Harekete Geçirici Mesaj Nasıl Yazılır

İnsanların istediğini yapmalarını sağlayacak güce sahip olmayı hiç diledin mi? Şey, bu’Web siteniz için harika harekete geçirici mesajlar yazmayı öğrendiğinizde tam olarak açtığınız süper güç.


Harekete geçirici mesajlar, okuyucuları harekete geçmeye teşvik eder ve motive eder;’ürünü satın almak, bültene kaydolmak veya e-kitap indirmek için.

Ancak, yalnızca “Buraya Tıkla” web sitenize değil’t Yeterli – biraz zaman ayırmanız ve sonuçları görmek istiyorsanız mükemmel eylem çağrısını hazırlamayı düşünmeniz gerekir. İşte güçlü bir harekete geçirici mesaj yazma adımları…

Harekete Geçirici Mesaj Nasıl Yazılır: 5 Adım

 1. Aktif dili kullan
 2. Doğrudan ve kişisel olun
 3. Avantajlara odaklanın
 4. Aciliyet ve merak yaratın
 5. İkna edici bir dil kullanın

Bir bonus turu olarak, web sitenizde veya e-postanızda güzelce yazılmış harekete geçirici mesajınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz konusunda size yol gösteririz.…

Harekete Geçirici Mesajınızı Biçimlendirme: 3 Adım

 1. Kısa tut
 2. Renklerden en iyi şekilde yararlanın
 3. Boyut ve pozisyon hakkında düşünün

Biz’Her ne pahasına olursa olsun kaçınmanız gereken yaygın hataları da ortaya çıkaracaksınız – bu yüzden kazanan harekete geçirici mesajlarla rekabeti nasıl yeneceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

1

Aktif Dili Kullan

Motive edici harekete geçirici mesajlar yazmanın ilk ipucu, emir verici, aktif bir fiil ile başlamaktır. Çevrimiçi ortamda gördüğünüz en yaygın harekete geçirici mesajları düşünün:

 • Daha fazlasını bul
 • Şimdi al
 • Ücretsiz indirin
 • İndiriminizin kilidini açın

Bunların hepsi aktif bir fiil ile başlar ve zorunlu bir dil kullanır – onlar’kullanıcıya tam olarak ne yapacağını söyler. Aslında, neredeyse otoriter görünüyorlar!

Bu, kullanıcının ne yapmasını istediğinizi tam olarak netleştirir ve daha sonra ne yapmaları gerektiğine dair şüphelerini ortadan kaldırır. Aynı zamanda eyleme de ilham verir – aşağıdakileri okuyan bir harekete geçirici mesaj görürseniz düşünün:

“İsterseniz indirim yapabilirsiniz.”

Bu dil sizi ateşliyor ve tıklatmak istiyor mu? Muhtemelen hayır – bu’s indirim bile ellerini almak hakkında gitmek nasıl net değil! Bu aynı zamanda olmanın önemini de vurgulamaktadır. özel. Ziyaretçilerinizin ne yapmasını istediğiniz ve tam olarak ne yaptıkları konusunda net olmanız gerekir.’ondan çıkacaksın.

Şüpheli, belirsiz veya pasif bir dil yerine etkin ve belirli bir dil kullanarak,’kullanıcıyı kendi başlarına işlem yapacak şekilde ayarlamak ve tıklama alma şansınızı artırmak!

Daha fazlasını bul

Hakkında daha fazla ipucu ve püf noktası öğrenin Web İçin Yazma daha iyi çevrimiçi içerik oluşturmak için 19 adımlı kılavuzumuzda!

2

Doğrudan ve Kişisel Olun

Hangi harekete geçirme ifadesini tıklamanız daha olasıdır?

 1. İndirim kazanın
 2. İndiriminizin kilidini açın

Umarım sen’ikincisini seçmeyi tercih ediyorum, çünkü’Kazanan harekete geçirici mesajlar yazmak için ikinci adımımızın anahtarı. Her zaman doğrudan kullanıcılarınıza hitap etmelisiniz gibi kelimeler kullanmak “sen” ve “sizin” – Bu, insanların ne yaparsanız yapın kişisel bir bağlantı ve sahiplenme duygusu hissetmelerine yardımcı olur’yeniden sunuyoruz.

Genel dilden veya üçüncü kişiden kullanıcılarınıza göndermekten kaçınmalısınız – örneğin “İnsanlar indirimlerini buradan alabilir” – çünkü bu, kullanıcılarınızın harekete geçirici mesajınızla bağlantı kurmasını önler.

Kullanıcılarınızla bağlantı kurma konusunda bir adım daha ileri gitmek isterseniz, onları ilk kişiye yaz – Örneğin: “İndirimi Alın!” Bu, çok daha fazla bir sahiplenme duygusu yaratır ve kullanıcıları tıklama kararı üzerinde daha fazla kontrole sahipmiş gibi hissettirir.

harekete geçirici mesaj nasıl yazılır?Unbounce’tan bu örnek’adlı kullanıcının ana sayfasında, kullanıcıları ücretsiz deneme sürümlerini tıklamaya ve başlatmaya davet etmek için birinci bir kişi harekete geçirici mesaj kullanır.

Unbounce, düğme metnini değiştirmenin “sen” için “ben mi” dönüşümlerde% 90 artış sağladı!

3

Avantajlara Odaklanın

Sen ne zaman’harekete geçirici mesajlar yazarken, bunun dışında ne istediğinize kapılmak kolay olabilir. İnsanların tıklayıp dönüşüm yapmasını istersiniz, böylece avantajlardan yararlanabilirsiniz -’e-kitabınızı okuyan, ürünlerinizi satın alan veya bülteninize katılan daha fazla kişi.

Sorun şu ki, çoğu kullanıcı’Bundan ne elde ettiğiniz umurumda değil – ondan ne çıkarabileceklerini bilmek istiyorlar!

Bu yüzden’fayda odaklı harekete geçirici mesajlar yazmak önemlidir. Buradaki ilk adım, kullanıcılarınızın karşılaştığı sorunu ve bu sorunu nasıl çözebileceğinizi tanımlamak ve anlamaktır. Daha sonra bu açıyı harekete geçirici mesaj kopyanıza yönlendirmek için kullanırsınız.

Örneğin, e-kitabınız girişimcilerin satışlarını ikiye katlamasına yardımcı olacak mı? Yoksa ürününüz rakiplerinizden beş kat daha uzun sürecek mi?’? Bunlar harekete geçirici mesajlarınızı yazarken düşünmeniz gereken şeyler.

Anında Memnuniyet

Buradaki bir başka taktik de insanlardan en iyi şekilde yararlanmak’anında tatmin olma arzusu. Bu, aşağıdakiler gibi kelimeler kullanarak yapmak için yeterince basittir:

 • şimdi
 • Bugün
 • Anında
 • Saniyeler içinde

Ve sonra e-postanızın veya indirme işleminizin hemen gönderilmesi için sözünüzü yerine getirdiğinizden emin olun. Eğer sen’fiziksel ürünler satıyoruz, don’t Anında teslim edebileceğinize söz verin, ancak teslimat bilgileriyle birlikte hızlı bir şekilde onay e-postası gönderin.

Sosyal kanıt

Sosyal kanıt, insanların ilk önce başkalarının yaptığını görürlerse bir şeyler yapma olasılıklarının daha yüksek olduğu bir olgudur. O’aynı oyuncak isteyen çocuklar klasik bir durumda’arkadaşlar – ortaya çıktığı gibi, hiçbirimiz gerçekten bu aşamadan çıkmıyoruz!

Sosyal kanıtı, ne olursanız olun faydalarını vurgulamak için kullanabilirsiniz’aynı zamanda insanları harekete geçirici mesajınızla ilgilenmeye teşvik ederken, Örneğin, e-kitabınızı kaç kişinin indirdiğiyle ilgili verileriniz varsa, harekete geçirici mesajınızda bunu söyleyin.

İnsanlara ürününüze daha önce kaç kişinin kaydolduğunu, kullandığını veya satın aldığını söyleyerek, işletmenize güvenme ve ilgilenme olasılıklarını artırır.

Hatta bir müşteriden gerçek hayattan bir referans alabilir ve onu harekete geçirici mesajınıza dahil edebilir veya kullanıcıların her ikisini aynı anda görmeleri için yakınına yerleştirebilirsiniz.. Referansların satış sayfalarındaki dönüşüm oranlarını% 34 artırdığı tespit edildi – yani’denemeye değer!

Crazy Egg, etkili harekete geçirici mesajlar yaratmanın ustasıdır – bu örnek, bu kılavuzda bahsettiğimiz taktiklerin birçoğunu birleştirmektedir, ancak sosyal kanıtı ve anında memnuniyetini özellikle öne çıkarmaktadır:

crazyegg fayda odaklı harekete geçirici mesaj

Kelimeyi vurgulama “anında” yeşil renkte anında tatmin ihtiyacımız var ve Crazy Egg kullanarak web sitelerinin sayısını koymak, sosyal kanıtlardan yararlanmanın en iyi örneğidir. Bu harekete geçirici mesaj ayrıca bir birinci kişi düğmesi kullanır ve kullanıcının web sitesinin daha iyi olmasını sağlamak için faydasının ne olduğunu açıkça gösterir.!

Daha fazlasını bul

Bilgi grafiğimizi inceleyerek nasıl daha iyi sosyal kanıt oluşturabileceğinizi keşfedin: Farklı Nesillere Pazarlamak için Çevrimiçi İncelemeleri Kullanma

4

Aciliyet ve Merak Yaratın

İnsanlar hem aciliyet hem de merak söz konusu olduğunda oldukça öngörülebilir.

Bir kutuya bakmamamız söylendiğinde,’t Yardım ama ilk fırsatta bir göz atın. Ve’s panik tuvalet rulo satın alma veya satış acele, biz de onlardan ellerimizi almadan önce dışarı satış şeyler güçlü bir korku var.

Her ikisi de Pandora’s Kutu ve panik satın almanın toplum üzerinde ideal etkiden daha az etkisi vardır, harekete geçirici mesajlarınızla hem aciliyetten hem de meraktan faydalanabilirsiniz..

Aciliyet Yaratmak

Şimdi, aciliyet dediğimizde’t Kitlenizin kalbine korku ve panik salmak demek. Bunun yerine, orada’ne olursa olsun müşterilerin eline geçmesi için sınırlı bir süre veya miktar’yeniden sunuyoruz.

Bunu, teklifte ne kadar süre kaldığını gösteren bir geri sayım zamanlayıcısına sahip olarak veya gerçekte mevcut olan ürün sayısını göstererek yapabilirsiniz. Ayrıca, aşağıdaki gibi acil bir dil kullanmalısınız:

 • Sadece sınırlı süre için
 • Hızlı satış
 • Don’kaçırmayın
 • şimdi
 • Yakında
 • Acele
 • Satış yakında sona eriyor

Çok saldırgan olmaya dikkat edin – insanları tetiklemek istiyorsunuz’s FOMO (kaçma korkusu) böylece teklifinize girmek isterler. Sen yapma’Web sitenizden aceleyle çıkmaları için panik veya bunalmak istemiyorum!

Merakın Geliştirilmesi

Merak, dikkat çekmek, harekete geçirici mesajınızı renklendirmek ve dönüşümleri artırmak için güçlü bir yoldur!

Buradaki anahtar soruları kullanmaktır. Neden bütün bitkilerin ölüyor? İnternet trafiğinizi nasıl ikiye katlayabilirsiniz? Fitness başarısının sırrı nedir? Kullanıcılarınızın yanıtı bilmek istemelerini sağlayın ve bunu öğrenmek için ne yapmaları gerektiğini netleştirin.’ücretsiz e-kitabınızı indirme veya bülteninize kaydolma.

harekete geçirici mesaj nasıl yazılır quicksprout merak örneğiQuick Sprout’un bu örneği, dikkat çekmek için soruyu büyük, kalın bir yazı tipine yerleştirir. Ayrıca, daha fazla trafik almak için düğmeyi tıklamanız gerektiğini açıkça belirtir. 5

İkna Edici Dili Kullan

O’in ikna olma zamanı!

Adımları takip ederseniz’zaten geçtim, sen’ikna edici ve güçlü bir harekete geçirici mesaj yaratma yolunda zaten iyisiniz. Bazı ikna edici taktikler kullanarak ekstra bir avantaj sağlayabilirsiniz – harekete geçirici mesajlarınızda güç kelimeleri kullanarak başlayın.

Güç kelimeleri nedir?

Bunlar, okuyucularınızda duygusal bir yanıtı tetikleyen kelimelerdir.’t Bunları gereğinden fazla kullanmayın, ancak kopyanıza serpmenin çok büyük etkileri olabilir. Teespring, harekete geçirici mesajlarına birkaç güç kelime ekledi ve dönüşümlerde% 12,7 artış gördü!

Yüzlerce güç kelimesi var, ama birkaç örnek:

 • seçkin
 • Tasarruf
 • nihai
 • Gizlice bakmak
 • Inanılmaz
 • Bedava
 • Basit
 • İlgi çekici
 • yasak
 • Başarılı

Bu kelimelerin başka türlü sıkıcı bir eylem çağrısını nasıl renklendirebileceğini ve bir okuyucuyu nasıl yakalayabildiğini görebilirsiniz.’yakın ilgi. Bunları çok fazla kullanmamayı unutmayın, ya da’ll ses satış ve kalitesiz.

OptinMonster, ana sayfa harekete geçirme ifadesiyle güçlü kelimelerin etkili bir şekilde nasıl kullanılacağına dair harika bir örnek veriyor:

eylem çağrısı optinmonster ikna edici dil nasıl yazılır

Gibi kelimeler “şimdi”, “para kazanma”, “güçlü” ve “anında” hepsi okuyucunun duygusal tepkisini tetiklemek için tasarlanmıştır – ve sağdaki görsel bu eylem ve değişim fikrini destekler.

Daha fazlasını bul

İkna edici dil değil’t Harekete geçirici mesajlarda yardımcı olur – Ürün Tanımları Nasıl Yazılır kılavuz, ürünlerinizi satmak için bu teknikleri nasıl kullanacağınızı gösterir!

Harekete Geçirici Mesajlarınızı Biçimlendirme

Yani sen’şimdi ikna edici, dikkat çekici ve yüksek dönüşümlü harekete geçirici mesajlar yazma konusunda profesyonel. Ama onları nereye koyacağız? Bunları web sitenizde nasıl biçimlendirmelisiniz? Başarılı harekete geçirici mesajlar biçimlendirmek için en iyi üç ipucumuz…

1. Harekete Geçirici Mesajları Kısa Tutun

Yine de bir düğmeye güzel sığacak kadar kısa – harekete geçirici mesajlarınızı 10 kelimenin altında tutmaya çalışın!

Çok fazla kopya kullanıcıyı sıkıp dikkatini kaybedebilir veya çok fazla bilgiyle karıştırabilir. Kısa, yumruklu ve özlü tutarken gerekli malzemeleri paketlemek istiyorsunuz -’En deneyimli metin yazarlarının bile bazen mücadele ettiği zor bir oyun!

Bir harekete geçirme ifadesinin tüm önemli kısımlarından bahseden beş tam bölüm geçirdiniz – bunları 10 kelimeye veya daha az kelimeye nasıl sığdırabilirim?

Tamam don’t panik – her şeyi harekete geçirmeye çağırmadan her şeyi birleştirmenin yolları vardır. Harekete geçirme ifadenizi bir referansın yanına yerleştirebilir veya çevresindeki kopyaya ürününüzün avantajlarını vurgulayabilirsiniz. Buraya’harekete geçirici mesajlarımızın Web Sitesi Oluşturucu Uzmanı’nda nasıl göründüğü:

Düğmenin kendisinin birinci şahısta olduğunu, aktif fiilleri ve pozitif dili kullandığını görebilirsiniz. Ama orada’aynı zamanda okuyucuyu hazırlayıp düğmeyi tıklamaya ikna etmek için daha fazla zaman tanıyan biraz bağlam.

2. Renklerden En İyi Şekilde Yararlanın

Harekete geçirici mesajlar söz konusu olduğunda renkler çok önemlidir. Tavsiyemiz tekrar test etmek, test etmek ve test etmektir. Örneğin, kırmızı bir harekete geçirici mesaj ve mavi bir tane oluşturun ve kullanıcıların hangi sürüme daha iyi yanıt verdiğini görmek için Optimizely gibi bir yazılım kullanın.

Gerçekten bu kadar fark yaratıyor mu? Evet, gerçekten!

Düğme arka planınız için öne çıkan bir renk seçin ve düğme metninizin kolay okunabildiğinden emin olun. O’Web sayfanızın doğal bir parçası gibi görünürken harekete geçirici mesajınızın dikkat çekmesini sağlamak için renk şemanızdan bir renk seçmek iyi bir fikirdir.

Netflix mükemmel bir örnektir – parlak kırmızı harekete geçirici mesajlar tamamen markadayken dikkat çekicidir:

harekete geçirici mesaj nasıl yazılır netlflix düğme rengi

Daha fazlasını bul

Renk şemanızla mı mücadele ediyorsunuz? Üzerindeki kılavuzumuza göz atın Web siteniz için iyi bir renk düzeni nasıl seçilir bazı uzman ipuçları için!

3. Boyut ve Konum Hakkında Düşünün

Sen ne zaman’harekete geçirici mesajınızı tasarlarken, bunun sayfadaki en dikkat çekici şeylerden biri olması gerektiğini hatırlamanız gerekir. Öyle değil’Bunu çok büyük yapmalısın ve “Bu da sana kapak olsun” – buna dikkat çekmek için daha ince yollar var:

 • Daima harekete geçirici mesajınızı verin ekranın üst kısmı (yani kullanıcı’görmek için aşağı kaydırmanız gerekir)
 • Ana harekete geçirici mesaj düğmesini yapma daha büyük ve daha parlak sayfadaki diğer düğmelerden daha
 • Sadece sayfa başına tek bir harekete geçirici mesaj, karışıklığı önlemek
 • kullanma başlık davası düğmenin içinde

Daha fazlasını bul

Web sitenizi tasarlamak için yardıma mı ihtiyacınız var? Kullanışlı kılavuzlarımıza göz atın:

 • Ürün Sayfası Nasıl Tasarlanır – satışları artırmak için uzman tasarım ipuçları alın
 • Web Sitesi Nasıl Tasarlanır – Kendi web sitenizi oluşturmak için 8 basit adım

Harekete Geçirici Mesajlar Yazarken Kaçınılması Gerekenler

Şimdi biz’ve eylem dos ana çağrıları yürüdü, işte don’ts – seni tanıyoruz’profesyonel olacağız, bu yüzden biz’özet vurmadan önce onların içinden vızıltı olacak.

# 1. Sürtünme kelimelerinden kaçının

Sürtünme kelimeleri, kullanıcıyı gönderme, kaydolma, satın alma veya tamamlama gibi erteleyebilecek kelimelerdir – işlemin kolay olmasını istersiniz ve bu kelimeler iş gibi ses çıkarır!

# 2. Riski en aza indirin

Bunu ücretsiz bir deneme veya örnek sunarak veya yapmadığınız kullanıcıya güvence vererek yapabilirsiniz’Onlardan herhangi bir ödeme detayına ihtiyacınız yok. Don’t Önceden ödeme veya e-kitabınızı indirmek için bir gazillion kişisel sorusu için onlara porsuk – hatırlayın, basit tutun!

3.. Sıkıcı mücadele!

Birçok eylem çağrısı “Buraya Tıkla” – ekstra mil gidip kullanıcılarınızı cezbetmek için biraz çaba harcayarak rekabette öne geçebilirsiniz.

4.. Sorunsuz bir kullanıcı yolculuğu sağlayın

Harekete geçirici mesajınız diyorsa “Ücretsiz E-Kitabınızı İndirin” sen’d Kullanıcılarınızın gelen kutularında ücretsiz bir e-kitap bulduğundan emin olun!

5.. Bağlantılarınızı kontrol edin

Bozuk bağlantılar, ne kadar iyi yazılmış veya güzel biçimlendirilmiş olursa olsun, herhangi bir harekete geçirici mesajın başına gelen bir mermidir. Çalıştıklarından emin olmak için tüm bağlantılarınızı kontrol edin ve iki kez kontrol edin ve doğru hedefe gidin.

Harekete Geçirici Mesaj Nasıl Yazılır: Özet

Böyle küçük bir düğme için, harekete geçirici mesajlar kesinlikle çok fazla sevgi ve dikkat gerektirir – ancak’satışların, tıklamaların ve dönüşümlerin geldiğini gördüğünüzde buna değer olacak!

Buraya’s adımların kısa bir özeti’ve şu noktaya geldik:

Harekete Geçirici Mesaj Nasıl Yazılır: 5 Adım

 1. Aktif dili kullan
 2. Doğrudan ve kişisel olun
 3. Avantajlara odaklanın
 4. Aciliyet ve merak yaratın
 5. İkna edici bir dil kullanın

Harekete Geçirici Mesajınızı Biçimlendirme: 3 Adım

 1. Kısa tut
 2. Renklerden en iyi şekilde yararlanın
 3. Boyut ve pozisyon hakkında düşünün

Ayrıca, önlemek için ortak hatalarda size yol gösterdik, böylece rekabetinizin önüne geçebilirsiniz. Umarım sen’şimdi bir harekete geçirici mesaj gibi hissediyorsunuz ve eyleme geçmeye ve kendiniz için bir şeyler yaratmaya hazırsınız!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me