DIY Web Sitesi Üreticileri: Kullanımı Kolay mı?

DIY Web Sitesi Oluşturucu


DIY web sitesi oluşturucuları, normal kişilerin kod kullanmadan kendi web sitelerini tasarlamaları ve oluşturmaları için bir yoldur. Teknolojik bilgi birikimi artık çevrimiçi olmanız için bir engel değil, Senin olsun’bir girişimci ya da bir hobidir.

Onlar’gittikçe daha fazla kişi kullanılıyor. Endüstri lideri Wix artık 119 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip, 3 milyonun üzerinde müşteriye ödeme yapıyor. o’bir sürü web sitesi var.

Bu parça, DIY web sitesi üreticileri hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsayacak – ne olduklarını, ne olduklarını’yetenekli ve hangisi sizin için en uygun (bir denemek istiyorsanız).

Gürültüyü azaltmak ve belirli web sitesi oluşturucular hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız,’seni korudum. Şu anda en iyi DIY web sitesi oluşturucularından bazıları şunlardır:

 • Wix
 • Weebly
 • Squarespace
 • GoDaddy

Her inşaatçının tam incelemeleri için bağlantıları izleyin. Veya ilk üçümüzün bu özet tablosuna göz atın:

Diğerlerine gelince, DIY web sitesi oluşturucularındaki tam indirime devam edin.

DIY Web Sitesi Oluşturucu Nedir?

DIY web sitesi oluşturucular bir web sitesini kendiniz yapmanın bir yoludur. Shocker. o’Özetle, ama bundan daha fazlası var. Diğer her şey gibi güçlü ve zayıf yanları vardır – ve geçmişi.

İlk web siteleri html kullanılarak manuel olarak yazılmak zorundaydı. Dreamweaver erken öncülerden biriydi, bazılarınız ise GeoCities’i gün içinde hatırlayabilir. İkincisi 2009 yılında katlanmış olmasına rağmen, ruhu Neocities’de yaşıyor, kodlama düzeyinde web sitesi oluşturma hakkında bilgi edinmek isteyenler için mükemmel bir platform.

Dedi ki, çoğumuz don’t Kodu öğrenmek ve sıfırdan bir web sitesi oluşturmak için zamana veya eğilime sahip olmak. Bizim için bunu yapmak için bir profesyonel ödemek için paramız da yok. Bugün’Bu boşluğu doldurmak için web sitesi oluşturucuları var. Onlar’kendiniz yapmak zorunda kalmadan kod esnekliğini sağlama konusunda. Onlar’sıfırdan büyük bir web sitesi oluşturmama, daha büyük resme odaklanma özgürlüğü hakkında.

Bunu şablonlar sağlayarak ve uygun gördüğünüz şekilde özelleştirmenize izin vererek yaparlar. Temel ayrıntıları girmek ve orada bırakmak istiyorsanız, iyi. Bununla ilgili her şeyi değiştirmek isterseniz,.

Bunların hepsi çevrimiçi yapılır.’t Web sitesi oluşturma yazılımı indirmek ve bilgisayarınızda bir site oluşturmak; söz konusu siteye gidersiniz, giriş yapar ve web sitenizi orada yönetirsiniz. Bu, çoğu web sitesi üreticisinin tümünü yakalama yaklaşımına katkıda bulunur. İsterseniz tüm teknik şeylerle (barındırma, alan adı vb.) İlgilenebilirler..

Kolaylık ve kontrol, DIY web sitesi üreticilerinin ekmek ve tereyağıdır. Tamamen işlevsel web sitelerini hızlı bir şekilde çalışır hale getirmenizi sağlar. Videomuz aşağıda gösterildiği gibi bir saat içinde bir tane alabilirsiniz.

Oyna

İster inanın ister inanmayın, bu video yasaldır. Çoğu web sitesi üreticisinde bir saatten kısa bir sürede tam olarak çalışan bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Siteleri hakkında tutkulu olan herkes projeye bundan biraz daha fazla zaman ayıracaktır, elbette, ancak Wix gibi inşaatçılar zaman ve uzmanlığın artık giriş için bir engel olmadığını garanti ediyor.

Wix’in kurucu ortağı Avishai Abrahami’nin belirttiği gibi, web sitesi kurucuları “herkes için web oluşturmayı basitleştirin”. o’uzun ve kısa.

Onlar kimin için?

Ne’web sitesi üreticileri hakkında harika onlar’herkes için etkili bir şekilde yeniden. Amatörler ve profesyoneller, bunları iş veya zevk için web siteleri kurmak için kullanabilirler. Kendi araştırmamız, web sitelerinin üçte ikisinin kişisel kullanım için yapıldığını göstermiştir. Don’Sadece işletmelerin web sitelerine ihtiyacı varmış gibi hissediyorum. Onlar’azınlık yeniden! DIY web sitesi üreticileri hemen hemen her tür site içindir.

Şablonlar çok çeşitli site türlerine hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Restoranınız için bir site mi kurmak istiyorsunuz? Orada’Sadece restoranlar için bir şablon seçimi olacak. Fotoğraf portföyleri? Evet. Bloglar? Evet.

Gittikçe artan sayıda DIY üreticisi, çevrimiçi olarak e-ticaret satışına odaklanıyor. Bir çevrimiçi mağazayı başlatmak için ihtiyacınız olan çerçeveyi sağlarlar. Shopify ve BigCommerce şu anda büyük köpekler, Sellfy gibi platformlar onları ayak parmaklarında tutmak istiyor.

Kısacası, web sitesi oluşturucular sınırlı finansal ve teknik kaynaklar içindir. Kendimizi keşfettiğimiz gibi, bir web sitesi oluşturma maliyeti, kontrolden çıkmak için çok fazla kapsamı olan sürekli hareketli bir hedeftir. Web sitesi kurucularının sabit oranları, cebinizde bir delik açmadan web tasarım dünyasına girebileceğiniz anlamına gelir.

Ne yapabilirler?

DIY web sitesi üreticilerinin ana değeri, tasarım ve işleve odaklanmanıza izin vermektir. İki formdan birini alma eğilimindedirler: sürükleyip bırakma ve üretme.

Sürükle ve bırak üreticileri teneke üzerinde söylediklerini yaparlar (eğer’herhangi bir iyi). Sayfanın öğelerini istediğiniz yere konumlandırın ve uygun gördüğünüz şekilde stil yapın. Oluşturulan siteler size birkaç soru soracak ve cevaplarınıza dayanarak sizin için bir site oluşturacaktır. Sonuçları yine de özelleştirebilir ve öğeler ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz, ancak bunlar’genellikle daha yapılandırılmış bir deneyim.

Arka uçta, sitenize Google ve Bing’de sıralamada mümkün olan en iyi şansı veren arama motoru optimizasyonunu (SEO) yönetmenize yardımcı olurlar. Birçoğu, sitelerinizi kaç kişinin ziyaret ettiğini, neleri ziyaret ettiklerini görmenizi sağlayan analizler de sunar.’ve nerede yapıyorlar’nereden geliyorsun.

DIY Web Sitesi Oluşturucuları Neler Var?

İnşaatçıların sayısı sürekli artıyor ve hepsi çok iyi değil. Pazar büyüdükçe’sadece pretenders için bandwagon üzerinde tırmanmaya çalışmak doğal. Ne iyi web sitesi oluşturucuları mevcut asıl soru.

Bu sizin isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Herkese uyan tek beden yok ‘en iyi’ Web Sitesi Oluşturucu. Öyle değil’mevcut değil ve asla olmayacak. Çok fazla değişken var. Aksine, farklı talepleri karşılayan en iyi DIY web sitesi oluşturucularının bir seçimi var.

Ne yaptığımız hakkında bir bakışta fikir edinebilirsiniz.’web sitesi oluşturucu karşılaştırma çizelgesinde hakkında konuşuyoruz, ancak biz’aşağıda biraz daha derinliğe gideceğim.

Kullanımı kolay web sitesi oluşturucuları

Bu konuda bir görüşten daha fazlasını sunmak istedik, bu yüzden’en iyi web sitesi kurucuları üzerinde araştırmalar yaptık. Kullanıcı deneyimi testleri, kullanımı en kolay web sitesi oluşturucularının listesini düzenlemek için özellikler, destek ve fiyatlandırma ile birleştirilmiştir..

Bunu göz önünde bulundurarak, aşağıdaki web sitesi oluşturucuları kodlama geçmişi olmayan insanlar içindir. İyi destek ve sezgisel arayüzlerle kullanımı kolaydır. Onlar yok’t Her zaman gelişmiş kardeşleri kadar arka uç kontrolü sunarlar, ancak kendi web sitenizi mümkün olduğunca az güçlükle yapmak istiyorsanız, bunlar gitmenin yoludur.

Wix →

Wix şu anda en iyi sürükle ve bırak üreticisi. Web sitenizin görünümü üzerinde tam kontrol sağlar. Logonuzun orada olmasını ister misiniz? Oraya götürün. Bu paragrafın baş aşağı olmasını mı istiyorsunuz? Kendinizi nakavt edin. Arayüz ilk başta biraz zor olabilir, ancak bir kez onunla başa çıktığınızda Wix, kullanımı en kolay yapımcılardan biridir.

Web tasarım oyununda yeni olanlar ve öğrenmeye hevesli olanlar için Wix harika bir seçenektir. Sağladığı özgürlük sizi web tasarımının temel ilkeleri hakkında bilgi edinmeye davet ediyor: ana sayfanızı nasıl sunacağınız, gezinme çubuğunuza ne koyacağınız – tüm bu iyi şeyler.

Kullanıcı testlerimiz Wix’i gösterdi’s kullanım kolaylığı ve müşteri desteği kombinasyonu şu anda eşsizdir. Acemi ve profesyonelleri kullanmaktan zevk aldılar. Biz kendimiz düşünüyoruz’s web tasarımı yeni olanlar için en iyi seçeneklerden biri. Basit web sitelerine daha iyi borç verir, ancak çoğu web sitesi basittir.

GoDaddy →

Bu, kullanıcı testimizde gerçekten iyi performans gösterdi. GoDaddy daha rehberli bir bina deneyimi sunar ve bunu bir şekilde yaparlar.’s sezgisel ve takip etmesi kolay. Küçük, cilalı bir web sitesini hızlı bir şekilde yerden kaldırmak için GoDaddy’den daha iyi bir oluşturucu olmayabilir. Ayrıca etki alanı kaydı ve barındırma sağlar, böylece onlarla her şeyi tek bir yerde yapabilirsiniz.

Gelişmiş web sitesi oluşturucuları

Çan eğrisi boyunca, kullanımı daha zor olan ancak daha fazla kontrol ve ölçeklenebilirlik sunan DIY web sitesi oluşturucuları da vardır. Bu web sitesi oluşturma çabaları desteklenir ama orada güzel bir tatlı noktaya çarptı’ayrıca teknik becerilerinizi geliştirme fırsatı.

Squarespace

Squarespace, köşede sigara içen, gizemli, biraz iddialı bir web sitesi kurucusudur. Onlar’şu anda oyundaki en şık platform ve uzakları ve arka uçları, dergiler gibi büyük, yüksek talep gören siteleri işlemek için yeterince sofistike.

Kare Alanı Şablonları ÖrnekleriSquarespace, hem masaüstü ekranlarında hem de cep telefonlarında iyi çalışacak şekilde optimize edilmiş şablonlarının kalitesi ile haklı olarak ünlüdür

Squarespace’zarif şablonlar zenginliği, sonuçta en önemli şey olan web sitenizin içeriğine odaklanabileceğiniz anlamına gelir. O’Sürükle ve bırak kulübünün bir parçası değil, ama’hala özelleştirilebilirlik için en iyi inşaatçılardan biri.

Bu ek işlevsellik, Squarespace’ten en iyi şekilde yararlanmak için bazı kodlama konusunda rahat olmanız gerektiği anlamına gelir, ancak’büyük bir site kene yapmak için neler olduğunu öğrenmek isteyenler için iyi bir seçenek.

WordPress.org →

Bu başka bir dünya – hatta bir web sitesi üreticisi olarak nitelendiriliyor. WordPress.org açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Eğer yapmadıysa’Sizin için bir anlam ifade etmiyorsanız, bir web sitesi oluşturucu kullanmaktan daha iyi olabilirsiniz. Yine de’Bir siteyi bir sonraki seviyeye taşımak istediğinizde kullanılacak platformdur. İnternetin yaklaşık üçte biri WordPress.org temelleri üzerine kurulmuştur.

CMS temelde elde tutulan bir web sitesi kurucusudur. Sen kodlamak, web gibi kendiniz barındırma gibi şeylere dikkat edebilmek gerekir. O’düşündüğünüz kadar teknik değil, ama kesinlikle web sitesi kurucularının DIY kolaylığını kaybedersiniz.

Ayrıca, açık olmak gerekirse, WordPress.org, başka türlü sınırlı bir blog platformu olan WordPress.com ile karıştırılmamalıdır..

E-ticaret web sitesi oluşturucuları

Bazı web sitesi oluşturucular çevrimiçi perakende satışa odaklanmıştır. Nispeten kolay bir çevrimiçi mağaza kurmak istiyorsanız, bunlar.

Shopify →

Shopify 2006 yılında piyasaya sürüldü ve son yıllarda katlanarak büyüdü. Giderek daha fazla insan bir şeyler satmak için internete girdikçe,’Onları satmak için bir yere ihtiyacım vardı. o’Shopify devreye girdi. Onlar’etkili bir e-ticaret web sitesi oluşturucu yeniden, online alışveriş kurmak için mükemmel bir çerçeve sağlamak.

Müşteri deneyimi, yaptıklarının merkezinde yer alır. Aslında, çevrimiçi snowboard satmaya çalışan üç arkadaş tarafından kuruldu. Onlar için mevcut seçeneklerden etkilenmeden, kendi seçeneklerini yaptılar. Bugünün misyonu kullanıcılara “perakende işlerini kurmak için sorunsuz bir platform.”

Wix ve Shopify gibi genel amaçlı web sitesi oluşturucuları eklentiler aracılığıyla e-ticaret sunar. Bu bir noktaya kadar iyidir, ancak büyük ölçekli çevrimiçi mağazaların özel platformlara ihtiyacı vardır. Shopify şu anda en iyisi, özellikle de yeni başlayanlarınız için.

BigCommerce →

BigCommerce size daha fazla araç sunar ‘kutudan dışarı’ Shopify’ın yaptıklarından daha fazlası,’kullanmak için clunkier. Nasıl karşılaştırdıklarına ve hangisinin sizin için daha uygun olacağına dair tam bir döküm için Shopify ve BigCommerce karşılaştırmamızı okuyun..

Sınırlamaları Nelerdir?

Her şey gibi, web sitesi oluşturucular da’t Mükemmel. Zayıflıklarının ne olduğunu bilmek, güçlü yanlarını bilmek kadar önemlidir. Web siteleri ciddi bir iştir ve’yanlış platform ile kendinizi eylemek istemiyorsanız.

İşte DIY web sitesi oluşturucularının olası eksikliklerinden bazıları:

Özelleştirme sınırları. Bazı web sitesi oluşturucuları, sitenizi özelleştirme konusunda oldukça kısıtlayıcı olabilir. O’Yapı ve rahatlık için ödediğiniz fiyat. Wix çeşidinin sürükle ve bırak üreticileri, size mümkün olduğunca fazla kontrol sağlamaya çalışır, ancak sınırlamaları bile vardır. Gerçekten benzersiz işlevsellik ve sunum için’HTML ve CSS’den kurtulmanın bir yolu yok. Tüm yollar dünya çapında web’de kodlamaya yol açar.

Paylaşılan Evsahipliği. Web sitelerinin, herkesin her an her yerden erişebileceği bir yerde depolanması gerekir. Buna hosting denir. Çoğu web sitesi üreticisi bunu sizin için yapar, ancak siz’sitenin kaynakları sistemdeki diğer sitelerle paylaşılacaktır. Buna paylaşılan barındırma denir. O’küçük web siteleri için nadiren bir sorun, ancak orada ölçeklenirken’kazandıkları bir risk’Başa çıkamaz. Paylaşılan barındırma riskine sahip siteler düşük yükleme hızları veya yeterli sayıda kişi ziyaret etmeye çalışıyorsa kesintileri bile tamamlar.

Yedek yok. Weebly ve IM Creator hariç, web sitesi oluşturucuları genellikle’t sitenizi yedeklemenizi sağlar. Bu, bir platformdan diğerine geçmeyi çok zorlaştırır. Web sitesi oluşturucular aren’t hayır kurumları. Sizi bir kez müşteri olarak tutmak istiyorlar’ve seni yakaladım ve bu onların bunu yapmasının ana yollarından biri.

Onlar yok’t iyi ölçeklendir. Bu n’evrensel olarak doğru değil ama’bayrak sık sık yeterli. Siteniz büyüdükçe bir web sitesi oluşturucu için daha az uygundur’olacak. Küçük siteler için’idealdir, ancak büyük ve karmaşık bir sitenin hayalleri varsa, WordPress.org ile başlayarak daha iyi olabilirsiniz.

Birçoğunuz asla yukarıdakilerden hiçbiriyle karşılaşmayacaksınız. Onlar’küçük engeller, ama o’s açık web sitesi kurucuları dezavantajları olmadan değil değer. Birçoğu ücretsiz denemeler veya ücretsiz premium hizmetler sunuyor, bu yüzden orada’Bir kuruş harcamadan önce işleri kendiniz tartmak için yeterli zaman.

Eğer sen’yeniden başlıyorum’s web sitesi üreticileri için yapılacak güçlü bir durum. Onlar’yeniden web tasarım dünyasına giriş. Sitenizi büyütüp daha gelişmiş bir şeye baksanız bile, deneyimleriniz sizi bu yolculuk için çok daha donanımlı hale getirecek.

DIY Web Sitesi Oluşturucularının Maliyeti?

Uzun ve kısa DIY web sitesi üreticileri sadece pahalı planları ile gitmek seçerseniz pahalı. Hile yok, el altı ücret yok. Temel bir site yalnızca temel bir planın kaynaklarını gerektirir ve’hepsi sen misin’ödemek zorunda kalacak. Daha fazla talep içeren gelişmiş bir site, gelişmiş bir planın kaynaklarını gerektirecektir.

Ne için’değer, araştırmamız aşağıdaki üç inşaatçılar için para için en iyi değeri sunan olarak sıraladı:

 1. Wix
 2. Çarpıcı
 3. Weebly

Handily, her biri oldukça farklı web sitesi oluşturma deneyimleri sunuyor. Wix sürükle ve bırak, Çarpıcı bir şekilde basit ve yapılandırılmış ve Weebly her ikisinin de dengesine ulaşıyor. Hepsi ücretsiz deneme sunuyor, bu yüzden orada’Hangisinin size tıkladığını görmek için bolca fırsat.

Eğer sen’daha yeni başlıyoruz, yapmanız gereken son şey parayı atmak. Uygun bir plan seçin ve web siteniz büyüdükçe büyütün.

Sonuç

Programcıların artık web tasarımı üzerinde tekelleri yok. DIY web sitesi oluşturucuları herkesin çevrimiçi olarak şık ve işlevsel bir varlık oluşturmasını mümkün kılmıştır. Gerçekten isterseniz bir gün içinde bir web sitesi dışarı itebilirsiniz (’o gung ho olmayı tavsiye etmiyorum).

Çok sayıda mükemmel web sitesi oluşturucu var, ancak ‘en iyi’ Web Sitesi Oluşturucu. Bu sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Kullanım kolaylığı sizin için önemliyse, aşağıdakilerin beğenileriyle ücretsiz deneme için kaydolun Wix veya GoDaddy. Eğer teknik bilgi birikiminizi geliştirirken geliştirmek istiyorsanız, Squarespace daha fazla sokaktan olabilir. Onlara bir spin verin ve neyin tıklandığını görün. Denemenin hiçbir maliyeti yok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map