GoDaddy Hosting İncelemesi: Solid All-in-One Web Hosting

godaddy logosu


Genel Değerlendirme

4 5 üzerinden

GoDaddy, dört farklı barındırma türü (paylaşılan, VPS, Dedicated ve WordPress) ve bir dizi mükemmel özellik sunan çok yönlü bir barındırma sağlayıcısıdır. Fiyatlandırma planları ucuz değil, ancak tüm ekstralar GoDaddy’yi biraz özel yapıyor. Barındırma ile birlikte bir web sitesi oluşturucuya sahiptir ve dünyanın en büyük alan adı kayıt kuruluşudur..

Onlarca yıldır, GoDaddy web barındırma, alan adı kaydı ve çevrimiçi pazarlamanın en büyük isimlerinden biri olarak yerini aldı. GoDaddy bir ton hizmet sunuyor ve tüm İnternet ihtiyaçlarınız için tek noktadan alışveriş yapmayı hedefliyor.

Web barındırma ve alan adı kaydı yapmıyor’Heyecan verici bir iş gibi geliyor, aslında kulağa düpedüz uysal geliyor. Buna rağmen GoDaddy, meşhur Super Bowl reklamları ve kurucusunun eğlence alışkanlıkları ile halkın gözünde kalmayı başardı..

Ama ne barındırma? GoDaddy web hosting araştırmasında% 77 oyla 6. oldu. GoDaddy değilken’t çevresinde en ucuz şirket, kesinlikle hizmetleri ile paranızın karşılığını almak.

Aslında, yeni başlayanlar GoDaddy seçerken belirli bir avantaj bulabilir, çünkü alan adınızı özel bir alan adı kayıt şirketi ile kolayca yönetebilir ve web barındırma ihtiyaçlarınızı yetenekli bir hizmetle karşılayabilirsiniz..

Daha yüksek fiyatlar’her zaman seni kastetmiyorum’ve DoDaddy buna iyi bir örnek. Hosting hizmetleri herkes kadar iyi’s ve ücretsiz eklentileri iş dünyasının en iyileri arasında. O’ihtiyaçlarınıza tam olarak uyan bir plan bulma meselesi. Rahatlık ve huzurun değeri de vardır ve’GoDaddy’nin parladığı yerler.

GoDaddy Hosting Fiyatları

GoDaddy’s fiyatlandırma onun paylaşılan barındırma için ayda sadece 2,99 $ ‘dan başlar. WordPress hosting ücreti aylık 4,99 $, VPS hosting ücreti ise aylık 19,99 $ ‘dan başlıyor. En pahalı GoDaddy planı aylık en az 89,99 $ maliyeti olan özel hosting içindir.

Daha fazla bilgi:

En İyi Web Hosting Sağlayıcıları – GoDaddy de dahil olmak üzere piyasadaki en iyi hosting sağlayıcılarının karşılaştırmalı gözden geçirilmesi.

GoDaddy Avantaj ve Dezavantajları

Artıları

 • Mükemmel şablon tabanlı web sitesi oluşturucu
 • Paylaşımlı hosting ile ücretsiz Office 365 e-postası

Eksileri

 • Fiyatlandırma diğer büyük web sitesi barındırma şirketlerinden daha yüksektir
 • GoDaddy’s sınırsız teklifler ince baskının yakından okunmasını gerektirir

Kısaca GoDaddy Hosting

1997 yılında Jomax Technologies olarak kurulan GoDaddy, dünyanın en büyük alan adı kayıt kuruluşudur. O’ne kadar web sitesi barındırdığı belli değil, ancak şirket 76 milyondan fazla alanı yönetiyor. Dünyada 14 tesisi ve dünya çapında 17.5 milyondan fazla müşterisi var..

Dünyadaki çoğu insan bir alan adının ne olduğunu veya neden’Bir tane istemek, GoDaddy bir hane ismi oldu. Bu büyük ölçüde 2005 yılında başlayan Super Bowl reklamlarından kaynaklanıyordu. Son yıllarda GoDaddy Super Bowl reklamlarından vazgeçti..

Unutulmaz reklamlarının ötesinde, GoDaddy büyümeye ve günümüzdeki tam hizmet web mağazası haline gelene kadar daha fazla hizmet sunmaya devam etti. Fiyatlandırması diğer bazı web barındırıcıları kadar rekabetçi değil; ancak, Office 365 e-postası, bir web sitesi oluşturucu ve güçlü müşteri desteği gibi güzel avantajlar elde edersiniz.

Tek ihtiyacınız olan bir başlangıç ​​WordPress sitesi ise, biz’d fiyatlandırmanın öncelikli kaygınız olmasını öneririz. Bu konuda çok saygısız olmak değil, ama WordPress kullanıcı deneyimi bir kez aynı’blog platformundayız’s içerik yönetim sistemi (CMS).

Daha fazla bilgi:

WordPress incelemesi – WordPress.org’un tam dökümü ve bundan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz.

Güvenilirlik & Verim

GoDaddy, yüzde 99,99 çalışma süresi vaat ettiğini, bunun da yılda bir günden fazla çalışmama süresi anlamına geldiğini söyledi. Şimdi, GoDaddy’nin bu düzeyde gerçekten performans gösterip göstermediği başka bir sorudur. Web ana bilgisayarlarında çalışma süresi testleri yapan bir web sitesi olan Down.com tarafından yapılan son bir test, GoDaddy’nin ortalama yüzde 99,97 çalışma süresine sahip olduğunu söylüyor. Bu, yılda üç günden daha az çalışmama süresine eşittir, ki bu hala mükemmel.

Yüzde 100 kesintisiz çalışma’t Ortaya çıkabilecek kaçınılmaz teknik sorunlar nedeniyle mümkün. Ancak GoDaddy’nin sunduğu gibi yüzde 100’e yakın, gerçekçi bir şekilde beklemeniz gerekenler.

GoDaddy Özellikleri

GoDaddy bir web barındırıcısında ihtiyacınız olan tüm temel özelliklere sahiptir. Temel planı, bir yıl veya daha uzun süre kayıt olduğunuzda ücretsiz bir alan adı sunar. GoDaddy, ücretsiz sunumunu .CLUB, .COM, .NET, .XYZ, .ORG, .CO ve .CN dahil olmak üzere belirli üst düzey alanlarla sınırlar..

O’taahhüdünüzün süresi boyunca her yıl alan adı başına 18 sent ICANN ücretini ödemeniz gerektiğini belirtmek gerekir..

Temel paylaşılan barındırma planında GoDaddy ücretsiz bir yıl sunuyor’s Microsoft Office 365 iş e-posta aboneliği, genellikle yıllık 60 ABD doları tutarında. GoDaddy hosting ayrıca sınırsız depolama alanı ve web sitesi bant genişliği içeren ölçülmemiş bant genişliği sunar. Sınırsız bant genişliği temel web barındırma hizmetleri için tipik olsa da, sınırsız depolama daha az yaygındır.

Bununla birlikte, GoDaddy’nin sınırsız planlarında bazı belirli sınırları var. Eğer sen’Linux barındırma kullanarak dosya, dizin, vb. hesap başına 250.000 inode sınırlıdır. Windows tabanlı barındırmada sınır hesap başına 500.000 dosya ve klasördür.

Eğer bu size karmaşık geliyorsa,’etkilenme olasılığı düşüktür. GoDaddy, çoğu site için doldurmanın biraz zaman alacağı çok fazla depolama alanı sunar.

Temel Ekonomi planının ötesinde, daha yüksek fiyatlı birkaç katman vardır. Deluxe, Ekonominin tüm temellerine sahiptir, ancak size sınırsız sayıda web sitesi ve alt alan adı verir. Nihai plan sunucunun işlem gücünü arttırır ve bir yıl boyunca ücretsiz HTTPS alırsınız ve bunun ötesinde iş ortak barındırma daha fazla bilgi işlem kaynağı ekler.

GoDaddy Hosting Kullanımı Kolay mı?

Hosting planınızı seçmek GoDaddy ile çok basittir. İstediğiniz planı seçersiniz ve ardından birkaç isteğe bağlı eklenti için iyi işaretlenmiş teklifler vardır. Varsayılan olarak seçilen tek eklenti, web sitesi yedeklemesidir. Diğer olası eklentiler arasında site güvenliği ve HTTPS için bir SSL sertifikası bulunmaktadır.

Paket kurulduktan sonra basitleştirilmiş bir arayüze ulaşırsınız. Buradan e-postanızı ayarlayabilir, bir web sitesi oluşturabilir ve sitenize erişebilirsiniz’s cPanel kontrol paneli. Web sitesinin bu bölümündeki her şey çok temiz ve basit – yeni kullanıcılar için ideal.

CPanel bölümüne girdikten sonra işler biraz daha kafa karıştırıcı olabilir, ancak tasarım hala çok net. Solda, web sitenizin dosya kullanımı, depolama ve benzeri istatistikleri görebilirsiniz. Bu, sitenizin sunucuya koyduğu talepleri ve’ödeneklerini maksimuma çıkarmak.

Pencerenin ana kısmı, çeşitli cPanel kategorileri gibi Dosyalar, Tercihler, Veritabanları, Web uygulamaları, Alanlar, E-posta, Metrik, Güvenlik, Yazılım, ve ileri.

GoDaddy kontrol paneliGoDaddy’nin kontrol paneli temiz ve kullanımı kolaydır. Deneyimsiz kullanıcılar için idealdir

Eğer sen’WordPress sitesi veya başka bir özel içerik yönetim sistemi çalıştırıyorsanız, cPanel kazandı’büyük bir endişe olma. Ama eğer sen’cPanel’de çok fazla zaman harcayacaksanız, tercih ettiğiniz basit tasarımı görmek için GoDaddy ile Bluehost’u karşılaştırabilirsiniz..

GoDaddy’nin kendi sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusu vardır. Web siteniz için bir kategori ve ad seçmenizi ister. Ardından, başlamanız için otomatik olarak temel bir şablon seçer. Web sitesi oluşturucu daha sonra otomatik olarak seçilen temayı değiştirme yeteneği dahil oluşturma sürecinde size rehberlik eder.

Daha fazla bilgi:

GoDaddy web sitesi oluşturucu incelemesi – GoDaddy incelememiz’Şirket içi web sitesi oluşturucu ve bilinmesi gereken özellikleri.

O’kendi sitelerini kurmak isteyen ama yeni başlayanlar için mükemmel bir araç’t Nereden başlayacağınızdan emin olun. Araçla yaptığımız denemede, sekiz temel şablondan birini seçmemize izin verdikten sonra bize renkleri ve yazı tiplerini ayarlama özgürlüğü verdi. Oradan her şeyi özelleştirebiliriz ve herhangi bir öğeyi değiştirmek, tıklamak ve ardından sağ kenar çubuğunda değişiklik yapmak kadar basitti.

Bu değilken’t temel plan ile ücretsiz’eğer harika bir seçenek’hızlı ve kolay bir web sitesi kurmak istiyoruz.

Müşteri desteği

GoDaddy sitenizle ilgili herhangi bir sorununuz varsa, bir düzeltme bulmak için size açık olan çok sayıda resmi ve resmi olmayan seçenek vardır..

GoDaddy’bilgi merkezi ilk durağınız olmalı. O’muhtemelen sorun o kadar benzersiz değil ve ortak bir düzeltme mevcut. Şaşırtıcı bir şekilde, bu genellikle bir destek temsilcisini beklemekten daha fazla zaman kazandırır.

GoDaddy’yardım sitesi büyük simgelerle temsil edilen en yaygın sorun kategorileriyle iyi organize edilmiştir; bunlar etki alanları, cPanel, Windows Hosting, SSL sertifikaları, Office 365 e-postası ve hesap yönetimi hakkında soruları içerir. Tıklama Daha fazla ürün bağlantısı salt metin listesindeki olası sorun kategorilerini gösterir.

Bir sorun seçtikten sonra, GoDaddy bir makale bulana kadar detaya inmenize yardımcı olur.’Sorununuza özgü. Ancak çözümlerin çoğu, müşterilerin birbirlerine yardım ettiği forum yayınlarında bulunur..

GoDaddy hosting inceleme bilgi tabanıGoDaddy bilgi merkezi iyi organize edilmiştir, ancak derinlemesine yanıtlar için forumlara bakmaktan daha iyi olabilirsiniz

Her bir sorun sayfasının üstünde bazı temel ipuçları vardır, ancak GoDaddy genellikle yapmaz’t Bazı web sunucularının kendi başlarına oluşturdukları uzun destek makalelerine sahip. o’forum gönderileri sorun çözümlerini daha güncel tutma eğiliminde olduğundan, kötü bir şey olmayabilir, ancak’Genellikle biraz daha araştırma gerektirdiğinden herkes için değil.

Bilgi tabanı rotası başarısız olursa, normal bir eski Google aramasının da yardımcı olabileceğini unutmayın. GoDaddy o kadar büyük ve popüler ki birçok site ve YouTube kanalı GoDaddy’ye özgü sorunlara yönelik düzeltmeler içeren makaleler yazıyor.

Bu tür bir araştırma olmadığında’t GoDaddy ayrıca canlı sohbet, 7/24 telefon desteği ve sosyal medyadaki sorunları desteklemek için yanıtlar sunuyor.

Fiyatlandırma & Paranın Değeri

GoDaddy, Ekonomi planı ile paylaşılan barındırma fiyatlarının en düşük seviyelerde başladığı sık satışlara sahiptir. 3 yıla kaydolduğunuzda aylık 2,99 ABD doları. Bu başlangıç ​​döneminden sonra fiyat ayda 7,99 dolara kadar çıkıyor. Deluxe planın aylık fiyatı 4,99 $, Ultimate fiyatı ise 5,99 $ ‘dır..

o’fiyatların 3 $ ‘ın altında başladığı Bluehost veya HostGator’dan biraz daha pahalı. Bununla birlikte, GoDaddy’yi kullanmak isteyen herkes için bu ekstra maliyete değebilir’s kullanıcı dostu web sitesi oluşturucu.

GoDaddy’Yüksek trafiğe sahip bloglar için barındıran WordPress’in barındırma fiyatı, aylık 4,99 ABD doları (ilk dönemden sonra 9,99 ABD doları) ve Başlangıç ​​Fiyatı sırasıyla 7,99 ABD Doları ve 9,99 ABD Doları olan Deluxe ve Ultimate planlarına sahiptir. Orada’s ayrıca ayda 9.99 $ ‘dan başlayan iki web sitesi için bir Ultimate planı ve ayda sadece 24.99 $’ dan başlayan 5 ila 50 web sitesi için Pro 5+ planı.

Sanal özel sunucu (VPS) barındırma, 1 GB bellek, 40 GB depolama alanı, ölçülmemiş bant genişliği, 3 özel IP ve bir yıl boyunca ücretsiz SSL sertifikası olan bir VPS için ayda 19.99 dolardan başlar. Yenileme fiyatı, ilk dönemden sonra ayda 30 dolara kadar çıkar. Başlangıç ​​fiyatında aylık 24,99 $ ila aylık 74,99 $ arasında değişen üç VPS planı daha var.

Temel olarak GoDaddy’den bir sunucu kiraladığınız özel barındırma, ayda 89,99 dolardan başlıyor ve 179,99 dolara kadar çıkıyor. Ancak bunlar tanıtım fiyatlarıdır. Bu başlangıç ​​döneminden sonra fiyatlar aylık 169,99 $ ile 349,99 $ arasında değişmektedir. o’Bazı ciddi para ve sadece küçük işletmeler ve trafik ve iş destek bloglar için buna değer.

Sonuç: GoDaddy Sizin İçin Barındırma?

GoDaddy, web sitelerini barındırmak için mükemmel bir seçim olsa da,’ll diğer büyük hosting şirketleri ile biraz daha fazla ödemek zorunda. GoDaddy’nin ücretsiz Microsoft Office 365 e-postası, daha büyük planlarda ücretsiz bir SSL sertifikası ve çoğunlukla ücretsiz alan adı gibi ücretsiz freebies’lerden bazılarını elde etmek buna değer olabilir..

GoDaddy kazandı’t Fiyat duyarlı bir bütçeye sahip olanlar gibi herkes için. Yine de, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli veri merkezi bölgeleriyle, kullanımı çok kolay bir arayüz ve destek için her türlü seçenek, GoDaddy, yeni kullanıcılar ve deneyimli web sitesi sahipleri için bakmaya değer. Bir GoDaddy planı uyduğunda, gerçekten uyuyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map