iPage Hosting İncelemesi: Ucuz ve Biraz Neşeli

Birçoğu benzer özellikler sunduğu için değer web barındırma hizmetleri bakarken büyük bir husustur. Ürünleri hızlara, tepki sürelerine ve olağandışı özelliklere göre ayırabilseniz de, hepsi değerlidir. Başka bir deyişle, en iyi fiyata ne kadar performans ve destek alabilirsiniz??


o’bir görüş iPage kalbini alır. iPage, en ucuz tanıtım fiyatlarından bazılarını ayda 2 dolara sunuyor. Fiyat, bu ilk dönemden sonra yükselir, elbette, ama orada’hiç şüphesiz biz en düşük maliyetlerden birine sahiptir’henüz yeni kullanıcılar için görüldü.

Ama düşük bir ilk teklif iPage sizin için doğru web barındırma yapmak için yeterli mi? İzin Vermek’iPage’ın neler sunduğunu görmek için çeşitli özelliklerine, garantilerine ve web barındırma planlarına dalın.

Artıları:

  • Paylaşımlı hosting için çok düşük tanıtım fiyatı
  • Çok sayıda web barındırma planında ücretsiz alanlar

Eksileri:

  • Giriş sonrası fiyatlar biraz kafa karıştırıcı
  • İlk VPS planı rakiplerle aynı değere sahip değil

iPage: Kısa Bir Tarihçe

Şirket olarak iPage uzun süredir varlığını sürdürüyor. İnternet Arşivi olsa da 1998 yılında kuruldu.’s kayıtları 1999 yılına kadar iPage.com alanının kullanılmadığını ve satılık olduğunu gösteriyor.

Ne olursa olsun, iPage bir web servis sağlayıcısı olarak hayata başladı – aslında Yahoo gibi bir açılış sayfası. 2002 yılında, şu anda aynı şirket olan Endurance Group’a ait olan bir web barındırma sağlayıcısı olarak yeniden hizmete girdi. Bluehost ve HostGator. Mevcut haliyle, iPage bir milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor ve iki veri merkezi var.

Güvenilirlik & Verim

Çoğu web barındırma hizmetleri, çalışma süreleri hakkında yüzde 99,99 garanti ve benzeri gibi görkemli iddialarda bulunur. İPage için böyle değil. Şirket yapmaz’t Açılış sayfasında hiç çalışma süresi iddiasında bulunma.

Araştırmamız, iPage’in yaklaşık yüzde 99,94 çalışma süresine sahip olduğunu ve bu da yılda beş saatin biraz üzerinde çalışmama süresi olduğunu buldu. o’bir takvim yılında çok fazla saat değil, ancak rakiplerin Bluehost ve SiteGround 99.98 civarında çalışma süresi yüzdeleri vardır. Yine de, çalıştığınız sitenin türüne bağlı olarak, yüzde 99,94’lük bir çalışma süresi hata payınız dahilinde olabilir..

Ancak, orada çelişkili sonuçlar var. Hosting Facts, iPage için 2017’de çalışma süresinin yüzde 99,97 oranında bir çalışma süresi bildirdi ve bu da yılda üç saatten daha az çalışmama süresi ekledi. Belki iPage kendilerini kısa satıyor!

Özellikleri

Diğer web barındırma hizmetlerinin aksine, iPage bir “tek beden herkese uyar” paylaşımlı barındırma planı. Bu planın temelleri sınırsız disk alanı, ölçeklenebilir bant genişliği, boş bir alan ve sınırsız alan adıdır. Ayrıca ücretsiz bir web sitesi oluşturucu’s altı sayfa ile sınırlı ve mobil optimizasyon. Çoğu web sitesi sunucusu cPanel Kontrol Panelini kullanır, ancak iPage vDeck kontrol panelini seçer.

Temel hesaplar için alışılmadık sınırsız alan adları özelliğini not edin. O’s fındık ve 10 site ile canlı gitti eğer hasta iPage nasıl olacağını değil, ama 2 veya 3 tercih ederseniz muhtemelen iyi olacak.

Ölçeklenebilir bant genişliği özelliği de ilginçtir. Nominal değerinde’s tüm diğer web barındırma sunduğu sınırsız bant genişliği farklı değil. Dikkate değer olan şey, iPage’in “sınırsız” anlamına geliyor. O’dolaylı bir sayıdır, ama yine de size ne bekleyeceğinize dair bir fikir verir..

Şirket, ölçeklenebilir bant genişliği garantisinin destekleyebileceğini söylüyor “yüzde 99,95’ten fazla” müşterilerinin’ bant genişliği talepleri. Politikalarına uymayanlar için iPage, daha uygun bir barındırma planına geçmelerine yardımcı olmak için web sitesiyle çalışacağını söylüyor.

Diğer temel iPage kapaklarından bazıları WordPress için tek tıklamayla yükleme, Drupal, Joomla, PixelPost desteği ve Gbook ve phpBB gibi forum platformlarını içerir.

İPage uygulamasına rağmen’t gerçekten açılış sayfasında reklam, paylaşılan barındırma ötesinde başka hizmetler sunuyor. Orada’Bir yıl boyunca ücretsiz alan adı, sınırsız depolama alanı ve bant genişliği, önceden yüklenmiş temalar ve eklentiler içeren özel bir WordPress barındırma. Biraz daha fazla ödeme yaparsanız, WordPress’e özel destek, otomatik kötü amaçlı yazılım kaldırma ve SiteLock güvenliği de elde edersiniz.

iPage özellikleri incelemesiiPage Hosting, özelliklerin bir çamaşır listesini sunar. Bu ve fiyatlandırma arasında, yeni başlayanlar çok daha kötü yapabilirdi

Temel adı verilen yeni başlayan sanal özel sunucu (VPS) paketi, tek çekirdekli bir CPU, 1GB RAM, 40GB disk alanı, 1 TB bant genişliği, 1 IP adresi ve bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adı içeriyor.

Künt olmak çok değerli değil. Bir VPS’deki tek çekirdekli bir işlemci sadece mükemmel bir seçenek değildir ve genellikle alt düzey VPS paketlerinin biraz daha fazla bant genişliği vardır. Ancak bu ücretsiz alan adı kaydı güzel bir ekstra.

İPage’in de sunduğu donanımı kontrol ettiğiniz özel bir sunucuya ihtiyacınız varsa.

İPage Kullanımı Kolay mı?

Bir iPage hesabına kaydolmak nispeten basittir. Yeni bir alan adı bulduğunuz veya zaten sahip olduğunuz bir alanı girdiğiniz tek bir arama kutusuyla başlar. Yeni bir alan aramayı seçerseniz, yalnızca tercih ettiğiniz .COM’un kullanılabilir olup olmadığını değil, aynı zamanda .NET, .CLUB ve .US gibi diğer üst düzey alan adlarını da gösterir..

Bir sonraki sayfada döneminizin süresini seçersiniz. Mutlak en iyi fiyatı almak için üç yıl kayıt olmanız gerekir, ancak 1 ve 2 yıllık seçenekler de vardır.

Ardından, iPage sizden çeşitli eklentiler seçmenizi ister. Varsayılan olarak birkaç eklenti seçilmiştir, ancak teslim almadan önce bunları iptal edebilirsiniz. Otomatik olarak seçilen eklentiler etki alanı gizliliği, web sitesi güvenliği ve site yedekleme ve geri yüklemeyi içerir.

Diğer eklentiler arasında WordPress optimizasyonu, temalar ve eklentiler içeren bir paket, otomatik kötü amaçlı yazılım algılama ve kaldırma, özelleştirme kontrol paneli ve daha yüksek destek bulunur. Orada’ayrıca bir SSL sertifika seçeneği ve Google’dan G Suite.

Bu eklentilerin bazıları tutmaya değer. İlk yıl için 10 ABD Doları ve sonrasında yıllık 13 ABD Doları alan alan adı gizliliği kişisel bilgilerinizi gizli tutar. Eğer yapmazsan’t Bu seçeneği kullanmanız durumunda adınız, adresiniz ve telefon numaranız Whois veritabanı adı verilen site sahiplerinin genel veritabanında bulunur. Bazı soğuk aramalar için kendinizi destekleyin.

Site yedeklemesi aylık 1 ABD dolarıdır ve site verilerinizin hiçbirini kaybetmemek için buna değer (taahhüdünüzün tüm süresi boyunca ön ödeme yaparsınız)..

Eklentilerle uğraştıktan sonra ödeme sayfasına geçersiniz ve bundan kısa bir süre sonra barındırma planınız kullanıma hazır hale gelir.

Fiyatlandırma & Paranın Değeri

İPage yapmıyorken’İlk taahhüdünüzün uzunluğuna bağlı olarak farklı fiyatlandırma katmanlarına sahip olan çeşitli planlara sahip değilseniz. Örneğin, üç yıllık bir dönem seçerseniz, ayda 2 ABD doları ödersiniz. İlk döneminiz bittikten sonra, normal fiyat olarak ayda 8 $ ödersiniz.

İki yıllık planı seçerseniz, fiyat ayda 2,50 dolar ve iki yıl dolduktan sonra ayda 9 dolar. Üç yıllık plan ayda 3 $ ve sonra siz’iPage ile zamanınızın geri kalanı için ayda 10 $ ödeyeceksiniz. O’iPage almak için üç yıllığına kaydolmanızı teşvik etmek için tasarlanmış garip bir fiyatlandırma sistemi’s en iyi normal fiyat.

WordPress barındırma paketlerinin iki düzeyi vardır. Birincisi, giriş dönemi için aylık 3,75 ABD dolarıdır. Daha yüksek seviye WP Essential planı, ilk dönem için aylık $ 10,50 düzenli fiyatla.

VPS paketleri için, iPage 20 $ (normal 25 $) giriş fiyatıyla başlar ve ayda 80 $ ‘a kadar (normal 100 $) yükselir. Adanmış hosting, bu arada 120 $ ‘dan başlıyor ve 240 $’ a kadar çıkıyor.

iPage’in Barındırma Evrenindeki Yeri

Eğer sen’üç yıl taahhüt etmeye istekliyken, iPage paylaşımlı hosting için en ucuz başlangıç ​​fiyatını sunar’şimdiye kadar gördüm. İki yıl giderseniz,’s hala 2,50 $ diğer birçok hizmet daha ucuz ve bir yıl fiyat tercih ederseniz’s biz en ucuz hizmetlerin bazılarıyla aynı’baktım.

Değişen düzenli fiyatları olduğundan, sadece 8 $ aylık fiyat büyük web hosting şirketleri ile rekabetçi. Özel WordPress fiyatları iyi ve aylık 3.75 $ temel seviye fiyatı çok düşük, ancak VPS temel planı başka bir yerde bulabileceğiniz kadar iyi değil.

Fiyat ne olursa olsun, ek ücret ödemeden paylaşılan barındırmada birden fazla etki alanı kullanabilmeniz dikkat çekici bir seçenektir.

Sonuç: iPage Sizin İçin Doğru mu??

İlk üç yıl için fiyatlandırma sizin için önemliyse, iPage mükemmel bir seçimdir. Orada’s sadece hiçbir karşılaştırma o 2 $ aylık fiyat noktası web ana bilgisayarlardan biz’gördüm. Bu ilk teklifin ardından fiyatlar daha tipik ve daha kısa bir ilk taahhütte bulunursanız daha yüksek olabilir.

Genel olarak, iPage paylaşılan barındırma için ilk fiyat tekliflerinde büyük değer sunuyor ve kesinlikle yeni bir web sitesiyle yeni başlayanlar için bir göz atmaya değer..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me