Hakkımızda Sayfa Nasıl Yazılır: 9 Dos and Don & rsquo; ts

Eğer sen’nasıl yazılacağı konusunda stresli “Hakkımızda” web siteniz için büyük olasılıkla iyi bir tanesine sahip olmanın önemini bildiğiniz anlamına gelir. bir “Hakkımızda” bölümü kendi şartlarınızda kendinizi tanıtmak için bir fırsattır. O’ayrıca bir ziyaretçi’sitenizin arkasındaki insanlarla ve hikayeyle ilk karşılaşmanız ve güçlü bir sayfa tutkunuzu okuyucularınıza aktaracaktır.


İyi “Hakkımızda” sayfa temel bilgilerle başlar, ancak hızla bunların ötesine geçer. Evet, kullanıcıların kim olduğunuzu ve hangi hizmetleri sunduğunuzu bilmesi gerekir. Ancak sayfanız, insanların merak ettiği daha yumuşak şeyleri de kabul etmelidir.

Birisiyle ilk kez tanışmak gibi düşünün – onlar’Neden ne yaptığınızı ve tarlanızda nasıl başladığınızı bilmek isteyeceksiniz. Bir yemek partisinde niş endüstrisi hakkında droning yapan biriyle tanışırsanız,’d muhtemelen boynuzlara doğru acil bir çıkış planlamaya başlar d’oeuvres.

Neleri dahil edeceğinizi bilmek, “hakkında” pratik ve ilham verici arasındaki dengeyi yakalayan bir sayfa – ve iyi haber şu ki’iş için senden daha iyi bir insan değil. Gerekli dos ve don için okumaya devam edin’ts ve onu doğru anlayan sayfaların örneklerini görmek.

Hakkımızda sayfanıza neler dahil edilir?

1. Doğru ton

Ton, cihazınız boyunca tutarlı olması gereken bir öğedir. “hakkında” sayfa. Ama yapma’Endişelenme – kazandın’Bunu doğru yapmak için lise İngilizce ders kitaplarını temizlemeniz gerekmiyor! Profesyonel bir web sitesi için, yazı arasında sadece bir orta yol bulması gerekir bilgili ve yaklaşılabilir.

Bunu hatırla “profesyonel” doesn’demek zorunda değilim “sıkıcı” – o’biraz heyecan göstermek için yazınız için sorun yok! Ve yapma’t de düşünmeyin. Ne olduğunu zaten biliyorsun’hakkında konuşuyorsunuz, bu yüzden bir arkadaşınızla ve’muhtemelen ideal tonu vuracağım.

Yeni kopyanızı yüksek sesle okumak tonu test etmenin harika bir yoludur. Cümlelerin nasıl bir araya geldiğini duymak, yapmak istediğiniz doğal olmayan bir yapıya veya kelime tercihine karşı sizi uyaracaktır.’t günlük konuşmada.

2. Şirket değerleriniz

Genel bir ton oluşturduktan sonra, şirketinizi tanıtarak onu güçlendirin’s değerleri. Eğer sen’daha büyük bir kuruluş için bir sayfa yazıyorsanız, önceden belirlenmiş bazı değerleriniz veya marka yönergeleriniz olabilir. Ama yapma’eğer endişelenme’durum böyle değil – tek yapmanız gereken, işletmenizin neyi temsil ettiğini en iyi gösteren birkaç anahtar kelime beyin fırtınası yapmak.

Birkaç iyi değeri vurgulamak,’üzerinde söylemek isterim “hakkında” sayfasını açmanız ve işletmenizi açıklamanın daha az göz korkutucu görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak,’harika kelimeler seçtikleri için önemli değil, bu da düşmek kolay bir tuzak: Fortune 100 şirket listesinin% 55’i “bütünlük” % 40 alıntı yapılırken çekirdek değer olarak “takım çalışması.” Kesinlikle değerli özellikler, ancak herkes’onları fırlatıyor.

Jenerik olmak yerine, kendinize ne düşündüğünüzü düşünmek için zaman tanıyın’en çok gurur duyduğunuz ve sizi rakiplerinizden ayıran şeylerden. Ürün konusunda ciddi misin kalite? İçin çalışıyor musun Sürdürülebilirlik üretim sürecinde? Kutlama zamanı!

3. Görseller, görseller, görseller

Kalın metinler ve stratejik olarak yerleştirilmiş başlıklar, sayfanızı düzenlemek söz konusu olduğunda iyi bir başlangıçtır, ancak bir okuyucu yakalamanın en iyi yolu’gözü iyi yerleştirilmiş grafikler veya tablolardan geçer. Çalışmalar, insanların görsel olarak sunulan bilgilerin% 65’ini gördükten üç gün sonra hatırlayabileceklerini bile göstermiştir..

Don’t eğer terersen’Kendinizi özellikle tasarım meraklısı olarak düşünmeyin. Orada’Bu görevi olabildiğince kolay hale getirmek için oluşturulmuş çok sayıda web tasarım yazılımı var. Görsel unsurları vurgulamaya gelince, Squarespace özellikle yararlıdır – bu yüzden göstermek için çok fazla yaratıcı çalışmanız varsa,’harika bir seçim.

Eğer yapmazsan’gösteriş yapmak için çok yaratıcı bir işiniz var, o zaman ofis alanının güzel bir fotoğrafı veya geçen yılın havalı bir grafiği’yükselen satışlar fazlasıyla yeterli. Bir veya iki görsel eklemek, sayfanızdaki metni bölmenin ve içeriğinizi okumayı daha eğlenceli hale getirmenin harika bir yoludur.

Söz konusu görselleri oluşturmanıza yardımcı olabilecek, kullanımı kolay birçok dijital araç vardır. Örneğin Canva, orijinal Infographics ve logolar yapabileceğiniz tüm (veya hiç) beceri seviyeleri için uygun bir grafik tasarım aracıdır..

Liste: sanatçılar için en iyi 9 web sitesi oluşturucu

Çevrimiçi resim görüntülemek isteyen reklam öğeleri için ideal araçlar

Eğer sen’fikirler için sıkışıp kaldım dır-dir sayfanızı gerçekten oluşturabilecek veya kırabilecek bir fotoğraf. Bu da bizi…

4. Ekibiniz

bir “Hakkımızda” sayfanız işletmenizi kişiselleştirmeli, böylece potansiyel müşteriler’sizi Oz-Tipi Sihirbaz olarak görmüyorum ‘Perdenin arkasındaki adam.’ Siz ve ekibiniz hakkında bir resim ve insancıl bir arka plan eklemek, kitlenizle bağlantı kurmak ve yaratıcı olmak için harika bir fırsat sunar.

Herhangi bir hikayenin en iyi kısmı insanlardır ve potansiyel müşteriler sizi sektörünüzde bireyler olarak neyin yönlendirdiğini merak edecektir. Daha önce söylediğimiz gibi, kimse bu hikayeyi sizden daha iyi bilmiyor, bu yüzden yapma’söylemekten korkma!

5. Sana güvenmek için bir sebep

Sitenize ilk kez gelen kullanıcılar öncelikle söylemek istediklerinizle ilgilenir – bu yüzden biz’nasıl söyleyeceğimize çok önem verdim. Ancak yeni bir ziyaretçi işletmenize ilişkin fikrini oluştururken, doğrulama için dışarıdan bir tanıklık sağlamaya yardımcı olur.

Belirli bir restoranın iyi olup olmadığını merak ediyor olsaydınız, muhtemelen’t Öğrenmek için onları çağırmayın. Bunun yerine TripAdvisor veya Yelp incelemelerine dönebilirsiniz. Aynı prensip burada da işliyor. Sizin “hakkında” sayfa, olumlu müşteri tekliflerini eklemek için mükemmel bir yerdir, böylece insanlar’dürüst bir bakış elde ediyoruz. Tüketicilerin% 91’inin kişisel öneriler kadar çevrimiçi incelemelere güvendiği bir çağda, biraz sosyal kanıt uzun bir yol kat ediyor.

6. sizinle iletişim kurmak için bir yol

Ziyaretçiler aklınızı başınızdan alıp okumayı tamamladığında “Hakkımızda” sayfa, onlar’İletişim kurmak için yarışacağım. Çoğu web sitesi üreticisi kolayca bir “İletişim” sayfanın herhangi bir yerinde oluşturabilir veya ayrı bir özel sayfa oluşturabilir ve bu sayfaya bağlantı oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, özellikle küçük işletmeler göz önünde bulundurularak tasarlanmış çok sayıda web sitesi oluşturucusu da vardır. “Hakkımızda” için “Bize Ulaşın” – cilalı ve profesyonel hissediyorum.

Liste: En İyi 6 E-Ticaret Barındırma Sağlayıcısı

Çevrimiçi satış yapmak isteyen işletmeler için ideal platformlar

Hakkımızda sayfanızda nelerden kaçınır?

Artık harika bir şeyin içine girdiğini biliyorsun “Hakkımızda” sayfası’en iyi dışarıda bırakılan şeyler hakkında konuşma zamanı. Don için okumaya devam edin’ts:

1. Don’t tasarım delisi gitmek

Yerleşim ve tasarım özellikleri, içeriğinizi tamamlamak ve okumayı kolaylaştırmak içindir. Kötü tasarım tam tersini yapar – okuyucuları sayfadaki kelimelerden uzaklaştırır. Çoğu web sitesi üreticisinin bu tuzaktan kaçınmak için çalışabileceğiniz şablonlar olacaktır. Yine de, odağı içeriğinizden uzaklaştıran görüntü veya özel efektler olup olmadığını görmek için sayfanızı sürekli taze gözlerle yeniden ziyaret ettiğinizden emin olun..

2. Don’insanlara ne yaptığını söylemeyi unutma.

Orada’iyi yazılmış bir yazı tarafından çekilmekten daha sinir bozucu bir şey yok “hakkında” sayfası, yalnızca sonuna ulaşmak ve şirketin gerçekte ne yaptığını veya sattığını bilmediğinizi anlamak için.

Çoğu zaman, insanlar kazandı’ne yaptığınızı (veya neden hizmetinize ihtiyaç duyduklarını) anlamak için fazladan çaba sarf etmek istemezsiniz. O’birkaç üst açık cümle yerleştirmeye değer “hakkında” karışmış okuyucuların yabancılaşmasını önlemek için sayfa.

3. Don’t Bir sayfaya çok fazla tıkmak

Sizin “Hakkımızda” sayfanız, sitenizdeki en önemli sayfalardan biri olmayacak, ancak bu’t sitenizdeki tek sayfa gibi görünmesi gerektiği anlamına gelir. Yeni ziyaretçilerin bilgi ile karşı karşıya kalmasını önlemek için işletmenizin en önemli yönlerini vurguladığınızdan emin olun. Çevresel bilgiler sitenizde başka bir yerde yaşayabilir ve hatta ona bağlantılar bile sağlayabilirsiniz.

Favori Hakkımızda sayfalarımız

Artık ne yaptığını biliyorsun’s ve don’ts, bu kazanma örneklerine bir göz atın “Hakkımızda” her türlü sektörden sayfalar. Biz’Onları belirli güçlü yönlere göre düzenledik, böylece mükemmel sayfanın her yönü için ilham alabilirsiniz.

En iyisi: hikaye anlatımı ve yaratıcılık

1.1 Burton Snowboardları

hakkımızda örnek sayfa

Burton’s “Hakkımızda” sayfa, büyük bir şirketi insancıllaştırmak için inanılmaz bir iş çıkarıyor – aslında, sayfa aslında “Biz Kimiz.” Zamana kadar’Burton hakkında okuma yaptınız’Vermont ve ekibin mütevazi başlangıcı’s snowboard özveri, sen’yamaçlardan kendin geçmek isteyeceğim.

1.2 Zımba Telleri

hakkımızda ikinci örnek sayfa

Biz’itmek snowboard eğlenmek oldukça kolay. o’s Staples satış yaparken ilham vermek için yönetmek için ekstra brownie puan alır… Ofis malzemeleri. Ziyaretçilerin etkileşime girmesini sağlamak için şirketin sayfasındaki bilgileri nasıl yapılandırdığına dikkat edin. İle başlayan “Bizim hikayemiz” ilhamı paylaşmak için harika bir yoldur ve “Neler Yapıyoruz” pratikliğin mükemmel karışımını ekler.

En iyisi: gerçekler ve güven

2. HSBC

hakkımızda üçüncü örnek sayfa

HSBC’s “hakkında” sayfası, güven vermek için sayıları vurgular. İşletmenizin popülerliğini ve güvenilirliğini gösteren istatistikleri listeleyerek de bunu yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz müşteri sayısı veya yıl sayısı’etrafta bulundum, başlamak için harika yerler.

Eğer seni düşünüyorsan’Belirgin olanları ele aldım, spesifik olmaktan çekinmeyin. Kafeniz her gün kaç tane taze hamur işi pişiriyor? Şık mağazanız bir haftada kaç tane el örgüsü satıyor? O’İnsanların çevrimdışı gerçekleşen tüm zor işleri düşünmelerini sağlamak harika.

En iyisi: tasarım

3. Jacob Tyler

hakkımızda dördüncü örnek sayfa

Yaratıcı bir ajansın pastayı en iyi tasarım için alacağı açık gibi görünebilir, ancak hepimiz Jacob Tyler ajansının şıklığından birkaç işaret alabiliriz’s “Neler Yapıyoruz” sayfa. Basit kırmızı, beyaz ve siyah renk şeması neyin öne çıkacağına karar vermeyi kolaylaştırır.

Gibi başlıklarla bağlantılara sahip olmak “Haberleşme” ve “Kullanıcı deneyimi” ayrıca, daha fazla bilgi ödün vermeden sayfanın düzgün görünmesine izin verin. Bu tasarım, Okuması Kolay + Bakması Güzel’in kazanan bir kombinasyon olduğunun kanıtıdır.

Genel olarak en iyisi: Moburst

hakkımızda beşinci örnek sayfa

Moburst’s “hakkında” sayfa yaratıcılığın ve zor istatistiklerin aslında arkadaş olabileceğinin kanıtıdır. Bu pazarlama şirketi, eğlenceli ekip fotoğrafları ve kişilik odaklı kurucu biyografilerinin yanı sıra etkileyici rakamlar sunuyor. Sonuç, şık ve etkileşimli bir sayfadır.’kaydırmak heyecan verici – ama en iyisi, detay odaklı yazı harika tasarımlı veya tasarımsız okumaktan zevk alır..

Hakkımızda sayfası nasıl yazılır: recap

Bu referans örnekleri ile,’ideal yapmak için iyi donanımlı “Hakkımızda” sayfası. Sayfanızı kişiselleştirirken, dahil etmek için altı temel öğeye bakın:

 1. Doğru ton
 2. Şirket değerleriniz
 3. Görseller
 4. Ekibiniz hakkında biraz
 5. Sana güvenmek için bir sebep
 6. Sizinle iletişim kurmanın bir yolu

Ve yapmadığından emin ol’t

 1. Tasarım çılgınlığı yapın
 2. İnsanlara gerçekte ne yaptığını söylemeyi unut
 3. Bir sayfaya çok fazla tıkmak

Bu dos ve don ile’akılda biz’Şimdi mikrofonu vereceğim. O zaman devam et… bize kendinden bahset!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map