsns, izmantojot vizuālos materiālus

Raksti ar attēliem iegūst par 94% vairāk skatījumu nekā tie, kuriem nav attēlu. Jā, tā’Tas nav tikai jūsu rakstīts’ir svarīgi, kad jūs’tiešsaistes satura radīšana – jums ir nepieciešami arī vizuālie attēli.

Vienalga’fotoattēli, videoklipi, infografikas vai diagrammas, vizuālie attēli palīdz cilvēkiem apstrādāt informāciju un piesaistīt viņu uzmanību.

Kāpēc mūs tik ļoti pievelk attēli? Mūsu smadzenes ir diezgan stingri vadu vizuālai apstrādei, tas nozīmē, ka cilvēkiem ir vieglāk apstrādāt attēlus lielā ātrumā nekā tekstu. Tātad, bildes nav’tur vienkārši jābūt glītai – viņi’tas ir svarīgi, lai jūsu lasītājs būtu ieinteresēts.

Mēģiniet izmantot attēlus, kas attiecas gan uz jūsu tēmu, gan uz jūsu mērķauditoriju. Piemēram, ja jūs zināt’re rakstīšana koledžas studentiem, don’neizmantojiet pensionāru attēlus, kuri bauda savu aiziešanu pensijā.

Jūs don’t nav jāiztērē daudz (vai vispār kaut kas) profesionāliem attēliem. No tādām vietnēm kā Unsplash varat lejupielādēt bezmaksas augstas kvalitātes attēlus vai maksāt par kredītiem no Adobe Stock.

Labs veids, kā palielināt savu vizuālo attēlu, ir izmantot cilvēku attēlus. Tā’tika atklāts, ka cilvēki pievērš lielāku uzmanību attēliem ar sejām nekā tiem, kuriem nav – piemēram, cilvēku fotoattēli vietnē Instagram ir par 38% lielāki, iespējams, saņem simpātijas nekā sejas attēli!

Sejas palīdz lasītājā radīt empātijas sajūtas un var pat ietekmēt to, kur lasītājs pievērš viņu uzmanību.

Acu izsekošanas pētījumos ir atklāts, ka mēs sekojam cilvēku skatieniem attēlos. Tātad, ja jūs’mēģinot likt lasītājiem pievērst uzmanību abonēšanas pogai, piemēram, tā varētu būt laba izmēģināšanas taktika!

attēli superryry piemērsSuperdry ir izmantojis šo attēlu savā mājas lapā – ievērojiet, kā attēlā redzamo cilvēku skatieni ir vērsti uz brīvdienu veikala aicinājumu uz darbību.

Neatstājiet nevienu ārā

Šajā sadaļā mēs’būs vāks:

13. padoms. Rakstiet ekrāna lasītājiem

14. padoms. Slānojiet rakstīšanu skimmeriem un skeneriem

Padoms Nr. 15: neatstājiet žargonu

Internets ir pieejams ikvienam un ikvienam neatkarīgi no viņu tehniskajām iespējām vai pieredzes. Kad jūs’Pārrakstot tīmeklī, jums jāpārliecinās, ka jūsu brīnišķīgie vārdi ir piemēroti visiem, lai tos izbaudītu!

# 13. Rakstiet ekrāna lasītājiem

Ekrāna lasītājs ir programma, kas uzņem ekrāna saturu (piemēram, tekstu, attēlus un saites) un ievieto to formātā, ko cilvēki ar redzes traucējumiem var viegli uzņemt, piemēram, runā vai Braila rakstā..

Tā’Ir svarīgi atcerēties, ka jūsu rakstītais uzvarēja’Jums tikai jāpaskatās jūsu lasītājiem. Tālāk ir sniegtas dažas vienkāršas darbības, kuras varat darīt, lai jūsu saturs būtu pieejamāks visiem lasītāju veidiem:

 • Strukturējiet savus virsrakstus – ekrāna lasītāji lapu pārvietošanai bieži izmanto virsrakstus, tāpēc pārliecinieties’jūsu lapa ir skaidra un strukturēta’s izkārtojums. Strukturēta sistēma būtu H1, tad H2, tad H3, tad vajadzības gadījumā atpakaļ uz H2. Dons’Piemēram, nepārlēkt starp H1 un H6, jo tas ekrāna lasītājam būs mulsinoši.
 • Esiet aprakstošs savā alt tekstā – kad vari’neredzat attēlu, jūs’paļaujas uz aprakstošu alt tekstu (attēlu’aprakstu, kas parādīsies, novietojot peles rādītāju virs tā), lai pastāstītu, ko rāda attēls. Alt teksts ir svarīgs arī SEO, tāpēc jums tas jādara jebkurā gadījumā, taču pārliecinieties, ka tas ir izdarīts’sniedzot lietotājiem pilnu attēlu.
 • Padariet savas saites skaidras – padomājiet par to, vai jūsu saitēm ir jēga pašām. “Noklikšķiniet šeit” nav’nesniegt priekšstatu par to, kur lietotājs varētu nonākt!
 • Esiet piesardzīgs, automātiski atskaņojot videoklipus – ja ekrāna lasītājs tekstu pārvērš runā, un pēc tam videoklips sāk automātiski atskaņot jūsu lapu, tas tiek parādīts’Lietotājam tas būs mulsinoši un nelietderīgi. Vismaz sniedziet iespēju izslēgt automātisko atskaņošanu.
 • Dons’t būt neskaidrs – esiet piesardzīgs un padomājiet, vai jūsu lapai būs jēga kādam, kurš to var’t to neredzēt. Piemēram, formās don’t tikai teikt “Atzīmējiet rūtiņu, lai apstiprinātu, ka esat lasījis.” Iespējams, ka ekrāna lasītājs ir izlaidis formu – tā vietā atkārtojiet to, ko lietotājs piekrīt, piemēram: “Reģistrējoties tagad, jūsu apmeklējums tiks apstiprināts. Atzīmējiet rūtiņu, lai apstiprinātu, ka esat lasījis.”

rakstīšana tīmekļa padoms rakstīšana ekrāna lasītājiem

Kāpēc nemēģināt pats navigēt savā vietnē ar ekrāna lasītāju? Tas jums radīs vislabāko priekšstatu par to, kā jūsu saturs ir pieejams cilvēkiem ar redzes traucējumiem, un parādīs, kur atrodaties’atkal to daru!

Lai iegūtu papildinformāciju par to, kā jūs varat padarīt vietni pieejamāku, izlasiet šo rakstu: Es dienu dienu izmantoju Web, izmantojot ekrāna lasītāju

# 14. Slānojiet savu rakstu skimmeriem un skeneriem

Tā’skumji, bet patiesi – ne visi samierināsies ar tasi kafijas, noliks kājas un lasīs tavu darbu no sākuma līdz beigām. Lielākā daļa jūsu lasītāju būs skimeri vai skeneri.

Skimeri un skeneri pēc iespējas ātrāk meklē īpašu informāciju. Skimmers mēģina iegūt vispārēju priekšstatu par to, kas ir lapa un vai tā ir’s kaut ko viņi’Patiks vai noderēs. Skeneri pievērš nedaudz vairāk uzmanības – viņiem ir prātā konkrēts jautājums un viņi meklē medības.

‘Cik viņi uzdrošinās izturēties pret manu rakstību šādi!’ jums varētu rasties kārdinājums kliegt – bet don’t. Skimmeri un skeneri ir pelnījuši lielisku lasīšanas pieredzi, jo īpaši tāpēc, ka tie veido lielāko daļu jūsu auditorijas.

Mēs’Es aprakstīju dažas galvenās lietas, kuras varat darīt, lai izveidotu tekstu ‘skimmable’ un skenējams. (Un mēs’ievietojiet to aizzīmju punktos visiem jums, kas tur skimeri un skeneri!)

 • Izmantot virsrakstus – atkal virsraksti ir tavs labākais draugs!
 • Izmantojiet treknrakstu – izmantojiet to taupīgi, lai izceltu galvenos faktus vai svarīgas frāzes
 • Izmantojiet balto laukumu – baltā telpa ieskauj rindkopas un attēlus. Tā’Ir svarīgi sadalīt savu lapu un ļaut jūsu tekstam elpot – tas ļauj lasītājam’arī smadzenes elpo
 • Izmantojiet sarakstus un aizzīmju punktus – viņi’lasītājiem ir vieglāk sagremot!
 • Izmantot rūtiņas – svarīgu informāciju varat sadalīt lodziņos, lai pievilinātu lasītāju’uzmanību

Dons’Tomēr nejūtas kā viss jūsu detalizētais, padziļinātais eksemplārs. Ja nekas cits, Google smaida par kvalitatīvu, garu formu saturu, tāpēc, veidojot skaistu rakstīšanu tīmeklī, jūsu vietne palīdzēs labi novērtēt savu vietu.

# 15. Atstājiet ārā žargonu

Vienkārši. Dons’t. Izmantojiet. Žargonā.

Vismaz, ja jūs no tā varat izvairīties!

Tur’Nekādā gadījumā nevar pazaudēt lasītājus ātrāk, nekā likt viņiem justies muļķīgiem ar nišas tehniskajiem noteikumiem.

Ir reizes, kad tā’ir neizbēgami lietot žargonu, it īpaši, ja jūs’atkārtoti rakstot par tehnoloģijām, medicīnu vai biznesu. Vietnes veidotāju eksperts šeit raksta par vietņu veidotājiem, mitināšanu un pat kodēšanu – mēs’re svešiniekiem žargonā nav!!

Ja jums rakstībā ir jāiekļauj žargons, pārliecinieties, ka jūs to vienmēr skaidri lasāt. Pirmoreiz lietojot saīsinājumu vai saīsinājumu (piemēram, SEO), piešķiriet pareizo vārdu un paskaidrojiet to, lai jūsu lasītājs zinātu, ko jūs domājat.

Nekad neuzņemieties, ka jūsu lasītājs zina, ko jūs zināt. Tādā veidā jūs don’t izslēgt ikvienu, kurš, iespējams, nav ievērojis žargona piezīmi.

(Ak, un SEO nozīmē meklētājprogrammu optimizāciju, tikai gadījumā, ja kādam rodas jautājums.)

rakstot tīmekļa padomu, žargons tiek izlaists

Padomi pēc rakstīšanas

Šajā sadaļā mēs’būs vāks:

16. padoms: pareizi pārbaudiet

Padoms # 17: Don’t Nolaidiet savu mikrokopiju

18. padoms. Esiet piesardzīgs par saviem metadatiem

19. padoms. Sveicieties sociālajos medijos!

Skumjš jaunums ir tas’Tas viss ir mūsu padomiem par jūsu faktiskās tīmekļa kopijas rakstīšanu, taču labā ziņa ir tā, ka jautri’t tur beidzas: mēs’esat apguvis vēl četrus soļus, lai jūs varētu apžilbināt savu auditoriju.

Jūs’esam tik tuvu, lai kļūtu par tīmekļa rakstīšanas meistaru, tāpēc mēs’Es nokļūšu tieši pie tā – tur’s nav laika tērēt!

# 16. Pareizi izlasīts

Izlasiet rakstīto. Tad lasiet to vēlreiz. Pēc tam paņemiet pārtraukumu, paņemiet kafiju, dodieties pastaigā un notīriet galvu. Tad vēlreiz to izlasiet.

rakstīšana Web tipam ir pareizi izlasīta

Pārlasīšana ir būtisks solis. Ja kādas pareizrakstības kļūdas vai kļūdas nonāk galīgajā versijā, tas var nopietni ietekmēt jūsu lasītāju’uzticaties tam, ko jūs’atkārtoju. Tā nav’t nav tik profesionāli vai uzticami!

Galvenais padoms! Dons’steidzieties pie korektūras. Pārliecinieties, ka esat atstājis pietiekami daudz laika, lai rakstiski varētu veikt pareizu pārbaudi pirms publicēšanas termiņa beigām.

Mēs iesakām vismaz vienu citu personu pirms publicēšanas izlasīt jūsu darbu. Tā’Ir labi iegūt svaigu acu pāri’Ir viegli kļūt aklam, lai pamanītu mazas kļūdas’kādu laiku esmu strādājis pie kāda gabala.

# 17. Dons’t Nolaidiet savu mikrokopiju

Mikrokopija apraksta mazus eksemplāru gabalus, kas lietotājiem palīdz orientēties vietnē. Kļūdu ziņojumi un saites pogas ir gan mikroskopijas piemēri.

eharmonijas kļūdas lapas mikroskopijaŠī kļūdas lapa no eharmonijas ir mikroskopijas piemērs! Tā nav’t neatsakās no lietotāja, bet sniedz jums daudz iespēju, kā turpināt izmantot vietni.

Zemāk ir mūsu galvenie padomi, kā izveidot labu mikroskopiju:

 • Uzrunājiet savu lasītāju’bažas – tu’To redzēsit abonēšanas veidlapās, kad uzņēmumi apņemas jums nespļaut vai kopīgot jūsu datus.
 • Esi konkrēts – ar kļūdu ziņojumiem, don’t tikai teikt “forma nav pareiza, lūdzu, mēģiniet vēlreiz.” Tā vietā esiet konkrēts un sniedziet precīzu ieteikumu: “Jūsu parole nav pareiza.”
 • Nodrošiniet darbību – mikrokopija var būt pēdējā barjera starp jūsu lasītāju un izejas pogu. Vienmēr dodiet viņiem nākamo soli – piemēram, ja viņi to var’Piesakieties viņu kontā, nodrošiniet saiti, lai atgūtu viņu informāciju vai saņemtu palīdzību.
 • Īsi – tā’s iemesla dēļ sauc par mikroskopiju!
 • Sekot caur – pogu etiķetēm ir jāatbilst tam, kas notiek, kad lietotājs uz tās noklikšķina. Lietotājiem nevajadzētu’t nesaņemiet surogātpastu’ve apsolīja, ka nav surogātpasta. Veidojiet uzticību, izpildot savus solījumus.

Mikrokopija ir maza, bet varena. Dons’nenovērtējiet par zemu tā spēju ietekmēt jūsu lietotāju’S lēmumi – laba mikroskopija var būt ļoti pārliecinoša, savukārt slikta mikrokopija var likt jūsu lasītājiem nokļūt kalnos.

Ekspertu ieteikumi

Hanna Whitfield

Hanna Vitfīlda, vietņu veidotāju eksperte satura vadītāja

“Vārds pa vārdam, jūsu vietne’s mikrokopija ir tās vissvarīgākais saturs. Tas palīdz lietotājiem pārvietoties pa jūsu vietni un palielina uzticību, lai viņi varētu veikt vēlamo darbību (vai, ‘konvertēt’) ar pārliecību. Nepieciešams laiks, lai to pareizi sakārtotu. Iedvesmu meklējiet zīmolos, kurus jūs apbrīnojat, un pārliecinieties, ka izmantojat tādus rīkus kā Optimizely un Hotjar’vienmēr pārbaudu, mācos un pilnveidoju.”

# 18. Pārliecinieties par saviem metadatiem

Metadati var izklausīties kā viens no robotiem no filmas Transformers, bet tas tā’s faktiski ir tikai informācija par lapu, kas tiek parādīta meklētājprogrammas rezultātu lapā.

Tā’ir svarīgi pievērst īpašu uzmanību saviem metadatiem, jo ​​tas ietekmē to, cik labi jūsu vietne ierindojas meklēšanas rezultātos, kā arī to, cik daudz cilvēku izvēlas noklikšķināt uz jūsu vietni, nevis iepriekš vai zemāk uzskaitītajiem rezultātiem.!

Kad meklējat Google, jūs’Tiks parādīts meta nosaukums un meta apraksts. Meta nosaukums ir zilā virsraksts, uz kura noklikšķināt, lai apmeklētu vietni. Meta apraksts ir neliela rindkopa, kas parādās zem tā, lai mazliet pastāstītu par lapu.

metadatu piemērsŠajā piemērā, “Žurnāls Laiks” ir meta nosaukums, un teksta sākums “Jaunākās ziņas un analīze” ir meta apraksts.

Meta sadaļas

Jūsu meta nosaukumam jābūt īsam un skaidri jānorāda lietotājam, ko sagaidīt no viņu lapas’re gatavojas apmeklēt. Jums vajadzētu iekļaut atslēgvārdus meta nosaukumā, lai jūsu lapas rangs būtu augstāks.

Jūsu meta nosaukumam nevajadzētu’tomēr ne tikai vērsties pie Google, jums arī jāpārliecina lietotāji noklikšķināt uz jūsu saites. Ir dažas taktikas, kuras varat izmantot, lai padarītu jūsu meta virsrakstu pievilcīgāku un piesaistošāku nekā jūsu konkurenti’, ieskaitot:

 • Izmantojiet ciparus – ciparu lietošana ir īpaši piemērota, piemēram, ceļvežiem, “Kā iegūt savu sapņu darbu 5 vienkāršos soļos.” Tā’Ir laba ideja izmantot nepāra numurus’mēģina noķert cilvēkus’uzmanību – don’t ticat mums? Pārbaudiet šo gadījumu izpēti par nepāra un pāra numuru psiholoģiju.
 • Izmantojiet vārdus – uzmanīgi izvēlieties atbilstošus vārdus, lai radītu uzticību, aizdedzinātu zinātkāri un parasti liktu cilvēkiem vēlēties noklikšķināt uz jūsu saites. Vārdu piemēri ir “pārsteidzošs,” “ekskluzīvs,” “ietaupīt,” un “liels noslēpums.”
 • Iekļaujiet datumu – jūs don’t tas jādara, bet tas tā’tas ir labs veids, kā parādīt cilvēkiem, ka jūsu saturs ir aktuāls un atjaunināts.

Meta apraksti

Atšķirībā no meta nosaukumiem, meta apraksti nav’t tieši neietekmē jūsu klasifikāciju meklēšanas rezultātos. Tomēr, tie ļoti ietekmē to, vai cilvēki vēlas apmeklēt jūsu lapu, tāpēc tas joprojām ir pelnījis mīlestību un daudz uzmanības.

Meta aprakstiem nevajadzētu’t nav par garu, taču vēlaties tur piemeklēt daudz pārliecības un informācijas, lai vilinātu jūsu vietnes apmeklētājus. Esiet skaidrs, par ko ir lapa, norādiet, ko apmeklētājs atradīs, un mēģiniet iekustināt arī aicinājumu uz darbību., piemēram, “sāciet savu emuāru šodien.”

# 19. Sakiet sveicienu sociālajos medijos

Mēs’Esam nonākuši līdz pēdējam solim mūsu rokasgrāmatā par rakstīšanu tīmeklim. Sociālie mediji ir lieliska vieta, kur dalīties ar jūsu rakstiem ar pasauli, bet tas tā’s ir arī platforma, kas ietver savus rakstīšanas noteikumus un nepilnības.

Jums nevajadzētu’t nemēģiniet dalīties visās sociālajās platformās, kuras varat. Tā vietā izvēlieties labākos jums un mērķauditorijai un apņemieties ražot kvalitatīvu saturu šiem kanāliem.

Tā’s parasti ir diezgan acīmredzams, kā jums vajadzētu rakstīt sociālajos medijos – piemēram, visi zina to īsi atstāt čivināt, jo tas faktiski ierobežo jūsu rakstzīmju skaitu -, taču ir daži maz padomu, kas, mūsuprāt, varētu jums palīdzēt..

Pirmais ir turēt savu balsi. Vai jums’Ja esat individuāls emuāru autors vai rakstāt lielai korporācijai, jūsu balsij jābūt konsekventai visos jūsu kanālos. Tas ietver jūsu vietni’saturu, e-pastus un sociālos saziņas līdzekļus.

Otrais ir saglabāt jūsu ziņas atbilstošas. Ja jūs’Ja esat juridiska firma, esiet uzmanīgs, daloties ar kaķu video vai izmantojot saīsinājumus. Jā, šīs lietas tiek plaši pieņemtas sociālajos kanālos, bet tās nav’t tik pieņemts nopietniem zīmoliem.

Trešais ir precīzi zināt, ko vēlaties iegūt no saviem sociālo mediju ierakstiem. Vai vēlaties iegūt sekotājus? Lieciet lietotājiem noklikšķināt uz jūsu vietnes? Mudināt esošos sekotājus konvertēt? Paturot prātā šo mērķi, tas palīdzēs koncentrēt jūsu ziņas un jūsu dalīšana būs atbilstoša.

rakstot tīmekļa padomu, sveicieties sociālajos medijos

Rakstīšana tīmeklī: Roundup

Apsveicam!! Jūs tagad esat pilntiesīgs tīmekļa rakstnieks, kurš ir gatavs izveidot savu kvalitatīvu tiešsaistes saturu!

Mēs’Veiksmīgi skandēja, skenēja, iemērca un nirja cauri 19 soļiem, kas jums jāveic, lai pārspētu konkurentus un apžilbinātu lasītājus. Ļaujiet’s ātri atsvaidziniet šīs darbības.

19 populārākās darbības rakstīšanai tīmeklī

 1. Izpētiet savu lasītāju
 2. Pazīsti savu ienaidnieku
 3. Izmantojiet virsrakstus
 4. Pievienojiet savu lasītāju
 5. Turiet valodu vienkāršu
 6. Pastāstiet lasītājiem, kur viņi atrodas
 7. Informācija par priekšējo kravu
 8. Esiet tiešs
 9. Izmantojiet sarunvalodas signālu
 10. Esiet aktīvs, nevis pasīvs
 11. Turiet to īsu
 12. Esiet dāsns ar vizuālo attēliem
 13. Rakstiet ekrāna lasītājiem
 14. Slāņojiet savus rakstus skimmeriem un skeneriem
 15. Atstājiet žargonu
 16. Pareizi izlasīts
 17. Dons’nolaidiet savu mikrokopiju
 18. Esiet piesardzīgs par saviem metadatiem
 19. Esiet sveicināts sociālajos medijos

Sākot no pirmajām dienām, kad esat pētījis savus lasītājus, līdz pat jūsu darba kopīgošanai sociālajos medijos, jūs pats’ve ir tāls ceļš.

Mēs varam’gaidiet, lai redzētu, ko jūs’Darīsi ar mūsu padomiem – tu’Pat nāksiet klajā ar saviem ekspertu padomiem, kad sākat rakstīt pats savu tīmekļa saturu. Tagad dodieties tālāk un rakstiet, bet atgriezieties, lai darītu mums zināmu, kā jūs nokļūsit!

Vai jūs zināt kaut ko vai divas par rakstīšanu tīmeklim? Dalieties savās zināšanās zemāk esošajos komentāros!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map