Ako vytvoriť webovú stránku pre fotografie

Ľahko sledovateľný sprievodca vytvorením tohto perfektného webu

Ak ty’fotograf, ktorý sa dnes usiluje uspieť’s digitálnym vekom, vy’Potrebujem webovú stránku. Pre tých, ktorí sú v kreatívnej profesii, mať už webovú stránku už nie je konkurenčnou výhodou – teraz’je to skôr prípad toho, že by jeden nemal vážnu nevýhodu. Či ty’Keď hľadáte nových klientov, nové zamestnanie alebo len rozširujete svoj profil, webová stránka portfólia je nástroj číslo jedna, ktorý máte k dispozícii.


Ale hej, už to vieš, a preto si aj ty’znovu tu. A dobrá správa je, to’Doslova nikdy nebolo jednoduchšie vytvoriť webovú stránku pre fotografiu, na ktorú môžete byť hrdí – a vy nemáte’Nepotrebujete ani žiadne technické zručnosti, aby ste ich mohli zbiť.

Ako vytvoriť webovú stránku pre fotografiu v 8 jednoduchých krokoch:

 1. Stanovte jasný cieľ svojej webovej stránky.
 2. Vyberte správcu webových stránok.
 3. Vyberte si plán.
 4. Nájdite šablónu, ktorú máte radi.
 5. Pridajte svoje fotografie a obsah.
 6. Inštalovať aplikácie.
 7. Nechajte svoje fotografie vidieť.
 8. Skontrolujte a zverejnite.

my’Podrobne vás prevediem každým z týchto krokov pomocou snímok obrazovky, ktoré vám pomôžu von.

Dobre vedieť: Tvorcovia webových stránok sú jednoduché nástroje typu všetko-v-jednom, ktoré každému uľahčujú online pripojenie. V tomto článku sme’Zameriavam sa na vytváranie fotografickej stránky pomocou nástroja na tvorbu webových stránok.

WordPress je výkonná, ale o niečo technicky náročnejšia platforma. Ak ty’o trochu viac technickej istoty a pripravenosti na projekt, pozrite si nášho sprievodcu zostavením webovej stránky s WordPressom, kde porovnajte svoje možnosti.

Ste pripravení začať? Skvelé’získajte galériu online!

Skôr ako začneme, pozrite si niekoľko ďalších sprievodcov:

Najlepší tvorcovia webových stránok 2019 – 500 hodín výskumu neskôr a pre rok 2019 máme konečných 10 najlepších

Najlepší tvorcovia portfólia webových stránok – pokiaľ ide o zostavenie pozoruhodnej webovej stránky portfólia, jedná sa o najlepšie platformy pre túto prácu

11 Najlepšie tvorcovia webových stránok pre fotografie 2019 – podrobný pohľad na najlepších tvorcov webových stránok pre fotografie

Porovnanie webových stránok pre fotografie – na porovnanie všetkých najlepších platforiem na zostavenie webovej stránky pre fotografie vedľa seba

1

Stanovte jasný cieľ svojej webovej stránky s fotografiami

Predtým, ako sa ponoríte do budovania svojej webovej stránky s fotografiou, je’Je dôležité urobiť krok späť a zvážte svoje ciele a hlavný účel vašich stránok. Ovplyvní to platformu, ktorú ste si vybrali na vytvorenie svojich stránok, a ako postupujete pri jej navrhovaní. Napríklad:

 • Ste fotograf udalostí, ktorý hľadá nové miestne podnikanie? Vyberte si tvorcu webových stránok so silnými funkciami SEO (Search Engine Optimization), ktoré vám pomôžu nájsť výsledky vyhľadávania Google.
 • Chcete zarobiť peniaze predajom svojich obrázkov online? Vyberte si výrobcu webových stránok s dobrou funkciou elektronického obchodu. Ak chcete obrázky predávať ako stiahnuté, uistite sa, že tvorca podporuje predaj digitálnych produktov (nie všetci stavitelia to robia)..
 • Ste v hľadaní novej práce v odbore a používate túto stránku ako svoje portfólio? Uistite sa, že váš napísaný obsah – napríklad stránka O nás – môže byť v centre pozornosti vašich obrázkov. Možno budete chcieť pridať aj sekciu životopisu a blog založený na fotografiách, ktorý by vám ukázal svoju odbornosť.
 • Potrebujete iba jednoduchý web, aby ste mohli začať a zvyšovať svoj profil? Vyberte si dobre zaoblený staviteľ (my’Dozviete sa o našich obľúbených položkách v ďalšej časti) a začnite s najlacnejším plánom.

Predtým, ako sa presuniete do ďalšej fázy:

 • Určte jasný cieľ – alebo niekoľko cieľov – pre svoju webovú stránku pre fotografie. Aj keď ty’Začínam to, je to naozaj dôležitý krok pri formovaní vzhľadu vašej stránky.

2

Vyberte tvorcu webových stránok

Tvorcovia webových stránok sú online nástroje, ktoré môže ktokoľvek použiť na online pripojenie. Ako základ svojej stránky vyberiete šablónu a potom prvky presuniete myšou na miesto, kde chcete, aby sedeli. Môžete vytvoriť ďalšie stránky, ako aj upraviť stránky, ktoré sa dodávajú s vybratou šablónou. Stručne povedané, ak’znovu pohodlné používanie programu PowerPoint’Pomocou nástroja na tvorbu webových stránok sa budete cítiť pohodlne.

Použitie nástroja na tvorbu webových stránok, platíte cenu all-in, zvyčajne niekde medzi 5 a 25 $ / mesiac. Niektorí stavitelia skutočne ponúkajú plány, ktoré sú úplne zadarmo, ale my’Pokrym to, prečo nie’t vždy najlepší nápad o niečo neskôr.

Mnoho ľudí sa mýli za predpokladu, že tvorcovia webových stránok budú pre svoje webové stránky príliš obmedzujúci. Zatiaľ čo’je pravda, že oni’nie sú najlepšou cestou pre všetky typy webov, pre webové stránky s fotografiami sú skutočne ideálne. Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť s tvorcom webových stránok:

 • Nahrať nový obsah rýchlo, bez potreby vedieť, ako kódovať
 • Pripojte existujúci názov domény alebo vyberte nový
 • Integrujte svoje sociálne médiá
 • Pridajte kontaktný formulár
 • Vytvor prihlasovacia oblasť pre klientov
 • Ľahko prepnite spôsob zobrazenia obrázkov
 • Predávame digitálne a fyzické produkty

Vybranie správcu webových stránok je dôležité – potrebujete platformu, ktorá vyhrala’nestojí to zem a môže sa meniť podľa vašich ambícií. Všetko to odkazuje na nastavenie cieľov, ktoré sme sa venovali v poslednej časti.

my’Vykonali sme rozsiahly výskum najlepších tvorcov webových stránok na trhu a testovali každú platformu’ľahké použitie, flexibilita dizajnu, hodnota za peniaze, funkcie a ďalšie. Taktiež získavame svetských ľudí, aby otestovali každého staviteľa a poskytli nám ich spätnú väzbu.

Z 50+ tvorcov webových stránok my’Testovali sme, sú to prvé tri’identifikoval som sa ako najlepší na vytváranie webových stránok s fotografiami:

 • Squarespace
 • Wix
 • SmugMug

nechať’bližšie si prečítajte každú z nich:

1. Štvorcový priestor

Najlepší všestranný tvorca webových stránok pre fotografie

to’Nie je žiadnym prekvapením, že Squarespace, skutočný vedúci dizajnu, je najlepším tvorcom webových stránok pre profesionálne vyzerajúce fotografické stránky. Ponúka niektoré z najštýlovejších šablón v okolí s kurátorským výberom možností špecifických pre fotografiu.

Štvorcový priestor AvenueV tomto príklade. upravujeme šablónu ‘Avenue’

Ako stavajú vývojári webových stránok, spoločnosť Squarespace je celkom v pohode. Našou jedinou sťažnosťou je, že rozhranie na úpravy je v súlade s minimalistickým vzhľadom ochrannej známky – inými slovami’Nie vždy je zrejmé, ako robiť veci.

Trvá to trochu zvykať, ale akonáhle to urobíte, vy’Nájdem Squarespace štýlovú platformu so silnými funkciami pre zviditeľnenie vašej práce.

tam’bez plánu zadarmo, ale existuje bezplatné dvojtýždňové skúšobné obdobie. Prémiové plány začínajú už od 12 dolárov mesačne a umožňujú vám tiež pripojiť svoju vlastnú doménu.

2. Wix

Najjednoduchšie je použiť webovú stránku na tvorbu fotografií

Ak je pre vás hlavná priorita jednoduchosť použitia, potom spoločnosť Wix skutočne poskytuje. V skutočnosti to bol tvorca webových stránok, ktorý naši používatelia s najväčšou pravdepodobnosťou odporúčajú po otestovaní.

Pridávanie fotografií Webová stránka WixEditor Wix je skutočne intuitívny – vy’Vyzdvihnem to hneď, ako to urobili naši používatelia

Wix’Šablóny nemusia mať rovnaký okamih ‘wow faktor’ ako Squarespace’s, ale v skutočnosti ponúkajú viac priestoru na prispôsobenie – a tam’je ich oveľa viac (v skutočnosti viac ako 500). Ak ty’radi trávite čas experimentovaním, môžete urobiť niečo také’je to skutočne jedinečné a nepopierateľne pôsobivé.

Wix ponúka úplne bezplatný program alebo platené plány začínajúce na 13 USD mesačne.

3. SmugMug

Najlepšie pre bezpečnosť fotografií

SmugMug je webový tvorca navrhnutý špeciálne pre fotografov, čo znamená, že obsahuje veľa dôležitých funkcií.

Editor SmugMugPokiaľ ide o vytváranie vašich webových stránok s fotografiami, SmugMug pre vás robí veľa ťažkých ťahov – ale konečný výsledok nie je’t rovnako elegantný ako s Squarespace alebo Wix

Ak sa na svoje webové stránky prihlasujú rôzni klienti, aby si mohli prezerať svoje obrázky, potom je bezpečnosť, samozrejme, nanajvýš dôležitá – niečo, čo má SmugMug k dispozícii. Niektoré plány tiež zahŕňajú možnosť pridať vlastný vodoznak k vašim obrázkom, aby boli chránené pred kopírovaním alebo snímaním obrazovky bez vášho súhlasu (aj keď nie sme’t automaticky na palube s touto praxou – niečo, čo my’v časti FAQ).

Rovnako ako Squarespace, neexistuje žiadny bezplatný plán – ale s platenými plánmi začínajúcimi iba 4,78 $ mesačne, SmugMug ponúka veľkú hodnotu za peniaze. S týmto lacným plánom môžete dokonca predávať fyzické obrázky – obrovský bonus. tam’s 14-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou.

Predtým, ako sa presuniete do ďalšej fázy:

 • Skontrolujte každú z vyššie uvedených platforiem z hľadiska cieľov webových stránok.
 • Rozhodnite sa, ktorú platformu máte’by som chcel vyskúšať a zaregistrovať sa – alebo ešte lepšie, zaregistrovať sa na pár a vyskúšať ich!

Ďalšie informácie:

Recenzia Wix – Zistite, prečo sa pri testovaní používateľov ukázalo ako najvyšší

Squarespace Review – Fotografi to milujú, ale ako sa darilo v našom výskume?

Recenzia SmugMug – Aké sú výhody a nevýhody tohto špecializovaného tvorcu portfólia online?

3

Vyberte plán

Keď sa zaregistrujete do nástroja na tvorbu webových stránok, môžete’Bude potrebné, aby ste uviedli svoje meno a e-mailovú adresu a vybrali, na ktorom pláne začať (hoci rôzni tvorcovia webových stránok to robia v trochu odlišnom poradí). Toto je tiež fáza, v ktorej ste vy’Zobrazí sa výzva na výber názvu domény, t. j. vášho webu’s jedinečná adresa – naša je napríklad websitebuilderexpert.com.

Mnoho staviteľov (vrátane Wix) ponúka bezplatný plán. Je to skvelé na testovanie toho, či je staviteľ pre vás ten pravý, ale my nie’t odporúčame držať sa tohto bezplatného plánu veľmi dlho; vy’Budem zaseknutý so staviteľom’s reklamami na vašom webe a ich názvom v názve domény. Wix’Názvy domén bezplatného plánu sú obzvlášť lákavé, a to podľa formátu username.wixsite.com/siteaddress. Takže náš by bol hannah57707.wixsite.com/hannahsphotography – nie ten najchytrejší!

Horný tip: Ak ťa poznáš’chceli by ste prostredníctvom svojich stránok predávať produkty, dávať pozor na plány, ktoré zahŕňajú funkčnosť elektronického obchodu. Ak ty’ak sa nerozhodneme, začnite s lacnejším plánom a aktualizujte ho neskôr.

Aj keď ty’znovu len začínam’s prvkom ‘predstieraj to dokým to nespravíš’ – ak vaše stránky vyzerajú profesionálne a vy’znovu pribijete ten prvý dojem’Vyzerám omnoho skúsenejšie.

Opak je samozrejme tiež pravdou. Rozvetvenie aspoň najlacnejšieho plánu je podľa nás jedinou možnosťou pre každého fotografa.

Predtým, ako sa presuniete do ďalšej fázy:

 • Porovnajte funkcie každého plánu, ktorý ponúka vybraný tvorca webových stránok
 • Rozhodnite sa o pláne, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Ak ty’nie ste si istí, začnite s lacnejším plánom a inovujte neskôr

4

Nájdite šablónu, ktorú máte radi

Ako fotograf si prajete, aby vaše fotografie žiarili na vašich fotografiách – a vaše webové stránky by sa nemali líšiť. Mali by ste byť schopní to zvládnuť ‘tvoj’ – to’Prečo je výber webového tvorcu, ktorý ponúka veľa prispôsobenia, tak zásadný.

Šablóny na fotografiu vo štvorciTu’s výberom štvorcového priestoru’s fotografické šablóny

Wix aj Squarespace ponúkajú širokú škálu krásnych šablón, z ktorých sú všetky roztriedené do rôznych odvetví. Stačí kliknúť na ikonu ‘Fotografie / portfólio’ kategóriu a potom vyberte najlepšiu šablónu, ktorá vyhovuje vašim fotografickým ambíciám.

Šablóny fotografií WixWix má v súčasnosti 40 šablón, ktoré kategorizuje ako ‘fotografie’

Keďže sa SmugMug sústreďuje na webové stránky s fotografiami, pre vašu webovú stránku bude fungovať ktorákoľvek z 26 šablón.

Šablóny na fotografovanie munícieTu’je snímka o tom, ako by mohla vyzerať vaša stránka SmugMug Dobre vedieť: Štvorcový priestor a SmugMug vám po publikovaní umožňujú zmeniť šablónu, ale vy’to nedokážem s Wixom. Ak sa rozhodnete pre Wix, uistite sa, že ste’Pred výberom šablóny ste spokojní s výberom šablóny.

Raz ty’Vo svojom staviteľovi ste si vybrali šablónu, môžete si prispôsobiť text, obrázky na pozadí, ponuky a navigačné lišty. Prispôsobenie funguje trochu inak, v závislosti od toho, ktorý staviteľ si vyberiete:

Squarespace – ty nie’Nemám toľko slobody, pokiaľ ide o zmenu vami zvolenej šablóny’s vzhľad, pokiaľ nie’som rád, že sa v kóde zakorení. To nie je zlá vec, pretože vám zaručuje dodržiavanie najlepších postupov pri navrhovaní.

Wix – ty’Mám úplnú voľnosť pri presúvaní obsahu kdekoľvek. V skutočnosti môžete rýchlo skončiť s niečím, čo nemá podobnosť s pôvodnou šablónou (čo je dôvod, prečo môžete)’t prepnúť šablóny po zverejnení).

SmugMug – S SmugMug je všetko postavené pomocou ‘blokovanie obsahu’. to’nie je to také ľahké ako Wix, ale je to’je menej rigidné ako Squarespace.

Predtým, ako sa presuniete do ďalšej fázy:

 • Ukážte niekoľko rôznych šablón fotografie / portfólia
 • Otestujte niekoľko šablón ponúkaných tvorcom webových stránok a zistite, ktoré z nich sa najviac hodia vášmu obsahu
 • Pred rozhodnutím o konečnom výbere vyskúšajte prispôsobenie niekoľkých šablón. Pamätajte, že ak používate Wix, vyhrali ste’Po publikovaní nebude možné prepnúť šablónu

5

Pridajte svoje fotografie a obsah

Teraz ty’Vybral som šablónu’čas na dôležité veci – pridanie fotografií a obsahu! Musíte naplánovať, čo chcete a kam chcete. my’Nižšie vysvetlím, ako pridať obsah do každej časti vášho webu.

Úvodná stránka

Domov je miestom, kde sa umenie nachádza. Okrem vlastného portfólia je domovská stránka najdôležitejšou stránkou vášho webu. Musíte zachytiť predstavivosť návštevníkov iba na jednej stránke, takže si to zarátajte!

Tu je niekoľko úvah:

 1. Mriežka alebo hrdina – chcete zobraziť veľa obrázkov v mriežke alebo urobiť vyhlásenie iba s jedným?
 2. Farba a písmo – aké farby a štýl budú s vašimi snímkami dobre fungovať?
 3. navigácia – toto je v podstate vaša webová stránka’s a ako používatelia nájdu rôzne sekcie vášho webu. Premýšľajte o tom, kde na stránke chcete toto sedieť. Cez hornú a dolnú časť ľavej strany sú celkom štandardné možnosti, takže ak urobíte niečo iné, urobíte vyhlásenie
 4. Integrácia sociálnych médií – chcete pridať tlačidlá, informačný kanál Instagram alebo oboje?

Horný tip: Ak ty’Je nepravdepodobné, že by ste veľmi často aktualizovali hlavný obsah svojej webovej stránky. Pridanie galérie Instagramu môže byť ľahkým spôsobom, ako zobraziť nejaký nový obsah na vašej webovej stránke, a to bez akejkoľvek ďalšej práce. Keď odovzdáte obrázok na svoj účet na Instagrame, automaticky sa stiahne aj z vašej domovskej stránky a bude vyzerať sviežo a aktuálne..

Prezentujte svoje obrázky

Váš web by mal byť kurátorským výberom vašej práce’ste na to veľmi hrdí – často to budú vaše najaktuálnejšie veci. Don’nepodľahnite pokušeniu nahrať všetko, čo ste vy’Už som niekedy pracoval – vaše stránky budú chaotické a ťažko navigovateľné.

Pokiaľ ide o prezentáciu vašich obrázkov, vy’Mám niekoľko rôznych možností:

 1. Použite galériu

Zobrazovanie obrázkov vo formáte galérie je celkom štandardný prístup. Pomocou aplikácie, ako je Galéria Wix Pro, môžete usporiadať obrázky ako mriežku alebo prezentáciu a návštevníci to môžu ‘Páči sa mi to’ fotografie priamo na vašom webe.

 1. Rozdeľte obrázky podľa témy, projektu alebo dátumu

Trochu podhodnotenejšou metódou prezentácie je rozdelenie obrázkov podľa projektu alebo témy (napr ‘portréty’ alebo ‘pohyb’) a dajte každému súboru vlastnú stránku. Táto stránka je potom prepojená z vášho webu’s navigácia na domovskej stránke.

O stránke

Potenciálni klienti chcú poznať oko za objektívom. ‘O mne’ Táto sekcia vám umožňuje pridať úvodnú osobnosť a hovoriť o vašej inšpirácii a zážitkoch. Mali by ste hovoriť v prvej osobe a my’d dôrazne odporúčame pridať fotografiu seba, aby sa vášmu portfóliu cítil príjemnejší pocit.

Kontaktná stránka

Uistite sa, že vytvoríte špecializované ‘Kontakt’ (zahrnutá v navigácii na domovskej stránke), aby sa s vami mohli skontaktovať potenciálni klienti. Na túto stránku môžete buď pridať svoje kontaktné údaje, alebo pridať kontaktný formulár, ktorý ľuďom umožní odosielať svoje otázky na jedno miesto 24 hodín denne..

Internetový obchod

Ak chcete zo svojich záberov urobiť niekoľko centov, potrebujete internetový obchod. Na platformách Wix, Squarespace a SmugMug sa to dá dosiahnuť aktualizáciou cenového plánu, ktorý odomkne funkčnosť elektronického obchodu..

Blog

Toto je určite voliteľné, ale je potrebné zvážiť niečo, čo stojí za zváženie. Blog môže byť skvelým sprievodom k webovej stránke o fotografii – či už ju používate ako spôsob zdieľania fotografických tipov a postrehov, alebo pomocou nej rozprávate príbeh svojich najnovších projektov..

Ale písanie nie’t všetci’s šálkou čaju a to’je v poriadku – ak je’nie je to niečo, čo by ste sa cítili pohodlne, alebo vy vás poznáte’Budem sa snažiť udržiavať krok s aktuálnym stavom’je najlepšie prestať.

Predtým, ako sa presuniete do ďalšej fázy:

 • Rozhodnite sa pre formát svojej domovskej stránky
 • Usporiadajte farbu a písmo, ktoré zodpovedá vášmu obsahu a osobnej značke
 • Vytvorte stránku O nás a stránku Kontakt
 • Pridajte na svoj web internetový obchod (ak plánujete svoje obrázky predávať, buď ako súbory na stiahnutie alebo ako výtlačky)
 • Zvážte vytvorenie blogu a ak ste niečo také, nahrajte niekoľko úvodných príspevkov’rád by som to skúsil

6

Inštalovať aplikácie

Aplikácie môžu pomôcť posilniť vaše webové stránky v oblastiach ako marketing, financie, sociálne médiá, doprava a blogovanie.

Pre vašu webovú stránku fotografie sme’d odporúčame integrovať aplikáciu sociálnych médií, ako je Facebook alebo Twitter. Týmto sa prepojí váš web so sociálnymi kanálmi, ktoré môžu pomocou niekoľkých kliknutí priamo na vašom webe zobraziť vaše fotografie veľkému publiku v sociálnych médiách..

Ste aktívny na Instagrame? Môžete prepojiť svoj informačný kanál Instagram so svojím webovým serverom a dať svojim návštevníkom prehľad o vašich sociálnych sieťach.

E-mailový marketing je ďalšou vynikajúcou funkciou, ku ktorej máte prístup prostredníctvom aplikácie. Vytvorením efektívnej e-mailovej marketingovej kampane môžete bez problémov osloviť existujúcich a potenciálnych klientov a zdieľať informácie o svojich najnovších otvoreniach v galérii..

to’Je potrebné poznamenať, že vy’Za niektoré aplikácie budem musieť platiť, aj keď spravodlivé číslo je bezplatné.

Wix aj SmugMug majú trhy s aplikáciami, ktoré môžete prehľadávať a kupovať presne tak, ako by ste používali svoj smartphone’s App Store. Samotná spoločnosť Wix má v ponuke viac ako 250 aplikácií:

fotografovanie trhu s aplikáciami wix

Tu sú niektoré z našich obľúbených bezplatných aplikácií Wix pre webovú stránku s fotografiami:

 • Formáty Wix – pre kontaktné otázky
 • Wix Art Store – predávať digitálne umelecké diela a grafiky
 • Instagram Feed – pridať informačný kanál Instagram na svoju domovskú stránku
 • Spotify Player – do každého projektu pridajte bezplatnú zvukovú stopu

Tiež sme radi doplnok SmugMug Adobe Lightroom, ktorý vám umožní vystrihnúť sprostredkovateľa a postupovať od editácie po publikovanie..

Dobre vedieť: Štvorcový priestor funguje trochu inak. Nie’Nemáte trh aplikácií pre externú integráciu, radšej namiesto toho budujte ďalšie funkcie interne. To znamená, že môžete zaručiť, že funkcie služby Squarespace sú vysoko kvalitné, ale nie’Nemám rovnakú rozmanitosť, ako by ste mali, povedzme, Wix. Predtým, ako sa presuniete do ďalšej fázy:

 • Nájdite a preskúmajte svojho tvorcu webových stránok’s výber aplikácií alebo funkcií
 • Experimentujte s pridaním niekoľkých rôznych funkcií na svoje webové stránky a rozhodnite sa o konečnom výbere – ďalšie môžete pridať vždy neskôr

7

Nechajte svoje fotografie vidieť

vy’Teraz som si vytvoril váš web. Hurá! Ale to’je to iba polovica príbehu; teraz to ľudia musia nájsť.

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete získať oči na svojich webových stránkach – a my nie’To len povedať svojim kolegom, priateľom a rodine!

SEO (Search Engine Optimization) zohráva obrovskú úlohu pri upozorňovaní vašich webových stránok. SEO zahŕňa ladenie alebo ‘optimalizácia’ vaše stránky, aby pomohli spoločnosti Google ‘čítať’ to, čím sa zvyšuje vaša pravdepodobnosť, že sa na stránke s výsledkami objavíte vysoko.

S SEO ste nikdy predtým nepracovali? Nebojte sa – my’Ukážem vám, ako dať svojej webovej stránke s fotografiami väčšiu expozíciu na stránkach Google pomocou našich najlepších tipov pre SEO.

 • Pridajte alternatívny text – Vyhľadávacie nástroje môžu ‘čítať’ vaše titulky – môžu’vidieť obrázky! To znamená, že do každej fotografie musíte pridať jednoduchý popis, ak je to možné, pomocou kľúčových slov.
 • Buďte pripravení na mobil – Zabezpečte, aby bol váš web priateľský k mobilným telefónom, aby sa naformátoval tak, aby vyzeral skvele na obrazovke smartfónu (stavitelia webových stránok, ktorých sme sa zmienili, majú túto funkciu zabudovanú). Vyhľadávacie nástroje na svojich stránkach s výsledkami uprednostňujú mobilné responzívne weby.
 • Použite kľúčové slová – Vyhľadajte začiatok ‘Kľúčové slová’ súvisiace s vaším typom fotografie pomocou vyhľadávacieho nástroja, ako je Plánovač kľúčových slov Google, potom slová prirodzene implementujte do svojej kópie bez toho, aby ste ich nadmerne využívali. Napríklad, ak’ako svadobný fotograf v Bostone, použite Plánovač kľúčových slov Google na kontrolu ľudí, ktorí hľadajú tento výraz ‘svadobný fotograf Boston’, potom túto frázu začleňte do kópie svojich stránok.
 • Minimalizujte veľkosť obrazového súboru – Na skomprimovanie obrázkov použite nástroj ako kraken.io bez kompromisov v kvalite. Zníži sa tak čas načítania stránok, čím sa zákazníci a vyhľadávacie nástroje budú spokojní. Pozrite sa na naše rýchle pred a po kompresii nižšie – obrázok napravo je 18,7% ‘menšie’ z hľadiska veľkosti súboru a trvalo iba niekoľko sekúnd.

Predbežná kompresia obrázkaPred kompresiou: 62,61 KB Obrázok po kompresiiPo kompresii: 50,90 KB

obrázok: @ danielacuevas cez Unsplash

Väčšina staviteľov tiež prichádza s množstvom SEO poradenstva, takže nie’Nebojte sa, ak to všetko znie trochu ohromujúco.

Z našich troch najlepších staviteľov vynikajú Wix a Squarespace v tejto oblasti ako zvlášť silné. Wix má po ruke zdroj Wix SEO Wiz, ktorý vám ponúka okamžité tipy, ako aj dlhšie čítanie:

wix seo fotografie webových stránokTu’s rýchly prehľad o oblastiach, s ktorými vám Wix SEO Wiz môže pomôcť

Pokiaľ ide o SEO, Squarespace nevie’Nemám to isté ‘ruka drží’ prístup, ale má skutočne pôsobivú škálu dôležitých funkcií na získanie očí na vašom webe. Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete so službou Squarespace robiť:

 • Upravte názvy stránok a meta popisy
 • Vytvorte si vlastnú stránku 404
 • Upravte automaticky generované adresy URL

Pozrite sa na kontrolný zoznam spoločnosti Squarespace SEO, kde nájdete celú škálu ponúkaných funkcií.

Zistiť viac:

Wix SEO Review

Wix SEO Battle

Preskúmanie štvorca

Predtým, ako sa presuniete do ďalšej fázy:

 • Pridajte k obrázkom alt text
 • Minimalizujte veľkosť obrázkových súborov pomocou nástroja na kompresiu obrázkov, napríklad kraken.io
 • Skontrolujte, ako každá stránka vyzerá z mobilného telefónu alebo znížte veľkosť okna v prehliadači
 • Vyhľadajte kľúčové slová, ktoré ste vy’chceli by ste zacieliť pomocou nástroja, ako sú napríklad Kľúčové slová Google, a vkusne ich začleniť do názvov kópií a stránok

8

Skontrolujte a zverejnite svoju webovú stránku pre fotografie

Pred zverejnením svojich webových stránok musíte skontrolovať, či všetko funguje. Nenechajte kameň bez kameňa – opravte svoju kópiu, otestujte svoje odkazy a ak cítite potrebu.

Potom by ste mali požiadať niektorých priateľov a rodinu, aby skontrolovali váš web. Druhé stanovisko vám môže skutočne pomôcť zlepšiť používateľskú skúsenosť s vašimi webovými stránkami. Pred zverejnením sa preto uistite, že máte nejaké pripomienky!

Keď ty’ste s vašou webovou stránkou úplne spokojní’Je čas stlačiť toto tlačidlo, aby ste sa dostali naživo online. Cítim sa dobre, správne?

Avšak, to’nie je koniec vášho príbehu o vytváraní webových stránok. Aj po vás’publikovali, musíte pravidelne aktualizovať svoje webové stránky s najnovšími fotografiami, aby boli čerstvé. Čím viac aktualizujete svoje alt texty a kľúčové slová, tým väčšia je pravdepodobnosť, že na vašom webe nájde viac klientov a zákazníkov online.

Ak ju chcete zabaliť, uistite sa, že máte:

 • Posúdili ste každú stránku svojho webu z rôznych veľkostí obrazovky
 • Požiadali priateľov a rodinu, aby korigovali akúkoľvek kópiu a otestovali každú stránku svojho webu, aby odstránili akékoľvek chyby
 • Hit zverejniť!
 • Plánované v niektorých budúcich aktualizáciách, aby bol váš obsah aktuálny

Ako vytvoriť webovú stránku pre fotografie: Zhrnutie

Tam to máte – náš sprievodca vytvorením webovej stránky pre fotografiu. Ako vidíte, nemusíte’• byť webový dizajnér na dosiahnutie niečoho krásneho a funkčného; stačí sa rozhodnúť, aký je hlavný účel vášho webu, a zvoliť najlepší nástroj pre danú prácu. Tvorcovia webových stránok sú teraz pokročilejší ako kedykoľvek predtým, takže sú tu’nie je lepší čas začať s budovaním.

Radi začnete? Stavíme sa, že ste – tu’Rýchly pohľad na tieto kroky:

8 krokov na vytvorenie webovej stránky s fotografiami:

 1. Stanovte jasný cieľ svojej webovej stránky.
 2. Vyberte správcu webových stránok.
 3. Vyberte si plán.
 4. Nájdite šablónu, ktorú máte radi.
 5. Pridajte svoje fotografie a obsah.
 6. Inštalovať aplikácie.
 7. Nechajte svoje fotografie vidieť.
 8. Skontrolujte a zverejnite.

Ak ty’Vytvorili sme webovú stránku pre fotografie a máte svoje vlastné tipy alebo triky’d rád ich počujem! Dajte nám vedieť v komentároch.

A medzitým šťastné tvorenie!

Najčastejšie otázky

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me