3 Araçla Çok Dilli Bir Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

çok dilli bir web sitesi nasıl oluşturulurİzin Vermek’İngilizce popüler bir uluslararası dil olmasına rağmen, dünyada 6.900’den fazla dil var.


Wikipedia’ya göre, Çince dünyanın en çok konuşulan dili, ardından İspanyolca, ardından İngilizce, Hintçe, Arapça, vb. Geliyor. İngilizce popüler olsa da, günlük olarak konuşulan ve yazılan diğer popüler diller vardır..

Öyleyse neden kahretsin’t Web sitesi oluşturucuları, çok dilli web siteleri oluşturmanıza izin vermenin kolay ve işlevsel bir yolunu sunar?

Benim de hiçbir fikrim yok.

Tamam anladım. Web sitesi oluşturucuları kazandı’t Sizin için zor çeviri işini yapmak, ki bu yeterince adil. Ama olmaz’t Ziyaretçilerinizin başka bir dile geçmesini sağlayan bir dil değiştirme mekanizması inşa etmeleri harika?

Bu soruna çözümleri henüz mükemmel olmasa da, ben’Çok dilli bir web sitesi oluşturmak için en sevdiğimiz web sitesi oluşturucularımızdan bazılarıyla (Wix, Squarespace ve Weebly) neler yapabileceğinize bir göz atacağım..

1

Çok Dilli Bir Web Sitesi Oluşturmak: Nelerden Kaçının

Google Çeviri – Bu Serin Değil

Birçok kişi, ücretsiz Google çeviri widget’ını web sitenize yerleştirmenizi söyleyecektir. Ziyaretçilerinizin widget düğmesini tıklamaları yeterlidir ve tüm içeriğiniz otomatik olarak ziyaretçilerinizin başka bir diline çevrilir’ seçim.

Elbette’iki dilli bir web sitesi oluşturmanın oldukça hızlı bir yoludur, ancak Google’ın metninizi nasıl çevirmeyi seçtiğine tamamen tabisiniz.

çok dilli web sitesi google çeviri eklentisiGoogle Çeviri widget’ı dilleri kolayca değiştirmenize olanak tanır, ancak mutlaka en iyi sonuçları vermez.

O’muhtemelen uygulanması en kolay çözüm ve evet “akıllı” Google olduğu gibi, çeviri aracı asla mükemmel değildir ve bir iş web siteniz varsa profesyonelce sınırdadır.

O’Ziyaretçilerinizin genel olarak ne düşündüğünüzü’söylemeye çalışıyorum. Ancak, ziyaretçilerinizi etkilemek, yeni işletmeler kazanmak ve profesyonel ses sahibi olmak istiyorsanız, Google Çeviri muhtemelen sizin için en iyi seçenek değildir.

Çeviri dillerini asla yenemezsin “elle” tabiri caizse.

Menü Çubuğunuzda Çok Fazla Yinelenen Sayfa

Yani sen bile’Web sitenizdeki metni manuel olarak çevirmeye istekliyken, menü çubuğunun olmadığı bir web sitesini nasıl oluşturacaksınız’t Aynı şeyin birden çok sayfasını gösterme, ancak farklı dillerde?

Görmek istediğiniz son şey, 3 farklı dilde 3 ana sayfa içeren bir menü çubuğu. Her sayfanın 3 sürümü menü çubuğunuzu aşırı yükleyecek ve ziyaretçilerinizin kullanıcı deneyimini gerçekten azaltacaktır.

Bu kesinlikle kaçınılması gereken bir şey, ancak bunun yerine ne yapabilirsiniz? Öğrenmek için okumaya devam et!

2

Peki ne yapabilirsin?

Biz’En sevdiğimiz web sitesi oluşturucularımıza baktım ve’t Çığır açan çözümler bulmak (bizi gerçekten üzdü…)

Ancak, çok dilli bir site oluşturmanıza yardımcı olacak bazı eğitimler bulduk. Onlar’dünyanın en iyi çözümleri değil (Bence bunu sadece özel bir site ile yapabilirsiniz – ama muhtemelen’bu makaleyle ilgilenmiyorsanız’yine de bir hardcore kodlayıcı), ancak işlevsel.

Biz’Wix, Squarespace ve Weebly, bugün sektördeki en iyi web sitesi kurucuları olduğunu düşündüğümüz 3 şey ile iki dilli web siteleri oluşturmak için bazı ilginç ve kullanışlı yaklaşımlar göstereceğim..

Eğer sen’Bu web sitesi oluşturucularına aşina değilseniz, özelliklerini kontrol etmek için karşılaştırma tablosumuza hızlı bir şekilde göz atın:

Bazen dil sorununa en iyi çözüm, özel olarak oluşturulmuş bir web sitesidir. Eğer sen’bir kodlama sihirbazı değil, bir profesyonel işe değer olabilir. Bütçeniz varsa, özel bir yapı, gerçek bir çok dilli sitede ellerinizi almanın en iyi yollarından biridir. Biz ve Uzman Market’teki arkadaşlarımız sizi güçlükten kurtarabilecek bir avuç geliştirici seçtik.

3

Wix ile Çok Dilli Web Sitesi

Wix biridir en iyi web sitesi kurucuları bugün piyasada mevcut. Size tam bir sürükle ve bırak kullanıcı arayüzü sunar, böylece web sitenizde herhangi bir yere içerik yerleştirebilirsiniz ve’nasıl kodlanacağını bilmeme gerek yok.

Eğer sahipsen’Henüz Wix’i görmedim, Wix ile ilgili güzel şeylerden biri, size önceden içeriğe sahip şablonlar sunmalarıdır. Bu nedenle, bir şablon seçmeniz ve önceden doldurulmuş içeriği (metin, resimler, slayt gösterileri vb.).

Wix, size birden fazla dil yeteneği sağlayan ücretsiz bir çoklu dil uygulaması olan Dil Menüsü’ne sahiptir.

Uygulama, ziyaretçilerinizi tarayıcılarına göre otomatik olarak dile yönlendirir’s dili. Örneğin, web siteniz İngilizce, Fransızca ve İspanyolca içerik sunuyorsa, uygulama tarayıcının İspanya’da bulunduğunu algılarsa ziyaretçiniz otomatik olarak İspanyolca sayfalarınıza yönlendirilecektir..

wix üzerinde çok dilli bir web sitesi nasıl oluşturulurWix’in Dil Menüsü Uygulaması, dünyanın her yerinden ziyaretçiler için uygun bir site oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Geçmişte, Wix’te zaten birden çok dil işlevselliği bulunan iki şablon vardı.

Şimdi, Dil Menüsü Uygulaması sayesinde, tek yapmanız gereken uygulamayı herhangi bir şablona eklemek ve bu yeteneğe erişmektir – diller arasında geçiş altyapısı Wix tarafından sizin için zaten yapılmıştır.

wix dil menüsüne sahip çok dilli web sitesiWix Dil Menüsü uygulaması tek bir tıklamayla yüklenir ve siteniz sihirli bir şekilde diller arasında geçiş yapabilir.

Dil Menüsü Uygulaması ile harika çalışacak favori Wix şablonlarımızdan bazılarına göz atın:

 • Vahşi doğaya
 • Demi Watson

Wix Dil Menüsü, uluslararası ziyaretçilerinizi yönlendirebileceğiniz 30’dan fazla dil seçeneği sunar.

Uygulama ayrıca çok dilli bir site oluşturmak için basit bir adım adım kılavuza sahiptir, bu da çok hızlı bir şekilde çalışmaya başlamanıza olanak tanır.

4

Kareli Çok Dilli Web Sitesi

Squarespace bugün piyasada bulunan daha iyi sürükle ve bırak web sitesi kurucularından biridir. Tasarım şablonlarının tümü mobil uyumludur ve muhteşem görünür.

Squarespace’Yardım Merkezi fantastik ve çok dilli bir web sitesi oluşturmayı gösteren harika bir eğiticiye sahipler..

Eğitici Adirondack, Nueva (veya Salamura ailesindeki herhangi bir şablon) ve Pasifik (veya Pasifik ailesindeki herhangi bir şablon) şablonlarını çok dilli bir site oluşturmak için en iyisi olarak önermektedir..

çok dilli web sitesi - kareSquarespace’in çok dilli öğreticisi, çok dilli web sitenizi nasıl oluşturacağınıza ilişkin adımları göstermede gerçekten yararlıdır.

Eğiticiyi ziyaret edip oradaki web sitesi resimlerini tıklarsanız,’ayrıca bazı canlı çok dilli sitelerin iş başında olduğunu göreceksiniz.

5

Weebly ile Çok Dilli Web Sitesi

Weebly kullanımı en kolay web sitesi üreticilerinden biridir.

Ama kullanmak kadar kolay, aynı zamanda’t Kullanabileceğiniz herhangi bir yerel çoklu dil özelliği sunma (boo….)

Ancak, Uygulama Merkezlerinde size çok dilli bir uygulama sunuyorlar, bu da web sitesi ziyaretçilerinizin herhangi bir koda dokunmadan web sitenizin dilini değiştirmesini kolaylaştırıyor.

Sadece 1 tıklama ile uygulamayı yükleyin ve’Bundan daha karmaşık bir şey için endişelenmek zorunda değilsiniz. Weebly’den bu eğiticiye bakın.

Çok dilli web sitesi - weebly uygulamasıBu uygulama, ziyaretçilerinizin sitenize kendi dillerinde göz atmasını sağlar.

Olumsuz tarafı’ücretsiz değil (taahhütte bulunmadan önce deneyebilmeniz için 2 haftalık ücretsiz deneme süresi sunuyorlar).

Etrafta kazdık ve standart bir Weebly web sitesini çok dilli bir web sitesine nasıl dönüştürebileceğiniz konusunda ücretsiz bir eğitim bulduk.

Çok dilli web sitesi - weeblyWeebly’nin dil uygulamasını kullandığınızda kullanıcılarınız diller arasında kolayca geçiş yapabilecektir..

Şimdi, işlerin çalışması için şablonun kodlarını değiştirmenizi gerektiriyor, ancak bu öğreticinin yazarı, adım adım talimatları cömertçe ortaya koydu ve Weebly’nizi indirip eklemeniz için tüm kodları dahil etti İnternet sitesi.

Nihai ürün burada demo sitesinde görebileceğiniz gibi oldukça iyi.

6

Çok Dilli Bir Web Sitesi Nasıl Oluşturulur: Sonuç

Var’t Bu soruna fantastik bir çözüm, ama bu kılavuzdaki web sitesi oluşturucularla çok dilli bir site oluşturmak mümkün.

Bazı büyük sürüklemelerin & drop web sitesi oluşturucuları, insanların birden fazla dille daha iyi bir web sitesi oluşturmasına yardımcı olmak için bazı yerel işlevler oluşturacaklardır.

İngilizceyi birincil dil olarak kullanan ülkeler dışında, bu özellikle işle ilgili web siteleri için çok önemli bir özelliktir.

Weebly ile çözüm, bazı kullanıcılar için biraz gelişmiş olabilecek biraz kod yoğun bir çözümdür, ancak’s en ilginç olanlardan biri’gördüm.

Şimdilik 3 “hileler” web sitesi oluşturucuları, çok dilli siteler oluşturmayı kolaylaştırmak için yerel bir araç oluşturana kadar geçici çözümlerdir.

İzin Vermek’umarım daha sonra değil, daha önce değil!

Ancak bu arada, bunlar soruna yeterli çözümlerdir, neden çok dilli web sitenizi oluşturmak için bir web sitesi oluşturucusunu denemiyorsunuz:

 • Wix’i Ücretsiz Deneyin
 • Squarespace’i Ücretsiz Deneyin
 • Weebly’yi Ücretsiz Deneyin

Bu Kılavuzu Yararlı Bulun?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map