Çevrimiçi Özgeçmiş Nasıl Yapılır: Çevrimiçi Özgeçmişinizi Oluşturmanın Kolay Adımları

Ortalama bir işe alım yapan kişi özgeçmişinize bakarak 10 saniyeden fazla zaman harcamaz. Bu, özgeçmişinizin TikTok’ta bir video izlemek için gereken süre içinde dikkatlerini çekmesi ve deneyiminizi satması gerektiği anlamına gelir. Şüphesiz iddialı şeyler – ama yapılabilir!


Bu dijital çağda, çevrimiçi bir özgeçmiş oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. İki tane varözellikli resim çevrimiçi özgeçmiş nasıl yapılır seçenekler: şık, indirilebilir bir özgeçmiş oluşturmak için Zety gibi özel bir özgeçmiş oluşturucu kullanabilir veya özgeçmiş web sitesi oluşturmak için Wix veya Squarespace gibi bir web sitesi oluşturucu kullanabilirsiniz. Bir web sitesi oluşturucu kullanmak,’yaratıcı endüstride olmak ve becerilerinizi daha görsel, göze çarpan bir şekilde sergilemek istiyorsanız.

Aşağıda,’Artıları, eksileri, dos ve don ile birlikte, çevrimiçi özgeçmişinizi oluşturmak için her seçeneği nasıl kullanacağınıza dair kapsamlı bir rehber bulacaksınız.’ts, özel bir özgeçmiş oluşturucu ve bir web sitesi oluşturucu kullanmak için.

O’özgeçmişinizi yazmak söz konusu olduğunda ertelemek kolaydır, ancak bugün durur! İzin Vermek’Hayalindeki işi almana yardım et.

1

Contents

1. Seçenek: Özel bir Özgeçmiş Oluşturucu kullanın

Çevrimiçi özgeçmiş oluşturucular, sadece. Online olarak işe alımcılarla paylaşmak için özelleştirebileceğiniz ve indirebileceğiniz özgeçmiş belge şablonları sağlarlar. Bu platformlar, yaratıcı olmayan tüm endüstri rolleri için hızlı, kaygan özgeçmişler oluşturmanıza olanak tanır.

Özel bir Özgeçmiş Oluşturucu Kullanarak Özgeçmiş Nasıl Yapılır:

 1. Özgeçmiş oluşturucunuzu seçin
 2. Özgeçmiş şablonunuzu seçin
 3. İletişim bilgilerini sağlayın
 4. İş deneyiminizi girin
 5. Özgeçmişinizi önizleyin ve özelleştirin
 6. Özgeçmişinizi indirmek için bir fiyat planı için kaydolun
 7. Özgeçmişinizi etkinleştirin

1. Adım: Özgeçmiş Oluşturucunuzu Seçin

Sen’inşaatçılar devam etmek söz konusu olduğunda seçim için şımarık, bu yüzden’doğru olanı seçmeniz önemlidir. İşte en iyi seçeneklerimiz:

 • Zety (aylık 5,99 ABD doları)
 • ResumeGenius (ücretsiz)
 • ResumeBuild (aylık $ 7.99’dan başlayan fiyatlarla)
 • NovoResume (ücretsiz)

Tüm bu özel özgeçmiş oluşturucuların kullanımı gerçekten kolaydır ve güzel hazırlanmış özgeçmiş şablonları aracılığıyla kariyer olanaklarınızı açar.

ResumeGenius’u kullanmak ücretsiz olsa da, diğer platformlar özgeçmişinizi indirmek için bir plana kaydolmanızı gerektirebilir – ancak’Asla sadece birkaç dolardan fazla değil.

Bazı özgeçmiş oluşturucular,’özgeçmişinizi yeniden oluştururken, diğerleri özgeçmişinize profesyonel, özlü bir görünüm vermek için önceden yazılmış iş deneyimi kurşun noktalarından seçim yapmanıza izin verecektir.

Sonuçta, yapabilirsiniz’t Önerilen özgeçmiş üreticilerimizden herhangi birinde gerçekten yanlış.

2. Adım: Özgeçmiş Şablonunuzu Seçin

Herhangi bir katı özgeçmişin temeli, seçtiğiniz şablon özgeçmişiniz ile eşit derecede deneyimli bir rakibin özgeçmişi arasındaki fark olabilir. Temel veya çirkin bir şablon katil özgeçmişinizi resu’ya dönüştürebilir.-meh. Don’seçimini acele et!

İzin Vermek’Örneğin, Zety’i ele alalım. Hepsi bir kapak mektubu ile gelen 20’den fazla kaygan, profesyonel özgeçmiş şablonları vardır. Yine,’Şablonlardan herhangi birinde gerçekten yanlış gitmiyorlar – onlar’çeşitli grafik ve renk vurgularına sahip, tüm modern ve zarif.

Tasarıma karar vermek, çevrimiçi bir özgeçmişin nasıl yapılacağını öğrenmenin en eğlenceli aşamalarından biri olabilir, ancak’kişiliğinizi en iyi yansıtanı seçmenin ne kadar önemli olduğunu unutma.

özel bir özgeçmiş oluşturucu ile çevrimiçi özgeçmiş nasıl yapılır

Deneyiminizi doğru ve etkili bir şekilde sergileyebilecek özelliklere sahip bir şablon seçin. Örneğin, bazı özgeçmiş grafikleri farklı dillerdeki akıcılığınızı daha iyi yansıtırken, diğerleri BT’de 15 yaşınızı temsil edebilir. daha uygun.

Üst uç: Tüm iş deneyiminizi tek bir sayfada kolayca görüntüleyebilecek bir şablon seçin. o’vurmak istediğiniz tatlı nokta s ve işe alımcılar onu seveceksiniz.

3. Adım: İletişim Bilgilerini Sağlayın

Özgeçmişinizin en üstünde görünen profesyonel olmayan bir e-posta adresi, özgeçmiş çöp kutusuna birinci sınıf bir bilettir. Gençlerinizden utanç verici bir e-posta adresiniz mi var? şimdi’s tazelenme zamanı. İşletmeler don’stil kiralamak istiyorum ="yazı tipi ağırlığı: 400;">Yani, bir kere sen’özgeçmiş şablonunuzu seçtiniz,’daha sonra tam adınızı, cep telefonu numaranızı, e-posta adresinizi ve ev adresinizi eklemeniz gerekir. Sokak adresinizi eklemek istemiyor’t işverenler çalmaya gelecek – bu’Sadece nerede olduğunu görebilsinler’çünkü yeniden başvuru’s konumu ve potansiyel işe gidip gelme işe alma sürecinde büyük rol oynamaktadır.

Üst uç: Çoğu işveren başlangıçta e-posta yoluyla sizinle iletişime geçeceğinden, e-posta adresinizin gerçek ve profesyonel olduğundan ve doğru girdiğinizden üç kez kontrol ettiğinizden emin olun.

4. Adım: İş Deneyiminizi Ekleyin

En son veya şimdiki işinizden başlayarak,’daha sonra iş deneyiminizi eklemeniz gerekir. Bu bölüm asıl özgeçmişin en önemli kısmıdır – eğer zaman kalırsa, işverenler iş deneyimi başlıklarınızı hızlı bir şekilde tarayacak ve’Değerli olun, bu yüzden bu bölümü sayın!

Özel özgeçmiş oluşturucular, çevrimiçi özgeçmiş oluşturmayı kolaylaştırır ve deneyiminizle doldurmanız gereken net bir şekilde düzenlenmiş alanlar sağlar. İşinizle en alakalı deneyim alanlarınızı vurguladığınızdan emin olun’yeniden başvurmak – it’Sonuçta, iş ne arıyor.

zety ile özgeçmişler nasıl oluşturulurZety, özgeçmişinizin asla dağınık hissetmemesi için veri alanlarını kullanır Üst uç: Don’Uygulanan becerilerinizi gösteren büyük veya küçük, işle ilgili başarıları eklemeyi unutmayın – puanlarınızı yedeklemeye yardımcı olabilir!

5. Adım: Özgeçmişinizi Önizleyin ve Özelleştirin

Sen’Artık tüm çalışma geçmişinizi, yeteneklerinizi ve becerilerinizi tek bir güzel sayfada bulabilirsiniz. tebrikler!

Özgeçmişi indirmeden önce, başyapıtınızı önizlemeniz ve hataları dört kez kontrol etmeniz, hatta farklı formatları denemeniz gerekir. Yanlışlıkla orada çalışmaktan ziyade elmaları sevdiğinizi yazdınız mı? O’yapmak kolay bir hata.

Bir kere sen’özgeçmişinizden memnunsanız, özgeçmişinizi indirmeyi ve daha geniş dünyayla paylaşmayı düşünebilirsiniz. Ama orada’bir adım daha!

Üst uç: Bir arkadaşınızdan veya aile üyenizden nasıl göründüğü hakkında ayrı bir fikir edinmek için özgeçmiş önizlemenizi gözden geçirmesini isteyin.’gitmek kolay ‘körlüğü devam ettir’ Eğer sen’saatlerce şeye bakıyordum!

6. Adım: Özgeçmişinizi İndirmek İçin Bir Plana Kaydolun

Tabii ki, bu adım sadece Zety gibi ücretli özgeçmiş üreticileri için gereklidir. Resume Genius ve NovoResume gibi başından sonuna kadar ücretsiz olan bazı ücretsiz özgeçmiş oluşturucular vardır, ancak’t Ücretli seçenekler kadar sayıda şablona veya yardımcı araca erişmenizi sağlar.

Özgeçmişinizi Zety’e indirmek için’maliyetlendirme üç fiyat planından birini seçmeniz gerekir 5,99 ABD doları, 17,99 ABD doları, ve $ 34.99 her ay. Fiyat planı ne kadar yüksek olursa, size daha fazla özgeçmiş’her ay kullanabileceksiniz ve daha geniş bir özgeçmiş ve kapak mektubu özellikleri’erişebilecekler.

Üst uç: Sen’En temel fiyat planlarının özgeçmiş oluşturma hırslarınız için yeterli olacağını göreceksiniz.

7. Adım: Etkinleştirin

Şimdi en heyecan verici kısım için: özgeçmişinizi etkinleştirin! Bu, canlı bir web sitesi yayınlamaya benzer, ancak bunun yerine’e-postalara ve iş başvurularına kolayca ekleyebileceğiniz paylaşılabilir bir belge oluşturmaya devam edin. İzin Vermek’s bir özgeçmiş oluşturucu kullanarak özgeçmiş oluşturma adımlarını hızlı bir şekilde tekrar eder.

Özel bir Özgeçmiş Oluşturucu Kullanarak Özgeçmiş Nasıl Yapılır:

 1. Özgeçmiş oluşturucunuzu seçin
 2. Özgeçmiş şablonunuzu seçin
 3. İletişim bilgilerini sağlayın
 4. İş deneyiminizi girin
 5. Özgeçmişinizi önizleyin ve özelleştirin
 6. Özgeçmişinizi indirmek için bir fiyat planı için kaydolun
 7. Özgeçmişinizi etkinleştirin

O’Parlak bir özgeçmiş hazırlamak için hızlı ve kolay bir süreçtir ve başvuru sahiplerinin kalabalığı arasında öne çıkmanıza yardımcı olur. Hepsi’şimdi kaldı iyi şanslar demek!

o’Wix, Weebly veya Squarespace gibi bir web sitesi oluşturucu kullanarak, yaratıcı endüstriler için ideal olan görsel olarak çarpıcı bir özgeçmiş oluşturmayı öğrenmek istemiyorsanız. Bu durumda, biz’aşağıda sana bir zevk aldım!

2

2. Seçenek: Bir Web Sitesi Oluşturucu kullanın

1. Adım: Bir Web Sitesi Oluşturucu Seçin

İlk adım en önemlisidir. Sizin için doğru web sitesi oluşturucuyu seçmek istiyorsunuz. Ve daha fazla uzatmadan, burada’en iyi listemiz:

 • Squarespace
 • Wix
 • Weebly
 • GoDaddy
 • Çarpıcı

En iyi özgeçmiş oluşturucular incelememizde bunlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Web sitesi kurucularının en iyi özelliklerinden biri, kullanımlarının ne kadar kolay olduğudur. Tek ihtiyacınız olan bir internet bağlantısı ve bir fikir! Bir kod satırı bilmeden hızlı ve kolay bir şekilde şık ve profesyonel bir çevrimiçi özgeçmiş web sitesi oluşturabilirsiniz.

Çoğu web sitesi üreticisi sürükle ve bırak düzenleme tasarımını kullanır. Metin kutuları ve resimler gibi öğeleri sayfanızda istediğiniz yere sürüklemeniz yeterlidir. Wix ve GoDaddy gibi bazıları sizin için kişiselleştirilmiş bir özgeçmiş oluşturmak için Yapay Tasarım Zekasını (ADI) kullanır.

Çevrimiçi özgeçmişiniz için yüksek kaliteli tasarımlar ve iletişim formları, resimler ve referanslar gibi kullanışlı özellikler istiyorsunuz. Dikkat edilmesi gereken diğer şeyler, reklamları kaldırmanın ve özel bir alan adı kullanmanın maliyetidir. Özgeçmiş web sitesi oluşturucunuzu seçmeden önce, ne kadar yaratıcı özgürlük istediğinizi ve web sitesi oluşturucunun ne kadar kolay olması gerektiğini düşünün.

Tahmin edebileceğiniz gibi, orada’orada çok seçenek var! Çevrimiçi özgeçmişiniz için en iyi seçeneği seçmenize yardımcı olmak amacıyla yukarıda listelenen en iyi beş özgeçmiş oluşturucu web sitesini bulmak için kendi araştırmamızı kullandık. İncelememizdeki en iyi beş özgeçmiş oluşturucu web sitesini okuyabilirsiniz, ancak çevrimiçi özgeçmişinizi oluşturmak için önerdiğimiz en iyi üç üreticiye hızlı bir genel bakış:

Tüm bunlar yüksek kaliteli, profesyonel şablonlara ve çeşitli özelliklere sahiptir. Hiçbiri uzman bilgisine ihtiyaç duymaz (kodlama gibi!) Ve bütçenize uygun bir dizi fiyat planı ile gelir.

Wix, en iyi çok yönlü özgeçmiş web sitesi oluşturucumuzdur ve yeni başlayanlar için harikadır ve yine de bir sürü yaratıcı kontrol sunar. Squarespace, yüksek kaliteli tasarımları ve ek özellikleri nedeniyle reklam öğeleri için en iyi seçimdir, ancak kavraması biraz daha zordur. Weebly, daha küçük esnek ve sektöre özgü şablonlar sayesinde portföy ve iş özgeçmişleri için en iyi üreticidir.

Daha fazlasını bul:

 • Bu web sitesi oluşturucularının neler sunduğuna ve sizin için gerçekten en iyisine tam olarak bakmak için En İyi 5 Özgeçmiş Oluşturucu Web Siteleri incelememizi okuyun!
 • Nedenini bulmak için Wix İncelememizi okuyun’en iyi çok yönlü web sitesi oluşturucumuz.
 • Özellikleri, fiyatlandırması ve kullanım kolaylığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Weebly İncelememizi okuyun.
 • Nedenini öğrenmek için Squarespace İncelememizi okuyun’reklamlar için bir rüya.
 • En İyi Web Sitesi Oluşturucuları genel listemize bakın

2. Adım: Doğru Plana Kaydolun

Sen’seçiminizi yaptım. Önünüzde mükemmel özgeçmiş web sitesi oluşturucu var. Ancak şimdi kaydolmak için en iyi plana karar vermeniz gerekiyor.

Belki sadece web sitenizi oluşturmak ve bir kuruş harcamadan fikirleri deneyerek başlamak istersiniz. Bu durumda, ücretsiz bir planla başlayın. Wix ve Weebly gibi web sitesi oluşturucuları, çevrimiçi özgeçmişinizi oluşturabileceğiniz, düzenleyebileceğiniz ve yayınlayabileceğiniz ücretsiz planlar sunar.

Ama unutmayın: eğer’ücretsiz bir plan üzerinde özgeçmişinizde reklamlar olacak. Onun olup olmadığı’Wix reklamı veya ziyaretçilerinize Weebly’yi kullanmalarını söyleyen bir pop-up, reklamlar profesyonel görünmüyor ve potansiyel işverenleri kapatabilir.

Peki, diğer seçenekleriniz neler? Sunulan ücretli prim planlarına bir göz atın. Bunlar, özgeçmiş web sitenizdeki reklamları kaldırır ve özel bir alan adına bağlanmanıza olanak tanır.

İşverenler tarafından ciddiye alınmak istiyorsanız bu çok önemlidir. Özel bir alan adı, oluşturucunun bulunduğu www.your-name.wixsite.com/your-resume-website gibi uzun ve sakar bir şey yerine www.your-name.com gibi kendi kişiselleştirilmiş URL’nize sahip olabileceğiniz anlamına gelir.’markalaşma.

Genellikle en ucuz ücretli planlarda reklamları kaldırabilir ve özel bir alan adı bağlayabilirsiniz. Ayrıca, yıllık bir plana kaydolursanız çoğu inşaatçı ücretsiz bir alan adı sunar, bu da büyük bir bonus. Squarespace’s en ucuz planı ayda sadece 12 $ ‘dan başlıyor (yıllık faturalandırılır), ücretsiz özel alan adı ve sınırsız sayfalar, galeriler ve depolama alanı gibi çevrimiçi özgeçmişiniz için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm özellikleri sunar. Wix’s Ayda 10 $ birleşik plan reklamları kaldırmak için en ucuz seçenektir Weebly’s 8 aylık başlangıç ​​planı daha düşük fiyatlar sunar.

Builder’ınızda Ücretsiz Plan Ücretli Plan logo-Squarespace-100x100 $ 12 / Ay’dan Başlayan Fiyatlandırmayı Oku Reklamsız Kişisel Alan Adı sınırsız bant genişliği Mobil Duyarlı Şablonlar Uygulama mağazası $ 12 / Ay’dan Başlayan Fiyatlandırmayı Oku logo-wix-100x100 $ 5 / Ay’dan Başlayan Fiyatlandırmayı Oku Reklamsız Kişisel Alan Adı sınırsız bant genişliği Mobil Duyarlı Şablonlar Uygulama mağazası $ 5 / Ay’dan Başlayan Fiyatlandırmayı Oku logo-weebly-100x100 $ 8 / Ay’dan Başlayan Fiyatlandırmayı Oku Reklamsız Kişisel Alan Adı sınırsız bant genişliği Mobil Duyarlı Şablonlar Uygulama mağazası $ 8 / Ay’dan Başlayan Fiyatlandırmayı Oku

Bu, bütçenizi korurken özgeçmişinizi profesyonel hale getirmenin ne kadar kolay olduğunu gösterir. Çevrimiçi özgeçmiş web sitenizi oluşturmadan önce premium bir plana kaydolmanızı önemle öneririz..

 • Daha fazlasını bul:
  • Paranın karşılığını alma değeri ve daha fazlası için Squarespace Fiyatlandırma İncelememizi okuyun.
  • Bu üreticinin tam bir dökümü için Wix Fiyatlandırma İncelememizi okuyun’s fiyat planları.
  • Hangi planın size uygun olduğunu bulmak için Weebly Fiyatlandırma İncelememizi okuyun.

3. Adım: Bir Alan Adı Seçin

Şimdi sen’Premium plana geçtik. Kendi özel alan adınız olabilir – ancak nasıl bir alan adı seçersiniz??

Kısa, basit ve konuya dikkat etmenizi öneririz. Alan adınızı yalnızca adınız olabilir – www.johnsmith.com gibi – hatta mesleğinize ekleyebilirsiniz, örneğin www.johnsmith-photography.com. Bu, işverenlere tam olarak neyi’yeniden arıyor: sen!

Çevrimiçi bir özgeçmiş web sitesi yaparak,’kişisel bir marka oluşturuyorsunuz ve siz’Kiraladığınız kişinin kaybolmasını istediğiniz iletiyi istemiyorum. Kısa ve alakalı tutarak, profesyonel kalmasına yardımcı olursunuz. Ve aynı derecede önemli olduğu gibi, işverenin hatırlamasını kolaylaştırır!

Alan adınız yarım mil uzunluğundaysa, insanlar bunu asla hatırlamayacaktır. Ayrıca kısa, tatlı ve kişiselleştirilmiş alan adınız, kartvizitlerde ve LinkedIn gibi sosyal platformlarda çok daha ince görünecek.

4. Adım: Bir Özgeçmiş Şablonu seçin

Şimdi gerçekten eğlenceli kısmı için! Seçtiğiniz özgeçmiş web sitesi oluşturucusunun sunduğu tüm şablonlara bir göz atın ve size uygun olanı bulun. Hem kişiliğinizi hem de mesleğinizi yansıtan bir stil istiyorsunuz.

Becerilerinizi doğal olarak sergileyen ve deneyiminizi basit ve net bir şekilde özetleyen bir tasarım bulun. Potansiyel işverenlerin çevrimiçi özgeçmişiniz hakkında kolayca bilgi bulması gerekir! Yani yapma’t acele et. Farklı şablonlar deneyin ve seçiminizi yapmadan önce onlarla bir oyun oynayın.

Sunulan özgeçmiş şablonları sayısı geliştiriciden üreticiye değişir. Wix 40’tan fazla şablon içinde “Portföy & Özgeçmiş” 16’sı özel özgeçmiş şablonlarıdır. Squarespace, çok çeşitli özelleştirilebilir yüksek kaliteli tasarımlara sahiptir. 15 belirli şablonları devam ettirme içinde ‘Profesyonel hizmetler’ kategori. İstediğiniz şablon türünü bulmak için kategorilere göz atabilir veya belirli anahtar kelimelere göre filtreleyebilirsiniz.

Herhangi bir şablonu beğeninize göre özelleştirebilirsiniz.’size mümkün olan en iyi başlangıcı sağlamak için özgeçmiş, CV veya portföy web sitelerini aramak en iyisidir.

wix özgeçmiş web sitesi oluşturucu şablonlarıWix’s şablonları, ister önceden tasarlanmış,’hızlı bir şekilde profesyonel çevrimiçi özgeçmiş oluşturmayı kolaylaştıran bir model veya bilim adamı.

Çevrimiçi özgeçmişiniz yayınlandıktan sonra şablon tasarımınızla ilgili fikrinizi değiştirirseniz,’Endişelenme! Squarespace, Weebly ve Çarpıcı gibi bazı özgeçmiş oluşturucular, şablonunuzu sizden sonra bile değiştirmenize izin veriyor’yayınla. Wix’in tek dezavantajlarından biri,’t Şablonlar arasında geçiş yapın, bu yüzden akıllıca seçin.

 • Daha fazlasını bul:
  • Paranın karşılığını alma değeri ve daha fazlası için Squarespace Fiyatlandırma İncelememizi okuyun.
  • Bu üreticinin tam bir dökümü için Wix Fiyatlandırma İncelememizi okuyun’s fiyat planları.
  • Hangi planın size uygun olduğunu bulmak için Weebly Fiyatlandırma İncelememizi okuyun.

5. Adım: Şablonunuzu Özelleştirin

Sıkışmak için zaman. Düzeni değiştirin, yeni sayfalar ekleyin, kendi resimlerinizi ve videolarınızı ekleyin, LinkedIn profilinizi entegre edin – becerilerinizi ve deneyiminizi en iyi gösteren her şey.

Bu özelleştirme sürükle ve bırak üreticileri sayesinde çok kolaydır. Düzeni ve tasarımı, etrafındaki görüntüleri, metin kutularını ve arka planları tıklayıp sürükleyerek değiştirebilirsiniz.’tam olarak onları istediğiniz yerde bulun.

wix özgeçmiş web sitesiBu Wix yapımı özgeçmişin oluşturulması saatten daha az sürdü ve ana sayfasında resimler ve bağlantılar kullanıyor. O’web sitenizdeki farklı sayfaları özelleştirmek ve kullanmak kolaydır.

Özgeçmişinizi daha da iyi hale getirmek için referans kutuları ve iletişim formları gibi tonlarca harika özellik de ekleyebilirsiniz! Bir başka vurgu, özelliklerini genişletmek için çevrimiçi özgeçmişinize uygulamalar eklemektir. Bunun harika bir örneği, potansiyel işverenlerin LinkedIn işletme bilgilerinizi görüntülemesine ve hatta tek bir tıklamayla paylaşmasına olanak tanıyan Wix’teki LinkedIn Kartvizit uygulamasıdır..

Bu, iş geçmişinizi ve yetkinliklerinizi açık ve ilgi çekici bir şekilde gösteren profesyonel görünümlü bir özgeçmiş oluşturarak işverenlerin dikkatini çekme şansınız. Tasarım hakkında endişelenmeden bilgilerinizi girmek istiyorsanız, neden Wix veya GoDaddy gibi bir ADI (Yapay Tasarım Zekası) oluşturucusunu denemiyorsunuz??

Kendiniz, web sitenizin türü hakkında bazı basit bilgiler veriyorsunuz’yeniden yaratma ve en sevdiğiniz tasarım stili ve sizin için çevrimiçi bir özgeçmiş oluşturur! Tasarımı her zaman değiştirebilir ve daha sonra özelleştirebilirsiniz, ancak’sıfırdan başlamak yerine özgeçmişinizi kurmanın daha hızlı bir yolu.

Unutmayın, ilk izlenimler önemlidir. Eğer sen’görüntüleri kullanıyorsanız,’yüksek kaliteli ve bir iş başvurusu için uygundur. Yüzünüzü web sitenize yayma fikrinden nefret ediyorsanız, çalışmanızı sergileyen resimler kullanın (ör.’fotoğrafçıysanız) veya çalıştığınız sektörü yansıtan.

İlham almak için aşağıdaki örnek siteye bir göz atın.

wix özgeçmiş ana sayfa örneği annie atkins

Ana sayfa, ziyaretçilerinizin göreceği ilk şey, bu yüzden’Belki bir görüntü ve görev beyanı veya özeti, kendinizi en iyi hissettiğiniz her şeyi, ne yaptığınızı ve ne yaptığınızı kendiniz hakkında bir genel bakış sunabilirsiniz.’teklif etmeliyim.

Çevrimiçi özgeçmiş oluşturmanın en iyi kısımlarından biri,’tüm bilgilerinizi tek bir sayfaya tıklatmakla sınırlı değilsiniz. Özgeçmiş web sitenizdeki diğer sayfalara bağlantı vermek için ana sayfanızı kullanın. Sadece hobilerinizi, girişimlerinizi ve becerilerinizi tanımlamak ve listelemek yerine, onları işverenin görmesi için buraya koyabilirsiniz..

İstihdam geçmişiniz, kişisel projeleriniz veya gönüllülüğünüz için farklı sayfalarınız, becerilerinizi gösteren bir sayfanız veya işinizin bir portföyünü içeren bir galeri sayfanız olsun. Küçük işletme web sitenize veya fotoğraf sitenize bağlantı – profesyonel olarak güçlü yönlerinizi gösteren ve kişiliğinizi yakalayan.

Genellikle’Potansiyel işvereninizin yazdırabileceği veya kaydedebileceği özgeçmişinizin PDF sürümüne bağlantı oluşturmak iyi bir fikirdir. İster portföy ister blog olsun, mevcut bir web sitesine bağlanmak isteyebilirsiniz. Bu, çevrimiçi bir özgeçmişe sahip olmanın gerçekten güçlü bir noktasıdır; tüm çalışmalarınızı tek bir yere koyabilirsiniz!

 • Daha fazla oku:
  • En İyi Portföy Web Sitesi Oluşturucuları hakkında bilgi edinin
  • Tasarım konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Web sitemiz için İyi Bir Renk Düzeni Nasıl Seçeceğinizi kılavuzumuzda öğrenin!
  • Profesyonelliğini koruyun: Web siteniz için Mükemmel Font Stili Tasarımını Seçme hakkında bilgi edinin
  • Resim eklensin mi? Yararlı makalemizde Profesyonel Görseller Nerede Bulunacağını öğrenin
  • Özgeçmişler için keskin göz mü? Özgeçmiş yazmanın neden bir sonraki çevrimiçi işiniz olabileceğini okuyun

6. Adım: Çevrimiçi Özgeçmişinizi Önizleyin ve Test Edin

Tamamen özelleştirilmiş ve tamamlanmış bir çevrimiçi özgeçmişiniz olduğunda, hemen yayınlamaya başlama dürtüsüne direnme.

O’Her zaman önce önizlemek için iyi bir fikirdir, böylece bir kez nasıl görüneceğini tam olarak görebilirsiniz’çevrimiçi canlı. Bu şekilde, tüm sorunları görebilir ve çözebilirsiniz.’gizli metin kutusu veya pikselli görüntü.

Bir kere sen’mutlu olun, kendi işe alım yapın! Çevrimiçi özgeçmişinizi denemek için arkadaşlarınızı, ailenizi veya iş arkadaşlarınızı edinin. Bu görmenin en iyi yolu’aslında kullanıcı dostu. Don bağlantıları yakalamak istiyorum’t Çalışırken, açılması zor olan sayfalar veya net olmayan gezinme.

Annenizin yapabileceklerinden şikayet etmesi daha iyi’t Potansiyel bir patronun web sitenizi tıklaması ve sizinle iletişim kurması gibi potansiyel bir patrondan daha fazla iletişim bilgilerinizi bulma.

Kontrol edilmesi gereken bir diğer önemli faktör, özgeçmiş web sitenizin hem masaüstü hem de mobil cihazlarda çalıştığından emin olmaktır. Web sitesi oluşturucu şablonları genellikle mobil cihazlar için optimize edilmiştir, ancak’Her zaman çift ve üçlü kontrol değer s!

Özgeçmişinizi güçlendirmenin yollarını arıyorum? Biz’Evde öğrenebileceğiniz bazı dijital beceriler için kaynak açısından zengin bir rehber derledim.

7. Adım: Çevrimiçi Özgeçmişinizi Yayınlayın

Güzel ve profesyonel görünüyor, çalışıyor ve uçan renklerle kullanıcı testini geçti. O’online özgeçmişinizi yayınlama zamanı.

Emin olun’ve özgeçmişinizi artırmak için web sitesi oluşturucu tarafından ortaya konulan SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) istemlerini takip’s online işe alımcılar tarafından bulunma şansı.

Sonra tüm bunlar’sol bu yayın düğmesine basın ve kendi özgeçmiş web sitenizin çalışır durumda olma hissinin tadını çıkarmak!

Hesabı yuvarlamak

Özgeçmişinizi oluşturmak için bir web sitesi oluşturucu kullanmak hızlı ve kolaydır ve gerçekten diğer donuk ve sıkıcı özgeçmişler arasında parlak bir şekilde parlamak için deneyiminize yardımcı olabilir. O’Çevrimiçi özgeçmişler oluşturmanın en yaratıcı yollarından biri’Çevrimiçi özgeçmişinizi oluşturmak için atmanız gereken adımları hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

Bir Web Sitesi Oluşturucu Kullanarak Çevrimiçi Özgeçmiş Nasıl Yapılır:

 1. Bir web sitesi oluşturucu seçin: ücretsiz bir plan kullanarak farklı inşaatçılar karşılaştırın
 2. Doğru plana kaydolun: reklamları kaldırın ve kendi özel alan adınızı bağlayın
 3. Alan adınızı seçin: kısa, net ve kişiselleştirilmiş tut
 4. Bir özgeçmiş şablonu seçin: size uygun bir stil ve tema bulun
 5. Şablonunuzu özelleştirin: becerilerinizi ve deneyiminizi sergilemek için şablonunuzu düzenleyin
 6. Çevrimiçi özgeçmişinizi önizleyin ve test edin: orada olduğundan emin ol’aksaklık yok
 7. Çevrimiçi özgeçmişinizi yayınlayın: çevrimiçi olun ve işverenler tarafından bulun

Öte yandan, Zety gibi, ofis tabanlı işlerin çoğuna uygun, birkaç saat içinde basit ama profesyonel özgeçmişler oluşturmanıza izin veren özel özgeçmiş oluşturucuları tercih edebilirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin,’gurur duyacağım ve çevrimiçi olarak paylaşmaktan mutluluk duyacağım.

Peki bu’Hepimiz bizden millet. Biz Would iş avında iyi şanslar söyle, ama yolda çarpıcı bir özgeçmiş ile’hiç gerek yok!

Çevrimiçi Özgeçmiş Nasıl Yapılır: SSS

Şablonunuzu sizden sonra değiştirebilir misiniz?’özgeçmişinizi bir web sitesi oluşturucuda yayınladım?

Squarespace, Weebly ve Strikingly gibi web sitesi oluşturucularını devam ettirmek, şablonunuzu istediğiniz zaman değiştirmenize izin verir. Ancak Wix aren gibi diğer özgeçmiş web sitesi oluşturucuları’t Oldukça basit. Şablonunuzu değiştirirseniz, tüm içeriğinizi kaybedersiniz ve baştan başlamak zorunda kalırsınız, bu da zaman alıcı ve sinir bozucu olabilir.

Özgeçmişinizi sonra düzenleyebilir misiniz’ve özgeçmiş yapımcıları ve web sitesi yapımcılarında yayınlandı?

Senin olsun’Bir web sitesi oluşturucu veya özgeçmiş oluşturucu kullandığınızda, özgeçmiş bilgilerinizi istediğiniz zaman kolayca düzenleyebilirsiniz. Sonuçta, çevrimiçi özgeçmişinizi güncel tutmak son derece önemlidir. Tek yapmanız gereken editörünüze geri dönmek ve istediğiniz kadar değişiklik yapmak, ardından “Güncelleme” veya “Yayınla” web sitesi oluşturucunuzda veya ‘indir’ seçtiğiniz özgeçmiş oluşturucuda.

Ücretsiz çevrimiçi özgeçmiş yapabilir misiniz??

Evet. Ancak Wix, Weebly ve Çarpıcı gibi web sitesi oluşturucularla tamamen ücretsiz bir çevrimiçi özgeçmiş oluşturabilirsiniz, ancak’yükseltmeye değer. Neden? Çünkü ücretsiz planlarda özgeçmişinizde reklamlar var ve’t özel bir alan kullanmayın. Bu, işe alımları engelleyebilecek profesyonel olmayan bir görüntü oluşturur. ResumeGenius gibi ücretsiz özel özgeçmiş oluşturucuları da kullanabilirsiniz.

Ne’s Zety gibi bir özgeçmiş oluşturucu ile Wix gibi bir özgeçmiş web sitesi oluşturucusu arasındaki fark?

Zety ve Resume.com gibi çevrimiçi özgeçmiş oluşturucular, geleneksel bir A4 özgeçmiş oluşturmanız ve indirmeniz için şablonlar sağlayan yararlı araçlardır. Bu platformların kullanımı gerçekten kolaydır ve herhangi bir ofis tabanlı rol için özgeçmiş oluşturmak için uygundur.

Çevrimiçi özgeçmiş oluşturmak için bir web sitesi oluşturucu kullanmak biraz farklıdır. Google’da bulunabilecek kendi alan adınıza sahip bir web sitesi oluşturursunuz. Çok fazla yaratıcı özgürlüğünüz var ve geleneksel özgeçmişinizi web sitenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca, çevrimiçi özgeçmişinizle birlikte portföyünüzü, blogunuzu veya işletme web sitenizi çalıştırmak gibi becerilerinizi tanımlamak yerine sergileyebilirsiniz..

Çevrimiçi özgeçmiş yapmak ne kadar sürer?

Gerçek şu ki, buna bağlı. Eğer sen’web sitenizi oluşturmak için Wix ADI (Yapay Tasarım Zekası) kullanarak, cevap birkaç dakikadır. Eğer sen’son derece özelleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş bir özgeçmiş oluşturmak için Squarespace kullanarak, daha uzun sürer. Gerçekten ne kadar zaman geçirmene bağlı’online özgeçmişinizi oluşturmak için yatırım yapmaya hazırız. Genellikle birkaç saat sürer – web sitesi oluşturucuları bir web sitesi oluşturmayı hızlı ve kolay hale getirir, ancak’acele etmek istemiyorum!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me