Ako propagovať svoj web

Všetko, čo potrebujete vedieť o úspešnej propagácii webových stránok

Takže ty’Nakoniec som sa vrhol a rozhodol sa vytvoriť si svoj vlastný web. Gratulujem! Ale tvrdá práca nie’Nezastavujte sa, samozrejme – akonáhle budú vaše stránky funkčné, musíte premýšľať o tom, ako propagovať svoje webové stránky.


Ak ty’znova prevádzkujete web miestnej firmy alebo obchod s elektronickým obchodom’Chcem osloviť čo najviac potenciálnych zákazníkov. Ak ty’znovu prevádzkujete blog’Chcem prilákať maximálny počet vyhradených čitateľov. A ak vy’ozdravujete osobné portfólio’Chcem, aby mal každý potenciálny klient prístup k vašej práci.

No a čo’je tajomstvom skvelej propagácie webových stránok? V skutočnosti existuje šesť tajomstiev – a oni’vlastne vôbec nie sú tajomstvom, pretože my’rozobral som ich dole.

Ako propagovať webovú stránku

 1. Vyberte si webhostingu
 2. Využite SEO vo svoj prospech
 3. Zahrnúť blog
 4. Položte tvár svojmu obsahu
 5. Hosťujúci blog
 6. Používajte sociálne médiá

Prečítajte si o podrobnom sprievodcovi každým krokom.

1

Vyberte si webhostingu

Prvé veci ako prvé. Ak sa chcete ubezpečiť, že vaše webové stránky dokážu zvládnuť všetok prenos, ktorý vaša vynikajúca propagácia bude generovať, musíte si zvoliť silného poskytovateľa webhostingu. Poskytovatelia hostingu sú hráči v zákulisí, ktoré udržiavajú webové stránky bez problémov a rýchlo sa načítajú. Správny webhosting bude môcť poskytnúť vašej stránke dostatok zdrojov na umiestnenie veľkého počtu návštevníkov naraz.

Dobre vedieť: Ak ty’znovu používať a tvorca webových stránok Ak chcete vytvoriť svoj web, potom sa o vás postará webhosting! Príťažlivosť tvorcov webových stránok spočíva v tom, že sa starajú o všetky technické práce v zákulisí, ale kompromisom je, že ste vyhrali’nemám toľko škálovateľnosť alebo ovládanie keď sa o seba postaráte.

Ako si môžem zvoliť správneho webhostingu?

Hlavní hráči webhostingu – čo my’zaradil som sa do nášho sprievodcu po 11 najlepších poskytovateľov webhostingu – sú určené faktormi, ako sú dostupnosť, ukladací priestor, šírka pásma a hodnota za peniaze.

uptime je dôležité, pretože sa týka množstva času, počas ktorého je váš web v prevádzke bez problémov so serverom. 100% dostupnosť je nemožná, ale väčšina poskytovateľov garantuje dostupnosť 99,99% a viac. Ale aj v rozsahu 99.90 – 99.99%, každý kúsok robí rozdiel!

Napríklad 99,95% prestojov predstavuje približne 4,5 hodiny prestojov ročne, zatiaľ čo 99,99% predstavuje menej ako jednu hodinu prestojov ročne. Ak je prevádzka najdôležitejším faktorom, odporúčame vám HostGator so zárukou dostupnosti 99,99% dostupnosti.

Zaujíma vás HostGator? Viac informácií nájdete v našom Recenzia hostgátora

skladovanie, alebo “miesto na disku,” je dôležitá, pretože čím viac súborov dokáže hostiteľský server pojať, tým rýchlejšie sa váš web načíta pre návštevníkov. Úložisko by malo byť najvyššou prioritou najmä pre každého, kto prevádzkuje veľký blog alebo prevažne vizuálnu stránku portfólia, ako sú umelci alebo fotografi.

Bandwidth je tiež dôležitý pre každý typ webovej stránky, pretože sa týka rýchlosti, akou sa môžu prenášať údaje medzi webovou stránkou a počítačmi, ktoré sú k nej pripojené. Inými slovami, šírka pásma má obrovský vplyv na rýchlosť načítania webovej stránky.

Poskytovatelia hostenia vedia hodnotu dobrého ukladacieho priestoru a šírky pásma a väčšina z nich ponúka zodpovedajúce balíčky. my’Strávili sme mesiace testovaním a výskumom každého poskytovateľa sami a Bluehost je taký, ktorý v hodnotení rebríčka a5 / 5 dosiahol v našich rebríčkoch ukladací priestor a šírku pásma.

Chcete sa dozvedieť viac o Bluehost? Získajte viac informácií od našich Recenzia Bluehost

Ľudia sa chcú dostať dobre Hodnota za peniaze z akéhokoľvek nákupu a webhosting nie je výnimkou. Pri vykonávaní nášho výskumu poskytovateľov webhostingu sme’Majte na pamäti, že najlacnejšia možnosť nie’t sa vždy rovná najlepšej hodnote. my’Skóroval som každého poskytovateľa hostingu na základe najvyššej kvality funkcií, úložného priestoru a služieb zákazníkom, ktoré získate za najmenšie množstvo peňazí, a hosting A2 ponúka vynikajúcu kombináciu.

Zaujíma vás hosting A2? Prečítajte si naše Hodnotenie hostingu A2 Pre viac informácií Nie ste si istí, ktorý poskytovateľ najlepšie nastaví vaše stránky pre úspech? Naše komplexné porovnávacia tabuľka webhostingu vám poskytne viac informácií o najlepších poskytovateľoch!

Chceš trochu viac vedenia? Pozrite si našich sprievodcov pre konkrétne odvetvie:

 • Najlepší weboví hostitelia pre fotografov
 • Najlepší weboví hostitelia pre blogerov
 • Najlepšie webové hostiteľov pre študentov

Teraz, keď ste’informujte sa, čo sa týka nastavenia vašich stránok’Prejdite na zvyšok našich tipov na propagáciu webových stránok.

2

Využite SEO na svoju výhodu

SEO alebo optimalizácia vyhľadávacích nástrojov pokrýva všetky zmeny, ktoré môžete urobiť na svojich webových stránkach tak, aby sa umiestnili na vyšších pozíciách na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov (SERPS), ako sú zmeny v službách Google. Skvelé SEO je dôležité, pretože čím vyššia je vaša webová stránka v sieti Google’s rebríčkom, tým väčšiu návštevnosť získa – prvých päť organických výsledkov predstavuje 67,60% všetkých kliknutí vo vyhľadávaní Google.!

Niektoré veľké webové stránky zadávajú outsourcing odborníkom na SEO, aby vylepšili svoje poradie, ale existuje veľa tipov na SEO, ktoré môžete implementovať sami, zadarmo. my’pokryje tie najjednoduchšie a najúčinnejšie:

 • Optimalizácia obrazu
 • Názvy stránok a meta popisy
 • Jednoduché adresy URL

Optimalizácia obrazu

podľa “optimalizácia obrazu,” máme na mysli, aby boli obrázky na vašom webe atraktívnejšie pre vyhľadávače. Môžete to urobiť pridaním obrázok alt značky, ktoré vy’Počas procesu nahrávania budete môcť zahrnúť. Alt značky sú popisy, ktoré sa zobrazujú namiesto obrázka v prípade problémov s načítaním, ale tiež jasne informujú prehľadávače vyhľadávacích nástrojov o tom, čo presne zobrazuje každý obrázok na vašom webe..

Okrem pridávania alt značiek môžete tiež obklad vaše obrázky pred ich odovzdaním. To znižuje veľkosť súboru a uľahčuje rýchle načítanie stránok. Don’nebojte sa – nemusíte’Na kompresiu obrázkov nepotrebujete žiadne technické znalosti! Mnoho online nástrojov vám umožní komprimovať obrázky zadarmo jediným kliknutím. Používame ImageResizer.com pre nás!

príklad zmeny veľkosti obrázkaImageResizer.com a ďalšie podobné weby uľahčujú kompresiu obrázkov čo najjednoduchšie.

Názvy stránok a meta popisy

Názvy strán a meta popisy sú to, čo tvorí “útržok.” Toto je ukážka stránky, ktorá sa zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania Google, napríklad tu:

príklad serp

…V tomto príklade, “” je názov stránky a “B” je popis.

Chcete, aby vaše tituly a popisy boli krátke a relevantné – sú’je to prvý dojem, ktorý veľa ľudí získa z vašej stránky, a vy’Budem chcieť, aby pritiahli potenciálnych návštevníkov! Napríklad, že “…” vidíte v príklade názov by sa mal vyhnúť, ak je to možné. Čím kratší a sladší je váš titul, tým lepšie!

Mali by ste sa tiež zamerať na zahrnutie kľúčového slova do názvov stránok. kľúčových slov je slovo alebo fráza, ktorú ľudia vyhľadávajú na stránkach Google a podľa ktorej chcete hodnotiť svoju stránku. Napríklad, ak chcete, aby sa vaša stránka hodnotila podľa kľúčového slova “tipy na cvičenie,” potom ty’Túto frázu chcem zahrnúť do názvu stránky, napr. “Naše 5 najlepších tipov na cvičenie.”

Používanie zacielených kľúčových slov môže mať obrovský vplyv na vaše webové stránky’s rebríčku, čo bude mať obrovský vplyv na premávku. Emma Kowalski, marketingová plánovanie pre web Xtreme Events, vysvetľuje, ako SEO zvýšila svoju spoločnosť’s publikom v priebehu času:

“Prostredníctvom väčšieho úsilia v oblasti SEO za posledný rok sme zaznamenali nárast našej návštevnosti o 103% medziročne! Vo veľkej miere sa to týkalo hĺbkovej stratégie obsahu, riešenia problémov s kanibalizáciou na webe a rozširovania do nových oblastí..”

Domovská stránka udalostí xtremeXtreme Events je spoločnosť so širokým publikom. Jeho webová stránka propaguje rôzne podujatia od detí’s narodeninovými párty na cvičeniach firemných team buildingov. Top tip: možno sa čudujete, čo “Kanibalizmus” znamená v Emme’s kontext. V SEO dochádza k kanibalizácii, keď sa na viacerých stránkach vášho webu hodnotia rovnaké kľúčové slová. Ak k tomu dôjde, vaše stránky v podstate navzájom súťažia, čo nie je produktívne! Aby ste tomu zabránili, môžete spustiť vyhľadávanie Ctrl + F prostredníctvom konkurenčnej stránky pre cieľové kľúčové slovo a odstrániť to, čo nájdete.

Jednoduché adresy URL

Top tip: tvoj webové stránky a tvoj webové stránky sú dve rôzne veci, pokiaľ ide o SEO. Stránka je podmnožinou vášho webu – napríklad adresa URL našej webovej stránky je websitebuilderexpert.com, ale táto konkrétna stránka’s URL je websitebuilderexpert.com/building-websites/how-to-podporovať-your-webové stránky/. Najjednoduchšie a najúčinnejšie techniky SEO zahŕňajú úpravu individuálnej stránky na vašom webe!

Mať krátku a sladkú adresu URL stránky je pre SEO skvelé, pretože vyhľadávacím nástrojom a používateľom uľahčuje pochopenie toho, o čom je stránka. Spoločnosť Google tiež odporúča oddeliť slová adresy URL spojovníkmi, pretože to vytvára jednoduchší zážitok z čítania.

Výskum kľúčových slov je tiež skvelý nástroj SEO na pomoc s propagáciou webových stránok. my’Pokryji ho v ďalšej časti, pretože vám to pomôže vygenerovať obsah pre blog.

Ďalšie informácie

 • Objavte najlepších tvorcov webových stránok pre SEO pomocou nášho definitívneho hodnotenia
 • Pozrite sa na najlepších poskytovateľov hostingu pre SEO a získajte viac praktických informácií
 • Naučte sa, ako písať popisy metaznačiek, ktoré zvyšujú návštevnosť vašich stránok

3

Zahrnúť blog

Väčšina tvorcov webových stránok vám umožní pridať na svoj web stránku blogu kliknutím na tlačidlo, ktoré môžete pravidelne aktualizovať pomocou príspevkov a fotografií. Blog je skvelý propagačný nástroj pre akýkoľvek druh webovej stránky, pretože do vašej značky pridáva prvok ľudského záujmu a ukazuje, že vaše stránky sa neustále obnovujú novými informáciami..

Ryan Jones, výkonný riaditeľ digitálneho marketingu v agentúre Web Design Imaginaire, vysvetľuje, ako jeho spoločnosť využíva svoj blog ako propagačný nástroj:

“Svoje súčasné publikum neustále zapájame pravidelným publikovaním nových a zaujímavých blogových príspevkov. Náš blog generuje na našich stránkach veľkú návštevnosť a číta ju veľká skupina ľudí, takže neustále chceme zaistiť, aby obsah, ktorý tlačíme, bol čerstvý, aby sme udržali záujem ľudí..”

imaginárna blogová stránka

Takže blogovanie so zaujímavým obsahom prinesie na vaše stránky viac návštevníkov a udrží existujúcich záujemcov zaujímať. Ale o čom by si mal blogovať? vy’Budem sa chcieť držať všeobecných tém, ktoré vaša firma / portfólio / web už má, ale pokiaľ ide o konkrétne nápady, SEO vám môže pomôcť rozhodnúť sa!

Toto je kde výskum kľúčových slov prichádza do hry. Čo by chcel človek, ktorý navštívi vaše stránky, prečítať? Napríklad, ak predávate make-up online, môžete blogovať o najnovších trendoch krásy. V takom prípade vy’chcem použiť kľúčové slová ako “populárny make-up” alebo “nový make-up.” Ktoré kľúčové slová však privedú na váš blog najväčšiu návštevnosť?

Môžete to zistiť pomocou bezplatných online nástrojov, ako sú napríklad Trendy Google a Odpovedať verejnosti, ktoré vám v priebehu času zobrazia objem vyhľadávania rôznych kľúčových slov. Tieto informácie potom môžete použiť na rozhodnutie, ktoré kľúčové slová budú modelovať vaše príspevky na blogu potom! Pozrite si tieto údaje zo služby Trendy Google o objeme vyhľadávania pre dané kľúčové slovo “matná rúž”

príklad trendov google

Vidíme, že objem vyhľadávania bol na jar nižší a potom vrcholil koncom novembra, čo nám hovorí, že to bolo’Najlepšie je propagovať matnú rúž, keď ľudia hľadajú teplý zimný vzhľad.

Raz ty’Našli ste kľúčové slová, mali by ste ich použiť v názve príspevku a tiež ich zahrnúť (v primeranom počte) do celého príspevku. Všimnite si, že nemáte’Nemusíte sa držať iba jedného kľúčového slova na stránke – do blogového príspevku môžete zahrnúť niekoľko kľúčových slov a pokúsiť sa ho zaradiť do viacerých výsledkov vyhľadávania.!

Ďalšie informácie

 • Uvoľnite svojho vnútorného autora pomocou nášho Sprievodcu blogom
 • Začnite s naším zoznamom najlepších blogovacích platforiem

4

Položte tvár na svoj obsah

To ide ruka v ruke s uverejňovaním blogov ako spôsob, ako zosobniť vaše úsilie o propagáciu svojich webových stránok. Existuje veľa spôsobov, ako zlepšiť prístupnosť vašich webových stránok, a všetky z nich sa dajú ľahko implementovať.

Vytvorte “O nás” strana

Pridanie znaku “O nás” stránka na vašom webe je skvelý spôsob, ako upútať publikum. V jednej nedávnej štúdii 52% respondentov uviedlo, že “O nás” stránka je prvá vec, ktorú chcú vidieť, keď pristanú na webovej stránke!

Prečo sa ľuďom toľko zaujíma o tvár za webom? dobre, dôvera a sympatičnost sú podceňované faktory vo svete online. Len preto, že môžete’t tieto prvky budovať tvárou v tvár, nie’To znamená, že by ste na ne mali zabudnúť!

príklad stránky o násToto je jeden z našich obľúbených “o nás” stránky od výrobcu snowboardu Burton. to’Je to jednoduché, čisté a hovorí o ľuďoch a vášni za spoločnosťou!

Aké informácie by ste teda mali uviesť vo svojom “O nás” a ako by ste mali rozprávať svoj príbeh? my’Napísal som podrobného sprievodcu písaním “O nás” stránku, ktorú môžete konzultovať, ale skrátka: chcete vytvoriť priateľský, ale zrozumiteľný tón, preukázať svoju dôveryhodnosť a vždy obsahovať jasné kontaktné informácie.!

Zahrnúť videá a obrázky

Môžu sedieť na vašom “O nás” stránku, vstupnú stránku alebo kdekoľvek inde na vašom webe! Najlepším spôsobom, ako nadviazať kontakt s publikom, je zobrazovať fotografie a videá seba a svojho tímu. Len don’t Pred odovzdaním nezabudnite obrázky skomprimovať!

tímová fotografiaPozrite sa na tento obrázok tímu WBE – my’umiestnil som ich na našu vstupnú stránku, aby sme sa mohli predstaviť čitateľom, ako ste vy!

Ak ty’obávajú sa videá, ktoré spomaľujú rýchlosť vašich stránok’je to jednoduchá oprava. Videá môžete nahrať na platformy ako YouTube alebo Wistia a potom ich vložiť na svoje stránky. Nahraním do tretej strany a vložením namiesto vloženia priamo na svoje stránky vložíte “závažia” videí pripadá na tretiu stranu.

5

Hosťový blog

Do dnešného dňa by ste mohli uvažovať o tom, čo viac by sa dalo povedať o blogovaní? Veľa!

Hosťovské blogovanie znamená vytváranie príspevkov pre iné webové stránky. Zjavnou výhodou tohto je, že sa vystavujete novému publiku. Ale blogovanie pre hostí je tiež obrovským prínosom pre SEO, pretože vytvára spätné z hosťujúcich stránok späť na vaše stránky.

Spätné odkazy sú skvelé pre SEO, pretože naznačujú vyhľadávacím nástrojom, že iné weby považujú váš web za autoritu v relevantných témach. Odkazom späť na vás ostatné weby overujú, či ste dôveryhodným zdrojom informácií – a dôveryhodné zdroje končia v hornej časti stránok s výsledkami vyhľadávacieho nástroja.!

Ak chcete začať s hosťovaním blogov, musíte poslať správu ihrísk na relevantné a kvalitné webové stránky. vy’Chcem vyhľadať webové stránky, ktoré by ste si prečítali sami. Nezabudnite na niektoré ďalšie kritériá:

 • Prezentácia na webové stránky vo vašom výklenku
 • Prezentácia na webové stránky s podobnou čitateľnosťou ako vaša
 • Prezentácia na webové stránky, ktoré by ste považovali za dôveryhodné

Ako napísať ihrisko hosťa blogu

Raz ty’Vybral som si stránku, ktorú si vybral’rád by som pre teba písal’Chcem postaviť editora prostredníctvom e-mailu alebo sociálnych médií. Než začnete písať svoje ihrisko, je to’to je najlepšie skúmať webovú stránku a jeho editory a čítať čo najviac z webovej stránky’s obsahom, aby ste dokázali, že rozumiete štýlu písania’Budem hľadať.

Potom ty’Budem chcieť brainstorming okolo tri tematické nápady poslať editorovi. Každá myšlienka témy by mala byť označená názvom a súhrnným zhrnutím asi 100 – 200 slov. vy’Chcem dať editorom viac ako jednu možnosť na výber! použitie veľkoobjemové kľúčové slová a medzery na webe’s existujúcim obsahom informovať vaše rozhodnutia. Akonáhle budete mať tri titulky a zhrnutia najvyššej kvality, môžete’znovu pripravený na ihrisko!

6

Použite sociálne médiá

Tento posledný krok sa vám môže zdať zrejmý, ale tam’je toľko nevyužitý potenciál propagácie webových stránok, pokiaľ ide o sociálne médiá. Vytvorením nasledujúcich krokov na platformách ako Facebook, Instagram a Twitter môžete zvýšiť informovanosť o svojom webe medzi miliardami ľudí, ktorí tieto platformy používajú..

Môže byť však ohromujúce pokúsiť sa zviditeľniť platformy s toľkou konkurenciou. Najlepším spôsobom, ako propagovať svoje webové stránky na sociálnych médiách, je nájsť a sledovať ďalšie stránky vo vašom nika. Ak ty’znovu spravujete portfólio svojich diel a potom sledujete umelcov’fanúšik, alebo ktorí robia podobné projekty na vlastnú päsť. Raz ty’Sledovali ste tieto stránky, uistite sa, že komunikujete s ich príspevkami – pošlite povzbudivý komentár, napíšte, čo sa vám páči, a položte otázky. Je to skvelý spôsob, ako získať expozíciu voči iným umelcom’ stúpenci a šance sú vysoké’Zaujíma vás, čo ponúkate. To isté platí pre webové stránky v akomkoľvek inom výklenku!

Raz ty’Keď som začal rozširovať publikum, môžu vám pomôcť aj sociálne médiá udržujte toto publikum zapojené. Odpovedzte na komentáre a správy a pýtajte sa otázky alebo spúšťajte ankety na sociálnych platformách, aby vaši diváci vedeli, že majú slovo. Obzvlášť silným sociálnym nástrojom na udržanie angažovanosti ľudí sú e-mail marketing, a skutočne to funguje: jeden prieskum zistil, že 80% firiem sa kvôli udržaniu zákazníkov spolieha na e-mailový marketing.

Tu’Ako to funguje: akonáhle vy’Na sociálnych sieťach som si vytvoril pokračovanie, môžete zbierať ľudí’s e-mailovými adresami (zvyčajne prostredníctvom formulára na vašom webe) a rozposielajte informačné bulletiny a propagácie, aby ste sledovateľov sledovali. Populárne platformy pre e-mailový marketing, ako sú Mailchimp a Constant Contact, vám môžu pomôcť pri organizovaní veľkého množstva e-mailových adries a odosielať používateľom naplánované správy na mieru podľa vášho zoznamu..

Ako propagovať svoje webové stránky: Wrap-Up

V tejto chvíli máte všetky rady, ktoré potrebujete, aby ste upútali pozornosť, ktorú si váš web zaslúži. Zhrnutie: Tu je šesť najlepších krokov pri propagácii webových stránok:

 1. Vyberte si webhostingu
 2. Využite SEO vo svoj prospech
 3. Zahrnúť blog
 4. Položte tvár svojmu obsahu
 5. Hosťujúci blog
 6. Používajte sociálne médiá

Niektoré z týchto krokov budú pre vás účinnejšie ako iné, ale všetky tieto kroky pomôžu posunúť vaše stránky na ďalšiu úroveň! Emma napríklad pripomína rôzne skúsenosti, ktoré spoločnosť Xtreme Events mala pri marketingu sociálnych médií oproti SEO:

“Vzhľadom na to, že máme niekoľko známych osobností, ktoré si radi vyskúšajú našu činnosť, od Messi po KSI, určite sme videli nejaké výhody zo sociálnych médií, pričom mnohé z našich videí sa stali vírusovými alebo ich zbierali národné publikácie. NI však nie je návratnosť investícií do sociálnych kampaní’Zdá sa, že zatiaľ neprinášajú také dobré výsledky ako Google AdWords alebo SEO.”

Každá stratégia propagácie webových stránok’Diskutovali sme o tom, ako šíriť slová o svojich stránkach, ale chceme vedieť, ktorá z nich je pre vás najvhodnejšia. Dajte nám vedieť v komentári – a radi propagujete!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map