Kolik stojí název domény?

My’Pokryju náklady, skryté poplatky, nejlepší registrátory domén a další

Název vaší domény funguje jako váš web’s “adresa” v Internetu-zemi, takže jeden mít’Díky jednoduchému a relevantnímu vám lidé mnohem snáze najdou. jestli ty’Ve službě Mapy Google jste někdy chybně zadali dlouhý název místa a skončili uprostřed ničeho, pak pravděpodobně pravděpodobně oceníte krásu přímých názvů míst..


To’Je snadné pochopit, proč jsou lidé ochotni rozbít banku, aby si zajistili úhledný název domény – to záměrně zvyšuje návštěvnost webu. Některé z nejpopulárnějších domén, jako jsou hotely nebo business.com, se doslova prodaly za miliony dolarů. Ale odolajte nutkání zásobovat se loterními lístky – doménová jména v milionech dolarů jsou ne norma. Ve skutečnosti pro většinu našich plebejských účelů, registrační náklady vyhrály’t přijít na více než 20 dolarů ročně, max.

Cena názvu domény: Rychlý přehled

Každý vlastník webu bude muset zahrnout náklady na název domény do svého rozpočtu. Máte na výběr buď registraci nového doménového jména, nebo zakoupení nového’s již byla zaregistrována. Nová doména bude stát kolem 10–20 $ / rok, zatímco cena předregistrované domény bude dražší a bude se lišit v závislosti na popularitě.

Ještě není připraven koupit? Podívejte se na našeho začátečníka’s Průvodce názvy domén, abyste se mohli seznámit! 1

Kolik je doménové jméno?

Registrace nové domény obvykle stojí mezi 10 a 20 $ ročně. Cenové rozdíly závisí na tom, kterého registrátora používáte a na jaké doméně se chcete zaregistrovat. Různí registrátoři nabízejí různé balíčky, takže’stojí za to nakupování kolem najít to nejlepší fit.

Chcete-li koupit doménové jméno, vy’Budu muset nakupovat prostřednictvím registrátor doménových jmen. Registrátoři jsou jednoduše společnosti, které spravují rezervaci doménových jmen. Ceny předem a doplňkové ceny se u jednotlivých registrátorů liší, ale my’Rozdělím náklady, které si musíme dát pozor, a projednat silné a slabé stránky potenciálních registrátorů.

Dva nejběžnější typy domén jsou domény nejvyšší úrovně (TLD) a domény nejvyšší úrovně kódu země (ccTLD). TLD jsou dobře známá rozšíření názvů domén, například .com, .net a .edu. ccTLD jsou přípony doménových jmen specifické pro danou zemi, například .uk nebo .fr.

TLD jsou důvěryhodné, protože jsou’znovu tak dobře známý – kdy lidé mohou’t si pamatovat URL, oni’téměř čtyřikrát častěji předpokládat, že končí v .com než cokoli jiného.

Mezitím jsou ccTLD důvěryhodné, protože naznačují, že web má národní legitimitu. Některé ccTLD, jako .me (Černá Hora) a .tv (Tuvalu), se kupují a používají pro účely zcela nesouvisející s odpovídající zemí. Ve skutečnosti je populární rozšíření .co obvykle spojené s obchodem ve skutečnosti pro Kolumbii ccTLD!

Kolik stojí název domény ročně, v členění? Ceny TLD a ccTLD jsou podobné, ale tyto ceny se budou lišit v závislosti na použitém registrátorovi. My’Níže jsem shromáždil úvodní ceny populárních TLD a ccTLD a organizoval je registrátorem:

RegistrátorCena TLD: .comCena TLD: .orgccTLD Cena: .usCena ccTLD: .meNameCheap

Pojď tati

HostGator

8,88 $ / rok11,98 $ / rok3,88 $ / rok3,88 $ / rok
00,99 $ / rok10,17 USD / rok7,99 $ / rok3,49 $ / rok
12,95 $ / rok12,95 $ / rok5,95 $ / rok15,00 $ / rok

I když tyto ceny poskytují základ pro srovnání nákladů na doménové jméno za rok, jsou to’Je důležité si uvědomit, že oni’znovu vše úvodní ceny. Bez ohledu na poskytovatele se každá uvedená cena zvýší po prvním roce. Například cena domény .com s HostGator vyskočí z 12,95 na 17,99 $ po prvním roce, zatímco GoDaddy’s .me cena stoupá z 3,49 $ na 19,99 $ po prvním roce.

Možná jste si všimli šokující nízké ceny 99D GoDaddy’s .com doména. Vy’Tímto obchodem ušetřím spoustu peněz v prvním roce, ale mějte na paměti, že druhý rok bude vyúčtován na 18,17 USD.

Obnovovací ceny, zatímco standardní, jsou postaveny tak, aby se na vás plížit. Mnoho registrátorů například požaduje, aby byl první a druhý rok plánu vyplacen najednou. Chcete-li si koupit doménu .me u GoDaddy, musíte zaplatit první rok (3,49 $) a druhý rok (19,99 $) předem. Když zvažujete své možnosti, dávejte pozor, abyste se ujistili’získávám nejlepší nabídku vaše čas a peníze.

2

Co ovlivňuje cenu domény?

Kromě obecného vyskočení z úvodních cen na obnovovací ceny existuje několik dalších nákladů, které je třeba při výběru registrátora doménových jmen dávat pozor. Nejběžnější dodatečné náklady jsou za automatické obnovení (když váš registrátor obnoví vaše doménové jméno ročně, aniž byste jej museli autorizovat) a ochranu soukromí.

Náklady na automatické obnovení

Automatické obnovení může být vhodnou volbou, pokud ji znáte’znovu plánujete zavázat se k doméně na dlouhou dobu. Mnoho registrátorů však zahrnuje automatické obnovení při prvním přihlášení do balíčků, což nemusí být to, co jste vy’znovu hledám.

Například domény Domain.com a GoDaddy ve výchozím nastavení automaticky obnovují většinu domén a mnoho uživatelů to nedělá’T si to uvědomit, když se zaregistrují. GoDaddy má pro své automatické obnovy 45denní zásadu vrácení peněz, ale navzdory této vyrovnávací zóně my’Stále jsem viděl mnoho zákazníků si stěžovat, že zrušení automatického obnovení je obtížné uzákonit.

Na druhou stranu NameCheap’s funkce automatické obnovy je ne implementováno ve výchozím nastavení – o tom musíte aktivně rozhodnout’Rád to používám – ale jakmile se zaregistrujete, jsou Ne náhrady za automatické obnovování. To by neměl být žádný problém, pokud’jste připraveni se zavázat k více letům, ale opět je na vás volba.

V tomto článku se zabýváme náklady na název domény.

Ale to’není to jediné finanční rozhodnutí, které přechází do provozu webové stránky:

  • Kolik stojí hosting??
  • Kolik stojí vytvoření webu?

Náklady na soukromí a ochranu

Kdykoli někdo zaregistruje doménu, registrátor je Požadované poskytnout tomuto uživateli’s kontaktní informace (jméno, e-mailovou adresu a telefonní číslo), které mají být přidány do databáze Whois, která veřejně uvádí majitele každého doménového jména online.

Zatímco to’vyžaduje, abyste nám poskytli své informace’s ne požadoval, aby byl snadno přístupný všem. Při nákupu domény poskytuje každý registrátor různé stupně ochrany soukromí, aby zajistil, že vaše osobní údaje nejsou’t viditelné v databázi Whois – která vás nakonec chrání před věcmi, jako jsou spamové telefonní hovory.

Někteří registrátoři nabízejí první soukromí zdarma v databázi Whois. Jiní nabízejí víceúrovňová řešení, s první úrovní zdarma pro první rok, která bude stále maskovat většinu osobních údajů v adresáři Whois. To’Je vzácné najít renomovaného registrátora nabízejícího bezplatnou ochranu Whois po prvním roce.

Horní Spropitné: prohlédněte si stránku pokladny a ujistěte se, že registrátor nemá’Hodíte do všech doplňků, které nemáte’nepotřebuji. Pokud ano, zrušte jejich zaškrtnutí – většina registrátorů to udělá, takže’je nejlepší mít na paměti!

Převod domén

Dobrou zprávou je, že většina registrátorů domén nemá’t účtovat příplatek za převod domén, což znamená, že pokud chcete změnit své doménové jméno na jiného registrátora, můžete tak učinit zdarma.

Převod domény odkazuje pouze na proces změny registrátora doménového jména. Váš starý registrátor a nový registrátor musí projít databázi Whois, aby provedli přepnutí. Tento proces probíhá odděleně od tvůrce webových stránek a poskytovatele hostingu. Může se zdát, že tyto služby jsou vzájemně propojeny, ale to’je to pouze proto, že někteří registrátoři domén také poskytují hostingové služby a / nebo tvůrce webových stránek pod stejnou značkou!

3

Kde si mohu koupit doménové jméno?

Existuje spousta registrátorů doménových jmen, ale jen málo z nich stojí za zvážení:

  • Domain.com – nabízí obrovskou škálu TLD a ccTLD
  • HostGator – je registrátorem domény a hostující společnost a umožňuje vám tyto služby zakoupit společně jako balíček
  • GoDaddy – jeden z nejznámějších registrátorů domén a navíc’je také poskytovatelem hostingu (opět zabíjení dvou ptáků jedním kamenem!)

doména comDoména.com má z čeho vybíratdomovská stránka hostgatorHostGator je víc než jen roztomilé logo – má velký výběr TLD!domovská stránka godaddy doményGoDaddy je zavedená průmyslová síla z dobrého důvodu

Název domény si můžete také zakoupit prostřednictvím nástroje pro tvorbu webových stránek. Tvůrci webových stránek jsou platformy, které pomáhají začátečníkům nastavit profesionální webové stránky, aniž by museli znát jakýkoli kód. Když se zaregistrujete pomocí nástroje pro tvorbu webových stránek, proces registrace domény je integrován jako součást tohoto přihlášení – což z něj činí ideální volbu pro začátečníky.!

Chcete se dozvědět více o tvůrcích webových stránek?

  • 10 nejlepších bezplatných tvůrců webových stránek roku 2019
  • 9 nejlepších tvůrců webových stránek pro malé firmy
  • 12 nejlepších tvůrců webových stránek pro umělce

4

Co když někdo už má doménové jméno, které chci?

Jedná se o oprávněný problém, protože právě na internetu je nyní na internetu více než 1,7 miliardy webových stránek (a počítá se!). Je pravděpodobné, že se vezme mnoho skvělých doménových jmen, a když k tomu dojde, nejlevnější možností zdaleka je brainstorming jiného jména. Ale pokud ano’znovu mrtvý soubor na doméně, která’je odebrána, a ne’Nechci dělat kompromisy, stále máte několik možností.

Prostředky, jako je snapnames.com, můžete použít k zobrazení domén, které byly nedávno k dispozici (což se stává každý den, abyste mohli mít štěstí!). Jinak ty’Budu muset zaplatit mnohem víc za “doména s následným trhem,” obvykle se jedná o online aukce, ve kterých vy’d nabídka na již zaregistrovanou doménu, která vám bude převedena.

Ceny domén s následným trhem jsou tak drahé (vzpomínáte na miliony dolarů, o kterých jsme hovořili dříve?), Protože hodnota, kterou může krátké, relevantní doménové jméno pro značku přinést, je neocenitelná (nemohli bychom’neodporuji, promiň). Například, pokud jste hledali pojištění vozidla a nebyli’Nevíte, kde začít, můžete se obrátit na web CarInsurance.com – doménu, která v roce 2010 prodala 49,7 milionu USD.

Samozřejmě ne všechny domény s následným trhem půjdou miliony, ale zpravidla bude každý užitečný stále dost drahý. Protože většina z nás zvítězila’nenechávej svůj život’úspory na doménovém jménu, my’budu muset přijít s našimi vlastními. Takže byste se mohli divit…

Jak si mám vybrat své doménové jméno?

Nejprve si to můžete myslet’je nepříjemné, že pravděpodobně budou převzaty nejrelevantnější názvy domén pro váš web. Ale teď, když jsou zjevná jména z rovnice, jsme’znovu nuceni myslet mimo krabici – což může vést k nezapomenutelně kreativním výsledkům.

Nejdůležitějším bodem, který byste měli mít na paměti při brainstormingu, je radio test: jinými slovy, mohou potenciální návštěvníci stránek hláskovat vaše doménové jméno pouhým slyšením? Tím, že si položíte tuto otázku, vy’Vyhnete se běžným nástrahám, jako je zahrnutí čísel (myslíš to “3” nebo “tři?”) a slova s ​​více hláskováním (“na” nebo “také?”).

5

Náklady na název domény: Závěrečné myšlenky

Jednoduchá odpověď na “kolik je doménové jméno” je: záleží na vašich potřebách. Registrace nové domény by nikdy neměla rozbít banku, i když ceny se po prvním roce zvýší. Pokud však potřebujete doménu s náhradními díly, buďte připraveni zaplatit mnohem více. V každém případě by ochrana soukromí, převod domény a automatické obnovení neměly být’t přidat k ceně vašeho doménového jména hodně, pokud vůbec něco.

Obecně bude cena zcela nového doménového jména mezi 10–20 $ ročně, která se bude měnit v závislosti na zaváděcích a obnovovacích cenách.

Výběr registrátora také závisí na tom, co vy’znovu hledám – zda to’Jednoduše registrátor, včetně poskytovatele hostingu nebo registrace u tvůrce webových stránek, existují možnosti pro každou úroveň závazku.

6

FAQs

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me