Web Akışı İncelemesi 2020

Web Tasarımcıları İçin Bir Web Sitesi Oluşturucu

Webflow, duyarlı bir web sitesi oluşturucusudur.’çok dikkat çekiyor. Ama gerçekten ne kadar iyi? Kim için tasarlandı? Ve fiyatı ne kadar? Biz’Tüm bu soruları ve daha fazlasını cevaplayacağım – ama önce,’temel bilgilerle başlar.


Bir web sitesi oluşturucu, herkesin kod kullanmak zorunda kalmadan kendi web sitesini oluşturmasına izin veren çevrimiçi bir platformdur..

Birkaç yıl önce, WordPress ve Drupal gibi geleneksel platformlar, web geliştiricileri tarafından müşteriler için web siteleri oluşturmak için yaygın olarak kullanıldı. Bu günlerde, Wix, Weebly ve Squarespace gibi web sitesi oluşturucular herkese ve herkese kadar web oluşturmayı açtı.

Verilen Web Akışı’açık kimlik bilgileri, biz düşündük’Bir göz atın ve tüm yaygara hakkında ne olduğunu görün.

Webflow geleneksel ve modern arasında bir yerde oturuyor. O’bir web sitesi oluşturucusudur, ancak bununla birlikte genellikle WordPress’in beğenilerine ayrılmış bir özelleştirme ve güç düzeyi taşır.

Bu nedenle Webflow, web tasarımcıları tarafından kullanılma eğilimindedir. O’s kullanıcıları için idealdir’Tüm cesur kodlarla uğraşmak istemiyorum, ancak’tamamen özelleştirilebilir.

Daha fazla bilgi

En İyi Web Sitesi Oluşturucuları – Hangi platformların ilk 10’u yaptığını görün.

Web Sitesi Oluşturucu Karşılaştırma Tablosu – En iyi platformları yan yana karşılaştırın.

1

Webflow’un Artıları ve Eksileri

Web Akışı Artıları

  • Kod bilmek zorunda kalmadan yüksek düzeyde tasarım özelleştirmesi
  • E-ticaret ve dinamik içerik için mükemmel şablon yelpazesi

Webflow Eksileri

  • Bir web sitesi oluşturucu için, özellikle Wix veya GoDaddy ile karşılaştırıldığında nispeten zor kullanım
  • Fiyatlar 12 $ / ay ile 212 $ / ay arasında değişen pahalı planlar
  • Canlı sohbet veya telefon desteği yok

2

Kullanım kolaylığı

Webflow’a kaydolduğunuzda, platform sizi işe almak konusunda gerçekten iyi bir iş çıkarır. Eğer sen’kendinden emin hissediyorum, doğrudan tasarım sürecine dalabilirsin, ama biz’d Webflow’u öneriyor’ilk kez kullananlar için öğretici.

webflow onboardingSıfırdan başlayın, bir şablon kullanın veya Webflow ile nasıl düzenleneceğini öğrenin

Web Akışı Düzenleyicisi

Senden sonra’eğitiminizi tamamladınız ve bir şablon seçtiniz,’editöre gireceğim. Don’t Bilgisayarınızın yanlışlıkla Photoshop’u açtığını düşünüyorsanız endişelenmeyin – Webflow’s editörü sadece benzer bir şekilde benziyor.

web akışı düzenleyicisiWebFlow’editör birçok tasarım seçeneğine sahiptir ve Photoshop’a benzer şekilde düzenlenmiştir

Ve tıpkı Photoshop gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok tasarım seçeneği var. Web tasarımcıları bir şeker dükkanında çocuklar gibi hissedecek olsa da, normal halk da korkutulabilir.

Orada’almak için çok şey var, ve hatta öğretici ile, değil’t Bir çok şeyin nasıl yapılacağı hemen belli değil. Webflow’un kendisinin açıkladığı gibi,’web sitenizi bir dizi kutu olarak düşünmek en iyisi.

‘Kutu Modeli’, Webflow’un dediği gibi, sitenizin her öğesi için bir kutu oluşturma ve bunları üst üste yerleştirme işlemidir. Resim kutuları, metin kutuları ve düğme kutuları sitenizin düzenini oluşturur.

Web akışı, web sitenizin her öğesi için kutular oluşturmanıza olanak tanır

Web sitenizi bu şekilde düşünmek, ne istediğinizi görselleştirmeyi kolaylaştırır, ancak düzenleme yine de zor olabilir. Eğer sen’yeni web sitesi oluşturma, biz’d Web sitenizi oluşturmaya başlamadan önce Webflow ile başa çıkmak için birkaç saat ayırmanızı öneririz.

3

Şablon Tasarımı

Web akışı, 40 ücretsiz olanlar da dahil olmak üzere, toplam 100’den fazla şablon içerir.

Şablonları endüstriye, ücretsiz / premium veya e-ticarete göre filtreleyebilirsiniz. Bu, ihtiyaçlarınıza uygun bir şablon bulmayı gerçekten kolaylaştırır. Karar vermeden önce tasarımların önizlemesini bile yapabilir ve hangilerinin dinamik içeriği desteklediğini görebilirsiniz..

web akışı şablonlarıWeb akışı, kişisel, iş dünyası ve e-ticaret siteleri için tasarlanmış yüzlerce ücretsiz ve premium şablona sahiptir

Tüm Web Akışı’şablonları duyarlı, yani farklı ekran boyutlarına otomatik olarak adapte oluyorlar, sitenize bağlı olarak’s ziyaretçileri.

Her şablonda size ne tür bir site olduğunu bildiren kısa bir açıklama da gelir.’En iyi ve tasarım seçenekleriniz nelerdir. Çoğu web sitesi üreticisinin duyarlı şablonları vardır ve tasarımlarını önizlemenize izin verir, ancak Web akışı’genişletilmiş şablon açıklamaları hoş bir dokunuş.

Premium şablonların fiyatı 19 ila 149 $ arasında değişiyor. Çoğu, 49 $ veya 79 $ ‘a mal oluyor, bu da kulağa dik gelebilir, ancak bir kerelik bir maliyet olarak, onu daha çok bir yatırım olarak görmelisiniz.

WebFlow’s şablonları genellikle iyi bir araya getirilir ve tasarım kalitesi açısından kendi pazar lideri Squarespace karşı kendi tutabilir. Onlar’temiz, duyarlı ve tamamen özelleştirilebilir.

Bir Web Sitesi Nasıl Tasarlanır – Takip edilmesi kolay sekiz adım kılavuzumuz.

Web Sitesi Şablonu Nasıl Seçilir – Üç basit kriter grubu.

4

Özellikleri

Özellikler genellikle Webflow’un piyasadaki diğer web sitesi oluşturucularına kıyasla düştüğü yerdir. Wix, Weebly ve Squarespace gibi çok çeşitli özelliklere sahip olsa da, Webflow’s seçenekleri oldukça sinir bozucu.

Sosyal medya entegrasyonu buna en iyi örnektir. Facebook ve Twitter sayfalarına kolaylıkla bağlanabilirken, canlı yayın eklemek veya Instagram’a bağlantı oluşturmak oldukça zor..

O’Webflow’a göz atmaya değer’neyin ne olduğunu görmek için Webflow Üniversitesi adı verilen yardım merkezi’t mümkün. Bu, kolayca bulunabileceğini düşündüğünüz bir özelliği bulmaya çalışırken zaman kazandıracak.

Webflow aren’de yapabileceğiniz daha gelişmiş şeylerin çoğu’t yerleşik. Bunun yerine, sitenize ekleyebileceğiniz entegrasyonlar olarak gelirler

web akışı entegrasyonlarıWebFlow’ın entegrasyonları, web sitenize uygun olarak kullanabileceğiniz üçüncü taraf uygulamalarıdır

En iyi web sitesi oluşturucularının çoğunun kendi uygulama mağazaları vardır. Web akışı entegrasyonları benzerdir, ancak eklentileri doğrudan Web akışı değil üçüncü taraflarca yapılır.

İzin Vermek’s Webflow’un size sağladığı önemli yerleşik özelliklerden bazılarını inceleyin,’düzenli bir web sitesi veya çevrimiçi mağaza oluşturuyor.

WebFlow’s Temel Özellikler

Paralaks Kaydırma, Animasyonlar ve Etkileşimler

Tasarım, Webflow’un açıkça değer verdiği bir şeydir. Modern web trendlerine uygun olarak,’s ekleyebilirsiniz ilginç hareketler bir sürü s. Paralaks kaydırma, çok adımlı animasyonlar ve mikro etkileşimler, Webflow ile oluşturabileceğiniz harika şeylerden sadece birkaçı.

Yedekler ve Güvenlik

Biraz daha sıkıcı (ama çok önemli) bir notta, güvenlik Webflow’un da çok ciddiye aldığı bir şeydir. Otomatik yedeklemeler sağlamanın yanı sıra, bir şeyler ters giderse sitenizi son kayıt noktasına geri yükleyebilirsiniz – ayrıca ücretsiz bir SSL sertifikası ile birlikte gelir. Bu, sitenizin korunmasına yardımcı olur ve ziyaretçilerin sitenize kişisel bilgileriyle güvenilebileceğini gösterir.

Gelişmiş SEO Kontrolü

Arama motoru optimizasyonu (SEO) sitenizi değiştirme işlemidir’içeriği, Google ve Bing’in sonuç sayfalarında daha yukarıda görünmesine yardımcı olmak için. Çoğu platform meta veri eklemenizi / düzenlemenizi, resim alternatif metin oluşturmanızı ve anahtar kelimeleri hedeflemenizi sağlar. Web akışı bir adım daha ileri giderek otomatik olarak oluşturulan site haritaları ve özelleştirilebilir 301 yönlendirmeleri sunar.

WebFlow’s E-ticaret Özellikleri

Çoklu Ödeme Seçenekleri

Webflow, Stripe aracılığıyla standart kredi ve banka kartı ödemelerini kabul etmenin yanı sıra Apple Pay ve PayPal’ı da kabul etmenizi sağlar.

Otomatik Vergi Hesaplamaları

Bir müşteri kasanıza ulaştığında, Webflow otomatik olarak satış vergisini ve borcunu KDV’yi hesaplar ve ekler. Bu, farklı vergi dilimleri girmeniz ve KDV maliyetlerini değiştirmeniz için size zaman kazandırabilir.

Facebook ve Instagram Entegrasyonu

Ürünleri Facebook mağazanızla ve Instagram mağazanızla senkronize edin. Bu, yalnızca web siteniz ve sosyal kanallar arasında çapraz satış yapmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda daha akıllı pazarlama kampanyaları yürütmenize de olanak tanır.

En İyi E-ticaret Platformları – Piyasadaki en iyi yedi seçeneği keşfedin.

E-ticaret Web Sitesi Oluşturucu Karşılaştırma Tablosu – En iyi platformları karşılaştırın ve karşılaştırın.

5

Yardım ve Destek

Webflow’un bazı yararlı öğreticileri ve kılavuzları vardır, ancak kişisel destek düzeyi arzulanan bir şey bırakıyor.

İzin Vermek’iyi şeyler ile başlar. WebFlow’Kendi yardım merkezi olan Webflow University, platformun nasıl kullanılacağından belirli entegrasyonların nasıl çalıştığına kadar her konuda kılavuz bulabileceğiniz çevrimiçi bir kaynaktır. O’iyi sunulmuş, aranması kolay ve takılırsanız genellikle ilk baktığınız yer olmalıdır.

webflow yardım merkeziWebflow University bir platformdur’Rehberler ve eğiticilerle dolu çevrimiçi yardım merkezi

Bunu yapmazsanız, Webflow’u her zaman kullanabilirsiniz’kullanıcıların platformu tartışmak ve deneyimlerini ve zorluklarını paylaşmak için bir araya geldiği topluluk forumu. Bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa,’Başka birisinin aynı problemle karşılaşacağını söylemek oldukça güvenlidir.

O’Yine de hepsi pembe değil. Webflow ile doğrudan iletişime geçmek istiyorsanız, biraz zor olabilir. Web akışı şu anda çalışmıyor’t Telefon veya canlı sohbet hizmeti sunmak, yani iletişime geçmenin tek yolu e-posta yoluyla.

WebFlow’Yanıt ekibi Pazartesi – Cuma günleri 06: 00-18: 00 PT arasındadır ve 24-48 saat içinde kişisel bir yanıt bekleyebilirsiniz. Sorunun tam olarak ne olduğunu göstermek için bir mesaj bırakıp dosya ekleyebilirsiniz.

6

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma, Webflow’un insanları engelleyebilecek başka bir yönüdür – oldukça pahalı olabilir!

Webflow, kullanıcılara daha fazla yaratıcı kontrol sunan daha karmaşık bir web sitesi oluşturucu olarak pazarladığından,’fiyatları doğal olarak yansıtıyor. Sorun, ortalama bir kullanıcının, ihtiyaç duyduğu şeylerin yarısını nasıl kullanacağına, istemesine veya bilmemesine’için ödeme yapıyorum…

Webflow’un şu anda altı fiyatlandırma planı var: üçü web siteleri için ve üçü çevrimiçi mağazalar için.

web akışı fiyatlandırmasıWebFlow’s site planları normal web siteleri ve e-ticaret siteleri arasında bölünür

Ücretsiz olarak bir web sitesi oluşturabilirsiniz, ancak gerçekte çevrimiçi olarak yayınlayabileceğiniz en ucuz fiyat Webflow’ta 12 $ / ay’s ‘Temel’ plan. Bu, resim galerileri, iletişim formları veya menüler gibi yalnızca birkaç standart öğeye ihtiyaç duyan basit siteler için uygundur.

CMS planı bloglara ve içerik odaklı sitelere odaklanırken, İş planı şaşırtıcı bir şekilde pazarlamak ve ölçeklendirmek isteyen işletmeler için.

WebFlow’e-ticaret planları yan tarafta birkaç ürün satmaktan (Standart plan) toplu olarak verimli bir şekilde satmaya (Artı plan), ürünlerinizi küresel bir kitlenin önünde pazarlamaya ve yönetmeye kadar (Gelişmiş plan).

Orada’Ayrıca, tek tek teklif bazında kullanılabilen Kurumsal Web Akışı. Burası Webflow’un sitenizi sizin için oluşturmasına yardımcı olacak ve tüm süreç boyunca sizi destekleyecektir. Bu harika bir hizmet, ancak yalnızca’büyük bir işletme.

En İyi Ucuz Web Sitesi Oluşturucuları – 15 platformun altında aylık planlar sunan 14 platform!

En İyi Ücretsiz Web Sitesi Kurucuları – Tamamen ücretsiz bir web sitesi oluşturabileceğiniz 10 platform.

7

Web Akışı İncelemesi: Sonuç

İşte orada – tam bir Webflow incelemesi. Gördüğünüz gibi,’çok belirgin bir hedef kitleye ve belirgin güçlü ve zayıf yönlere sahip bir web sitesi oluşturucu.

Kullanılması en ucuz veya en kolay platform olmamasına rağmen, Webflow tasarım konusunda uzun duruyor. Kodu bilmek zorunda kalmadan her türlü özelleştirebilirsiniz, erişilemez hissetmeden çok gelişmiş hissettirir.

Şablonlar iyi tasarlanmış, mobil cihazlar için optimize edilmiştir ve çeşitli sektörleri kapsar. WebFlow’Ancak özellikleri oldukça sınırlıdır ve üçüncü taraf entegrasyonlarından faydalanmak zorunda kalabilirsiniz.

Aşağıdaki durumlarda Webflow’u öneriyoruz…

…sen bir web tasarımcısısın’istemeyen bir platform kullanarak, müşterilerine ayrıntılı bir web sitesi oluşturmak için bir yol arıyor’t kodlama bilgisi gerektirmez. Alternatif olarak, Webflow daha önce Wix veya Weebly gibi bir oluşturucu kullanan, ancak sitelerinin görünümü ve hissi üzerinde daha fazla kontrol isteyen kişiler için çalışır.

Karmaşık yapısı nedeniyle Webflow yeni başlayanlar için uygun değildir. Hala yaratıcı olmanıza izin veren sezgisel, kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucu istiyorsanız, biz’d Wix veya Squarespace’i denemenizi öneririz.

Wix ücretsiz bir planla gelir, böylece bir kuruş harcamadan web sitenizi oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz! Bununla birlikte, Wix markalamasından kurtulmak, kendi alan adınıza sahip olmak ve / veya çevrimiçi satış yapmak istiyorsanız, premium bir plana geçmeniz gerekecektir..

Squarespace, bu arada, klas bir web sitesi oluşturucu’Webflow ile tasarım açısından daha uyumlu, ancak kullanımı çok daha kolay. 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar, böylece Squarespace’in ne hakkında olduğuna karar vermeden önce görebilirsiniz.’ödemeye değer.

Hangi platformu seçerseniz seçin, emin olun’kendinize güvenin ve ücretli bir plana geçmeden önce nasıl çalıştığını anlayın. Ondan sonra, sen’Hayalinizdeki siteyi oluşturmaya hazırız – iyi şanslar!

Wix İncelemesi – Wix’in neden genel olarak en iyi web sitesi oluşturucu olarak sıralandığını keşfedin.

Kareler İncelemesi – Eğer sen’bilinçli tasarım yapın, Squarespace’in size neler sunabileceğini görün.

8

Web Akışı İncelemesi: SSS

Webflow, WordPress’ten daha mı iyi??

O’Birinin diğerinden daha iyi olmasının aksine, size en uygun olanı. WordPress, hemen hemen her şeyi oluşturabileceğiniz açık kaynaklı bir platformdur, ancak gelişmiş kodlamayı bilmeniz gerekir. Web akışı bu ihtiyacı ortadan kaldırır, bu yüzden’s kesinlikle daha kolay seçenek.

Webflow iyi değeri var mı??

Pek sayılmaz. Webflow, pazarın en üstündeki bir web sitesi oluşturucusudur, ancak benzer kalitede ve çok daha uygun fiyatlı başka platformlar da vardır. Örneğin Wix, aylık $ 11-35 $ arasında fiyatlar ile çok daha ucuz. Webflow, bunun aksine, üst planı için ayda 212 dolara kadar ücret alıyor.

Webflow ile hosting için ödeme yapmak zorunda mısınız??

Hayır. Web akışı, her web sitesi üreticisi gibi, web sitenizi sizin için barındırır. Bu web hosting ve güvenlik gibi şeylerin maliyeti bir aylık ücret kapsamında olduğu anlamına gelir.

WordPress gibi kendi kendine barındırılan bir platform kullanıyorsanız,’Ayrı olarak barındırma için ödeme yapmanız gerekir. En iyi web sunucuları hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me