Çevrimiçi Marka Oluşturma

11 Basit Adımda Marka Yaratmak

marka özellikli bir marka nasıl oluşturulurNasıl marka oluşturacağınızı merak ediyor musunuz?? O’akıllı bir soru – eğer’bugün öne çıkacağız’s gürültülü pazar, sen’net bir mesaj lazım. Kötü bir marka bir işi sakat bırakabilirken, iyi bir marka satışları hızlandırabilir.


Rehberimiz sizi kendi marka kimliğinizi oluşturma aşamalarına götürecek ve sizi tüm doğru nedenlerle öne çıkacak şekilde ayarlayacaktır..

Her marka, birey ve işletme farklıdır, bu nedenle yolculuğunuz komşunuzdan farklı olabilir’s – ancak aşağıdaki 11 aşama,’bir Instagram etkileyicisi veya bir eski okul operasyonu.

1

Ne Yaptığınızı Alın’ve var

İlk önce markanızı inşa etmeden önce, biraz zaman ayırıp zaten sahip olduklarınıza bakın. Tamamen sıfırdan mı başlıyorsunuz? Genişletmek istediğiniz bir işletmeniz mi var, ancak çevrimiçi varlığınız yok mu? Belki zaten yenilemek istediğiniz bir markanız var?

şimdi’oturup markanızın yansıtmasını istediğiniz temel değerleri, hedefleri ve ilkeleri ortaya çıkarma zamanıdır. Ne’işinizin özünde mi? Müşterilerinizin sizi nasıl görmesini, düşünmesini ve sizinle etkileşime girmesini istersiniz?

google marka misyonuBu Google’işinin merkezinde yatan misyonu. Bir kere sen’Temel değerlerinize karar verdiyseniz, bunları markanızın her alanına yansıtmanız gerekir.

Eğer yapmazsan’Henüz bir işimiz yok,’sorun değil! Aslında markanızla başlamak ve bunu işinizi geliştirmek için güçlü bir temel olarak kullanmak çok daha iyi olabilir. Bu, markanızın bir düşünce olarak toplanmak yerine işinizin merkezinde olduğu anlamına gelir.

Zaten bir işletmeniz veya markanız varsa, kitlenizin neyi sevdiğini öğrenmek için anonim anketlerden yararlanabilir ve ilerledikçe geride bırakacaklarınız üzerinde çalışabilirsiniz..

2

Araştırma Yap

Bir kere sen’tam olarak nerede olduğunu tespit ettin’ve nereden gitmek istiyorsan,’rotanızı bulma zamanı. Neyse ki, daha önce yolculuk yapmış, değerli dersler öğrenebileceğiniz başkaları da var..

o’doğru – biz’eski moda casusluktan bahsediyoruz rakip araştırması) ve kesinlikle öneririz. Bunlar bunu yapan markalar – onlar’bulunduğun yerdeydim ve doğru anladım. Ve şimdi (farkında olmasa da) bunu düzeltmene yardımcı olabilirler.

Don’aklınıza gelebilecek en büyük markalar için doğrudan gidin – orada’s Coca-Cola’ya kanallık yapmanın anlamı yok’bağımsız bir güzellik mağazası işletiyor. Nişinizi koruyun ve endüstrinizde başarılı olan ya da benzer değerlere sahip olduğunuz hayran olduğunuz markalara odaklanın.

Bu heyecan verici gizli snooping yanında, markanızın en önemli kısımlarından birini – hedef kitlenizi de anlamanız gerekir.

Yapabilirsin’t herkesi memnun et – bu’hayatın bir gerçeği. Bu, kitlenizi daraltmanız gerektiği anlamına gelir – kime ulaşmaya çalışıyorsunuz? Onlarla nasıl bağlantı kuracaksınız? Neden rakiplerinizi rakiplerinize tercih ediyorlar?’?

O’Bunu çok iyi söylüyorum, ama gelecekteki kitlenizi nasıl araştırıyorsunuz?? Başlamak için bazı yollar:

 • İnsanlarla konuş – satın alma alışkanlıklarını sorun: hangi markalar favorileridir? Neden? Ne’bu kategorideki onlar için eksik?
 • Kendini onların yerine koy – Eğer sen’bir online mağaza işletiyorsanız alışveriş yapın. Eğer sen’hizmet tabanlı bir işletme, teklif talep. Eğer sen’kişisel bir marka oluşturmak, blogları veya ilgili Instagram hesaplarını takip etmek. Bu markaların sunabileceği kullanıcılara neler sunabilirsiniz?’t?
 • Meraklı ol – rakiplerinize yönelin’ siteleri ve biraz kazma yapmak. İnceleme veya yorum bölümlerine göz atın ve sosyal medya hesaplarına da gidin. Müşterileri nelerden memnun veya şikayet ediyor?

3

Markanıza Yatırım Yapın

Bu adımın temel amacı, yeni markanızı yerden kaldırmak için muhtemelen biraz para harcamanız gerekeceğini belirtmektir. Evet, muhtemelen ücretsiz bir marka yaratmanın yolları var – ama gerçek şu ki, profesyonel bir marka istiyorsanız, yatırım yapmaya hazır olun.

Bazı temel şeyler var’s her zaman ödemeye değer, dahil:

 • Senin logon – Hiçbir şey tuhaf, grenli veya düpedüz çirkin bir logo gibi gölgeli olmaz. O’s düzgün tasarlamak için birini almaya değer! Öyle değil’Logonuzu tasarlamak için Fiverr gibi bir site kullanırsanız, size de bir bomba maliyeti.
 • Senin internet siten – bir geliştiriciye ödeme yapıp yapmadığınız veya bir web sitesi oluşturucu kullanarak kendi web sitenizi oluşturduğunuzda, web siteniz yatırım yapmaya değer.
 • Profesyonel araçlar – premium çevrimiçi araçlara yükseltmek size zaman kazandırabilir ve hattı azaltabilir.

Unutmayın, markanız sizin işiniz’kişiliği – it’insanların işletmeniz hakkında nasıl düşündükleri ve sizinle etkileşime girdikleri. Çaput bir logoya veya web sitesine sahip olmak, çorap ve sandaletlerde bir iş toplantısına dönüşmek gibidir..

Ama markam soğuk ve havalı olacak! o’iyi – markanız değil’Bir takım elbise tasvir etmek ve bir çeşit vibe bağlamak zorunda, ancak güvenilirliği bozmalıdır. Ve şu’biraz para koymak gerçekten yardımcı olur – chill değil’sonuçta ucuz demek istemiyorum.

kusurlu marka instagram üretmekKusurlu Üretim sağlayan bir şirkettir ‘sakat’ meyve israfını kesmek için meyve ve sebze – Instagram mesajlarından’eğlenceli ama profesyonel.

Daha fazla bilgi

 • Markanıza yatırım yapmıyor’pahalı olmak zorunda! İncelememizi okuyun En İyi Ucuz Web Sitesi Oluşturucuları maliyetlerinizin ne kadar düşük olabileceğini öğrenmek için.

4

İşletmenizi Tasarlayın

Bu gerçekten eğlenceli kısım ve aynı zamanda markanızı oluşturmak için çok önemli bir adım. O’Yazı, renk ve logonuza karar verme zamanı!

Buradaki en önemli ipucumuz basit tutmaktır. O’Tüm renk yelpazesi ve yüzlerce yazı tipiyle parmaklarınızın ucunda kolayca taşınabilir.

Renkler

Renklerinizi seçmenin hilesi mülayim olmak değil, aynı zamanda gökkuşağının her tonunu oraya atmamaktır.. Birincil renk ve tamamlayıcı bir ikincil renk seçmeye çalışın.

Örneğin, Coca-Cola birincil rengi olarak kırmızıyı, ikincil rengi beyazı kullanır. McDonald’s kırmızı ve beyaz işaretleriyle birlikte altın kemerler ile ünlüdür.

coca cola logosu marka örneğiDünya’Coca-Cola gibi en ünlü markaları renk şemalarını ve logolarını iş, pazarlama ve ürünlerinin merkezi bir parçası olarak kullanıyor.

Sen ne zaman’renk şemasını seçiyorsun,’Renk psikolojisinin garip ve harika dünyasına dalmaya değer. Bazı renkler içimizde belirli tepkilere neden olur – örneğin, mavi sakinleştirici ve güven duygusu uyandırırken kırmızı güçlü ve enerjik olsa da insanları tedirgin hissettirebilir.

Yazı

Yazı tipleri markanızı yaratabilir veya bozabilir. Sen yapma’Her şey için tek bir yazı tipiyle uğraşmak zorunda değilsiniz’t Fazla denize inmeyin. Başlıklar için bir tane ve gövde kopyası için bir tane seçin ve’t çatışma. Ve ne yaparsan yap, don’Comic Sans’ı seçmeyin – uyarıldınız.

logolar

Logo tasarımınızı seçmeyle ilgili kısa bir not – değil’abartılı veya karmaşık olmalı! En ünlü logoları düşündüğünüzde, çok basit ve hatırlanması kolay olma eğilimindedirler.

Eğer sen’logonuza hem bir sembol hem de işletme adınızı ekleyerek,’aynı zamanda sosyal medyada veya markanızı pekiştirmek için sadece sembolü içeren bir tasarıma sahip olmaya değer.

wbe marka tam logosuBuraya’tam logomuz, tam adının yanı sıra WBE simgesi olan Web Sitesi Oluşturucu Uzmanı. wbe logo sembol sosyal medyaBurada logomuzun sembol kısmını kullanıyoruz, çünkü sosyal medyada daha temiz görünüyor.

Daha fazla bilgi

 • Markanız veya web siteniz için hangi renkleri seçeceğinizden emin değil misiniz? İçin kullanışlı kılavuzumuza göz atın İyi Bir Renk Düzeni Nasıl Seçilir.
 • Üzerindeki kılavuzumuzu okuyun Logo Nasıl Yapılır tasarım fikrinizi gerçeğe dönüştürmek için biraz ilham.
 • Yazı tipleri zor olabilir – kılavuzumuzla tuzaklardan kaçının Web siteniz için mükemmel yazı tipi stili tasarım nasıl seçilir.

5

Sesinizi Bulun

Markanızı gerçekten lanse etmeden önceki son adım sesinizi bulmaktır. Bu, markanızın tonunu ayarlar, yerinde kopyadan e-postalara, reklamlara ve sosyal medya kampanyalarına kadar markanızın ürettiği her şeyin merkezinde yer alacaktır.

Tonunuzun, sesinizin ve değerlerinizin tutarlı ve şeffaf tüm markanız genelinde. O’Sosyal medyanızda samimi, gayri resmi bir sese sahip olmanın faydası değil, daha sonra web sitenizde kuru, ciddi bir ses.

Güçlü bir ses tonuna sahip bir markanın harika bir örneği, güler yüzlü şirket Innocent’tir. Tutarlılığı etkileyici – büyük harf eksikliğinden basit, gayri resmi dile kadar her şey. Bloglarının, e-postalarının ve etiketlerinin tonu, net bir marka imajı oluşturmak için birlikte çalışır.

masum marka ses tonu örneğiMasum, bir marka için tutarlı bir ses tonuna sahip olmanın ne kadar önemli olabileceğinin harika bir örneğidir’görüntü.

Eğlenceli, arkadaş canlısı, sürdürülebilir. Bunlar, Innocent’in markasıyla ilişkilendirmenizi istediği birkaç şeydir ve sürekli ses kullanımı ile başarılı olur. Markanızı yansıtmak istediğiniz üç kelime nedir??

Üst uç! Eğer sen’Markanız için yazan bir ekibiniz olacak, ses tonunu tüm platformlarınızda tutarlı tutmak için bir stil rehberi hazırlayın. Bu ton hakkında rehberlik sağlayabilir – örneğin, “kendinden emin ve arkadaş canlısı” – sayıların nasıl yazılacağı veya nerede büyük harfle yazılacağı gibi dilbilgisel şeylerin yanı sıra. 6

Çevrimiçi ol

Şimdi siz’ve markanızı inşa etmenin temelini attı,’Çevrimiçi varlığınızı oluşturma (veya geliştirme) zamanı – ve kendi web sitenizi oluşturmaktan başlamak için daha iyi bir yol?

Tüketicilerin% 97’si yerel işletmeleri bulmak ve araştırmak için çevrimiçi oluyor – orada açık kollar ve güzel bir web sitesi ile onları bekliyor olacak mısınız? Evet, evet yapacaksın. Web sitenizi oluşturmanın iki ana yolu vardır:

 • Bir web tasarımcısı işe alın: Cömert bir bütçeniz ve areniniz varsa’acele t, sonra sizin için web sitenizi oluşturmak için bir web tasarımcısı işe doğru seçim olabilir. Sen’Bir tasarım özeti oluşturmanız ve kolayca yönetebileceğiniz ve marka vizyonunuza uyan bir siteyle sonuçlandığınızdan emin olmak için tasarımcınızla birlikte çalışmanız gerekir..
 • Sitenizi kendiniz oluşturmak için bir web sitesi oluşturucu kullanın: Bir web sitesi oluşturucu kullanmaya karar verirseniz, herhangi bir teknik beceriye ihtiyaç duymadan kolayca profesyonel görünümlü bir site oluşturabilirsiniz. Bu, site oluşturmanın hızlı ve bütçeye uygun bir yoludur, ancak’Kaliteden ödün verdiğiniz anlamına gelir – aşağıdaki örnek siteye bir göz atın!

wix marka web sitesi örneği çay hikayesiÇay Hikayesi, web sitesini oluşturmak için web sitesi oluşturucu Wix’i kullandı – it’temiz ve profesyonel ve bir blog ve çevrimiçi mağaza içerir.

Web sitenizi kurarken emin olmanız gereken bir şey,’mobil cihazlar için optimize edilmiş – tüm internet trafiğinin yaklaşık% 57’si mobil cihazlardan geldiğinden, bu kesinlikle gereklidir. Bu nedenle Google, mobil cihazlar için optimize edilmiş siteleri,’t mobil uyumlu.

Bir diğer önemli özellik ise sosyal medya entegrasyonu. Biz’yakında sosyal medyanın eğlenceli tarafına geçeceksiniz, ancak şimdilik web sitenizin çeşitli sosyal medya hesaplarınızla entegre olabileceğinden emin olun. Bu, ziyaretçilerinizin daha sonra sizi takip etmesini, bağlantı kurmasını ve sizinle etkileşim kurmasını kolaylaştıracaktır!

Hangi yöntemi seçerseniz seçin, web siteniz özenle seçilmiş marka renklerinizi, yazı tiplerinizi ve logolarınızı hayata geçirmek için mükemmel bir fırsattır. Tüm kopyanın sevgiyle hazırlanmış ses tonunuza uygun olduğundan ve sitenizin kendisinin de markanızı yansıttığından emin olun.

Artık sosyal medyanız için hesap oluşturmak için iyi bir zaman – ancak önce paylaşmak için içeriğe ihtiyacınız var…

Daha fazla bilgi

 • Bir web sitesi oluşturucu kullanmayı mı düşünüyorsunuz? Bizim göz atın Web Sitesi Oluşturucu Karşılaştırma Tablosu piyasadaki en iyi markalarla ilgili ayrıntılar için.
 • Bir web tasarımcısı tutmaya hazır mısınız? Bizim okuyun Web Tasarımcısıyla Çalışma İpuçları sitenizi başarı için ayarladığınızdan emin olmak için.

7

İçeriğinizi Oluşturun

Şimdi güzel web siteniz var, içeriğe ihtiyacınız var!

Bu, web sitenizi dolduracak içerik, yeni blog yazıları, tanıtım yazıları, videolar veya röportajlar olsun,’ziyaretçilerinizi içine çekecek katil içerik (ve Google’ın elinizden yemesini sağlayın!)

Tüm içeriğinizi ses tonunuza uygun tutmayı unutmayın. Bu, oluşturduğunuz videoları veya tasarladığınız grafikleri içerir -’t İçeriğinizin tonuyla çakışmasına izin verin. Dünyaya markanızın ne hakkında olduğunu göstererek eğlenin.

Üst uç! Eğer sen’bir blog başlatıyor, o’önceden birkaç farklı yazı yazmak için iyi bir fikir – sen’Markanız çıktığında muhtemelen kendinizi oldukça meşgul edeceksiniz ve siz’yayınlanacak yeni şeylerin tükenme riskini göze almak istemiyor.

Daha fazla bilgi

 • Eğer sen’sitenizde çok sayıda video kullanıyor olacak, Video Arka Planları Nasıl Kullanılır biraz daha ilham almak için.
 • Bir blog mu başlatıyorsunuz? Sitenizi oluşturmak için doğru platformu seçmek her şeyi değiştirebilir – daha fazla bilgi için aşağıdaki kaynaklara göz atın:
  • İncelememizi okuyun En İyi Bloglama Platformları piyasadaki en iyi markaları karşılaştırmak
  • WordPress’in şaşırtıcı blog özellikleri var – WordPress.org İncelemesi olup olmadığını öğrenmek için’senin için doğru

8

Sosyal Medyayı Kucaklayın

Sosyal medyayı kucaklamak, markanızı oluşturmanın bir sonraki adımıdır. Sen yapma’ona soğuk omuz vermek istemezsiniz, ama aynı zamanda hayatı bundan sıkmaktan da kaçınmalısınız – bunun yerine, orta yeri sağlam ama sevgi dolu bir kucaklama ile hedefleyin.

Buradaki en iyi ipucumuz don’kendinden çok fazlasını beklemiyorum.

İlk, don’kendini çok ince yaymak. Hedef kitlenize hitap edecek ve sizin için yönetilebilen birkaç sosyal kanal seçin. Örneğin, isterseniz Twitter ve Instagram’ı seçebilirsiniz.’daha genç bir demografik hedefliyoruz, hatta markanız eğlenceli ve maceracı hissediyorsa Snapchat.

ikinci olarak, düzenli olarak göndermeye çalış, ama yapma’kendini yormamak – veya kaynaklarınız. Popüler inanışın aksine,’Üç saatte bir, hatta her gün bir şey yayınlamak zorunda değilsiniz.

ölüm dilek kahve marka twitterDeath Wish Coffee 2011’den beri Twitter’da 96.4K takipçi kazandıran küçük bir işletme olarak başladı – gayri resmi tweetleri marka kimliğiyle eşleşiyor ve kitlesiyle etkileşime giriyor.

Alakalı tutmak önemlidir – markanızla ilgili olduğu sürece eğlenebilirsiniz. Şimdi sosyal medyanızı web sitenize entegre etmenin zamanı geldi – sosyal kanallarınızda yeni içerik paylaşın ve web sitenizdeki düğmeleri paylaşın, beğenin ve takip edin.

Başka bir sıcak ipucu ise sosyal medya hesaplarınızda fazla satış yapmak değil. Sosyal medya, insanların rahatlamak, gidip gelmek sırasında dikkatlerini dağıtmak ve başkalarıyla bağlantı kurmak için gittikleri yerdir -’t Satışların her açıdan itilmesini istemek.

Takipçilerinizle etkileşime geçin, ilgi çekici içerik yayınlayın, alakalı trendleri kullanın ve oldukça düzenli tutun; olumlu sonuçlar görmelisiniz..

Daha fazla bilgi

 • Sosyal medya’Sadece eğlenceli olmak zorunda – iş de olabilir. Bulmak Instagram’da Para Kazanma ayrıntılı kılavuzumuzda.

9

Markanızı Tanıtın

Isn’t Bu sekizinci adımla aynı mı? Evet, ama aynı zamanda pek de değil. Sosyal medya kesinlikle markanızı tanıtmanın ana yöntemlerinden biridir – sonuçta kendi bölümünü aldı! Ama o’tek yol değil.

Pazarlamanın gücü, işletmenizin olabildiğince çok kişi tarafından görülmesini sağlamak için sonsuz sayıda taktik, ipucu ve püf noktası kapsar. Ama sen yapabilirsin’t Sokaklara doğru el ilanlarını havaya uçurmak – daha önce öğrendiğimiz gibi, hedef kitlenizi pazarlama ile meşgul etmeniz gerekiyor.

İşte markanızı tanıtmanın ana yollarından bazıları:

 • Eposta pazarlama: O’büyük bir – ABD’deki yetişkinlerin% 92’si e-posta kullanıyor, bu da en iyi şekilde yararlanmak için büyük bir pazar. Wix ve Squarespace gibi web sitesi oluşturucuları, yerleşik olarak e-posta kampanyası özelliklerine sahiptir; bu, kampanyalarınızın tasarım açısından markada kalmasını sağlamanın harika bir yoludur..
 • blogging: Bloglama markanız için harikalar yaratabilir. Sadece sosyal medyada ve e-postalarda düzenli olarak bağırmak için bir şey vermekle kalmaz, aynı zamanda insanlara (ve Google)’hakkında konuşuyoruz. Ayrıca, çok çeşitli demografik özelliklere hitap ediyor!
 • Etkinlikler: Yerel bir işletme misiniz? Markanız hakkında olumlu bir farkındalık oluşturmak için yerel bir etkinliğe sponsorluk yapıp yapamayacağınızı veya hatta topluluk düzeyinde kitlenizle bağlantı kurmak için bir etkinliğe ev sahipliği yapabileceğinizi görün.
 • Onaylar ve etkileyiciler: Hepimiz en sevdiğimiz ünlülerin neyi sevdiğini duymayı seviyoruz. Mütevazı yeni başlayanlar için bu ulaşılamayabilir, ancak her türlü onayın insanlar için büyük bir olumlu etkisi olabilir.’markanızın imajı. Etkileyicilere yaklaşmayı da deneyebilirsiniz (hedef kitlenizin onlarla bağlantı kuracağını düşünüyorsanız).

Daha fazlasını bul

Pazarlama yöntemlerinizin hedef kitleniz için etkili olduğundan emin olun! öğrenmek Farklı Nesillere Pazarlamak için Çevrimiçi İncelemeleri Kullanma kullanışlı infografiklerimizde.

10

Don’t SEO’nuzu ihmal edin

Ah ne? SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir ve web sitenizin Google’da yüksek sırada yer almasına yardımcı olan şey budur’s arama sonuçları. Onsuz, güzel düşünülmüş, hazırlanmış ve tanıtılmış markanız sanal toz toplamaya devam edecektir sayfa 10.

Eğer sen’web sitenizi oluşturmak için kaliteli bir web sitesi oluşturucu kullandınız,’şanslısınız – siteniz teknik şeyler için zaten optimize edilecek ve geri kalanlar asmak için kolay olacak – yeni başlayanlar için bile!

Eğer sen’WordPress kullanarak, kesinlikle Yoast SEO eklentisini yüklemenizi öneririz.’SEO’nuzu yönetmenize ve hayatınızı daha kolay hale getirmenize yardımcı olacağım.

Her iki durumda da SEO’nuz kazandı’Büyülü bir şekilde kendine iyi bak – İşte bu Google sıralamasında tırmanmaya yardımcı olmak için yapabileceğin birkaç temel şey…

SSL Güvenliği Alın

Bu çok önemli – ne olursa olsun, web siteniz için SSL güvenliğine ihtiyacınız var. SSL, Güvenli Yuva Katmanı anlamına gelir ve kart detayları ve güvenli girişler dahil sitenizden geçen verileri şifreler.

Eğer yapmazsan’SSL güvenliğine sahip değilseniz, Google ziyaretçilerinizi uyaracak ve devam etmek isteyip istemediklerini soracaktır – çoğu insanın büyük bir ‘hayır teşekkürler’ ve başka yere git.

Neyse ki, çoğu web sitesi oluşturucusu ücretsiz SSL içerir veya Let’den bir tane alabilirsiniz’s Ek ücret ödemeden şifrele.

marka güvenliği şifrelemek sağlarSSL sertifikanızı ücretsiz formdan edinebilirsiniz’İnterneti herkes için daha güvenli bir yer haline getirmek amacıyla oluşturulmuş Şifreleme

Resimlerinizi sıkıştırın

Resimler, videolar ve diğer ortamlar sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğini ciddi şekilde etkileyebilir. Ve o’s sadece sabırsız ziyaretçiler değil’yavaş yükleme siteleri gibi – Google da onlardan nefret ediyor.

Ancak, önce dosyalarınızı sıkıştırarak korkunç yavaş site hızlarından kaçınabilirsiniz – yüklemeden önce resimlerinizi sıkıştırmak için Kraken.io gibi ücretsiz bir araç kullanın.

görüntü iyileştirici krakenKraken.io, görüntülerinizi optimize etmek için kullanabileceğiniz çevrimiçi birçok ücretsiz ve kolay platformdan sadece biridir.

Başlıkları kullan

Google yapıyı sever, okuyucularınız da öyle! Tıpkı bir Google Dokümanında olduğu gibi farklı başlıklar kullanabilirsiniz – ana başlığınız için H1, ana başlığınız için H2 ve küçük alt başlıklar için H3 ve H4 (yukarıdaki gibi!)

SEO faktörlerinin listesi devam ediyor (200’den fazla rehber var), bu yüzden’orada duracağım – ama fikri anladın. Don’t SEO’nuzu ihmal ederseniz, Google web sitenizi ihmal eder!

Daha fazla bilgi

 • Kapsamlı kılavuzumuzda SSL güvenliğinin önemini öğrenin. Sitenizin Neden HTTPS’ye İhtiyacı Var?
 • Resimler için takıldınız mı? Rehberimiz Web Siteniz İçin Profesyonel Görseller Nerede Bulunur sana yardım edecek.
 • SEO’da yeni misiniz? Aşağıdakilerle ilgili faydalı ipuçlarımızı ve püf noktalarını inceleyin:
  • Bağlantı metni
  • Backlink
  • Web Sitesi Mimarisi

11

Don’t Şimdi Durdur!

Bu markanızın yalnızca başlangıcı. Sadece senin yüzünden’tüm adımlarımızı tamamladık, değil’t Markanız artık tamamen bitti demektir. Son adım devam etmektir – markanızı sürekli olarak geliştirmeli, büyütmeli ve geliştirmelisiniz.

Google Analytics gibi araçlar web sitenizi izlemek için mükemmeldir’kullanıcıların sitenizde ne kadar zaman geçirdiği, nerede’hangi sayfaları ziyaret ettiğinizi ve hangi sayfaların en popüler olduğunu.

Ancak markanızın ne kadar başarılı olduğunu yalnızca kitleniz size söyleyebilir – Unutmayın, markanız gerçekten insanların işletmeniz hakkında nasıl düşündüğü. Bunun tarafını kontrol edebilirsin, ama’emin olmak önemlidir’umduğun gibi alınıyor!

Bir kere sen’markanızı lanse ettik, insanların nasıl yanıt verdiğini görmek için geri bildirim alın. Don’arkanıza yaslanın ve rahatlayın – neyi daha iyi yapabileceğinizi düşünün’iyi çalışıyor ve bu başarıyı markanızın her alanına nasıl yayabiliyorsunuz?.

Marka Oluşturma: Nihai Düşünceler

Bu makale, markanızı oluşturma aşamalarında sizi yönlendirdi. Senin olsun’bir işletme oluşturmak, kişisel bir marka oluşturmak veya mevcut markanızı yenilemek, bu adımlar sizi marka büyüklüğüne götürecek.

Buraya’bir markanın nasıl oluşturulacağına ilişkin 11 basit adımımızın kısa bir özeti:

 1. Ne yaptığının stokunu al’var
 2. Araştırma yap
 3. Markanıza Yatırım Yapın
 4. İşletmenizi tasarlayın
 5. Sesinizi bulun
 6. Çevrimiçi ol
 7. İçeriğinizi oluşturun
 8. Sosyal medyayı kucaklayın
 9. Markanızı tanıtın
 10. Don’t SEO’nuzu ihmal etme
 11. Don’şimdi dur!

Sen’şüphesiz bazı ekstra adımlar sürünme zaman bulacaksınız’bunu kendiniz için yapıyoruz, çünkü her marka farklı -’onun neşesi. Ancak bu 11 adım, kendi marka kimliğinizi oluşturarak sizi görecek ve umarız bugün başlamak için ilham verecektir!

Başarıyla bir marka yarattınız mı? Paylaşmak için en iyi ipuçlarınız mı var? Yorumlarda bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me