Web sitenizi daha çevre dostu hale getirmenin 3 yolu

Web Sitesi Oluşturucu Uzmanı olarak, web siteleri yapmayı çok seviyoruz. Web sitesi kurucularını test etmekten en sevdiğimiz e-ticaret şablonlarımızı denemeye kadar internet bizim mutlu yerimiz. Ama internetin sizi şaşırtacak karanlık bir tarafı var – biz’çevresel etkileri hakkında konuşuyoruz.


Garip bir şekilde, bu bir sorun değil’t Yaygın olarak yayınlanıyor, ancak yüksek sesle bağırılmayı hak ettiğini düşünüyoruz.

Yeni başlayanlar için, internetin katkıda bulunduğu düşünülmektedir Dünyanın% 2’si’s sera gazı emisyonları.

Daha da endişe verici olan, her gün kullandığımız web sitelerinin etkisidir. Örneğin, şarkının müzik videosu “despacito” yılda 40.000 ABD evi kadar enerji yaktı. Ama hiç kimsenin “Oyna” YouTube nedeniyle düğmesi’karbon ayak izi, çünkü, kim bilir, doğru?

Web sitesi oluşturucu arkadaşlarım, adım atmak ve web’i daha yeşil bir yer haline getirmek için zamanımız geldi!

Biz’web sitenizi daha çevre dostu hale getirmenin üç yolunda size yol gösterecek, ayrıca günlük hayatta çevrimiçi karbon ayak izinizi azaltmak için bazı süper kolay ipuçları – hepsi web suçluluk duymadan bina ve kullanımın tadını çıkarmaya devam edebilmeniz için.

1

Yeşil Web Hosting bul

İnternetin arkasındaki en büyük suçlulardan biri’s karbon ayak izi web hosting olduğunu. Web hosting bir web sitesi barındırarak çalışır’veri merkezlerindeki dosyaları ve bilgileri – tüm web sitelerinin çevrimiçi görünmesi için barındırılması gerekir.

Veri merkezleri temelde tüm bu web sitelerini depolayan bilgisayarları barındıran binalardır’ veri ve var 8 milyon dünya çapında veri merkezleri.

Buradaki sorun, veri merkezlerinin bir ton elektrik kullanması ve çok fazla ısı üretmesi, yani sunucuların aşırı ısınmasını önlemek için enerji emen soğutma sistemlerine güvenmeleri. Tüm bunlar, veri merkezlerinin aynı miktarda karbon emisyonu küresel havayolu endüstrisi olarak!

Ancak, yeşil web hosting şeklinde iyi haber var. Burada hosting şirketleri karbon ayak izini azaltmaya ve hatta reddetmeye kararlı.

Bunu veri merkezlerine güç vermek için yenilenebilir enerjiler kullanarak veya karbon ayak izleriyle mücadele etmek için yenilenebilir enerji programlarına bağışta bulunarak yaparlar..

En iyi yeşil web barındırma Green Geeks, hangi Karbon ayak izini% 300 dengeliyor. Bonneville Çevre Vakfı aracılığıyla şebekeden çektiği enerjinin üç katını yenilenebilir enerjiye yatırıyor – oldukça etkileyici!

çevre dostu hostingGreenGeeks, daha çevre dostu web siteleri oluşturmak için mükemmel kılan en yeşil barındırma sağlayıcılarından biridir..

En iyi yeşil web barındırma, çevre dostu barındırma yöntemlerini güç ve birinci sınıf barındırma özellikleriyle birleştirir. Yeşil web hosting seçimi yapma’t Web sitenizi 90’ların ortalarındaki yavaş, karanlık dijital çağlara geri döndürmeniz gerektiği anlamına gelir.

Örneğin, Green Geeks hala çevre dostu yaklaşımını korurken,% 99,9 kesintisiz çalışma süresi sunmayı, bir dizi barındırma paketi sunmayı ve 150’den fazla ülkeden müşterilere hizmet sunmayı başarıyor..

Barındırma, her web sitesinin temelini oluşturur.’t Yeşil bir barındırma sağlayıcısıyla başlamadığınız sürece çevre dostu bir web sitesi oluşturmak!

Daha fazlasını bul

Ama en iyi çevre dostu ev sahipleri nelerdir? Bizim incelememizde öğrenin 6 En İyi Yeşil Web Hosting Sağlayıcıları ve daha yeşil bir ağa doğru ilk adımınızı atın!

2

Sitenizi Hızlandırın

Bu, web sitesi oluşturmanın’Bir eko-savaşçı ya da bir iklim değişikliği inkârcısıyız – başarılı olmak için web sitelerinin hızlı olması gerekir. O’bir gerçek. Ayrıca çevre için de daha iyi olur.

Bir sayfanın yüklenmesi çok uzun sürüyorsa,’sadece ziyaretçileriniz için sıkıcı değil, aynı zamanda’ayrıca sunucudan enerji emer ve elektrik kullanır. Yani, web siteniz ne kadar hızlı yüklenirse, çevre üzerindeki etkisi o kadar az olur.

Web sitenizi geliştirmenin bazı basit ve basit yolları var’s yük hızları – işte başlamak için sadece birkaçı…

 • Gibi bir araç kullanarak sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğini öğrenin Pingdom veya GTmetrix
 • Gibi bir kompresör aracı kullanarak görüntülerinizin boyutunu küçültün deniz canavarı
 • Hosting sağlayıcınızı değerlendirin’sitenizin sürüklenmesine (hatta çökmesine) neden oluyor
 • Aşağıdaki gibi bir CDN (İçerik Dağıtım Ağı) kullanın CloudFlare ziyaretçiye talepleri yöneltmek’en yakın sunucu
 • Bozuk bağlantıları ve yönlendirmeleri düzeltin – deneyin Çığlık atan kurbağa onları tespit etmeye yardım etmek
 • Ekranın üst kısmındaki içeriğin sayfanın geri kalanından daha hızlı yüklendiği tembel yüklemeyi kullanın

Eğer sen’Bunları zaten yaptım ve teknoloji meraklısı hissediyorsunuz, ayrıca kodunu küçült. Küçültme, sitenizdeki kod ve komut dosyalarını en aza indiren bir işlemdir ve site hızını artırmanın önemli bir yoludur.

Küçültme karmaşık gibi görünse de,’gibi araçlar ile aslında oldukça basit toptancı ve YUICompressor, çünkü hem JavaScript hem de CSS’yi işleyebilirler. Tek yapmanız gereken kodunuzu araca kopyalamak, ardından küçültülmüş sonuçları sitenize yapıştırmaktır!

Daha fazlasını bul

Doğru barındırma planında mısınız? Çoğu kişi paylaşılan barındırma seçer, ancak planınızı aşarsanız yavaş yüklenen sayfalara ve hatta site çökmelerine neden olabilir!

Bizim göz atın Paylaşımlı Hosting vs VPS Hosting hangisinin sizin için doğru olduğunu görmek için karşılaştırma.

3

SEO’nuzu Geliştirin

Bu bölüm, sitenizi kolayca erişilebilir hale getirmek ve kullanıcıları hızlı bir şekilde tatmin etmekle ilgilidir. Neden? İnsanların bir seferde yüklediği aramaların ve sitelerin miktarını azaltır, bu da yeni bir sayfaya her geldiklerinde kullanılan enerji miktarını azaltır..

Bir Google aramasının en fazla yedi gram CO2? o’Bir su ısıtıcısı kaynatılarak üretilen miktarın yaklaşık yarısı,’t Çok kötü geliyor. Bir günde yaptığınız her iki Google araması için gerçekten bir su ısıtıcısı kaynattığınızı hayal edene kadar ve sonra aniden’çok sıcak suda yeniden!

Tabi ki yapabilirsin’Google’ı azaltmak’s karbon ayak izi tek elle, ancak kullanıcılara ne verdiklerini vermeye çalışabilirsiniz’arıyorlar, böylece onlar’t Yeni sayfaları tekrar tekrar aramaya ve yüklemeye devam etmelisiniz. Ayrıca o’dönüşümleriniz için daha iyi!

Sitenizden geri dönen ve Google’a geri dönen kişi sayısını azaltmak için:

 • Önemli bilgileri önceliklendirin, böylece’mümkün olduğunca az tıklama ile bulmak kolay
 • Google aramalarının% 60’ı mobil cihazlarda yapıldığından sitenizi mobil cihazlara uygun hale getirin
 • Sayfalarınızı başlıklarla yapılandırın ve sabırsız ziyaretçileri korkutabileceğinden büyük metin duvarlarından kaçının

Site hızını artırmak da insanları sitenizde tutmak için büyük bir faktördür, bu nedenle bu taktikleri daha önce bahsettiğimiz kişilerle birleştirerek,’kazanan ve çevre dostu bir kombinasyona sahip olacaksınız.

4

Bonus Turu!

Biz’Daha yeşil web siteleri oluşturmanın ve yönetmenin üç ana yolunu belirledik. Ama ne zaman’sadece zevk veya iş için internette gezinmek?

Web’de günlük yaşamınızda daha yeşil kalmak için bazı ipuçları:

 • Alternatif bir arama motoru kullanın gibi Ecosia, kârını ağaç dikmek için kullanır ve% 100 yenilenebilir enerji ile çalışır.
 • Belki yapma’kibar göndermeyin ama aslında işe yaramaz “teşekkür ederim” E-posta – Göndermeden önce düşünün ya da o kişiyle yüz yüze konuşun! Bir e-posta 10g CO2 yayar – bu, tek bir e-postanın standart plastik torba ile aynı karbon ayak izine sahip olduğu anlamına gelir!
 • Monitörünüzün parlaklık seviyelerini düşürün, veya ekranınızı aydınlatmak için gereken güç miktarını azaltmak için karanlık modu kullanın.
 • Akış yapmak yerine Netflix şovlarını indirin – biraz enerji tasarrufu sağlamanın yanı sıra,’sinyaliniz olmasa bile eğlenilecek!
 • Önce onları Google’a çevirmek yerine doğrudan web sitelerine gidin. Çoğu zaman, bizi tam olarak gitmek istediğimiz yere götürmek için Google’ı çevrimiçi bir taksi gibi kullanıyoruz. Yazmak yerine “heyecan” – ya da “Web Sitesi Oluşturucu Uzmanı” – en çok ziyaret ettiğiniz siteleri araç çubuğunuza kaydedin veya enerji tasarrufu için doğrudan URL’yi girin!

çevre dostu internet ipuçları ekosistemEcosia, karını ağaç dikmek için kullanan bir arama motorudur, yani sadece web’de arama yaparak çevreye yardımcı olursunuz!

Diğer basit eylemler arasında ekran süresini azaltmak, cihazlarınızı bir kez kapatmak’Onları kullanmayı bitirdim ve bu cazip yeni telefon yükseltmesini biraz daha uzatın. Bunların hepsi, normal yaşamınızı radikal bir şekilde elden geçirmeden dijital karbon ayak izinizi azaltmanın etkili yoludur.

Yeşil Başlasın!

Biz’ve birinci sınıf yeşil barındırma sağlayıcıları bulmaktan iyi SEO’nun bilinmeyen faydalarına kadar daha çevre dostu web siteleri oluşturmak için atabileceğiniz adımları özetledik..

En iyi yanı, bu taktiklerin çoğunun zaten web siteniz için en iyi şey olmasıdır, yükleme hızlarını artırmak ve hemen çıkma oranlarını azaltmak gibi. Görünen o ki, ne’Ziyaretçileriniz için iyi, siteniz için iyi ve gezegen için de iyi!

Ayrıca, günlük yaşamınızda çevrimiçi karbon ayak izinizi azaltmanız için bazı kolay yollarla uğraştık – böylece’Web sitesi binasından bir mola veriyorsanız,’hala ev dediğimiz büyük mavi top için biraz uğraşıyorsun.

Senin olsun’bir işletme web sitesi başlatıyor veya komik kedi videoları arıyor, bu basit adımları hatırlayın – ve çevrimiçi yaptığınız her şeyi yeşil yapın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map