Kolik stojí hostování webových stránek?

Porovnejte ceny od nejlepších poskytovatelů webhostingu

Kolik stojí tedy hostování webových stránek? Sdílený hosting (nejlevnější druh) stojí 2,75 $ – 15 $ / měsíc a vyhrazený hosting (nejdražší druh) stojí $ 80 – 730 $ / měsíc.


Mezi nimi je však spousta možností. Existuje několik různých typů hostingu, z nichž si můžete vybrat, a mnoho různých proměnných při hře. My’Podrobně projdu náklady každého z pěti nejoblíbenějších typů hostingu.

náklady na hostování webové stránky

Na konci tohoto článku můžete očekávat, že budete vědět:

 • Jaký typ hostingu potřebujete (pokud ne’už to vím)
 • Kolik bude tento typ hostingu stát
 • Kteří jsou nejlevnější poskytovatelé

Nechat’je to začít.

1

Vysvětlení nákladů na webhosting

Náklady na hosting webových stránek se mohou lišit. Ceny začínají již od 2,75 dolaru měsíčně a stupňují se až do výše 729 $ – nebo dokonce vyšší. Cena závisí na mnoha faktorech, například na typu vašeho webu, na tom, kolik měsíčních návštěvníků očekáváte, a na tom, zda potřebujete další služby, jako jsou automatické zálohy a e-mailový účet..

Znát druh webové stránky, kterou chcete spustit – nebo v současné době provozovat – usnadňuje zjistit, jaký druh hostingu potřebujete. Vy’Musím také zjistit, jakou úroveň služeb požadujete.

Například jednoduchý blog WordPress může začít levnou sdílenou hostingovou službou. Jakmile však tento blog získá velkou popularitu, bude nevyhnutelně vyžadovat robustnější typ hostování s neomezeným omezením šířky pásma nebo úložiště.

Máme pět typů hostování’budeme diskutovat v tomto článku, protože jsou nejčastěji používány vlastníky webových stránek.

Sdílený hosting

Toto je webový hosting pro začátečníky. Pokud máte web s velmi nízkou návštěvností se statickou stránkou nebo blog WordPress, je to nejlepší volba. Sdílený hosting je často nejlevnější forma webhostingu, ale také nejméně robustní, protože váš web je jedním z mnoha webů sdílejících zdroje jednoho serveru..

VPS Hosting

Virtuální hosting privátních serverů nebo hosting VPS je dalším krokem od sdíleného hostování. Velký rozdíl je v tom, že pro všechny záměry a účely se zdá, jako byste vy’znovu provozujete svůj vlastní server. Ve skutečnosti je váš web stále jedním z několika webů sdílejících jeden server, ale je zde méně zdrojů pro sdílení zdrojů – to znamená váš web’s výkon by měl být lepší.

Vyhrazený hosting

S vyhrazeným hostingem platíte za svůj vlastní server. Tyto služby jsou obvykle odstupňovány na základě toho, jak silný bude váš server, a také na tom, zda webový hostitel tuto službu spravuje nebo ji podnik řídí sám. Ne každý specializovaný poskytovatel hostingu nabízí spravované služby, i když některé ano.

Cloud hosting

Vy’Pravděpodobně jsem slyšel mluvit “mrak,” neurčitý termín, který měl popisovat online služby, jako je Dropbox nebo OneDrive. Co to ve skutečnosti znamená, je skupina serverů spolupracujících, takže webová služba nikdy neklesne (nebo klesá velmi zřídka). Cloud hosting je pak skupinou serverů spolupracujících na udržení funkčnosti vašeho webu. Pokud jeden server spadne, jiný zachytí nevyužitou část atd. Jak si můžete představit, cloud hosting ne’nepřijde levně – ale pokud můžete’Nenechám si ani pár hodin prostoje, mohlo by to být pro vás nejlepší volbou.

Hosting WordPress

Než začneme, nechte to’Je jasné, o jedné věci: můžete provozovat web WordPress téměř na jakékoli webové hostingové službě. Spravovaný hosting WordPress není o provozování webu WordPress jako takového’je to o získání služby, která’je vyladěn, aby vyhovoval potřebám webů WordPress. To zahrnuje klíčové funkce, jako je podpora 24/7 a automatické zálohování, nebo jiné položky, které nemusíte mít při běžném sdíleném hostování.

Nejste si jisti, který typ hostingu je pro vás nejlepší? Můžete si přečíst naše srovnání:

 • VPS vs sdílený hosting
 • VPS vs dedikovaný hosting
 • WordPress vs cloud hosting

Že’s rozpis všech našich webhostingových služeb. Než se dostaneme ke specifikům nákladů na webhosting, mějte na paměti, že jak váš webhostingový plán zvyšuje funkce, obvykle se náklady zvýší.

Podívejte se na HostGator’Například sdílený hostingový plán. Pokud začnete s nejlevnějším tarifem, můžete tento plán použít pouze pro jednu doménu (webovou adresu). Dva plány vyššího stupně však umožňují neomezené domény. Nejvyšší úroveň má také další výhody, jako jsou bezplatné nástroje pro optimalizaci vyhledávacích strojů a vyhrazená adresa IP.

hostgator sdílené ceny hostinguČím dražší je sdílený hostingový plán, který uzavíráte s HostGator, tím více funkcí získáte. jestli ty’Rádi bychom se dozvěděli více o poskytovatelích, které doporučujeme pro každý typ hostingu, podívejte se na níže uvedené průvodce.

 • Nejlepší sdílené hostingové služby
 • Nejlepší poskytovatelé VPS hostingu
 • Nejlepší dedikovaný serverový hosting
 • Nejlepší poskytovatelé cloudového hostingu
 • Nejlepší hostitelé WordPress

2

Kolik stojí hosting webových stránek?

Nyní nechte’s podrobněji se podívat na náklady různých typů hostingu. Hodně ceny vás’Uvidíte zde počáteční propagační ceny, kde platíte určitou cenu za určité množství měsíců nebo let služby. Po skončení propagačního období se vaše měsíční náklady mohou zvýšit.

Sdílený hosting

2,75 $ – 15 $ měsíčně

Sdílený hosting je místo, kde většina lidí začíná svou cestu s webovým hostingem.

Z pěti největších poskytovatelů sdílených hostingů nabízí DreamHost nejlevnější sdílený hostingový plán již za 2,59 $ / měsíc. HostGator přichází v těsné vteřině s 2,75 $, zatímco Bluehost a InMotion’s nejvyšším plánem sdíleného hostování jsou oba na konci ceny, cena stojí 13,95 $ / měsíc, respektive 14,71 $ / měsíc.

Hostitelský plán Nejvyšší plán plánu střední vrstvy
V pohybu 6,39 $ 8,49 $ 14,71 $
HostGator 2,75 $ 3,95 $ 5,95 $
A2 Hosting 3,92 $ 4,90 $ 9,31 USD
Dreamhost 2,59 $ 5,95 $
Bluehost 3,95 $ 5,95 $ 13,95 $

VPS Hosting

5 $ – 80 $ měsíčně

VPS hosting je dalším krokem od sdíleného webhostingu, když se provoz na webu začíná zvyšovat.

Z našich pěti největších poskytovatelů VPS hostingů, Bluehost a iPage nabízejí nejlevnější hostingové plány VPS za 19,99 $ / měsíc každý pro vstupní plány, zatímco iPage také nabízí nejlepší prvotřídní VPS plán, 79,99 $ / měsíc. Průměrně je Bluehost nejlevnější ze všech tří plánů.

Hostitelský plán Nejvyšší plán plánu střední vrstvy
V pohybu 29,19 USD 47,39 $ 69,34 $
A2 Hosting 32,99 $ 46,19 USD 65,99 $
Bluehost 19,99 $ 29,99 $ 59,99 $
iPage 19,99 $ 47,99 $ 79,99 $
HostGator 29,95 $ 39,95 $ 49,95 $

Vyhrazený hosting

80 $ – 730 $ měsíčně

jestli ty’Rozhodl jsem se zaplatit za svůj vlastní server, provoz musí být stále vážnější a vaše potřeby vyrůstají z nižších stupňů hostování.

Vyhrazený hosting je druh s nejrůznějšími cenami. Z našich nejlepších pěti specializovaných poskytovatelů hostingu nejlevnější plán pochází od společnosti Bluehost za 79,99 $ měsíčně. Plány střední úrovně jsou ceny mezi 99,99 $ / měsíc a 349 $ / měsíc. Nejdražší plán je Siteground’s plán nejvyšší úrovně 729 $ / měsíc.

Hostitelský plán Nejvyšší plán plánu střední vrstvy
HostGator 118,99 USD 138,99 USD 149,00 $
Bluehost 79,99 $ 99,99 $ 11,99 $
V pohybu 105,69 $ 166,59 $ 238,99 $
A2 Hosting 141,09 $ 207,49 $ 290,49 $
SiteGround 269 ​​$ 349 $ 729 $

Cloud hosting

4,50 $ – 240 $ měsíčně

Cloud hosting je to, na co se obrátíte, když prostoje mohou být pro vaši firmu fatální. Tato forma hostingu se tam ujistí’je vždy po ruce server, připravený poskytnout váš web světu.

Cloud hosting je relativně levný. Z našich pěti nejlepších poskytovatelů je nejdostupnější plán pocházející z DreamHostu za pouhých 4,50 $ / měsíc. To, co dostanete s cloudovým hostingovým plánem, se může značně lišit, což se odráží v nákladech; HostGator’Nejdražší cloudový hostingový plán stojí pouhých 9,95 $ / měsíc, zatímco SiteGround’s je 240 $ / měsíc.

Hostitelský plán Nejvyšší plán plánu střední vrstvy
A2 Hosting 5 $ 10 $ 15 $
SiteGround 80 dolarů 160 $ 240 $
V pohybu 21,04 $ 42,24 $ 69,34 $
HostGator 4,95 $ 6,57 $ 9,95 $
Dreamhost 4,50 $ 12 $ 48 $

Hosting WordPress

4,99 $ – 290 $ měsíčně

Tyto plány jsou určeny pro ty, kteří potřebují specializované a specializované služby určené pouze pro weby a blogy WordPress.

Opět platí, že může být docela rozdíl v tom, co získáte z jednoho hostovacího plánu WordPress do jiného, ​​a to se odráží v ceně. Z našich pěti největších poskytovatelů hostingu WordPress nabízí SiteGround nejlevnější plán za 3,95 $ / měsíc. WPEngine’s nejvyšší úrovní plánu je nejlepší v $ 290 / month.

Hostitelský plán Nejvyšší plán plánu střední vrstvy
Bluehost 19,95 $ 29,95 $ 49,95 $
A2 Hosting 11,99 $ 18,99 $ 36,98 $
V pohybu 4,99 $ 8,99 $ 11,99 $
WPEngine 35 $ 115 $ 290 $
SiteGround 3,95 $ 5,95 $ 11,95 $

3

Další náklady na webhosting, které je třeba zvážit

Hostitelský balíček je jedna věc, ale některé jsou často “skrytý” poplatky, o kterých si možná ani neuvažujete, dokud ne’již je v provozu. Kromě hostovacího balíčku musíte například vlastnit doménové jméno. Někdy je registrace vašeho doménového jména zahrnuta v hostitelském balíčku, zatímco jindy se obracíte na registrátora domény.

Tady’s rozpis několika dodatečných nákladů, které byste měli zvážit.

Registrace doménového jména

Obvykle stojí 10 až 15 dolarů ročně

Při spuštění webu potřebujete doménové jméno. Toto je webová adresa, kterou vložíte na vizitky, nákupní tašky a další firemní marketingové materiály. Většina lidí se rozhodne pro doménové jméno .com, ale můžete si také vybrat z .net, .biz nebo přípon specifických pro danou zemi, například .ca nebo .us.

Registrace doménového jména má své vlastní zvláštní poplatky, jako je ochrana soukromí, která chrání vaše jméno a adresu mimo veřejné seznamy WHOIS..

To’Je také třeba zdůraznit, že udržování registrace doménového jména u vašeho poskytovatele webhostingu není vždy tou nejlepší volbou. Pokud byste někdy chtěli opustit svého hostitele, registrace vaší domény pomocí služeb, jako je Domain.com nebo GoDaddy, vám to usnadní, protože vy’Vyhnete se problémům (a potenciálním nákladům) při převodu vaší domény na nového registrátora.

náklady na registraci domény godaddyVlastní název domény pro svůj web si můžete zakoupit od poskytovatele hostingu nebo od registrátorů domén, jako je GoDaddy. Podívejte se na naše úplné členění náklady na název domény Pro více informací.

Office 365 nebo G Suite

Přidání firemních e-mailů a sad produktivity obvykle stojí 6 až 15 USD měsíčně

Ne všichni hostitelé tuto službu poskytují, ale řada z nich vám umožňuje zakoupit obchodní účty pro G Suite nebo Office 365 za dobré ceny. Konečným výsledkem je, že můžete mít firemní e-mail v Gmailu nebo Outlook.com.

SSL certifikáty

Mění se zdarma na 450 $ ročně, s průměrnou cenou kolem 50 $

Pokud máte certifikát SSL, váš web získá malý zelený zámek v adresním řádku prohlížeče. To je nutné pro všechny webové stránky zpracovávající finanční transakce nebo tam, kde se uživatelé potřebují přihlásit na web. Mnoho webových stránek se rozhodlo používat SSL, i když jsou’Jde pouze o jednoduché stránky zobrazující informace, protože Google často upřednostňuje weby používající SSL před těmi, které nemají’t.

V současné době poskytuje většina webových hostitelů bezplatné certifikáty SSL se svými plány střední až vyšší úrovně; Mějte však na paměti, že pokud máte technické know-how pro práci s příkazovým řádkem, můžete získat zdarma SSL certifikát přes Let’s Šifrovat.

a2 hosting ssl cena certifikátuOd A2 Hosting si můžete zakoupit řadu prémiových SSL certifikátů, které zabezpečují vaše stránky a data návštěvníků. Chcete ušetřit na zabezpečení? Podívejte se na naše hodnocení 10 nejlepších poskytovatelů bezplatného hostování SSL.

SiteLock

Obvykle stojí asi 24 $ ročně

Ne všichni weboví hostitelé nabízejí SiteLock přidané zabezpečení jako součást svých služeb, ale ti, kteří obvykle účtují zhruba 2 $ měsíčně. SiteLock nabízí funkce, jako je denní skenování malwaru, brány firewall webových aplikací a ochrana proti útokům DDoS. Zda SiteLock stojí za peníze, je něco jako debata online, ale vyhráli jsme’sem se nedostanu. Někteří weboví hostitelé také nabízejí služby SiteLock zdarma jako součást svých balíčků.

Automatizované služby zálohování a obnovení stránek

Zálohy webových stránek s webovými hostiteli jsou často zdarma, ale mohou stát 2 $ měsíčně nebo více

Stejně jako v případě vašeho počítače doma se vyplatí, aby se vaše webové stránky zkopírovaly na jiné místo, než je váš webový hostitelský server, pro případ, že se stane to nejhorší. Některé plány zahrnují zálohy zdarma, zatímco jiné vyhrály’● Uložte zálohu, ale pokud vaše data zmizí, může vám účtovat poplatek za obnovení.

Nezapomeňte, že můžete web zálohovat sami, ale obvykle to vyžaduje trochu technického know-how. Vy’Také si musíte spravovat své zálohy, abyste se ujistili, že jsou’znovu pracujte a kopírujte správně.

Chcete více informací? Podívejte se na našeho průvodce Náklady na údržbu webových stránek a zjistěte, kde se webhosting hodí k jiným výdajům. 4

Kolik stojí hostování webu: Shrnutí

Nyní víte, kolik webhostingu by mělo stát, podle typu hostingu, který požadujete, ze služeb, které doporučujeme. Určitě existuje široká škála cenových možností, přičemž náklady na hosting stojí od pouhých 2,75 do více než 700 $ za měsíc.

Pokud se rozhodnete pro vyšší cenu plánu, nebo na mnoho let za nižší cenu, mnoho webových hostitelů nabízí omezenou časovou záruku vrácení peněz. Často trvají 30 až 90 dní. Tímto způsobem si můžete vyzkoušet službu, a pokud nemáte’Nepáči se vám, můžete odejít, aniž byste ztratili svou investici.

Zde uvádíme pět typů webhostingu, na které jsme se podívali, a jejich cenové rozpětí:

Náklady na hostování webových stránek:

 • Sdílený hosting: 2,75 $ – 15 $ měsíčně
 • Hosting VPS: 5 $ – 80 $ měsíčně
 • Dedikovaný hosting: 80 $ – 730 $ měsíčně
 • Cloud hosting: 4,50 $ – 240 $ měsíčně
 • Hosting WordPress: 4,99 $ – 290 $ měsíčně

Důležitým problémem, který si musíte pamatovat s webhostingem, je to, jaký typ webových stránek jste’Opětovné spuštění často diktuje typ webového hostingu, který potřebujete.

Webové stránky pro začátečníky téměř ve všech kategoriích by měly jít se sdíleným hostingem. VPS, Dedicated a Cloud hosting jsou pro aktivnější weby, přičemž druhý je důležitější pro weby, které to dokážou’Nedovolím si žádné prostoje. Mezitím je hosting WordPress určen speciálně pro weby založené na WordPress, které požadují specializovanou podporu a funkce, které poskytují spravované hostingové služby WordPress.

Jednou’Vybral jsem váš hostingový plán, ne’Nezapomeňte zvážit ty doplňky, o kterých jsme diskutovali. Vy’Budu na vaší cestě ke spuštění aktivního a dobře udržovaného webu v žádném okamžiku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map