3 způsoby, jak zajistit, aby byl váš web šetrnější k životnímu prostředí

Zde u odborníka na tvorbu webových stránek rádi vytváříme weby. Od testování tvůrců webových stránek až po experimentování s našimi oblíbenými šablonami elektronického obchodu je naše šťastné místo internet. Ale internet má temnou stránku, která by vás mohla překvapit – my’znovu mluvíme o jeho dopadu na životní prostředí.


Kupodivu jde o problém, který není’široce vysílané, ale myslíme si, že si zaslouží být křičeno – hlasitě.

Pro začátečníky, internet má přispět 2% světa’s emise skleníkových plynů.

Ještě znepokojivější je účinek webových stránek, které používáme každý den. Například hudební video k písni “Despacito” spálilo tolik energie, kolik spotřebuje 40 000 amerických domácností za rok. Pochybujeme však, že kdokoli nad tím váhal “hrát si” tlačítko kvůli YouTube’s uhlíkovou stopou, protože, dobře – kdo to věděl, správně?

Spolu s tvůrci webových stránek, náš čas přišel zintenzivnit a učinit z webu zelenější místo!

My’Provedu vás třemi způsoby, jak udělat váš web ekologičtějším, a navíc několika jednoduchými tipy, jak snížit vaši uhlíkovou stopu online v každodenním životě – to vše, abyste si mohli i nadále užívat budov a používání webu bez viny..

1

Najděte zelený webhosting

Jeden z největších viníků za internetem’s uhlíková stopa je webhosting. Web hosting funguje hostováním webových stránek’s soubory a informace v datových centrech – všechny webové stránky potřebují hosting, aby se objevily online.

Datová centra jsou v podstatě budovy, ve kterých jsou umístěny počítače ukládající všechny tyto webové stránky’ data a existují 8 milionů datová centra po celém světě.

Problém je v tom, že datová centra spotřebují tunu elektřiny a generují velké množství tepla, což znamená, že spoléhají na chladicí systémy sající energii, aby zabránily přehřátí serverů. To vše přispívá k generování datových center stejné množství emisí uhlíku jako globální letecký průmysl!

Existují však dobré zprávy v podobě zeleného webhostingu. To je místo, kde se hostingové společnosti zavázaly snižovat – a dokonce i negovat – svou uhlíkovou stopu.

Dělají to pomocí obnovitelných zdrojů energie k napájení svých datových center nebo darováním programů obnovitelné energie k boji proti jejich uhlíkové stopě.

Nejlepší zelený webový hostitel je Green Geeks, který kompenzuje uhlíkovou stopu o 300%. Investuje třikrát množství energie, kterou vytáhne z rozvodné sítě, do obnovitelné energie prostřednictvím Bonneville Environmental Foundation – docela působivé!

greengeeks ekologicky šetrný hostingGreenGeeks je jedním z nejzelenějších poskytovatelů hostingu, díky čemuž je ideální pro vytváření ekologičtějších webů.

Nejlepší ekologičtí hostitelé kombinují ekologické způsoby hostování s výkonem a špičkovými funkcemi hostování. Výběr zeleného webhostingu ne’To znamená, že musíte ponořit svůj web zpět do pomalého, temného digitálního věku v polovině 90. let.

Například Green Geeks stále dokáže poskytovat 99,9% dostupnosti, nabízet řadu hostitelských balíčků a uspokojovat zákazníky z více než 150 různých zemí – to vše při zachování ekologického přístupu.

Hosting tvoří základ každého webu – jednoduše můžete’• Vytvořte ekologický web, pokud nezačnete u poskytovatele zeleného hostingu!

Zjistit více

Ale co jsou nejlepší ekologičtí hostitelé? Zjistěte si v naší recenzi 6 nejlepších ekologických poskytovatelů webhostingu a udělejte první krok k zelenějšímu webu!

2

Zrychlete svůj web

Toto je zlaté pravidlo vytváření webových stránek, ať už jste vy’eko bojovník nebo popírač klimatických změn – webové stránky musí být rychlé, aby byly úspěšné. To’je fakt. A je to také lepší pro životní prostředí.

Když stránka načítá věky, načítá se’je to nejen nudné pro vaše návštěvníky – to’s také nasává energii ze serveru a využívá elektřinu. Tak, čím rychleji se načítá váš web, tím menší dopad na životní prostředí má.

Existuje několik super jednoduchých způsobů, jak vylepšit své webové stránky’s rychlosti načítání – zde je jen několik, jak začít…

 • Zjistěte, jak rychle se váš web skutečně načte, pomocí nástroje, jako je Pingdom nebo GTmetrix
 • Snižte velikost obrázků pomocí nástroje pro kompresor, jako je Kraken
 • Posuďte svého poskytovatele hostingu, aby zjistil, zda je’způsobuje přetažení vašeho webu (nebo dokonce selhání)
 • Použijte CDN (Network Delivery Network), jako je CloudFlare přímé požadavky na návštěvníka’s nejbližší server
 • Opravte nefunkční odkazy a přesměrování – vyzkoušejte Křičící žába abych je našel
 • Použijte líné načítání, kde se obsah nad záhybem načte rychleji než zbytek stránky

jestli ty’už jsem tyto věci udělal a cítím se důvtipně, můžete také minifikujte svůj kód. Minifikace je proces, který minimalizuje soubory kódu a skriptů na vašem webu a je hlavním způsobem, jak zvýšit rychlost webu.

Ačkoli minifikace zní komplikovaně’Je to vlastně docela jednoduché s nástroji jako Packer a YUICkompresor, protože zvládnou JavaScript i CSS. Vše, co musíte udělat, je zkopírovat kód do nástroje a poté vložit minifikované výsledky zpět na váš web!

Zjistit více

Jste na správném hostitelském plánu? Většina lidí si vybere sdílený hosting, ale pokud svůj plán překonáte, může to způsobit pomalé načítání stránek a dokonce i selhání stránek!

Podívejte se na naše Sdílený hosting vs VPS hosting porovnání, abyste zjistili, které je pro vás to pravé.

3

Vylepšete si SEO

Tato část pojednává o tom, jak zajistit, aby váš web byl snadno vyhledatelný a rychle uspokojující uživatele. Proč? No, to snižuje množství vyhledávání a webů, které lidé načítají najednou, což zase snižuje množství energie spotřebované při každém přistání na nové stránce..

Věděli jste, že jedno vyhledávání Google dokáže vygenerovat až sedm gramů CO2? Že’s asi polovina množství generovaného vařením konvice, což nevypadá’Zní to tak špatně. Dokud si neumíte představit, že se vařič konvice bude vařit pro každé dvě vyhledávání Google, které provedete za den, a pak najednou’znovu ve velké horké vodě!

Samozřejmě můžete’t snížit Google’s uhlíkovou stopou jednou rukou, ale můžete se pokusit dát uživatelům to, co mají’znovu hledají, aby se nedostali’nemusím neustále hledat a načítat nové stránky. Také to’je to lepší pro vaše konverze!

Chcete-li snížit počet lidí, kteří odcházejí z vašeho webu a zpět na Google:

 • Prioritizujte klíčové informace tak, aby byly’s snadné najít co nejméně kliknutí
 • Upravte svůj web tak, aby byl mobilní, protože 60% vyhledávání Google se provádí v mobilních zařízeních
 • Struktura stránek s nadpisy a vyhnout se obrovské zdi textu, protože to může odradit netrpělivé návštěvníky pryč

Zvyšování rychlosti webu je také obrovským faktorem při udržování lidí na vašem webu, takže kombinací těchto taktik s těmi, o kterých jsme hovořili dříve,’Budu mít výherní a ekologickou kombinaci.

4

Bonusové kolo!

My’Načrtli jsme tři hlavní způsoby, jak můžete vytvářet a provozovat zelenější weby. Ale co když ty?’jednoduše surfujete po webu pro radost nebo práci?

Zde je několik tipů, jak zůstat zelenější ve svém každodenním životě na webu:

 • Použijte alternativní vyhledávač jako Ecosia, který využívá své zisky k pěstování stromů a provozuje 100% obnovitelné energie.
 • Možná ne’neposílejte zdvořile, ale v podstatě k ničemu “Děkuju” e-mailem – přemýšlejte, než odešlete, nebo jděte mluvit s touto osobou tváří v tvář! Jeden e-mail emituje 10 g CO2 – to znamená, že jeden e-mail má stejnou uhlíkovou stopu jako standardní plastový sáček!
 • Snižte úroveň jasu monitoru, nebo použijte tmavý režim, chcete-li snížit množství energie potřebné k rozsvícení obrazovky.
 • Stáhněte si Netflix pořady místo jejich streamování – kromě úspory energie to také znamená, že vás’Budu se bavit, i když nemáte signál!
 • Nejprve přejděte přímo na webové stránky, nikoli na Googl. Většinu času používáme Google jako online taxi, abychom se rychle dostali přesně tam, kam chceme jít. Místo psaní “Cvrlikání” – nebo dokonce “Expert na tvorbu webových stránek” – uložte nejnavštěvovanější weby na panel nástrojů nebo přímo zadejte URL, abyste ušetřili energii!

ekologické tipy na internet ecosiaEcosia je vyhledávač, který využívá své zisky k pěstování stromů, což znamená, že pomáháte životnímu prostředí pouhým prohledáváním webu!

Mezi další jednoduché akce patří zkrácení času na obrazovce, vypnutí zařízení, jakmile budete’dokončil jsem jejich použití a zdržel jsem to lákavé nové upgrady telefonu o něco déle. To vše jsou účinné způsoby, jak snížit vaši digitální uhlíkovou stopu, aniž byste zásadně přepracovali váš normální život.

Let the Green Begin!

My’nastínil kroky, které můžete podniknout k vytvoření ekologičtějších webů, od nalezení špičkových poskytovatelů zeleného hostingu až po nevšední výhody dobrého SEO.

Nejlepší na tom je, že většina z těchto taktik je pro vaše webové stránky tou nejlepší věcí, jako je zvýšení rychlosti načítání a snížení míry odskočení. Ukázalo se, co’je dobré pro vaše návštěvníky, je dobré pro vaše stránky a je dobré i pro planetu!

Rovněž jsme pro vás probrali několika snadnými způsoby, jak snížit svou online uhlíkovou stopu ve svém každodenním životě – takže i když jste vy’znovu si odpočinete od budování webových stránek’stále dělám svůj kousek pro velkou modrou kouli, kterou nazýváme domů.

Ať už ty’znovu spustíte obchodní web nebo hledáte zábavná videa pro kočky, zapamatujte si tyto jednoduché kroky – a ať už děláte cokoli online, udělejte to zeleným!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map