Písanie pre web: 19 najlepších tipov

Konečný sprievodca písaním na webe

Odporúčané písanie obrázkov pre webPísanie obsahu pre online publikum má svoje vlastné výzvy, pravidlá a skryté úskalia. Ľudia na celom svete robia pri písaní svojho webového obsahu veľké chyby.


Nemáme’nechcem, aby si sa k nim pridal.

my’znovu sa uistite, že ste stúpali nad bežnými nebezpečenstvami výletov, a postavili ste sa na cestu k vytvoreniu úžasného obsahu online. Porazte svoju konkurenciu, oslňte svojich čitateľov a vdýchnite na svoj web nový život pomocou nášho podrobného sprievodcu.

my’Poskytnem vám najdôležitejšie pravidlá písania pre web a prinesiem vám exkluzívne informácie od skutočných odborníkov, ktorí sa spoliehajú na produkciu hviezdneho obsahu pre život.

Dokonca aj profesionáli, ktorí vytvárajú web, môžu naraziť a stratiť svojich čitateľov’ Záujem. Či ty’Keď znova spustíte blog, píšete kópiu svojej firemnej webovej stránky alebo spravujete účty sociálnych médií, táto príručka vám poskytne radu, ktorá vám umožní konať, ako zlepšiť zapojenie a zvýšiť počet konverzií..

Naším prvým neoficiálnym tipom je uvádzať krátke úvody, takže my’d lepšie prejsť na dobré veci!

odborník na tvorbu webových stránok pre webový infographic

Náš praktický infographic ukazuje všetkých 19 krokov, ktoré potrebujete na písanie pre web. Neváhajte ho uložiť, zdieľať a vrátiť sa k nemu vždy, keď potrebujete nejaké užitočné tipy na písanie!

Ak dávate prednosť dobrému staromódnemu zoznamu, tu’s každý z krokov znova:

Top 19 Pravidlá pre písanie na webe

1 Preskúmajte čitateľa
2. Poznať svojho nepriateľa
3 Použite nadpisy
4 Zapojte čitateľa
5 Udržujte jazyk jednoduchý
6 Povedzte čitateľom, kde sú
7 Informácie o prednom zaťažení
8 Buďte priamy
9 Použite konverzačný tón
10 Buďte aktívny, nie pasívny
12 Buďte štedrí s vizuálmi
13 Píšte pre čítačky obrazovky
14 Vrstva písania pre skimmery a skenery
15 Vynechajte žargón
16 Správne korektúry
17 Don’t zanedbávať svoju mikroskopiu
18 Dávajte pozor na svoje metaúdaje
19 Pozdravte sociálne médiá

Teraz ty’znovu vyzbrojený našimi 19 jednoduchými krokmi, prečítajte si podrobný rozpis každého z nich, plus niekoľko exkluzívnych bonusových tipov od odborníkov!

Teraz ty’znovu vyzbrojený našimi 19 jednoduchými krokmi, prečítajte si podrobný rozpis každého z nich, plus niekoľko exkluzívnych bonusových tipov od odborníkov!

Ďalšie informácie

 • Pozrite sa na naše Tabuľka porovnania nástroja na tvorbu webových stránok ak je ďalším krokom vytváranie webových stránok – porovnáva sa najlepšie staviteľov v okolí!
 • Používate na začatie blogu naše tipy na písanie odborných webov? Môžete nájsť našu recenziu Najlepšie blogovacie platformy užitočný.
 • Hľadáte niečo trochu konkrétnejšie? náš Ako napísať výzvu na akciu Príručka obsahuje niekoľko tipov pre odborníkov na vytváranie presvedčivých kópií.

Predtým ako začneš

V tejto časti sme’Obal:

Tip č. 1: Preskúmajte svoje čítačky

Tip č. 2: Poznajte svojho nepriateľa

# 1. Preskúmajte svojho čitateľa

Pred vložením pera na papier – alebo skôr prstami na klávesnicu – sa musíte dostať do mysle vašich čitateľov. to’Je nevyhnutné poznať svoje publikum aby ste mohli zaujať ich záujem a naplniť ich potreby. Opýtajte sa sami seba: prečo ľudia prichádzajú na môj web? Čo hľadajú?

Akonáhle budete mať odpovede na tieto otázky, tam’je len jedna vec, ktorú treba urobiť: dať čitateľom, čo chcú.

Čitatelia sú drsní, netrpezliví a zdvorilí tvorovia – používajú nesprávny jazyk alebo poskytujú nesprávnu informáciu a oni’Predtým, ako poviete, opustím vaše stránky “prosím don’nechoď.” Tu je niekoľko tipov, ako udržať spokojnosť zákazníkov:

 • Vytvorte personas – skúste vytvoriť tri až päť osôb, ktoré predstavujú rôzne sekcie vášho publika. Môžete to urobiť prostredníctvom rozhovorov s čitateľmi v reálnom živote, použitím demografických údajov z analýz svojich stránok a nahliadnutím na čitateľov.’ sociálne profily.
 • Prispôsobte svoje písanie cieľovému publiku – používať rovnaký jazyk ako vaši čitatelia. Ak ty’píšem pre staršiu demografickú skupinu, don’nepoužívať dospievajúce slangové slová a ak áno’písajte pre anglické alebo americké publikum, uistite sa, že ste’znovu používajte správny jazyk a odkazy.
 • Don’prestať klásť otázky – dokonca aj raz’znovu vydávam bežný obsah, don’predpokladajme, že viete, čo vaši čitatelia chcú. Neustále kontrolujte a skúmajte, či sú vaši čitatelia spokojní.

Rada expertov

john pannell
John Pannell
, Senior Marketing Executive vo spoločnosti Access Self Storage

“Jedným z najdôležitejších prvkov písania pre web je poznať vaše publikum. Pred štyrmi rokmi sme mesačne prilákali viac ako 100 organických návštev nášho blogu. V posunu v taktike sme začali písať pravidelný, kvalitný a optimalizovaný obsah zameraný na záujmy návštevníkov našich webových stránok a teraz generujeme 2 500+ organických návštev za mesiac.”

# 2. Poznaj svojho nepriateľa

Akonáhle poznáte svojich čitateľov, ako sú oni’starí priatelia’je čas na prieskum vašich konkurentov. Musíte poznať dve zásadné veci: kto sú vaši konkurenti a čo oni’robím.

Prieskum konkurencie je nevyhnutný na pochopenie toho, čo musíte urobiť, aby si čitatelia vybrali vašu stránku pred niekým iným’s.

Najprv musíte identifikovať hlavných konkurentov. Pokúste sa uviesť zoznam svojich desiatich najlepších rivalov – ak nemáte predstavu, môžete zistiť prostredníctvom spoločnosti Google hlavnú službu, produkt alebo tému a zistiť, ktoré ďalšie stránky sa zobrazujú najviac.

Najlepší tip! Pomocou nástrojov ako SEMrush môžete zistiť, ktoré stránky sú hodnotené podľa konkrétnych kľúčových slov a ako sa porovnáva váš vlastný web.

Teraz viete, kto ste’musím poraziť, uspokojiť sa s virtuálnym vkladom. Pozrite sa, aký typ obsahu majú’znovu produkujete – sú to videá, blogové príspevky, spravodajské príbehy alebo súbory na stiahnutie? Čo’s úrovňou kvality? Ako často zverejňujú nový obsah?

Raz ty’Mám dobrý profil svojich konkurentov, môžete položiť najdôležitejšiu otázku: čo môžem urobiť lepšie?

Rada expertov

Lukáš Budka


Lukáš Budka
, Riaditeľ spoločnosti TopLine Comms

“Pochopte, čo hľadajú vaše vyhliadky a prečo’znovu ju hľadať; pozrite sa na obsah, ktorý sa objaví pri hľadaní toho, čo hľadajú vaši vyhliadky; potom napíšte lepší obsah – v tomto poradí!”

Nebojte sa čitateľa

V tejto časti sme’Obal:

Tip č. 3: Použite nadpisy

Tip č. 4: Pripojte čítačku

Tip č. 5: Udržujte jazyk jednoduchý

Tip 6: Povedzte čitateľom, kde sú

Možno ste už počuli o porovnaní používateľov webu s divými zvieratami a to’presne to, čo my’hovorím tu. dnes’s online čitatelia hľadajú informácie, ale oni nie’nechcem strácať veľa energie odstraňovaním webového ekvivalentu veľkého byvola. Rovnako ako lev vyberá svoju korisť, neustále hľadajú obsah, ktorý môžu ľahko stráviť.

Ak čitateľ nie je’t šťastie s tým, čo vidia, môžete sa staviť’Budem preč za pár sekúnd. Harsh, však? Našťastie existujú spôsoby, ako môžete posielať všetky správne správy, takže sa vám to nepodarí’t vydesiť čitateľa preč.

# 3. Použite nadpisy

Najlepším spôsobom, ako okamžite upokojiť čitateľa, je použitie nadpisov. To jasne naznačuje vašu stránku’s obsahom, bez toho, aby čitateľ skutočne musel čítať čokoľvek z toho.

Kedy’je to, keď ste naposledy čítali webovú stránku od začiatku do konca, bez toho, aby ste museli skákať dopredu alebo skenovať časti? Stavíme sa, že to nebolo’t kedykoľvek v poslednej dobe.

Nadpisy uľahčujú čitateľom rýchle pochopenie obsahu a smerovanie do sekcie, ktorú si najviac chcú prečítať. Pomyslite na nadpisy, ako sú reklamné príspevky, ktoré vás chytia čitateľa’s pozornosťou a mávnutím ich správnym smerom.

Nadpisy tiež robia vašu stránku atraktívnejšou. tam’nie je nič horšie, ako keď ste konfrontovaní s obrovským blokom textu’prehliadajte internet!

Najlepší tip! Nadpisy sú skvelé pre vašich čitateľov, ale oni’tiež dôležité pre SEO. Dobrá optimalizácia pre vyhľadávače pomáha vášmu miestu dobre sa umiestniť vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja. Kvalitné a štruktúrované nadpisy sú jedným z dôležitých spôsobov optimalizácie stránok.

# 4. Zapojte čitateľa

Ako chytíte svojho čitateľa’s pozornosť a prinútiť ich, aby si prečítali váš článok, namiesto toho, aby zasiahli tlačidlo Späť ? Musíte si vytvoriť háčik.

Všetci milujeme trochu drámu. Polemika, tajomstvo, prekvapivé fakty – všetci nás vtiahnu jedným kľúčovým efektom: chceme vedieť viac. Ak môžete svoj obsah začať skutočnosťou, otázkou, kontroverzným komentárom alebo dokonca anekdotou, máte veľkú šancu získať svojich čitateľov’ pozornosť.

písanie pre web tip zaveste čitateľa

# 5. Udržujte jazyk jednoduchý

Keď ste v škole’Odporúčame vám rozšíriť si myseľ a osloviť tezauru pri každej možnej príležitosti. Písanie na web je trochu iné. V skutočnosti to tak je’je to práve naopak.

Mal by si Udržujte svoje písanie jednoduché – okolo úrovne’očakávam, že 12-ročné deti budú ľahko zrozumiteľné. že’Máte pravdu, musíte si vás predstaviť’píšete pre siedme zrovnávače!

Použitie jednoduchého jazyka nevie’t znamená “hlúpy” váš vynikajúci obsah. V skutočnosti to môže v skutočnosti trvať viac talentov, aby bolo písanie jednoduchého textu dobré. (Aspoň to’to, čo si radi myslíme!)

Jednoduchý jazyk je prehľadateľnejší, váš obsah je prístupnejší širšiemu publiku a pomáha ľuďom pochopiť vašu správu oveľa rýchlejšie.

príklad

&# 10060; 1: Písanie nekomplikovaným a zrozumiteľným jazykom je nevyhnutné pri vytváraní obsahu pre online publikum z dôvodu vzorov čítania a zvykov, ktoré najčastejšie vykresľujú online čitatelia, ktoré sa výrazne líšia od taktiky použitej pri čítaní iných typov publikovaných materiálov..

&# 10004;&# 65039; 2: Pri písaní na web je kľúčom písanie jednoduchým a ľahko použiteľným jazykom. Je to preto, že ľudia nie’neprečítal obsah online, ako by čítal knihu.

S ktorým príkladom sa väčšmi pravdepodobne stretnete? Obzvlášť keď’telefonicky, kontrolujete tento článok počas piatich minút medzi schôdzami v práci? Či sa ti to páči, alebo nie, “prostý” je univerzálny jazyk webu.

# 6. Povedzte čitateľom, kde sú

Mnohí weboví autori zabudli na to, že vaši čitatelia nemusia mať tušenie, o čom sú vaše stránky. Na rozdiel od kníh’nie začiatok, stred alebo koniec, a to musí odrážať váš obsah.

Nikdy nepredpokladajte, že váš čitateľ bol na vašej domovskej stránke, alebo nepreskúmal vašu stránku – to’je pravdepodobné, že’len narazil na vaše stránky a očakávať odpovede okamžite.

Ak ty’pri písaní série pripojených blogových príspevkov alebo súvisiacich sprievodcov sa uistite, že ste prepojili predchádzajúci príspevok, aby sa váš čitateľ mohol vrátiť späť a získať nejaký kontext. Ak ty’ak niečo preskúmate, nezabudnite rýchlo zhrnúť, čo je prvé.

Získate nápad. Naše hodnotenia a porovnania vždy začíname krátkym vysvetlením toho, čo je tvorca webových stránok, ako funguje drag-and-drop alebo čo je hosting a prečo to potrebujete, predtým, ako sa dostaneme do mäsa článku.

Ľudia, ktorí tieto veci vedia už, môžu preskočiť, ale vrátane týchto informácií sa uistite, že nemáte’t odcudziť všetkých čitateľov ktorí hľadali tieto odpovede.

písanie pre web tip povedať čitateľom, kde sú

Nechajte svoje čítačky

V tejto časti sme’Obal:

Tip č. 7: Informácie o prednom načítaní

Tip č. 8: Buďte priami

Tip č. 9: Použite konverzačný tón

Tip č. 10: Buďte aktívny, nie pasívny

Tip č. 11: Udržujte to krátke

Tip č. 12: Buďte štedrí s vizuálmi

Raz ty’Podarilo sa mi chytiť vášho čitateľa’s, musíte ich ponechať na svojej stránke. To sa ľahšie povie, ako urobí. V priemere ľudia čítajú na webovej stránke iba okolo 20% slov. (Takže, ak’stále čítam tento článok – blahoželám!)

Tu je niekoľko jednoduchých tipov a trikov, ako vyťažiť maximum z vašich čitateľov’ obmedzená pozornosť.

# 7. Informácie o prednom zaťažení

Počuli ste, že priemerná miera ľudskej pozornosti je teraz kratšia ako u zlatých rýb? my’viac rozptyľovaný ako kedykoľvek predtým, strata koncentrácie už po viac ako ôsmich sekundách.

digitálny informačný výskum infographicCredit: Digital Information World

To je dôvod, prečo’je dôležité, aby ste si mohli vopred načítať informácie, umiestňovanie kľúčov s sebou na začiatok skladby namiesto čakania na dokončenie.

Toto nie je’t román Agatha Christie, v ktorom budujete napätie a dávate ľuďom odpovede hneď na samom konci. Namiesto toho musíte čo najskôr poskytnúť najdôležitejšie informácie.

Možno ste si všimli, že na začiatku tohto článku sme načrtli, čo by sme chceli pokryť, a potom sme okamžite uviedli hlavné cesty so sebou. To zaisťuje čitateľovi, že bude dostávať skutočné odpovede, odstraňuje akýkoľvek pocit, že sú ťahaní spolu, a dokonca pôsobí ako upútavka..

Napríklad, ak’opakujem písanie porovnávacieho dokumentu, don’t čakať až do konca odhaliť víťaza. Premýšľajte o tom, čo vy’ak by ste boli čitateľom – okamžite dajte odpovede, potom ich povzbudite, aby čítali a zistili “prečo” za vaším argumentom.

Poskytnutím súhrnnej verzie svojho obsahu môžete otvoriť svoju čítačku’so zvedavosťou – vy’Dokázal som, že vieš, čo ty’hovoria o tom, a teraz chcú vedieť viac!

# 8. Buďte priami

Keď niekto píše pre publikum online, môže byť ťažké sa pripojiť. Existuje toľko hlasov, ako dostanú svoje slová, aby vynikli z davu?

Teraz sa možno budete cítiť trochu zmätení, pretože sme prestali používať priamu adresu. Priama adresa je miesto, kde skutočne oslovujete čitateľa “vy.” Don’Nechápem sa nejasne “oni” alebo zastarané “jeden” – uložte túto pre znaky v Downton Abbey.

použitie “vy” na oslovenie čitateľa použite “my” hovoriť z pohľadu spoločnosti a používať “ja” pre individuálny hlas.

Je to priamejšie a okamžite sa vytvorí vzťah medzi vami a čitateľom.

Existujú výnimky, napríklad spravodajské správy, ale celkovo sa jedná o dôležité pravidlo, ktoré treba dodržať. Dokonca aj bankové a zákonné webové stránky používajú priamy jazyk na oslovenie svojich divákov a vás’Uvidím to na celom webe – tie “O nás” všetky stránky používajú priamu adresu!

písanie pre webový tip je priame

# 9. Použite konverzačný tón

Hodina otázok: uprednostňujete chatovanie so svojimi priateľmi alebo prednášate niekým, kto používa formálny, prednášajúci jazyk? my’hádajme, že poznáme odpoveď, a to’to je dôvod, prečo píšeme dosť konverzačným tónom hlasu.

Toto nie je’Nepracujte pre všetky webové stránky, ale ak môžete používať chatový jazyk, odporúčame vám ho. Používanie známych slov, kladenie otázok, hádzanie uznávaných prísloví a vkladanie určitej osobnosti môže viesť k zapojeniu vášho čitateľa dlhou cestou..

Premýšľajte o svojich obľúbených značkách, webových stránkach a blogoch – aký druh tónu používajú? Využívajú každodenný jazyk a robia svoje vety hravými? Ak áno, tak’s, pretože oni’zamerať priamo na svoje cieľové publikum a vytvoriť si osobný zážitok z čítania.

A to’presne to, čo musíte urobiť. Niekedy to znamená ohnúť niekoľko pravidiel, ktoré ste sa naučili na strednej škole. Na prvý pohľad sa to môže zdať čudné, ale akonáhle budete mať chuť tejto slobody, budete’Budem sa snažiť vrátiť sa späť!

Tu je niekoľko príkladov spôsobov, ako znížiť písanie ‘vysokoškolský papier’ a viac ‘dobehový chat’:

 • Rozdeľte svoje vety: Môžete trochu nasekať svoje vety. Viete, kvôli dôrazu. Ako my’robím teraz!
 • Začnite vety “zle” spôsobom: Milovníci gramatiky všade, odvráťte pozornosť, pretože pri písaní na web môžete začať s vetami “a,” “ale,”, “tak,” a “pretože.” Pokračujte, vieme, že chcete.
 • Dajte na svoj riadok špeciálne vety: Ak ty’znovu upozorniť, zdôrazniť určitú frázu alebo chcieť, aby si čitateľ niečo zapamätal, položil ho na svoj vlastný riadok. Môže to byť tiež účinné pri kontrole tempa a humoru.
 • Buďte trochu príležitostní: Môžete použiť zvuky ako phew, preškrtnutia (ako je tento), a dokonca zdieľať svoje vlastné anekdoty pre spojenie so svojimi čitateľmi. Buďte opatrní, ak s nimi prejdete cez palubu – opatrne ich dávajte!
 • Nechajte svoj hlas žiariť: Vaše písanie by malo odrážať vašu spoločnosť alebo značku, ale nie je to tak’Nemyslím tým svoj vlastný jedinečný štýl’t pridaná hodnota. Verte nám, vaši čitatelia ocenia osobný dotyk!

Tieto techniky budú pomôžte svojmu písaniu, aby znel viac ľudsky, čo zase pomôže ľuďom spojiť sa s tým, čo vy’hovorím. Don’Nebuď bez tváre – daj svojim čitateľom pocit, že ťa poznajú.

Rada odborníka

andy golpys

Andy Golpys, Spoluzakladateľ a kreatívny riaditeľ spoločnosti MadeByShape

“Mojím prvým a najdôležitejším tipom je byť sám sebou a reprezentovať osobnosť vašej značky. Ak ty’je to neformálna agentúra, ktorá je priama a výstižná. Na druhú stranu, ak’je to veľmi vážna formálna spoločnosť, ktorá nosí obleky každý deň, potom to musí reprezentovať jazyk na stránke.”

# 10. Buďte aktívny, nie pasívny

Jedná sa o šikovný trik s písaním, ktorý môže znieť technicky, ale v skutočnosti je jednoduchý, keď viete, čo hľadať.

to’s čas, ktorý sme vám predstavili aktívne verzus pasívne písanie. Aby som to bol technický, predmet vety vykoná akciu, zatiaľ čo keď píšete pasívnym hlasom, subjekt dostane akciu.

Znie to oveľa komplikovanejšie, než v skutočnosti je, tak nechajme’Namiesto toho použite príklad. nechať’vezmite slávnu vetu, “mačka sedela na podložke.” Toto je napísané aktívnym hlasom. Ak to prepíšeme tak, aby to bolo’s pasívne, išlo by to: “podložka bola posadená mačkou.” Nie je to tak chytľavé, že??

Vždy by ste sa mali snažiť písať aktívnym hlasom. Je to preto, že’Je to pre čitateľov omnoho ľahšie spracovateľné – rozumenie mozgu vyžaduje menej úsilia, čo znamená, že my’s väčšou pravdepodobnosťou si ich prečítať viac.

Najlepší tip! Pasívny hlas môže byť stále silným nástrojom. Ak chcete znieť viac formálne alebo autoritatívne, použite pasívny hlas. Môže to byť obzvlášť užitočné, ak aj vy’znovu sa zaoberajú citlivými situáciami.

Pasívny hlas je omnoho menej priamy a osobný ako aktívny hlas, vďaka čomu je viac taktný – preto je užitočné, keď kolegovi pošlete e-mail alebo pripravujete sťažnosť..

Napríklad, hovoriť “ty si to urobil’t dokončiť projekt včas” by mohlo viesť k nepríjemným kancelárskym dráham, zatiaľ čo “projekt nebol dokončený včas” je oveľa menej obviňujúci.

Písanie aktívnym hlasom tiež pomáha udržiavať veci jasné, stručné a pôsobivé. Pasívne písanie môže byť vágne a nepríjemné a skôr môže čitateľovi mätať mätúce správy, než aby správu jasne odovzdal.

písanie pre webový tip je aktívne, nie pasívne

# 11. Drž to krátke

to’s jedným z hlavných pravidiel písania pre publikum online: musíte sa čo najrýchlejšie vyjadriť. Dlhé vety možno pracovali v rukách Ernesta Hemingwaya a Jamesa Joyceho, ale bohužiaľ’pri písaní na web je to veľké nie.

A to’nie sú to len vety. Jednoduché slová, krátke vety a elegantné odseky sú zlatým triom úspešného písania na webe.

Krátke vety a odseky vám pomôžu zostať stručné a zabránia tomu, aby sa váš čitateľ upútal do polovice vášho bodu. to’je to všetko o udržaní vášho čitateľa’s maximálnym dôrazom na každé slovo.

Najlepší tip! Ak je to možné, snažte sa, aby vaše vety neboli dlhšie ako 25 slov a vaše odseky najviac tri riadky.

Skvelý spôsob testovania, či je písanie na webe príliš nepríjemné, je použitie nástroja na čítanie. Tieto skenujú vašu prácu a vyberajú príliš dlhé slová a vety.

čitateľný nástrojČítateľný je nástroj, ktorý vám povie všetko, čo potrebujete vedieť o čitateľnosti vášho písania.

my’d odporúčame čitateľné, ktoré môžete používať zadarmo. to’Poviem vám, ktoré slová a vety sú príliš dlhé, kde ste’použil som pasívny hlas, a to aj v prípade, že je váš tón formálnejší alebo konverzačný. Získate tiež celkovú známku – zamerajte sa na B alebo vyššiu.

# 12. Buďte štedrí s vizuálmi

Články s obrázkami získajú o 94% viac zobrazení ako články bez obrázkov. Áno, to’nie je to len vaše písanie’Je to dôležité, keď vy’opätovné vytváranie obsahu online – Potrebujete aj vizuály.

Či už je to’Fotografie, videá, infografiky alebo schémy, vizuály pomáhajú ľuďom spracovať informácie a upútať ich pozornosť.

Prečo sme tak priťahovaní k obrázkom? Naše mozgy sú do veľkej miery pevne zapojené do vizuálneho spracovania, čo znamená, že pre ľudí je ľahšie spracovávať obrázky vysokou rýchlosťou ako text. Takže obrázky nie sú’aby som bol pekný – oni’sú nevyhnutné na udržanie zapojenia vášho čitateľa.

Pokúste sa použiť obrázky, ktoré sú relevantné pre vaše témy aj pre vaše cieľové publikum. Napríklad, ak vás poznáme’píšem pre študentov vysokých škôl, don’t použitie snímok dôchodcov, ktorí požívajú dôchodok.

Ty nie’Nemusím veľa utrácať (alebo čokoľvek) za profesionálne obrázky. Si môžete stiahnuť zadarmo, vysoko kvalitné obrázky z webov, ako je Unsplash, alebo platiť za kredity z Adobe Stock.

Dobrým spôsobom, ako zvýšiť účinok svojich vizuálov, je použitie obrázkov ľudí. to’Zistilo sa, že ľudia venujú viac pozornosti obrázkom s tvárami ako bez nich – napríklad fotografie ľudí na Instagrame majú o 38% vyššiu pravdepodobnosť, že sa im budú páčiť ako obrázky bez tváre.!

Tváre pomáhajú vytvárať pocity empatie vo vašom čitateľovi a môžu dokonca ovplyvniť to, kde čitateľ usmerňuje ich pozornosť.

Štúdie zamerané na sledovanie očí zistili, že sledujeme pohľad ľudí na obrázky. Ak teda’pokúšate sa prinútiť svojich čitateľov, aby venovali pozornosť tlačidlu prihlásenia, napríklad by to mohla byť dobrá taktika na vyskúšanie!

obrázky supersuší príkladSuperdry použil tento obrázok na svojej domovskej stránke – všimnite si, ako je pohľad ľudí na obrázku nasmerovaný na výzvu Holiday Shop k akcii.

Nenechajte nikoho von

V tejto časti sme’Obal:

Tip č. 13: Píšte pre čítačky obrazovky

Tip č. 14: Vrstvenie písania pre skimmery a skenery

Tip č. 15: Vynechajte žargón

Internet je k dispozícii pre každého a pre všetkých bez ohľadu na ich technické schopnosti alebo skúsenosti. Keď ty’pri písaní pre web sa musíte uistiť, že vaše úžasné slová sú vhodné pre každého!

# 13. Píšte pre čítačky obrazovky

Čítačka obrazovky je program, ktorý prijíma obsah na obrazovke (napríklad text, obrázky a odkazy) a uvádza ho do formátu, ktorý môžu ľahko prijať ľudia so zrakovým postihnutím, napríklad reč alebo Braillovo písmo..

to’Je dôležité pamätať na to, že vaše písmo vyhralo’Čitatelia sa na ne budú pozerať – nižšie nájdete niekoľko jednoduchých vecí, ktoré môžete urobiť, aby bol váš obsah prístupnejší pre všetky typy čitateľov:

 • Štruktúra nadpisov – Čítacie programy obrazovky používajú často navigáciu v záhlaví stránok, takže sa ubezpečte’sú s vašou stránkou jasné a štruktúrované’s rozloženie. Štruktúrovaným systémom by bola H1, potom H2, potom H3, potom podľa potreby späť na H2. Don’t skákať napríklad medzi H1 a H6, pretože to bude pre čitateľa obrazovky mätúce.
 • Buďte vo svojom alternatívnom texte popisní – keď môžete’nevidíš obrázok’spoliehajúc sa na popisný alternatívny text (obrázok)’s popisom, ktorý sa objaví, keď nad ním prejdete), ktorý vám povie, čo je na obrázku. Alt text je tiež dôležitý pre SEO, takže by ste to mali robiť aj tak, ale uistite sa, že’Poskytuje používateľom úplný obraz.
 • Vyjasnite si svoje odkazy – premýšľajte o tom, či vaše odkazy majú zmysel samy o sebe. “Kliknite tu” nemá’neviem, kde by mohol používateľ skončiť!
 • Dávajte pozor na automatické prehrávanie videí – Ak čítačka obrazovky mení text na reč a potom sa na vašej stránke začne automaticky prehrávať video, bude to’to bude pre používateľa mätúce a neužitočné. Prinajmenšom poskytnite možnosť vypnutia automatického prehrávania.
 • Don’byť vágny – buďte opatrní a premýšľajte, či má vaša stránka zmysel pre niekoho, kto môže’nevidím to. Napríklad vo formách don’len poviem “Zaškrtnite políčko, aby ste sa uistili, že ste si to prečítali.” Čítačka obrazovky mohla formulár preskočiť – namiesto toho zopakujte, s čím používateľ súhlasí, napríklad: “Registrácia teraz potvrdí vašu účasť. Zaškrtnite políčko, aby ste sa uistili, že ste si to prečítali.”

písanie pre web tip písanie pre čítačky obrazovky

Prečo sa pokúsiť navigovať svoje stránky pomocou čítačky obrazovky sami? Získate tak najlepšiu predstavu o tom, ako prístupný je váš obsah pre zrakovo postihnutých ľudí, a ukážeme vám, kde ste’už to opakujem!

Ďalšie informácie o tom, čo môžete urobiť, aby sa vaša stránka stala prístupnejšou, nájdete v tomto článku: Web som používal jeden deň pomocou programu na čítanie obrazovky.

# 14. Vrstvte svoje písmo pre skimmery a skenery

to’Je to smutné, ale pravdivé – nie každý sa usadí s šálkou kávy, postaví nohy a prečíta si kúsok od začiatku do konca.. Väčšina vašich čitateľov budú skiméry alebo skenery.

Skimperi a skenery hľadajú konkrétne informácie čo najrýchlejšie. Skimperi sa snažia získať celkový dojem o tom, o čom je stránka a ak áno’je to niečo, čo oni’Budem sa tešiť alebo nájsť užitočné. Skenery venujú trochu viac pozornosti – majú na mysli konkrétnu otázku a sú na love.

‘Ako sa opovažujú zaobchádzať s mojím písaním takýmto spôsobom!’ môžete byť v pokušení zakričať – ale nie’t. Skimmery a skenery si zaslúžia skvelý zážitok z čítania, najmä keď tvoria väčšinu publika.

my’Načrtol som niekoľko kľúčových vecí, ktoré môžete urobiť, aby sa váš text vytvoril ‘skimmable’ a skenovateľné. (A my’dal som to do guľkových bodov za všetko, čo skimmers a skenery tam!)

 • Použiť nadpisy – opäť, nadpisy sú najlepším priateľom!
 • Použiť tučne – používajte ho striedmo na zdôraznenie kľúčových faktov alebo dôležitých fráz
 • Použiť medzeru – biele medzery obklopujú odseky a obrázky. to’Je dôležité rozdeliť stránku a nechať váš text dýchať – umožňuje to čitateľovi’mozog tiež dýcha
 • Použiť zoznamy a odrážky – oni’pre čitateľov je ľahšie stráviť!
 • Použiť políčka – dôležité informácie môžete rozdeliť do políčok, aby ste čitateľa nakreslili’s pozornosť

Don’Nemám pocit, že by sa všetky vaše podrobné a podrobné kópie premrhali. Ak nič iné, spoločnosť Google sa usmieva na kvalitný obsah s dlhou formou, takže vytvorenie krásneho písania na webe pomôže vášmu webu ohodnotiť sa dobre.

# 15. Vynechajte žargón

Just. Don’t. Použiť. žargón.

Aspoň, ak sa tomu môžete vyhnúť!

tam’Nie je to spôsob, ako stratiť čitateľov rýchlejšie, než aby sa cítili hlúpo s odbornými termínmi.

Sú chvíle, keď sa to stane’je nevyhnutné používať žargón, najmä ak ste vy’píšu o technike, medicíne alebo podnikaní. Tu v nástroji na tvorbu webových stránok píšeme o tvorcoch webových stránok, hostingoch a dokonca aj o kódovaní – my’nie sú cudzinci žargónu!!

Ak do svojho písania musíte zahrnúť žargón, vždy ho musíte čitateľovi jasne vysvetliť. Pri prvom použití skratky alebo skratky (napríklad SEO) zadajte správne meno a vysvetlite ho, aby čitateľ vedel, čo máte na mysli.

Nikdy nepredpokladajte, že váš čitateľ vie, čo viete. Týmto spôsobom, vy nie’t vylúčiť každého, kto mohol zmeškať žargónovú poznámku.

(Och, a SEO predstavuje optimalizáciu pre vyhľadávače, len v prípade, že by vás niekto zaujímal.)

písanie pre web tip vynechať žargón

Tipy na písanie správ

V tejto časti sme’Obal:

Tip č. 16: Správne korektúry

Tip č. 17: Don’t zanedbajte svoju mikroskopiu

Tip č. 18: Dávajte pozor na svoje metadáta

Tip č. 19: Pozdravte sociálne médiá

Smutnou správou je, že’všetko pre naše tipy na písanie vlastnej webovej kópie – dobrá správa je však zábava’koniec tam: my’Mám pre vás štyri ďalšie kroky, ktoré vám pomôžu oslniť publikum.

vy’tak blízko k tomu, aby sme sa stali majstrom písania na webe, takže my’Dostanem sa priamo k tomu – tam’nie je čas strácať!

# 16. Dôkaz správne prečítaný

Prečítajte si svoj text. Potom to znova prečítajte. Potom si urobte prestávku, dajte si kávu, choďte na prechádzku a vyčistite si hlavu. Potom to znova prečítajte.

písanie pre web tip korektne prečítané

Dôkazové čítanie je kľúčovým krokom. Ak sa do konečnej verzie dostanú nejaké pravopisné chyby alebo chyby, môže to vážne ovplyvniť čitateľa’s dôverou v to, čo vy’hovorím. Nie’neprídem ako profesionálny alebo spoľahlivý!

Najlepší tip! Don’t ponáhľajte svoje korektúry. Pred uzávierkou uverejnenia sa uistite, že ste nechali dostatok času na to, aby vaše písanie prešlo správnym testovaním.

Pred zverejnením odporúčame, aby ste si aspoň jednu ďalšiu osobu prečítali. to’je dobré mať čerstvé oči’Je ľahké oslepnúť na akékoľvek malé chyby, keď ste vy’Pracoval som na kuse na chvíľu.

# 17. Don’t zanedbajte svoju mikroskopiu

Mikroskopia popisuje malé kúsky kópie, ktoré používateľom pomáhajú pri navigácii po webovej stránke. Chybové správy a tlačidlá odkazov sú príklady mikroskopie.

mikroskopia chybovej stránky eharmónieTáto chybová stránka z eharmónie je príkladom mikroskopie! Nie’• opustiť používateľa, ale ponúka vám veľa možností, ako pokračovať v používaní tohto webu.

Nižšie sú uvedené naše hlavné tipy na vytvorenie správnej mikroskopie:

 • Oslovte svojho čitateľa’s obavami – vy’Uvidíte to na formulároch predplatného, ​​keď spoločnosti sľúbia, že vám nebudú zasielať spam alebo vaše údaje zdieľať.
 • Byť špecifický – s chybovými správami, don’len poviem “formulár je nesprávny, skúste to znova.” Namiesto toho buďte konkrétny a uveďte presný návrh: “Vaše heslo je nesprávne.”
 • Vykonajte akciu – Mikroskopia môže byť poslednou bariérou medzi vašim čítačkou a tlačidlom ukončenia. Vždy im dajte ďalší krok – napríklad, ak môžu’• Prihláste sa na svoj účet, poskytnite odkaz na obnovenie svojich údajov alebo pomoc.
 • Drž to krátke – to’sa to z nejakého dôvodu nazýva mikroskopia!
 • Dotiahnuť do konca – menovky tlačidiel by sa mali zhodovať s tým, čo sa stane, keď naň používateľ klikne. Používatelia by nemali’Ak nedostanete spam’sľúbil som žiadny spam. Budujte dôveru tým, že budete plniť svoje sľuby.

Mikroskopia je malá, ale mocná. Don’• nepodceňujte svoju silu, aby ovplyvnila vášho používateľa’s rozhodnutia – dobrá mikroskopia môže byť veľmi presvedčivá, zatiaľ čo pri nesprávnej mikroskopii môžu vaši čitatelia bežať do kopca.

Rada expertov

hannah whitfield

Hannah Whitfield, Content Manager v spoločnosti Website Builder Expert

“Slovo za slovom, váš web’Mikroskopia je jej najdôležitejším obsahom. Pomáha vašim používateľom prechádzať webom a buduje dôveru, ktorá im umožňuje vykonať požadovanú akciu (alebo, ‘convert’) so sebavedomím. Nájdite si čas, aby ste to napravili. Pozrite sa na značky, ktoré obdivujete pre inšpiráciu, a použite nástroje ako Optimizely a Hotjar’stále testovanie, učenie a zlepšovanie.”

# 18. Postarajte sa o svoje metadáta

Metadáta môžu znieť ako jeden z robotov z filmov Transformers, ale je to tak’v skutočnosti iba informácie o stránke, ktoré sa zobrazujú na stránke s výsledkami vyhľadávacieho nástroja.

to’Je dôležité venovať osobitnú pozornosť vašim metaúdajom, pretože to ovplyvňuje, ako sa vaše stránky zaraďujú do výsledkov vyhľadávania, a tiež ovplyvňuje, koľko ľudí sa rozhodlo prekliknúť na váš web, namiesto výsledkov uvedených vyššie alebo nižšie.!

Pri vyhľadávaní v službe Google vy’Zobrazí sa názov meta a objaví sa meta popis. Názov meta je modrý nadpis, na ktorý kliknete, aby ste navštívili web. Meta popis je malý odsek, ktorý sa zobrazuje pod informáciami o stránke.

príklad metaúdajovV tomto príklade, “Časopis” je názov meta a začiatok textu “Najnovšie správy a analýzy” je meta popis.

Meta tituly

Váš meta názov musí byť krátky a jasne povedať užívateľovi, čo môže očakávať od stránky, ktorú majú’chystám sa navštíviť. Kľúčové slová by ste mali zahrnúť do metaznačky, aby sa vaša stránka dostala vyššie.

Váš meta titul by nemal’ale jednoducho oslovte spoločnosť Google – musíte tiež presvedčiť používateľov, aby klikli na váš odkaz. Existuje niekoľko taktík, ktoré môžete použiť, aby bol váš meta titul príťažlivejší a pútavejší ako vaši konkurenti’, počítajúc do toho:

 • Použiť čísla – použitie čísel je obzvlášť dobré napríklad pre sprievodcov, “Ako získať vysnívanú prácu v 5 jednoduchých krokoch.” to’je dobré používať nepárne čísla, keď sa nachádzate’sa snažím chytiť ľudí’s pozornosť – don’neveríte nám? Pozrite sa na túto prípadovú štúdiu o psychológii Odd verzus párne čísla.
 • Použite mocné slová – starostlivo vyberajte príslušné mocenské slová, aby ste si vybudovali dôveru, podnietili zvedavosť a vo všeobecnosti prinútili ľudí kliknúť na váš odkaz. Medzi príklady patria: “úžasný,” “výhradný,” “save,” a “Prísne tajné.”
 • Uveďte dátum – ty nie’nemusím to robiť, ale je to tak’je to dobrý spôsob, ako ľuďom ukázať, že váš obsah je aktuálny a aktuálny.

Popisy meta

Na rozdiel od meta titulov, meta popisy don’priamo ovplyvniť vaše hodnotenie vo výsledkoch vyhľadávania. však, majú obrovský vplyv na to, či ľudia chcú navštíviť vašu stránku, takže si stále zaslúži lásku a veľa pozornosti.

Meta popisy by nemali’Nebuď príliš dlhá, ale chceš tam nacpať veľa presvedčivosti a informácií, aby lákala návštevníkov na svoje stránky. Vysvetlite, o čom je stránka, naznačte, čo nájde návštevník, a pokúste sa tiež vyzvať na akciu, ako napr “začnite svoj blog ešte dnes.”

# 19. Pozdravte sociálne médiá

my’prišli sme k poslednému kroku v našom sprievodcovi písaním pre web. Sociálne médiá sú skvelým miestom na zdieľanie vášho písania so svetom, ale je to tak’je tiež platforma, ktorá zahŕňa svoje vlastné pravidlá písania a nástrahy.

Nemal by si’Nepokúšajte sa zdieľať všetky sociálne platformy, ktoré môžete. Namiesto toho vyberte tie najlepšie pre vás a vaše cieľové publikum a zaviazajte sa, že pre tieto kanály vytvoríte kvalitný obsah.

to’je zvyčajne celkom zrejmé, ako by ste mali písať na sociálnych médiách – napríklad každý vie, že na Twitteri nemá dostatok času, pretože v skutočnosti obmedzuje počet vašich postáv – ale existuje niekoľko rád, ktoré by vám mohli pomôcť.

Prvým je držanie hlasu. Či ty’Ak ide o samostatného bloggera alebo písanie pre veľkú spoločnosť, váš hlas musí byť konzistentný vo všetkých vašich kanáloch. To zahŕňa aj vaše stránky’s obsahom, e-maily a sociálnymi médiami.

Druhým je, aby boli vaše príspevky relevantné. Ak ty’Pokiaľ ide o právnu firmu, buďte opatrní pri zdieľaní videí mačiek alebo používaní skratiek. Áno, tieto veci sú všeobecne prijímané na sociálnych sieťach, ale nie’t akceptované pre vážne značky.

Tretie je presne vedieť, čo chcete získať zo svojich príspevkov v sociálnych médiách. Chcete získať nasledovníkov? Chcete, aby ľudia klikli na váš web? Povzbudiť existujúcich sledovateľov, aby prevádzali? Zohľadnenie tohto cieľa pomôže zamerať vaše príspevky a udržať vaše zdieľanie relevantné.

písanie na web tip pozdraviť sociálne médiá

Písanie pre web: Roundup

blahoželanie! Teraz ste plnohodnotným webovým autorom, ktorý je pripravený vytvoriť si kvalitný online obsah!

my’Skimmed, naskenoval, ponoril, a potápal sa 19 krokov, ktoré musíte sledovať, aby porazil svojich konkurentov a oslniť svojich čitateľov. nechať’Tieto kroky sa rýchlo obnovia.

19 najlepších krokov na písanie na web

 1. Preskúmajte svojho čitateľa
 2. Poznaj svojho nepriateľa
 3. Použite nadpisy
 4. Zapojte čitateľa
 5. Udržujte jazyk jednoduchý
 6. Povedzte čitateľom, kde sú
 7. Informácie o prednom zaťažení
 8. Buďte priamy
 9. Použite konverzačný tón
 10. Buďte aktívny, nie pasívny
 11. Drž to krátke
 12. Buďte štedrí s vizuálmi
 13. Píšte pre čítačky obrazovky
 14. Vrstva pre písanie pre skimmers a skenery
 15. Vynechajte žargón
 16. Dôkaz správne prečítaný
 17. Don’t zanedbávať svoju mikroskopiu
 18. Dávajte pozor na svoje metaúdaje
 19. Pozdravte sociálne médiá

Od tých prvých dní skúmania vašich čitateľov až po zdieľanie vašej práce na sociálnych sieťach’prešiel som dlhú cestu.

Môžeme’t čakať, až uvidíš, čo si ty’Urobím vám naše tipy – vy’Keď začnete písať vlastný webový obsah, dokonca prídu s vašimi vlastnými odbornými tipmi. Teraz choďte a píšte, ale vráťte sa a dajte nám vedieť, ako sa máte na!

Viete niečo o písaní pre web? Podeľte sa o svoje znalosti v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map