2020 Web Tasarım – Trendler, İpuçları ve Terör

2020 için web tasarım trendleri2019 zaten geride kaldığında, biz’yeni yılın parlayan, altın sözüne odaklanmaya başlıyoruz: 2020.


Senin olsun’zaten bir web sitesi işletiyorsanız veya bir Yeni Yıl yapmışsanız’bir tane başlatmak için çözünürlük, ne bilmek’s web tasarım dünyasında oluyor her zaman olumlu. Biz’sizi 2020’de ortaya çıkan en sıcak trendlere hazırlamak, sizi önlemek için yaygın hatalar konusunda uyarmak ve yeni yılın öncesinde fırçalamak için en iyi tasarım becerilerini paylaşmak için buradayız.

Yeni yılın web tasarımı için neler tutacağı konusunda bize özel bir fikir verebilecek çeşitli sektörlerden web tasarım uzmanlarına döndük.

Ve işte sonuçlar…

2020 İçin En İyi Web Tasarım Trendleri

 1. Kullanıcı arayüzü: Karanlık Mod
 2. Görsel Tasarım: 3D Grafikler
 3. Mobil: Minimal Tasarım
 4. E-ticaret: Parlak renkler
 5. UX: Yapay Zeka ve Ses Etkileşimi
 6. Kişiselleştirme: Çizimler ve Animasyonlar
 7. WordPress: Gutenberg
 8. İçerik: Beyaz Uzay Çerçeveleri
 9. Tipografi: Seviyelendirilmiş tipografi

Her trend farklı bir kategoride yer alıyor – biz’uzman teklifleri ve ipuçları da dahil olmak üzere her birini daha ayrıntılı olarak inceleyeceğim.

Eğer sen’listemize bakarak ve bu trendleri kendi web sitenize nasıl uygulayabileceğinizi merak ediyoruz, don’endişelenme. Biz’tasarım becerileri ve araçlarına da gireceksiniz 2020 için hazırlanmanıza yardımcı olmak, ayrıca kaçınmanız gereken bazı yaygın tasarım hatalarını gözden geçirmek.

On yıl hızla kapanıyor, bu yüzden kazandık’t artık bekle – hadi’2020 için en iyi 9 web tasarım trendine doğrudan dalın!

Uzmanlarla Tanışın!

ana abrantes

Ana Abrantes,
UI Tasarımcısı

kevin murray

Kevin Murray,
E-ticaret Çözümleri Uzmanı

ella johnson

Ella Johnson,
Yaratıcı Dijital Tasarımcı

carol verity mann

Carol Verity Mann,
kurucusu
Web’deki Kadınlar

andreas poulos

Andreas Pouros,
Greenlight Digital CEO’su

alex vasili

Alex Vasili,
MVF Global şirketinde Head of Brand

edd wilson

Edd Wilson,
Kıdemli Teknik SEO Uzmanı

1

Kullanıcı Arayüzü için En İyi Tasarım Trendi: Karanlık Mod

karanlık mod web tasarım mobil Kullanıcı arayüzü kullanıcı arayüzü anlamına gelir ve Görsel öğeler dijital ürün. Bu, ekranların, metnin, düğmelerin ve görüntülerin tasarımını içerir – kullanıcının gördüğü ve etkileşimde bulunduğu her şey kullanıcı arayüzünün altına düşer.

Karanlık mod, 2019’da Google tarafından Chrome’dan YouTube’a kadar birçok uygulamasında tanıtıldığında yaygın bir tasarım trendi haline geldi. Karanlık mod interneti fırtına ile aldı ve tüm işaretler 2020’de yayılmaya devam edeceğini gösteriyor.

karanlık mod web tasarım twitterTwitter, tarayıcı ayarlarınızda açıldığında otomatik olarak karanlık moda geçer.

Bu, telefonunuzda oynamak için eğlenceli bir özelliktir, ancak neden 2020 için en iyi web tasarım trendi olarak düşünmelisiniz? Google Chrome ve diğer web tarayıcılarında yerleşik karanlık mod vardır, böylece kullanıcı açıksa web siteleri artık otomatik olarak karanlık moda geçebilir.

Bu yalnızca web sitesi karanlık modu destekliyorsa çalışır!

Çünkü pek çok web sitesi var’henüz karanlık moda yakalanmadı, Google Chrome bir “Gece Gözü” özellik, normal web sitelerini’bunun için optimize edilmiş veya edilmemiş.

Sitenizi tasarlarken, sitenizin zorla gece modunda iyi görünme şansını bırakmak yerine, eğrinin önünde kalmanızı ve sitenizi tasarlarken karanlık modu düşünmenizi öneririz. Örneğin, YouTube karanlık modda harika görünüyor, yani yine de harika bir kullanıcı deneyimi sunuyor:

karanlık mod web tasarımı youtubeYouTube, karanlık moddayken hala harika bir kullanıcı deneyimi sunarak kullanıcılara kendilerine en uygun tasarım tarzını seçme şansı sunuyor.

Ancak, siteniz karanlık mod dünyasının çirkin ördek yavrusu gibi görünebilir – biraz mobilya mağazası IKEA gibi’web sitesi…

web tasarımı karanlık mod ikeaSöylemesi güvenli, IKEA’Online mağaza karanlık modda daha iyi görünebilir… 2

Görsel Tasarım için En İyi Tasarım Trendi: 3D Grafikler

3d web tasarım trend dogstudio örneği

Yaratıcı dijital tasarımcı Ella Johnson ile konuştuğumuzda, bize 3B tasarımın nasıl yükseldiğine dair bir fikir verdi:

“3D render tasarımı, efektleri yükseltmek için popülerdir, böylece işleri gerçekten pürüzsüz ve tatmin edici hale getirir. Orada’efektlerden sonra 3D eklemek için Cinema 4D kullanımında büyük bir artış oldu ve bence bu sadece popülaritede büyümeye ayarlandı.”

Bu, özellikle sanal gerçekliğin artmasıyla mantıklıdır – insanlar giderek daha fazla çevrimiçi daha sürükleyici deneyimler arıyor gibi görünüyor.

3D grafiklere doğru hareket yumuşak, şık ve modern bir ortam sunuyor, ancak tasarımcıların illüstrasyonlar ve tipografi yoluyla bununla nasıl oynadıklarını görmek ilginç olacak.

3d web tasarım welly örneğiÇevrimiçi mağaza Welly, müşterileri için benzersiz bir ürün görünümü oluşturmak için 3D görselleri interaktif hareket tasarımı ile birleştirir. 3d web tasarım iyi hareket örneği

Düz tasarımdan uzaklaşmak da görmeye başladığımız renk seçenekleri üzerinde etkili olabilir. Ella bunu genişleterek bize şunları söyledi:

Tasarımcılar canlı, parlak renklerden uzaklaşıyor ve daha yumuşak ve pastel renklere doğru ilerliyor. Bu, kompozisyonların pürüzsüz gölgeler ve yumuşak doğal aydınlatma ile oluşturulduğu ve görsel açıdan hoş bir sahne oluşturduğu 3D resimli resimlerde özellikle etkili görünüyor.”

web tasarım trend pastel 3d trelloTrello, 3D grafiklerinin yanında çok sayıda pastel renk kullanarak pürüzsüz, parlak ve modern bir his yaratıyor. 3

Mobil Cihazlar için En İyi Tasarım Trendi: Minimal Tasarım

minimal mobil tasarım trendi google quiz

Minimalizm, birkaç yıldır mobil cihazlar için popüler bir tasarım seçeneği olmuştur. Yine de’2020 yılına kadar güçlü kalmaya hazır ve güvenilirliğini koruyan güvenilir ve uzun ömürlü bir trend.

Burada vurgulamak istediğimiz nokta, minimalist tasarımın’Sıkıcı tasarım demek zorunda değilim. Kalın, parlak renkler, çakışan bölümler ve ağır yazı tiplerini kullanmaya devam edebilirsiniz – markanıza uygun olan ne olursa olsun.

Minimalizm, açık ve kolay bir kullanıcı deneyimi yaratmak için gereksiz fazlalığı ortadan kaldırmakla ilgilidir. Beyaz alanı kullanın ve ziyaretçilerinizin bunalmasını önlemek için form ve işleve odaklanın.

Uzmanlardan

ana abrantes

Ana Abrantes diyor… “Bu yeni bir şey değil, yine de önemli bir şey: Mobil ilk yaklaşım odak noktası olmalı. Yakın gelecekte, kullanıcılar yalnızca telefonlarındaki web sitelerini ziyaret edecek, bu nedenle’o gün geldiğinde hazırlanmak önemlidir.”

Buraya’tasarım stüdyosu web sitesi Yaroflasher’dan mobil cihazlar için minimal tasarımın harika bir örneği:

yaroflasher minimal mobil örneğiTasarım stüdyosu Yaroflasher’web sitesi, dağınık hissetmeden, son derece görsel ve şık. Ziyaretçilere temiz ve kolay bir kullanıcı deneyimi sunmak için minimal tasarım kullanır.

Bu site, siyah bir arka planla kontrastlı büyük, kalın yazı tipleri, animasyonlar ve parlak renkler kullanıyor ve yine de net, minimal bir tasarımı koruyor.’gezinmek çok kolay.

Sen’Ayrıca, çoğu mobil uygulamanın popüler bir meditasyon uygulaması olan Headspace’den aşağıdaki örnek gibi minimal tasarımı tercih ettiğini fark edeceksiniz. O’Bu uygulama için bir deneyim sağlamak için özellikle önemli s’insanlar sakin ve dinlendirici bir deneyim bekledikleri için kullanımı kolay.

headspace uygulaması minimal mobil tasarımHeadspace uygulaması, kullanıcılarıyla etkileşime girerken pürüzsüz ve erişilebilir bir kullanıcı yolculuğu sağlamak için minimal tasarım kullanır.

Simgelerin, renklerin ve resimlerin kullanıldığına dikkat edin – bu öğelerin tümü, kullanıcıları sindirmek için birlikte çalışır, içeriği basit ve kolay sindirilir ve gezinir.

Minimal tasarım harika görünüyor, ama orada’2020 yılında bu eğilimi savunmak için başka bir neden – yükleme hızları üzerindeki etkisi.

Her zamanki gibi, yükleme hızları kritik bir faktördür – ve bu sadece mobil cihazlara odaklanma nedeniyle 2020’de daha önemli hale gelecek’Google, Mart 2018’de mobil cihazlara yönelik ilk endekslemeyi tanıttığından beri büyüyor.

Mobil pazarlama yükselişi nedeniyle arama motorları ve tasarım manzarasının nasıl değiştiğini açıklayan dijital pazarlama ajansı Impression Kıdemli Teknik SEO Uzmanı Edd Wilson ile konuştuk:

“Google mobil cihazlardan ilk dizin oluşturmayı başlattı Mart 2018’de – ve şimdi 2019’da Google’daki web sitelerinin çoğu’s dizini mobil bir perspektiften taranacak ve görüntülenecektir. Cihazların çoğu 3G / 4G ağına bağlı olduğu için’hızlı yükleme web sitesi isteyeceklerini düşünmek önemlidir.”

O’mobilin tüm interneti daha hafif seyahat etmek, daha hızlı yüklemek ve kullanıcılar için anında tatmin etmek için nasıl zorladığını görmek kolaydır – özellikle 5G şimdi başını kaldırıyor ve kullanıcıları için yıldırım hızları vaat ediyor.

Bunu akılda tutarak,’Mobil cihazlarda minimal tasarım yaşının kendine gelmesi şaşırtıcı değil!

4

E-ticaret için En İyi Tasarım Trendi: Parlak Renkler

e-ticaret web tasarım jackie smith

Bir zamanlar, çok uzun zaman önce, e-ticaret beyaz okyanuslar ve tek renkli renk şemaları ile minimal, modern bir tasarım dalgası gördü. Ancak, 2020’ye girdiğimizde bunların hepsi değişebilir – çevrimiçi mağazalardan size patlayan cesur, parlak renkler arayın.

Parlak renkler dikkat çeker, duygusal tepkiler yaratır ve büyük motivasyon araçları olabilir, bu yüzden’büyük, yüksek renklerin e-ticaret sektöründe neden geri döndüğünü görmek kolay.

Alex Vasili, web tasarımında minimalizmden çok renkli hale geçme hakkında şunları söyledi:

“Biz’tahta genelinde stilleri gerçek bir karmaşasını görüyoruz. Son birkaç yıldır bu kadar alışkın olduğumuz minimalist, zarif tasarımlar daha cesur ve yıkıcı bir estetiğe fırsat verdi. Bu, sektörde hem basılı hem de dijital olarak kullanılan cesur desenleri ve renkleri gördüğümüz anlamına gelir.”

renkli e-ticaret kafatası şeker 12 ruh hallerirenkli e-ticaret kafatası şeker galeriOnline mağaza Skullcandy “12 Ruh Hali”, her ay müziğin bizi farklı hissettirdiği.renkli e-ticaret kafatası şeker örneğiHer ay tüm ekranı kaplayan farklı bir renk var.

Eğer sen’markanızı kurmaya devam ediyorsanız, şimdi çevrimiçi mağazanız için güçlü bir renk şeması seçmek için mükemmel bir zaman. Birbirinizi tamamlayan ve markanıza uyan bir görünüm yaratan bir ana renk ve ikincil bir renk seçin’kişiliği.

Eski moda görünebilir, ancak renk psikolojisi web sitenizde kullanmak için doğru renkleri bulmada son derece yararlıdır, bu yüzden atlamadan önce biraz araştırma yapın. Araştırma, rengin marka bilinirliğini% 80’e kadar artırmak, bu yüzden’biraz düşünmeye değer!

Uzmanlardan

kevin murray

Kevin Murray diyor… “E-Ticaretin gücü ve potansiyeli açıktır. 2021 yılına gelindiğinde, piyasanın 4.9 trilyon dolara ulaşması bekleniyor… Tüketici alışkanlıkları her geçen gün gelişiyor – alışveriş deneyimlerinin önceki yıllarda olduğundan daha kişisel, daha hızlı ve daha kaliteli olmasını istiyorlar… 2020’de markalar müşterilerin nasıl hissettiklerini ölçmeye başlamalı.”

Daha fazlasını bul

 • Yeni yılın mı’kendi e-ticaret iş başlatmak için çözüm? Rehberimize göz atın Çevrimiçi Satış yardım eli için!
 • Adım adım açıklamalı yürüyüşümüzü okuyun Çevrimiçi Mağaza Nasıl Oluşturulur 2020’de kendi çarpıcı mağazanızı yaratmak için.

5

En İyi UX Tasarım Trendi: Yapay Zeka ve Ses Etkileşimi

ai kişiselleştirme netflix örneği UX kullanıcı deneyimini temsil eder ve kullanıcı nasıl hisseder bir ürün veya hizmetle etkileşimde bulunurken. Kullanıcıyı yerine getirme’ihtiyaçları, sorunları çözme ve olumlu ve tatmin edici bir deneyim yaratma UX.

Bunu biliyor muydun 25 ila 49 yaş arası çocukların% 65’i ses özellikli cihazlarıyla günde en az bir kez konuşun? Çevrimiçi markalarla etkileşim kurma şeklimiz değişiyor, ekranlar artık bir zorunluluk değil.

Sesli arama ve ses etkileşimleri, AI teknolojileri ile birlikte, web’de gezinme biçimimizde devrim yaratıyor.

Yapay zeka nedeniyle, insanlar daha yüksek düzeyde kişiselleştirme ve ürünler, müzik, film vb. İçin daha doğru öneriler bekler – Netflix’in içeriğini seçimlerine göre her bir kullanıcıya nasıl uyarladığına bakın..

Şimdi biz’kendi AI prototipleriniz üzerinde çalışmaya başlamanız gerektiğini veya Siri için bir rakip yaratmanız gerektiğini söylemiyoruz – ancak bu trendi 2020’de karşılamak için yapabileceğiniz iki önemli şey var:

1. Web sitenizi sesli arama için optimize edin

2020 ye kadar, Tüm çevrimiçi aramaların% 50’si Siri veya Alexa gibi bir sanal asistan kullanılarak yapılan sesli aramalar olacak – yani bu trendde kalmak kadar sağduyu. Başlamak için bazı yollar:

 • Doğal, konuşma dilini kullanın sorular, basit cümleler ve kasılmalar gibi’s, burada’s, ve o’s.
 • Google’ın önemli bilgileri bulmasını kolaylaştırın – örneğin, kişi bilgilerini kendi sayfasına veya hatta ana sayfanıza koyun!
 • Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedefleyin, gibi “nerede’s New York’taki en iyi bar?”
 • Uzun ve kısa form içeriğini karıştırın – Uzun makalelerin sonuna hızlıca SSS eklemeyi deneyin.
 • Sayfa hızına odaklan – görüntüleri sıkıştırın, gereksiz kodu kesin ve reklamlar ve uzun videolar gibi ağır medyadaki dosyaları kaldırın

2. AI’yı kucaklayın

AI ve UX cennette yapılmış bir maç olmalı – her ikisi de insan davranışını anlamak için tasarlanmış, daha sonra yararlı ve doğal bir çözüm sunuyor.

Web sitenize AI’yi davet etmek göz korkutucu görünebilir, ancak modern teknoloji ile daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmaya başlamanın oldukça basit birkaç yolu vardır:

 • Canlı sohbet yoluyla hızlı müşteri hizmeti sunmak için bir sohbet botunu deneyin, kendi zamanınızı veya kaynaklarınızı tüketmeden ziyaretçilerinize yardımcı olabilir..
 • Ziyaretçilere kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için AI kullanın. Bu biraz daha gelişmiş, ancak ziyaretçilerin gördükleri içeriği önceki seçimlerine veya satın almalarına göre özelleştirebilirsiniz – bu özellikle e-ticaret ve eğlence siteleri için harikadır!

AI ve ses etkileşimlerini kendi web sitenize dahil etmek isteyip istemediğinizi, 2020’de web’de dalga yaptığını görmeyi bekleyebilirsiniz..

6

Kişiselleştirme için En İyi Tasarım Trendi: Çizimler ve Animasyonlar

web tasarım illüstrasyon koox örneği

Çoğu 2020 trend listesinde çizimler çok sıcak – orada’mülayim stok fotoğrafçılığından daha eşsiz çizimlere doğru kayda değer bir değişim olmuştur. Dağınık, soyut, akan ve elle çizilmiş görüntüler, kişilik, pozitiflik ve yaratıcılığı aktarmaya yardımcı oldukları için giderek daha popüler hale geliyor..

Uzmanlardan

ella johnson

Ella Johnson diyor… “İllüstrasyon, özellikle vektör çizim, gerçekçi çizimden daha çok bir geri dönüş yapıyor. Bu nedenle, görüntüleri geliştirmek için desenlerin ve kalın renklerin sürekli kullanımını görmeyi beklerdim. Vektör çizim, yaygın olarak kullanılabildiği ve kullanışlı küçük bir dosya boyutuna sahip olduğu ve kimin kullanmadığı için harika’t biraz doodle’ı sev!”

resimde web tasarım sebastian curi örneğiSebastian Curi, web siteleri için grafiklere ihtiyaç duyan müşterilerle çalışan bir illüstratör ve animatördür. Bu illüstrasyon tarzı web’de giderek daha fazla ortaya çıkıyor.

Animasyonlar, bir web sitesine daha fazla hayat vermek için bu fikri bir adım daha ileri götürür ve ziyaretçileriniz için daha güçlü bir marka imajı ve daha ilgi çekici bir deneyim oluşturmak için yararlı bir araç olabilir.

Animasyonlar ve hareketli grafikler de oluşturabilir daha kişiselleştirilmiş bir deneyim web sitenizle bağlantı kurmalarına, hatırlamalarına ve tekrar ziyaret etmelerine yardımcı olur. Bunun harika bir örneği, kullanıcıları meşgul etmek için etkileşimli hareketli grafikler kullanan İsveçli bir tasarım ajansı olan Animal’dir:

web tasarım trend animasyon hayvan örneğiTasarım ajansı Animal’s web sitesi ziyaretçileriyle etkileşime geçmek için etkileşimli hareketli grafikler kullanıyor. web tasarım trend animasyon hayvan etkileşimli örnekZiyaretçiler imlecini metni silmek için kullanabilir ve sitenin mesajlarıyla etkileşimi teşvik edebilir.

Ancak dikkatli olun – şirket içi uzmanımız Ana Abrantes’in belirttiği gibi:

“Önemli bir eğilim, büyük görüntüleri veya çizimleri hareketli olarak kullanmaktır, ancak bu bir web sitesinin süper yavaş olmasına ve Google’ın bozulmasına neden olabilir’s site hızı kuralları.”

Bundan kaçınmak için Ana, görselleri keskin tutarken site hızını azaltmak için görüntüleri optimize etmenizi ve sıkıştırmanızı önerir..

7

WordPress için En İyi Tasarım Trendi: Gutenberg

wordpress trend gutenberg

Tamam, teknik olarak Gutenberg’in kendisinin olmadığını biliyoruz.’t Gerçekten bir web tasarım trendi. Ve evet, Kasım 2018’de piyasaya sürüldü. Ancak bu yeni WordPress editörü, 2020’de WordPress kullanıcıları için büyük olacak şekilde ayarlandı.

Bunu nasıl biliyoruz? WordPress kurucu ortağı Matt Mullenweg’Kasım ayında Word’ün Durumu adresi’WordPress Camp ABD, Gutenberg’e oldukça odaklanmıştı – konuşmasında 70 defadan fazla bahsetti – bu yüzden oturup dinlememiz gerektiğini düşündük.

“… bu [Gutenberg] bizim’WordPress’in önümüzdeki on yılını” – Matt Mullenweg, WordPress kurucu ortağı

Gutenberg çok önemli çünkü WordPress’teki tüm bina ve düzenleme sürecini yeniden düşünüyor. Biz’2020’de WordPress web tasarımı için sıcak görünen üç Gutenberg özelliğini seçtim.

Yirmi Yirmi WordPress Teması

Yirmi Yirmi olarak adlandırılan 2020 için yeni varsayılan WordPress teması, Gutenberg editöründen en iyi şekilde yararlanmak için tasarlanmıştır. Odak noktası esneklik, blok tabanlı düzenlemeler ve özelleştirilebilirliktir. Şimdiye kadar’yüklendi 400.000’den fazla kez – aşağıya bakın ve bunun 2020 stilinizi etkileyebileceğini düşünün.

wordpress trend yirmi yirmi temaWordPress’ yeni varsayılan tema Gutenberg için tasarlanmıştır ve kullanıcıları için özelleştirmeyi kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Renk Geçişleri

Gutenberg kolayca sağlar herhangi bir kod bilmek zorunda kalmadan düğmelere renk gradyanları ekleyin. Düğmeye tıklayın ve beliren kurum içi gradyan sekmesinden renklerinizi seçin – istediğiniz tasarımı seçin ve değişikliklerinizi kaydetmek için güncelle’yi tıklayın!

wordpress web tasarım gutenberg düğmesi gradyanO’düğmelerinize degradeler de dahil olmak üzere renk efektleri eklemek artık çok kolay – siz’kod bile gerekmiyor!

Görüntü ve Metin

Gutenberg ayrıca resim ve metni yan yana yerleştirme. Bundan önce çok fazla baş ağrısı ve hayal kırıklığına neden olurken,’şimdi eklemek için süper basit “medya & Metin” resim ve metni yan yana eklemek için engelle.

wordpress web tasarım gutenberg metin ve medya bloğuMedya & Metin bloğu, yanında metin bulunan bir resim eklemeyi çok kolaylaştırır.

Düğmeler için dikey olarak değil, bir satırdaki düğmeleri kolayca biçimlendirebileceğiniz benzer bir özellik düğmeler için.

Bunlar Gutenberg editörünün, özellikle kodlama becerisi olmayanlar için tasarımı açmasının sadece üç yoludur. Kısacası, WordPress kullanırken daha fazla tasarım esnekliği sağlar ve web sitenizi kolayca özelleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Daha fazlasını bul

 • WordPress’e yeni mi başladınız? Buraya’8 adımlık basit kılavuzumuz WordPress Web Sitesi Nasıl Oluşturulur sana yardım etmek için!

8

İçerik için En İyi Tasarım Trendi: Beyaz Uzay Çerçeveleri

picasso chronicle beyaz boşluk örneği

Tam ekran görüntüler ve paralaks kaydırma geçen yıl popüler oldu ve biz’emin ol onlar’yok olmak üzereyim orada’content Kasabada ümit vaat eden yeni bir trend – özellikle de içerik yoğun siteler için.

Biz’içeriği ayırmak, göz çizmek ve görüntüleri veya metin bloklarını çerçevelemek için düz beyaz boşluk blokları kullanma hakkında konuşmak. Bu, tüm sayfaya taze ve modern bir stil getirirken sitenize gerçek bir yapı ve hiyerarşi duygusu vermenin harika bir yoludur..

Beyaz boşluk kullanmak, içeriğin anlaşılmasını artırmak neredeyse% 20, bu nedenle, içerik ağırlıklı siteler için özellikle kullanışlı bir tasarım trendi. Böyle bir örnek, çevrimiçi bir yayın sitesi olan Medium’dur. Okuyucularını incelikli tutmak için beyaz alanı etkili bir şekilde kullanır’ Dikkat:

beyaz boşluk web tasarım ortamı örneğiBeyaz boşluk, metin ve çakışan blokların kombinasyonu okuyucuya odaklanır’dikkat ve içeriği etkili bir şekilde çerçeveler.

Apple, Dropbox ve Squarespace, beyaz alan ilhamını incelemek için örneklerdir. Görüntüleri ve metni çerçevelemek için boşlukların sağlam bölümlerini kullanmak, bilgi sunmanın ve kullanıcılarınızı yönlendirmenin cesur ve temiz bir yoludur’ önemli olaylara göz atın.

9

Tipografi için En İyi Tasarım Trendi: Seviyelendirilmiş Fontlar

web tasarım tipografi örnek nokta nokta

Seviyelendirilmiş tipografi önümüzdeki yıl keskin bir gözle bakacak bir şeydir. Bu alışılmadık bir terim olabilir, ancak teneke üzerinde söylediklerini gerçekten yapar – yani metnin anahatları gövde yerine harfleri oluşturur.

ella tipografi eğilim ella johnsonSeviyelendirilmiş tipografi şık ve göz alıcıdır ve 2020 için geleceği düşünülmektedir. (Ella Johnson’ın izniyle)

Ella Johnson’dan 2020’de tipografi eğilimleri için tahmini hakkında bir ipucu aldık:

Biz’Son zamanlarda birçok anahatlı tipografi görüyoruz – Huawei ve Clarks iki örnek – ve’2020 için en güçlü trend tahminimiz.’videoda popüler (özellikle müzik videoları)’canlandırdığın zaman gerçekten etkili.”

Seviyelendirilmiş tipografi, başlıkları tasarlamak ve sitenize daha katmanlı bir doku eklemek için göz alıcı bir yol sağlar ve 3D efektlere kolayca katkıda bulunur.

Arka planınızın metninizle gösterilme şansı, oynamak için ilginç bir dinamiktir ve çok modern bir his yaratır.

web tasarım tipografi badass örneğiFransız prodüksiyon şirketi Badass’tan bu örnek, sayfayı aşağı kaydırdığınızda düz pembe renkle doldurulan anahatlı metninin arkasında arka plan videoları oynatır.

Tabii ki, anahatları belirlenmiş tipografi ile eşleştirildiğinde renkleri ve desenleri nasıl kullandığınız konusunda dikkatli olmanız gerekir.’metin netliği vermek için arka planınıza dayanarak. Düz bir arka plan ve kontrast renkler en iyi sonucu verir, ancak Badass’ın yukarıdaki örnekte olduğu gibi stille oynayabilirsiniz – siz’mutlu ol.

Uzmanlardan

alex vasili

Alex Vasili diyor… “marka ve tasarımda, tasarımlara daha yaratıcı özgürlük vererek, basit ve cesur yapılara doğru genel bir eğilim fark ettim.… Geleneksel markalar dijital alanda kimliklerini daha kullanışlı ve dinamik hale getirmeye çalıştıkça… artan sayıda marka büyük, cesur, temiz tipografi kullanıyor marka öykülerini geliştirmek için resme ve renge daha fazla yer verirken”

2020’de Kaçınılması Gereken Hatalar

Şimdi biz’2020’de ne yapman gerektiğini gösterdim’s önümüzdeki yıl kaçınmak için bazı tasarım günahları bir göz atın. Ofisimizin etrafında, insanlara hangi ortak tasarım öğelerinin gerçekte ulaştığını öğrenmek istedik.’sinirler – belki sen’bazıları zaten suçlu!

Çok sayıda yanıt vardı, ama burada insanları en çok kızdıran 9 tasarım hatası var:

 1. Otomatik oynatma ortamı
 2. Gizli iletişim bilgileri
 3. Sizi sayfada takip eden müdahaleci pop-up’lar ve reklamlar
 4. Sonsuz kaydırma
 5. Clunky ürün sayfaları
 6. Obstrüktif yapışkan başlıklar
 7. Yavaş yüklenen web siteleri
 8. Misafir ödemesi olmayan çevrimiçi mağazalar
 9. Tüm web sayfasını kapsayan tam ekran açılır pencereler

Otomatik oynatılan medya kesinlikle öldürme listesinin en tepesindeydi, bir meslektaşı şöyle diyor: “otomatik oynatma videoları günahtır ve varoluşunun yasaklanması gerekir.” Oldukça güçlü şeyler – ve ziyaretçilerinizi mutlu etmek istiyorsanız bu özel tasarım trendinden uzak durmak için açık bir işaret.

Çevrimiçi mağazalar için, kaydolmak zorunda kalmadan siparişinizi tamamlayabileceğiniz bir konuk ödeme seçeneğine sahip olmak son derece önemlidir.. Aslında, yakın zamanda yapılan bir ankette, sitenin bir hesap oluşturmasını istediği için kullanıcıların% 31’inin siparişlerinden vazgeçtiği ve ikinci en yaygın neden alışveriş sepetini terk etmek için!

Bu liste, tüm tasarım trendlerinin iyi olmadığını gösteriyor – çoğu şeyde olduğu gibi, sadece bir şey popüler olduğu için,’t Herkesin kopyalamaya başlaması gerektiği anlamına gelir. Aynı şey web siteniz için de geçerlidir – tasarım tercihlerinizi ve kullanıcılarınıza fayda sağlayıp sağlamadıklarını ve havalı görünmelerini dikkatlice düşünün.

Bu, Carol Verity Mann tarafından vurgulanan önemli bir noktaydı:

“Tasarım bir ‘akım’, aslında kullanıcı için doğru olmayabilir ve ‘bak’ tasvir etmek istiyorlar… Evet, trendler var ve yapmam’onları görmezden geldiğimi söyleme. Ama kazandım’Bir şey yapmayın ya da bir şey kullanmayın çünkü’bir eğilim. Sadece bir trend uygularsam’Genel olarak yapıya tamamen uygun.”

Bu, önce web siteniz, markanız ve kullanıcılarınız hakkında düşünmenin ve hangi trendlerin veya tasarım taktiklerinin uygulanacağına karar vermek için oradan çalışmanın önemini vurgular. Başka bir şeyden önce nedenini düşünün.

Tavsiyemiz:

 • Beyaz boşluğu kucaklayın
 • Başkalarından geri bildirim alın
 • Şüpheniz varsa, dışarıda bırakın!

Hatalar ve kazalar olur, ama’t Web sitenizin kötü tasarımdan muzdarip olmasına izin verin. Uzmanları dinleyin ve sizi rahatsız eden şeyleri hatırlamaya çalışın.’Web’i yeniden kullanıyorsunuz – kendi ziyaretçilerinizin aynı hissetme olasılığı!

Uzmanlardan

andreas poulos

Andreas Pouros diyor… “Sayfa içi anketler ve hatta çıkış anketleri, müşteriler ve site deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinmenin harika bir yoludur. Sayfa içi anketler, web sitelerinin belirli alanlarının değerlendirilmesine olanak tanır. Düşüncelerini öğrenerek, siteye yönelik duyguları değerlendirilebilir ve olumsuz bir deneyim yaratabilecek herhangi bir engel ortaya çıkarılabilir.”

2020’de Fırçalanacak 3 Tasarım Becerisi

Belki sen’Zaten gelecek yıl hedeflerinize ulaşmak için hedefler belirlediniz ve hazırsınız ve gitmeye hazırsınız. Ama eğer sen’listemize bakıp dünyanın neresinde olduğunuzu merak ediyorsunuz’burada başlamam gerekiyordu’dikkate alınması gereken beceri ve araçların bir listesi.

1. Animasyon

Çoğu insanın kabul ettiği bir şey, 2020’de animasyonun büyük olacağı – aslında, son zamanlarda yapılan bir küresel tasarım araştırması hareket tasarımı, tasarımcıların önümüzdeki iki ila üç yıl içinde öğrenmek istedikleri beceriydi, kendi alanlarıyla alakalı kalmak için.

Bu nedenle, bazı hareket tasarımı veya animasyon becerileri öğrenerek 2020’ye hazırlanmak mantıklı!

global web tasarım araştırmasıDribbble’ın küresel tasarım araştırması, hareket tasarımının çoğu tasarımcının önümüzdeki iki ila üç yıl içinde öğrenmek istediği beceriler olduğunu buldu..

Hareket tasarımı ile ilgili güzel şey, tercih ettiğiniz orta veya mevcut becerilerinize uyacak şekilde özelleştirebilmenizdir. Örneğin,’çizimler oluşturmakla ilgili, tasarımlarınızı canlandırmada elinizi deneyebilirsiniz.

Başlamak için şu araçlara ve kaynaklara göz atın:

 • Adobe Photoshop – Adobe After Effects’e geçmeden önce bunu bilmenize yardımcı olur
 • Adobe After Effects – hareketli grafikler oluşturmak için en iyi seçim
 • Hareket Okulu – özellikle hareket tasarımı için bir çevrimiçi eğitim platformu
 • Lynda.com – çevrimiçi kurslarla dolu inanılmaz bir kaynak

2. İllüstrasyon

2020 için beklenen trendlere bakıldığında,’yaratıcılığın web tasarımında gelişmeye ve büyümeye devam edeceği açıktır. İllüstrasyon, markaların tanımlanması, kitlelerin katılımı ve sayfa tasarımlarının şekillendirilmesinde önemli bir rol oynayacaktır.’ciddiye almaya değer.

Kendi tarzınızı ve nişinizi bulmak için illüstrasyon ile oynamaya başlayın!

3. Kodlama

Kulağa korkutucu gelebilir, ama eğer’yeni başlıyoruz, daha sonra bazı kodları öğrenmek size daha fazla yardımcı olacaktır. Farklı kodlama vardır “Diller” öğrenebilirsiniz, ancak göz atmanız gereken başlıca noktalar şunlardır:

 • HTML – bu, HyperText İşaretleme Dili anlamına gelir ve web sitelerine içerik ve yapı vermek için kullanılır
 • CSS – Basamaklı Stil Sayfaları bir web sayfasının stilini ve biçimlendirmesini kontrol eder’s HTML’si
 • JavaScript – Bu, rekabetten sıyrılmak ve etkileşimli öğelerle tasarımlarınızı bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız beceri setinize eklemek için bir tanesidir.

2020 İçin En İyi Tasarım Trendleri: The Round-Up

Biz’uzmanlarla konuştuk,’parlayan örnekler için interneti trol ettik ve biz’Mobilden e-ticarete kadar 2020 için en sıcak web tasarım trendlerini seçtik. Kaçınılması gereken yaygın tasarım hatalarını ve 2020 için fırçalama tasarım becerilerini bile araştırdık.

Ama tüm bunlardan sonra, gerçekten söylemek istediğimiz şey: 2020 web tasarım trendleri sizin elinizde. İllüstrasyonları veya 3D grafikleri keşfetmeyi seçecek misiniz? Sessiz renkleri kucaklayacak mısınız yoksa web siteniz için canlı degradeler mi seçeceksiniz??

Uzmanlar konuştu, ancak 2020 eğilimleri’henüz yazılmamış – yine de, hangilerinin sizin için doğru olduğuna karar verirken, buraya’s bizim sıcak seçtikleri hızlı bir özet:

 1. Kullanıcı arayüzü: Karanlık Mod
 2. Görsel Tasarım: 3D Grafikler
 3. Mobil: Minimal Tasarım
 4. E-ticaret: Parlak renkler
 5. UX: Yapay Zeka ve Ses Etkileşimi
 6. Kişiselleştirme: Çizimler ve Animasyonlar
 7. WordPress: Gutenberg
 8. İçerik: Beyaz Uzay Çerçeveleri
 9. Tipografi: Seviyelendirilmiş tipografi

Senin olsun’yeni başlıyor veya kendiniz de uzmansanız, umarız’2020 yılındaki çöküşümüzden memnun kaldık’en büyük web tasarım trendleri ve yeni yılın mağazada ne varsa almak için heyecanlıyız!

Uzmanlarımıza Teşekkürler!

ella johnson

Ella Johnson,
Armadillo şirketinde Creative Digital Designer

carol verity mann

Carol Verity Mann,
We Get Digital’in ortak sahibi ve Web’de Kadın kurucusu

andreas poulos

Andreas Pouros,
Greenlight Digital şirketinde CEO

ana abrantes

Ana Abrantes,
UI Tasarımcısı

edd wilson

Edd Wilson,
Impression şirketinde Senior Technical SEO Specialist

kevin murray

Kevin Murray,
Greenlight Commerce şirketinde Managing Director

alex vasili

Alex Vasili,
MVF Global şirketinde Head of Brand

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map