Çılgın Yumurta Isı Haritaları Daha İyi Web Siteleri Oluşturmanıza Nasıl Yardımcı Olur?

Çılgın Yumurta Isı HaritalarıEn büyük zorluklardan biri “gerçekten” web sitenizi anlamak, ziyaretçilerinizin siteyi nasıl deneyimlediği ve onlarla nasıl etkileşimde bulunduğu.


İster bir işletme, e-ticaret, tasarımcılar / fotoğrafçılar, hatta bir hobi için olsun, bir web sitesi oluşturmanın amacı, söylediklerinizi ziyaretçilerinizle paylaşmaktır.

Ancak ziyaretçilerinizin web sitenizde gerçekte neleri ilginç bulduğunu nasıl anlarsınız? Nereye tıkladıklarını nereden biliyorsunuz? Veya sayfalarınızı ne kadar aşağı kaydırdıklarını?

O’Orada durabilir ve ziyaretçilerinizin web sitenizde gerçekte ne yaptığını gözlemleyebilirsiniz..

Bu anlayış olmadan,’Ziyaretçilerinize daha yararlı olması için web sitenizi ayarlamak oldukça zor..

GOOGLE ANALİTİĞİ HAKKINDA NELER?

Google Analytics harika. Ziyaretçilerimizin web sitemizde nereye gittiklerini, her sayfada ne kadar kaldıklarını, tekrarlanan ziyaretçi olup olmadıklarını vb..

Google Analytics üzerinden her türlü verilere parmaklarınızın ucunda erişilebilir.

Ancak Google Analytics’in yapamadığı’t Doğru bir şekilde göstermek, ziyaretçilerinizin sayfalarınızı gerçekten tıkladığı yerdir. Veya sayfalarınızı ne kadar aşağı kaydırdıklarını.

Bütün bunlar, “nişanlı” ziyaretçileriniz web sitenizi ziyaret ettikleri zamandır.

Günün sonunda, kimse web sitenize yerleştirdiğiniz bağlantıları tıklamıyorsa veya’t Sayfanızın üst kısmına doğru ilerleyin, ardından’ziyaretçilerinizin muhtemelen söyleyeceklerinizle çok ilgili olmadığını söylüyorum.

Gerçek acıtabilir – ama’Web sayfalarınızı geliştirmeniz için bir fırsat.

ÇILGIN YUMURTA ISITICILARI ZİYARETÇİLERİNİZİ GELİŞTİRMENİZE YARDIMCI OLABİLİR’ DENEYİMLERİ

Eğer sahipsen’ısı haritalarını duymadım’ziyaretçilerinizin aslında web sayfalarınızda nasıl davrandıklarını göstermede oldukça harika.

İnsanların en çok nerede tıkladıklarını vurgular, bu da aslında neyle ilgilendiklerini söyler. Tıpkı en önemlisi, ısı haritaları, neleri tıklamadıklarını göstererek ziyaretçilerinizin neyle ilgilenmediğini size söyleyebilir..

Ürün satan mağazalar için insanlar cüzdanlarıyla oy kullanıyor. Web sayfaları için kullanıcılar tıklamalarla oy kullanırlar ve sayfadaki bilgileri tüketmek için ne kadar aşağı kaydırırlar.

Çılgın Yumurta (ilginç bir isme sahip olmanın yanı sıra), insanların web sayfalarımızda ne kadar ilgilendiklerini ve ne olduklarını bize göstermek için her zaman kullandığımız gerçekten iyi bir araçtır.’ilgi duymak.

Crazy Egg heatmap web siteleri oluşturma - Squarespace Heatmap

Sayfalarımızdan birindeki bu ısı haritasında, ziyaretçilerimizin nereye tıkladığını gösterir, bu da daha yüksek bir ilgi düzeyini gösterir.

Flipside, ziyaretçilerimizin neyle ilgilenmediğini gösterir (tıklama yok).

Bunun size gerçekten nasıl yardımcı olduğu, bir ziyaretçinin “meli” web sitesinin belirli bölümleriyle ilgilenmek ve’t herhangi bir tıklama görmez (veya “sıcaklık”), ziyaretçilerinizin bununla gerçekten ilgilenmeyebileceğini gösterir. Ya da, belki belirli bir içeriğin yerleşimi optimal değildir ve başka bir yere taşımalısınız.

İçeriği sayfa üzerinde yukarı taşıyabilir veya görüntüyü değiştirebilir veya içeriğe dikkat çekmek için yazı tiplerinin stilini değiştirebilirsiniz. Ardından başka bir ısı haritası çalıştırın ve insanların önceki ısı haritasına nasıl tepki verdiğini karşılaştırın.

Bu, insanların değişikliklerinize gerçekte nasıl tepki verdiğini gösterecektir. Bu tür şeyleri bulduk “deneyler” ziyaretçilerimizi geliştirmede yardımcı’ deneyimler.

Size ısı haritalarını göstermenin yanı sıra, Crazy Egg size “konfeti” her tıklamanın nerede olduğunu tam olarak gösterecek bir harita.

Crazy Egg Heatmap İnşa Etme Siteleri - Squarespace Confetti

O’benzer verileri bir ısı haritası olarak göstermenin başka bir yoludur, ancak çok daha ayrıntılı, kavrama düzeyinde.

Konfeti haritasıyla, tıklamaları yeni veya geri gelen ziyaretçilere, farklı arama motorlarından, ülkelerden gelen ziyaretçilere, web sitesi tarayıcılarına, günün saatine vb. Göre bölümlere ayırabilirsiniz..

Crazy Egg heatmap web siteleri oluşturma - Konfeti Segmenti

Bu, farklı ülkelerden vb. Farklı web sitesi tarayıcıları kullanan ziyaretçilerin sayfalarınızın farklı bölümleriyle ilgilenip ilgilenmediğini vurgulayabilir. Bu, ziyaretçileriniz hakkında gerçekten derin bilgiler verebilir’ davranış.

ÇILGIN YUMURTA NASIL’S SCROLLMAP ZİYARETÇİLERİNİZİ DEĞERLENDİRMENİZE YARDIMCI OLUR’ İLGİ SEVİYESİ

Ziyaretçilerinizin web sayfalarınızı ne kadar aşağı kaydırdıklarını anlamak, içeriğinizi çok ilgi çekici olmayan (veya daha açıkçası, sıkıcı) nerede bulmaya başladıkları hakkında bir fikir verecektir..

Ziyaretçileriniz ne ile ilgileniyorsa’okuyorlar, onlar’büyük olasılıkla sayfanızın çoğunu aşağı kaydırın. Eğer yapmazlarsa’t Malzemeyi yararlı bulmazlar,’ayrılacağım.

Yani’ziyaretçilerinizin nereden başladığını anlamanız için oldukça önemlidir “konudan sapmak” sayfalarında.

Crazy Egg heatmap web siteleri oluşturmak - Squarespace Scrollmap

Peki kaydırma haritanızı gördüğünüzde ne yapabilirsiniz? Düşünebileceğiniz birkaç şey:

 • Ziyaretçilerinizi etkileşimde tutmak için içeriğinizi iyileştirin
 • Yapmazsanız daha değerli içeriği sayfanızda daha yükseğe taşıyın’İnsanların yeterince aşağı kaydırıldığını gör
 • Kullanıcıların tıkladığı ve sayfadan uzaklaştıran dikkat dağıtıcı unsurları kaldırın (bu, ısı haritanız ve konfeti haritanızda gördüğünüz verilerle birlikte analiz edilmelidir)

SONUÇ – ÇILGIN YUMURTA DAHA İYİ WEB SİTELERİ YAPMANIZA NASIL YARDIMCI OLABİLİR?

Bu İncelemeyi Yararlı Bulun?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map